#17 Derrick Köhn - Sayfa 51 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#17 Derrick Köhn

Son maçta herkes çok beğenmiş bir tek ben beğenmedim sanırım.

Bu maçta daha etkili görünmesinin sebebi Sivas’ın beşli oynaması ve hocanın Köhn’u sol açık gibi kullanmasıydı, taktik gereği topla çok fazla buluştu

Birçom pozisyonda rakibi geçip pozisyon yaratması gerekliydi ancak yeterli cesareti göstermedi. Hücumda çok daha etkili olabilir.

Oyun sağdan kurulduğunda akıyor ancak sola geldiğinde Köhn, Barış, Kerem D bölgesinden iyi oyun kuramıyoruz.

Şuan için beklentilerimin altında.

Gol yememiz için ekstra çaba sarfetti. Zaten golü de Köhn yüzünden yedik. Saçma sapan bir faul yaptı sanırım önce, sonra saçma sapan korner verdi rakibe. Rakipte o kornerde golü buldu.

Heyecan yapmadığında daha iyi oyuncu. Stad atmosferi ve final haftalarında olduğumuzdan dolayı yere sağlam basmıyor kendi kendine düşüşü falan bu yüzden.

Atletizm, dripling, top kontrolü, basit ve doğru tercihlerde bulunma gibi önemli özellikleri çok çok iyi; bu bakımlardan elit seviye dersek çok yanlış olmaz.

Defansif pozisyon alma ve defanstan oyun kurma konusunda mesela Kaan kadar iyi olsaydı, en az 40-50 milyonluk adam olurdu kanısındayım; ispatı kabil olan bir şey değil elbette. Kaan, stoper oynayabilen, en iyi oynadığı mevki DM olan biri; çok az bek oyuncusu onun bazı özelliklerine sahiptir, elit takımlardaki çoğu bek oyuncusunda bile olmayan özellikler...

Eleştirirken gerçekçi olmak, beklentiyi doğru belirlemek ve planlamayı ona göre yapmak önemli. Bu noktada alınacak sağbek profilini çok önemsiyorum. Mesela ille tempolu ve hücuma çok çıkıyor diye 'deli fişek' tabir ettiğim, oyun dsiplini ve defansta pozisyon alma konularında zayıf, pas alışverişleri sıkıntılı bir adamı asla istemem. Bu bakımlardan güven veren biri olsun da varsın çok da ofansif deliciliği olmayıversin...

Son maçta herkes çok beğenmiş bir tek ben beğenmedim sanırım.

Bu maçta daha etkili görünmesinin sebebi Sivas’ın beşli oynaması ve hocanın Köhn’u sol açık gibi kullanmasıydı, taktik gereği topla çok fazla buluştu

Birçom pozisyonda rakibi geçip pozisyon yaratması gerekliydi ancak yeterli cesareti göstermedi. Hücumda çok daha etkili olabilir.

Oyun sağdan kurulduğunda akıyor ancak sola geldiğinde Köhn, Barış, Kerem D bölgesinden iyi oyun kuramıyoruz.

Şuan için beklentilerimin altında.
Ortaları yerden görerek veren oyuncu bu maçta rakip extra kalabalıktı ceza sahasında bizdende genellikle az oyuncu vardı ama yine görerek oynamaya çalıştı kalabalık diye doldur boşalt yapmadı takdir ettim.Kolay değil yeni ülke yeni bir lig ve devra arası gelmiş bir oyuncu, üstelik alt ligden.Ben daha iyi olacağına inanıyorum.

Üst Alt