Dursun Özbek | Başkan - Sayfa 118 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Kemerburgaz'daki tesislerin bitmeye yakın olduğunu duyuran Dursun Özbek, UEFA Kupası zaferinin yıld dönümüden bir piknik düzenleyeceklerini de "Keremerburgaz'ın projelendirilmeye başlandığı tarih 2017. Florya bize dar geliyor. Florya'da 2 tane nizami sahan var. Birinde A takım idman yapıyor, diğerinde altyapı maçları oynanıyor. Kapalı alan 4500 metre. Allah Florya'yı bize kazandıran abilerimizden, başkanlarımızdan, tuğla taşıyanından razı olsun. Florya Galatasaray'a çok büyük şeyler katmıştır. 40 senede futbol nereden nereye geldi. Biz hep Florya'da kaldık. Mutfak alanı lazım, hemen bir binanın yanına mutfak yapalım diyoruz, bir plan proje içinde yapılmış yer değil. Tarih itibarıyla bakıldığında deprem riski taşıyor. En iyi binanın bile ekonomik ömrü 50 sene. O gün, çok zor şartlarda yapılmış bina. Belediye bize 2 tane mektup yazdı, boşaltın burayı diye. 2017 yılında dedim ki biz Florya'yı bir yere taşıyalım. Devletle konuştum. Sayın Cumhurbaşkanı ile konuştum. Buradan taşınmak istiyoruz dedim. Çalışmayı yaptım, hazır. Kemerburgaz'daki 130 dönüm arazi. Bunu masaya koyduğum anda dosya hazırdı. Kemerburgaz'daki araziyi ben buldum, Ankara'ya söyledim. Hizmet sürem yetmedi. 2018'de seçimi kaybettim. Rahmetli Mustafa Cengiz geldi. Bu proje takip edilmedi. Kemerburgaz projesinin kapalı alanı 14500 metre kare. Her noktası yurt dışındaki elit kulüplerin birçoğundan da iyi. Binamız bitmeye çok yakın. Sahalarımız da bitmeye çok yakın. Hatta 17 Mayıs'ta UEFA Kupası'nı kazanmamızın yıl dönümü, piknik yapalım dedim" ifadeleri ile duyurdu.

Kemerburgaz'da yapılacak tesisin tamamının kulübün imkanları ile yapılacağını söyleyen Özbek "Florya projesini bir genel kurula getirdim. Genel kurulda Erden Bey ile beraber hazırladığımız sunumda oy birliğiyle yetki verildi. Bir, Galatasaray bunu kendi imkanlarıyla yapar. İki, bir proje ortağı bulur. Genel kurulda aldığımız yetki iki alternatifi de karşılıyor. Bunu bir paydaşla yaparsak çok şeffaf olacağız dedik. Kemerburgaz'ı kendimiz yapıyoruz. Kemerburgaz tesisleri yüzde 100 Galatasaray'ın kendi imkanlarıyla yaptığı bir yer. Başka yerlerde görüyoruz. Galatasaray'ın gücü ve büyüklüğü burayı kendi imkanlarıyla yapmaya uygun. Hem Florya hem de Mecidiyeköy projesinde bunu nereye kadar yapabiliriz diye kendimizi ölçtük. Florya 150 bin metre kare. Florya'nın üzerinde şu anda Bankalar Birliği'nin koyduğu 14 milyar TL'lik ipotek var. Kaldırmak için 2.2 milyar TL lazım. Kulüp bu parayı arsayı alırken kullandı. Dolayısıyla bu ipoteği kaldırmak mümkün değil, ama kaldırılması yüzde 100 şart. Bankalar Birliği çek kullanmamıza bile izin vermiyor" dedi.

Kulübün pazarlama departmanı olmamasından yakınan Özbek "Kemerburgaz'ı kendimiz kullanıyoruz. Ama Florya risk barındırıyor. 150 bin metre karelik alanın pazarlaması gerekiyor. Galatasaray'ın pazarlama departmanı yok. Bir portföy olması lazım. Bu proje 36 ay sürecek bir proje, ben 2 yıl gelmişim. Galatasaray'ı riske sokmuyorum. Galatasaray'ı riske sokmadan A+ proje için ihaleye teşvik ediyoruz" dedi.

Kemerburgaz'da yapılacak tesisin tamamının kulübün imkanları ile yapılacağını söyleyen Özbek "Florya projesini bir genel kurula getirdim. Genel kurulda Erden Bey ile beraber hazırladığımız sunumda oy birliğiyle yetki verildi. Bir, Galatasaray bunu kendi imkanlarıyla yapar. İki, bir proje ortağı bulur. Genel kurulda aldığımız yetki iki alternatifi de karşılıyor. Bunu bir paydaşla yaparsak çok şeffaf olacağız dedik. Kemerburgaz'ı kendimiz yapıyoruz. Kemerburgaz tesisleri yüzde 100 Galatasaray'ın kendi imkanlarıyla yaptığı bir yer. Başka yerlerde görüyoruz. Galatasaray'ın gücü ve büyüklüğü burayı kendi imkanlarıyla yapmaya uygun. Hem Florya hem de Mecidiyeköy projesinde bunu nereye kadar yapabiliriz diye kendimizi ölçtük. Florya 150 bin metre kare. Florya'nın üzerinde şu anda Bankalar Birliği'nin koyduğu 14 milyar TL'lik ipotek var. Kaldırmak için 2.2 milyar TL lazım. Kulüp bu parayı arsayı alırken kullandı. Dolayısıyla bu ipoteği kaldırmak mümkün değil, ama kaldırılması yüzde 100 şart. Bankalar Birliği çek kullanmamıza bile izin vermiyor" dedi.

