Galatasaray'ın 1998/99 Şampiyonlar Ligi Serüveni | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray'ın 1998/99 Şampiyonlar Ligi Serüveni

Potansiyel olarak Sampiyonlar Ligi'ni alma ihtimalimizin en yuksek oldugu sene bu seneydi. Ikili averajda Juveden ondeydik fakat ikili averaja bakilmiyordu. Delle Alpi'de ilk macta biz one gecip onlar beraberligi sagladi. Sacma sapan bilbao maci ve rosenborg yenilgileri ah ah.

Bu sezon dan itibaren hatirliyorum Galatasaray’in maclarini yani 98 den itibaren basladim izlemeye

Diger sezonlari da tabiki yillar ilerledikce gecmise dönük arastirmalar ile izledim gencligimde ama 98/99 sezonu benim icin herzaman özeldir cünkü futbol dan anlamaya ve izlemeye basladigim ilk sezondur

Net hatırladığım ilk avrupa maceramız, bilbao yenilgisinden sonra ağlamıştım.
Tabi ondan önce hatırladığım avrupa maçları var barca ve manu maçlarını hatırlıyorum ama çocuk olduğum için gruplar ne kim kac puan felan bilmiyordum

CL'nin formatina kurban gittigimiz ve o donemlerde hakemler tarafindan net dograndigimiz zamanlardi. Simdi kulaga ilginc/komik gelse de. Bence cok net boyumuzun ustunde isler yaptik ancak sunu da belirtelim futbol o donemler "henuz" endustriyellesiyordu. Bu sezon, belirli tecrubemiz ve kalitemizle bence renk katmistik ama yine yetmemisti.

Akillarda en cok kalan gol ise, Hagi'nin Bilbao'ya attigi o enfes son dakika kaleciyi yamultan vurusuyla gelendir :

2.olmamiza rağmen gruptan çıkmamıştık...O sene 6 tane grup lideri ve en iyi 2 tane grup ikincisi çıkıyordu sadece..

Gruptan çıksak direk çeyrek finaldeydik ve manchester united ile eslesecektik ciddi ilerleme şansımız vardı bence..

Son maçta h.sukur un cezalı olduğu çamur içindeki sahada iddiasız bilbao dan 1 puan alamayıp elenmek hakikaten çok üzmüştü...12 yaşındaydım ama ekran başında yarım saat öyle kalmıştım..

Juventus maçları , içerideki bilbao ve rosenborg galibiyetleri ile acayip havaya girmiştik ama olmadı.. Çoğu kişi hamburg maçı der ama bence gs tarihinin en travmatik Avrupa maçı bu bilbao macidir...

Üst Alt