#99 Harry Kewell | Wizard of Oz - Sayfa 117 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
bu maca dair detayli bir yorum yazmayi dusunuyordum, araya ads macimiz girdi...
haliyle kismet bugune oldu.

genele ve guncele donersek ,

oncelikle, eski yildizimiz kewell ozelinde su noktayi deginmeden olmaz :

kulubumuz den acikcasi tebrik babinda bir mesaj vs bekliyordum....
kendisini gecmiste oynadigimiz derbiler den bazilarina kulup olarak ozel davet etmistik . yani, iletisimi, dostlugu oyuncumuzla aktif tutmaya calismisiz.

hal boyleyken, kulup den yeni takimindaki bu basarisini tebrik eden bir ince mesaj sahsen gormeyi dilerdim. bunun icin henuz gec degil.
final oncesi ,finalde basarilar minvalinde bir basari mesaji cok guzel ve de anlamli olur.

bunu , bizim forumun sevgili yetkililerinden de bekliyorum acikcasi. forumun twitt hesabi uzerinden kewell tag yapilabilir tebrik,basari mesajli.

.

yokohama marinos - ulsan ^yari final rovans macina gelirsek :

ilk maci ulsan evinde 1-0 kazanmis, rovansa avantajli cikmayi basarmisti.

rovans yogun yagmur altinda oynandi. klasik uzakdogu yagmur sezonu.

maca tipki doga nin yagmurla yanit verdigi gibi, yokohama marinos yagmur olup yagdi . >> macin daha henuz ilk yarim saatinde 3 gol bulan yokohama marinos, her ne kadar rahatlamis gozukse de,
karsilarin da cok tecrubeli bir rakip vardi. bu kupayi 3 kez muzesine goturmus ^guney kore ekibi nin bu versus dan kolay kolay pes etmeyeceginin adeta bir disa vurumu gibi ust uste buldugu buyuk sanslarla belli oluyordu,,, nitekim buldular da .>>>

ilk golunu bulan misafir ekip, ust uste ataklarla marinos'a zor anlar yasatmaya devam ederken, kaygan islak zeminde gereksiz ve de kontrlsuz bir girisle penaltiya ve oyundan atilmaya yol acan japon futbolcu kamijima ,takimi adina turu zora sokacak durumun da bi nevi habercisi oldu.... 10 kisi kalan marinos, yenilen penalti ile skorun 3-2'ye gelmesi,,,
uzerine bir de, kalan dakikalari agir ,yagisli zemin, yagisli hava da devam etmesinin zorluklarini dakikalar ilerledikce iliklerine kadar hissedeceklerdi...
derken ,devre imda da yetisti . yari 3-2 sona erdi.

2.yariya 2 degisiklikle baslayan kewell'in ekibi , devrenin henuz basinda kalesinde bir surpriz gol gordu,,, neyseki , gol var dan dondu.

ilk yari da ust uste karsilikli gol sanslari bulan taraflar dan ,
marinos 2.yari da kaleyi bulan sutunun olmamasi, ne derece zorlandiklarini da belli eder bir durum du.
misafir ekip ,aksine, ust uste pozisyonlar bulmaya bu yarida da devam etti. yanilmiyorsam 5 golluk sansi filelerle bulusturamadilar..... mac bu skorla(3-2) uzatmalara gitti.

uzatmalar da, yorgunluk asiri belli oluyordu. yine marinos bir kisi eksik olmanin cezasini ,yari final seviiyesin de boylesi zorlu ve tecrubeli ekip + zor hava ,zemin sartlari da eklenince , bi sekilde maci penaltilara goturme yolunun gayretiyle defans yapmaya devam ediyorlardi. misafir ekip uzatmalarda da gol sanslari bolca buldu.yanilmiyorsam 5 kez mutlak sansi degerlendiremediler.

derken, mac penaltilara gitti.

penaltilar da 5-4 ustunluk saglayan yokohama marinos
kupa da ilk kez final oynamaya hak kazandi.

# buyuk final >> cift mac usulun de oynanacak. ilk mac yokohama sehrin de 11 mayis da . rovans 25 mayis da rakip sahada .

final icin gerek gorulur ^ayri baslik^ acilirsa
finali genel hatlariyla detaylica yorumlariz diye dusunuyorum.

yokohama marinos versus al ain ( bae takimi )

eski oyuncumuz sevgili harry kewell'i bu vesile ile tebrik eder, final de basarilar dilerim. galatasarayimizin havasini solumus,florya suyu icmis wizard'in finali alacagina inancim tam.

basarilar.

saygi ve selamlar.

@Aras Şimşek , @Hayri Cund , @Murat Durmaz , @Alper Altun ,,,

Üst Alt