Christian Eriksen'e Kalp Pili Takılmasına Karar Verildi - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Christian Eriksen'e Kalp Pili Takılmasına Karar Verildi

rutin taramalarda çıkmaz bunlar.
stres testi yapılır onda aritmi kontrol edilir ama tabanda olan kalp kapakçık yada damar hastalıkları için ekokardiyografi ve kalbe yönelik bt / mr gereklidir.

genç yaş ölümlerinin önemli bir bölümğnde koroner arter köprüleşmesi sendromu yatar mesela ki ancak koroner bt anjiyografi ile yakalanabilir.

he ben çok büyük bir kulüp yöneticisi olsam genç oyuncularımda ileri kalp taraması yaptırırdım ama bu rutinde olan bir metodoloji değil.
İmzalardan önce yapılan rutin taramaların çok da bir işlevi yokmuş o zaman.

adam yükünü tutmuş. bu saatten sonra futbol oynamasa ne olacak? her türlü hayatını yaşar kazandığı parayla. yeter ki canına zarar gelmesin.

2-3 sene sonra düşer mi bize diyordum muhtemelen kariyerini sonlandırdı. Kazandıkları ömür boyu fazlasıyla yeter sağlığına bir şey olmasın

Peki reis neden bu topçuları detaylı kalp taramasından geçirmiyorlar imzadan önce? Artık hayvani paralar dönüyor yani. Inter de Eriksen'e az para vermemişti mesela.
uzun tetkikler , hani eko yarım saatte yapılır da kalbi mr ve bt ile taranması ve sonuçları 2-3 gün alabilir.Ayrıca her imzadan önce kalp i.n anjiyo yada mr değil de gençken ilk imzadan önce devlet denetimi altında yapılmasını öneriyorum ben , bunu yapan ülke henüz duymadım ama.

şimdi bakınca yılda kaç tane genç sporcu ölümü oluyor , az yani istatistiksel olarak çok da anlamlı değil.ama haber değeri taşıdığı için size fazlaymış gibi gelebilir.

Üst Alt