39. Galatasaray Seçimli Olağan Genel Kurul Başlığı | 25 Mayıs 2024 | Özbek: 3343, Batum: 955 - Sayfa 28 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

39. Galatasaray Seçimli Olağan Genel Kurul Başlığı | 25 Mayıs 2024 | Özbek: 3343, Batum: 955

Kimi Destekliyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    196
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
abi ben aysalı seçmesini de anlarım

der ki aysal daha iyi yapar

erden ile olmayacağı açıkken destek isteriz filan deyip camia ve taraftar tepkisinden kaçma uyanıklığına ne gerek var

okanın durumu bile şüpheli anladım ben bugün konuşmasından

guardiola filan baya yapmacık ifadelerdi
"Monşer" ekip bulduğu ilk fırsatta yerli hoca yerine romantik bir yabancı tercihi yapacaktır şüphesiz. Okan Buruk'u cepte görmeyi bırakıp gereken değeri vermesi lazım muhtemel yöneticilerin.

Süheyl bey tamamen taraftara oynuyor hiç memnun olmadım performansından. 2 adaylı seçim olması faydalı olmuş baktığımızda ama keşke 2. aday Eşref H yada Işın Çelebi gibi biri olsaymış.

Arda denen herifin bu maça atanmasını engellemeyen başkana ihtiyacı yok bu camianın. Dursun tekrar seçilince kendi çıkarları için takımın doğranmasını izleyecek. Süheyl daha farklıdır demiyorum. Ama bu başkan da bize gerekmez. Keşke daha iyi bir ekip aday olsaydı.

Dursun başkan her şeyi oldu bittiye getirecekmiş yalnız. Süheyl Batum'un tek iyi tarafı Florya projesini gündeme getirmek oldu. Başka bir artısını göremedik.

Bu arada ihale komisyonu kurulacakmış, ihale yapılacakmış ve ön avans alınacakmış. Senin ön avans aldığın iş hasılat paylaşımlı iştir. İstediğin kadar komisyon hikayesini anlat sen başkan. Geçeceksin artık bunları.

Sen kuruldan ne onayı aldın. Biz yapacağız diye sana onay verdiler. Böyle yapsaydı ortada net bir usulsizlük olacaktı. Kongre üyeleri gibi taraftarı da kandıracaktı. Dursun başkan Riva'da olduğu gibi her şeyi oldu bittiye göre getirmeye çalıştı. Bugün itibarı ile elinde patladı gibi gözüküyor.

Kimsenin Galatasarayımızın parasını çar çur etmeye hakkı yok. Hele ki başkanın. 300 milyon dolar az buz para mı? Neredeyse 10 milyar tl lik bir farktan bahsediyoruz.

Erden Timur zaten bu yüzden asla hasılat paylaşımlı vermeyeceğiz dedi. Biz yapacağız dedi. Ana müteaahide bile vermeyip onun koyacağı kar oranını kazandıracağız dedi. Adam gibi adam. Her kuruşu nasıl Galatasarayımıza kazandırırız hesabını yapıyor.

Başkanın elinde tek seçenek kaldı. Bence istemese bile Erden Timur'u ikna edip Florya projesini onun dediği gibi yapmak. Yoksa şimdi seçilse bile onu o koltukta oturmazlar.

Son düzenleme:
Riva arazisi için % 20 pay alınması eleştirilirken, sanki % 50 olması gerekirdi gibi bir algı oluşturulması doğruyu yansıtmıyor olsa gerek.

Riva, Florya' ya kıyasla dağbaşı sayılır. Toplam alan üzerinde bina oturum oranı ve kat izni de düşük olacağı (?) için toplam maliyet içinde inşaat gideri/arsa değeri oranı çok daha yüksek olması beklenir mantıken.

Yani % 20 olmazdı da 25 olurdu belki; 40 asla olamazdı diye tahmin ediyorum. Yine ön ödeme alınmış olması durumu filan da olmuş muydu, ne kadardı hatırlamıyorum.

Konuyu bilen arkadaşlar benim gibi bilmeyen yahut anlamaya çalışanları aydınlatırlarsa memnun olurum...
@Murat Yenilmez

şu üstteki videoyu izliyorum - yarılardayım.

allahtan fener gibi halka açık üye olma yok bizde...yan tarafta chatteki konuşmaları görünce çok şükrediyorum öyle bir sistemimiz olmadığı için. harbiden çok gerizekalı dolu

Riva arazisi için % 20 pay alınması eleştirilirken, sanki % 50 olması gerekirdi gibi bir algı oluşturulması doğruyu yansıtmıyor olsa gerek.

Riva, Florya' ya kıyasla dağbaşı sayılır. Toplam alan üzerinde bina oturum oranı ve kat izni de düşük olacağı (?) için toplam maliyet içinde inşaat gideri/arsa değeri oranı çok daha yüksek olması beklenir mantıken.

Yani % 20 olmazdı da 25 olurdu belki; 40 asla olamazdı diye tahmin ediyorum. Yine ön ödeme alınmış olması durumu filan da olmuş muydu, ne kadardı hatırlamıyorum.

Konuyu bilen arkadaşlar benim gibi bilmeyen yahut anlamaya çalışanları aydınlatırlarsa memnun olurum...
@Murat Yenilmez
Riva'da ki olaya tam hakim değilim.

Ama %20 hasılat paylaşımlı bir proje kağıt üzerinde çok düşük bir oran. Herhangi bir sorun yok ise tabi ki. Riva'da hiçte ucuza satılmayan villalar yapılıyor. Müteahhit bu oran ile çok ciddi paralar kazanmıştır.