Kulübün pazarlama departmanı olmamasından yakınan Özbek "Kemerburgaz'ı kendimiz kullanıyoruz. Ama Florya risk barındırıyor. 150 bin metre karelik alanın pazarlaması gerekiyor. Galatasaray'ın pazarlama departmanı yok. Bir portföy olması lazım. Bu proje 36 ay sürecek bir proje, ben 2 yıl gelmişim. Galatasaray'ı riske sokmuyorum. Galatasaray'ı riske sokmadan A+ proje için ihaleye teşvik ediyoruz" dedi.

Florya projesi için iddia edilen rakamların uuk olduğunu belirten başkan "Şeffaf ihale yapmadığımız iddiaları külliyen yalan. Evraklar var. Canı isteyen gelir bakar. Külliyen yanlış. Peşkeş lafı canımı sıkıyor. Benim şecerem belli. Kimseyle alacak verecek kavgam yok. Peşkeş çekmek ne demek! Altında şu yatıyor. Buradan nemalanmak mı var acaba... Ben şu anda Galatasaray Başkanı'yım. Bir Galatasaraylı Galatasaray Başkanı'nı peşkeş çeken bir kişi hüviyetine sokabilir mi! 500 yıllık kültürden gelen bir camiayız. Kimse bütün bu değerleri yok farz ederek, onurlu bir mevkiye peşkeş çekecek diyemez. Galatasaray'ın başını ağrıtmayacak firmalarla tek tek konuşuyoruz. Ufak bir komisyon kurduk. İhaleyi açtığın zaman, ön araştırmayı yapmak zorundasın. Hala görüştüğümüz ve görüşeceğimiz firmalar var. Ne imza var, ne ihale var. Hiçbiri yokken sattılar kelimesi kullanılıyor. Daha da komiği rakamlar ifade ediyorlar. Keşke dedikleri doğru olsa. Eğer doğruysa bizim düşündüğümüzün 2 katı para Galatasaray'a geliyor. Bu işte projeyle ilgili konuşanların bir kısmı projeyi etüt etmemişler. Birileri kulağına fısıldıyor, gelip onları söylüyorlar. 7-24 kulüpteyim. Keşke bana gelseler. Başkanlık dönemimde herkesle konuşuyorum. Konuları açık şekilde tartışıyorum" dedi.

Florya projesi için iddia edilen rakamların uuk olduğunu belirten başkan "Şeffaf ihale yapmadığımız iddiaları külliyen yalan. Evraklar var. Canı isteyen gelir bakar. Külliyen yanlış. Peşkeş lafı canımı sıkıyor. Benim şecerem belli. Kimseyle alacak verecek kavgam yok. Peşkeş çekmek ne demek! Altında şu yatıyor. Buradan nemalanmak mı var acaba... Ben şu anda Galatasaray Başkanı'yım. Bir Galatasaraylı Galatasaray Başkanı'nı peşkeş çeken bir kişi hüviyetine sokabilir mi! 500 yıllık kültürden gelen bir camiayız. Kimse bütün bu değerleri yok farz ederek, onurlu bir mevkiye peşkeş çekecek diyemez. Galatasaray'ın başını ağrıtmayacak firmalarla tek tek konuşuyoruz. Ufak bir komisyon kurduk. İhaleyi açtığın zaman, ön araştırmayı yapmak zorundasın. Hala görüştüğümüz ve görüşeceğimiz firmalar var. Ne imza var, ne ihale var. Hiçbiri yokken sattılar kelimesi kullanılıyor. Daha da komiği rakamlar ifade ediyorlar. Keşke dedikleri doğru olsa. Eğer doğruysa bizim düşündüğümüzün 2 katı para Galatasaray'a geliyor. Bu işte projeyle ilgili konuşanların bir kısmı projeyi etüt etmemişler. Birileri kulağına fısıldıyor, gelip onları söylüyorlar. 7-24 kulüpteyim. Keşke bana gelseler. Başkanlık dönemimde herkesle konuşuyorum. Konuları açık şekilde tartışıyorum" dedi.

"Daha önce Erden Bey'den rica ettim, bize forma sponsoru oldu. Galatasaray için önemli. Yönetim Kurulu'nda herkesin aynı şeyi düşünmesi beklenemez. Elbette bazı konularda ayrı düşersin. Ama uygulamada konsensüsü sağlayıp hareket etmeyi bilen bir camiayız. Erden Timur benim kardeşimdir. Kulübe hizmet etmiştir. Her zaman hizmete devam edecektir. Kimse fitne edebiyatıyla başka seviyeye çekmesin. Florya konusunda böyle yaparsak riskli demiştir. Riskli yaptığımız iş ile riski ortadan kaldıracak sistemle gidelim. Fakat benzer seviyede Galatasaray'a fayda gelsin. Çünkü 2 yıllık dönemlerde çalışıyoruz. Florya'yı 2 senede öyle bir yola sokmak lazım ki gelen yönetimler de bu işe razı olsun. Erden kardeşimle bu manada fikir ayrılığımız vardır ama gönül birliğimiz devam ediyor. 2 senedir biz beraber çalışıyoruz. Sırt sırta vermişiz. Bu derece derin ayrılıklar olsa Türkiye'de hangi yönetim başarılı olabilir? Burada Galatasaray'ın menfaatlerini düşünüyoruz. Biz bir şeyin peşindeyiz. Biz sevgi iklimini yerleştirdik. Ne derin ayrılıkları bir araya getirdik. Kimse suyu bulandırmaya çalışmasın"

WUT0z3Nj_400x400.jpg

Erden Timur'u sattı adeta
Şimdi rahat rahat takılıyor
Tekrar seçilir
İnşallah eski günlerine geri dönmez, burada sonsuz destek veren rtaşlar da pişman olmaz

Üst Alt