Haber - Büyükekşi: "Önce bir konser planlıyoruz, daha sonra kulüpler ısınmaya çıkacak ve normal maç başlayacak" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Haber Büyükekşi: "Önce bir konser planlıyoruz, daha sonra kulüpler ısınmaya çıkacak ve normal maç başlayacak"

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Türkiye Kupası Finalinin Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanacağını açıkladı.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin açıklamaları şöyle;

"Çok güzel bir toplantı gerçekleştirdik. Bu toplantı neticesinde Beşiktaş ve Trabzonspor'un başkanları ortak kararla İstanbul'da finali Olimpiyat Stadyumu'nda oynanmasına karar verdik. Bu maçın yeni bir başlangıç olmasını istiyoruz. Futbolun, dostluk ve kardeşlik olduğunu, fair-play çerçevesinde gerçekleşmesi gerektiği konusunda iki kulübümüz mutabık. Kulüplerimizin bayrakları dışında Türk bayrakları yaptıracağız. Saat 19.00'de bir konser yapmayı planlıyoruz. Daha sonra kulüpler ısınmaya çıkacak ve normal maç başlayacak."

'YABANCI VAR VE YARI OTOMATİK OFSAYT SİSTEMİ OLACAK'

Mehmet Büyükekşi: "Türkiye'nin özlediği tabloyu orada göstermiş olacağız. Türkiye Kupası'nda ilk maçlarda VAR uygulaması yoktu. Daha sonra belli aşamalardan sonra VAR uygulaması başladı. Biz bu maçta, final olduğu için yarı otomatik ofsayt sistemini uygulayacağız ve yabancı VAR hakemi getireceğiz."

Hasan Arat'ın açıklamaları şöyle;

"Beşiktaş olarak, bugün burada değerli, dost kulübümüz Trabzonspor ile çok güzel bir toplantı yaptık. Toplantının ana unsuru, en iyi nasıl organize edebiliriz, onu konuştuk. Yarın güvenlik toplantısı yapılacak. Kura çekimi yapılacak tribünlerin bölünmesi konusunda. Sayın başkana VAR hakemi konusunda talepte bulunduk. Ama en önemlisi sayın Trabzonspor kulübü başkanının yaklaşımıdır. Hayırlısı olsun, verilen karar doğru bir karardır. Federasyon da bu konuda son derece ılımlı yaklaşmıştır. Trabzonspor kulübü başkanı ve federasyon başkanına bu yaklaşımlarından dolayı teşekkür ediyorum."

Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan ise şunları söyledi;

"Çok verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Çok önemli kararlar alındığını düşünüyorum. Türkiye için, birliktelik için bu finalin bir şans olduğunu düşünüyorum. Çok centilmence bir maç geçecektir. Bu bizim temennimizdir. Yarın tribünlerin paylaşımı için kura çekimi olacak. Ondan sonra hep birlikte, Türk bayrakları ile birlikte hepimiz dünyaya ve Türkiye'ye bir mesaj vereceğimizi düşünüyorum. Şimdiden hayırlısı olsun."

Bizim maçtan önce gelip yapsınlar işte , ön grup gibi çıksınlar bir iki top tepip seyirciyi ısındırsınlar

Üst Alt