Oranlar konusundaki en büyük değişken arsa lokasyonu ve bitmiş ürünün satış değeri. Bu iki değer çok iyi ise arsa sahibinin oranı doğal olarak yüksek oluyor.

Dediğinizde haklısınız Florya ve Riva aynı oranlarda olamaz. Florya çok daha değerli bir arsa. Ama Riva'da ki %20 oranı da yazdığım düşük bir rakam.

Size İzmir'den örnek vereyim. Kemalpaşa son zamanlarda villa yapımı için uygun bir bölge oldu. Riva kadar olmasa da şehir merkezine uzak bir lokasyon. Çevresinde merkezi bir yerleşimi yok. Orada oranlar arsa sahibi için 35-45 arası değişiyor. Yani 40 aslında doğru bir rakam olurdu.

Florya ise bambaşka bir olay. Ona da İzmir'de Çeşme, Urla, Narlıdere ya da Karşıyaka'da örnek vereyim. Oranlar arsa sahibi lehine 55-65 arasında değişiyor. Lokasyon ile birlikte dikine bir yapı varsa oran doğal olarak artıyor. Yani arsa sahibi lehine 50 gibi bir oran değerli bir arsa da düşük kalır.

Sonuçta Riva'da işin arkasındaki ne olduğunu bilmiyorum. Eğer böyle bir konu yoksa %20 düşük bence. Florya'da ise 50-50 vermek yanlış olur. Arsa sahibi oranı bir miktar daha yüksek olmalı.

2,5 saat seyrettim dün gece. Süheyl Batum söylemlerinin çoğunda haklı:

1. Riva ucuza gitmiş, hem de sadece kaba insaat fiyatindan pay aliyoruz, toplam maliyetin %30undan hiç bisey almiyoruz. %14e geliyor toplam bakarsak.

2. Florya tarafi biraz muamma, Erinç biz baktik 6500 dolara satiliyo luks projeler dedi, kalakaldı. Sonra insaat kalitesi cok farkettiriyor falan diye toparladi ama burasi onun dedigi gibi 10-13bin dolardan degil 8000den falan gider. 800 milyon dolardan %50 alsan 400 milyon. Yani Dursun Özbekin anlasmasi peskes cekmek falan degil. %60 olursa tabii ki ciddi bir kazanç ama oyle yari fiyatina falan gibi bir durum yok.

3. Mecidiyekoyu bosaltmamiz konusunda hakli ama bunu yapan Özhan Canaydindi.

4. En hakli oldugu konu Galatasaray cok dokunulabilir bir kulup oldu konusu. Ama bunu degistirebilecek kapasitede bir yonetim mi kendileri esas soru bu. Disaridan atip tutmak kolay.

5. Federasyon MHK konusunda da %100 haklı ancak yine ayni soru, Dursun Özbek beceremiyor da, sen becerebilecek misin? Hak hukuk bu ulkede coktan bitti, oyle UEFA’ya gidecegizle falan duzelmez bu isler.

Bu kadar laf kalabaligindan sonra hicbisey degismiyor, Erden Timur acikca bir tarafi desteklerse, o taraf kazanmali.

Sorun tespiti yapmak sorun cozme becerisinin gostergesi degil, Süheyl Bey’in bunu anlamasi lazim.

Camianin %100 güvebdigi tek isim Erden Timur, top onda.

2,5 saat seyrettim dün gece. Süheyl Batum söylemlerinin çoğunda haklı:

1. Riva ucuza gitmiş, hem de sadece kaba insaat fiyatindan pay aliyoruz, toplam maliyetin %30undan hiç bisey almiyoruz. %14e geliyor toplam bakarsak.

2. Florya tarafi biraz muamma, Erinç biz baktik 6500 dolara satiliyo luks projeler dedi, kalakaldı. Sonra insaat kalitesi cok farkettiriyor falan diye toparladi ama burasi onun dedigi gibi 10-13bin dolardan degil 8000den falan gider. 800 milyon dolardan %50 alsan 400 milyon. Yani Dursun Özbekin anlasmasi peskes cekmek falan degil. %60 olursa tabii ki ciddi bir kazanç ama oyle yari fiyatina falan gibi bir durum yok.

3. Mecidiyekoyu bosaltmamiz konusunda hakli ama bunu yapan Özhan Canaydindi.

4. En hakli oldugu konu Galatasaray cok dokunulabilir bir kulup oldu konusu. Ama bunu degistirebilecek kapasitede bir yonetim mi kendileri esas soru bu. Disaridan atip tutmak kolay.

5. Federasyon MHK konusunda da %100 haklı ancak yine ayni soru, Dursun Özbek beceremiyor da, sen becerebilecek misin? Hak hukuk bu ulkede coktan bitti, oyle UEFA’ya gidecegizle falan duzelmez bu isler.

Bu kadar laf kalabaligindan sonra hicbisey degismiyor, Erden Timur acikca bir tarafi desteklerse, o taraf kazanmali.

Sorun tespiti yapmak sorun cozme becerisinin gostergesi degil, Süheyl Bey’in bunu anlamasi lazim.

Camianin %100 güvebdigi tek isim Erden Timur, top onda.
Erden Timur’a bu kadar guvenilmedigini forumdan anliyoruz usta. Erden Timur’un dahi karsi oldugu Florya’nin oldu bittiye getirilme surecinde, forumun cogunlugu Dursun Ozbek’i savunuyo inanilmaz. Biz bu filmi Burak Elmas’ta izledik, balik hafizaliyiz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt