kat mülkiyet kanunu / site yönetimi önemli bir soru; - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

kat mülkiyet kanunu / site yönetimi önemli bir soru;

Apartman, site v.s. yönetenlerin hepsi olmasa da bir çoğu, bir müddet sonra kendini devlet yönetiyor gibi ego ve şımarıklığa kapılabiliyor. Bu yüzden zaten yeri geldi mi kötü polisi oynamak da gerekir. Bir de dediğin gibi hiçe sayıyorsa bence toplanın ve gereğini yapın.

Sonuç alamaz maddi anlamda da sıkıntı yaşarlar Murat konu ciddi yanlış yönlendirip vebal almayalım

Aman üstat dediğim yanlış anlaşılmasın, gereği derken istifaya zorlama, demin zaten yukarıda ki mesajımda da dedim sıkıntı varsa bile ispatı zor olur, tam ben senin bir mesajını alıntılarken sen beni alıntıladın, oarada konuya daha açıklık getirecektim. Oradan devam ediyorum hürmetler.

Sonuç alamaz maddi anlamda da sıkıntı yaşarlar Murat konu ciddi yanlış yönlendirip vebal almayalım

Atık bu tip sorunlarda iş yargıya bile gitse savcı mahkeme v.s. ilk etap da yeni yasa gereği taraflar arası uzlaştırmacı avukat atanıp uzlaşma talep ediliyor. Yani böyle bir sıkıntı varsa bile mahkemeye gitmeden en başda uzlaşma yolunu denemek daha iyi. Ha hiç bir şekilde anlaşamazsan o zaman başka yol kalmaz.

YArgılama gideri ve vekalet ücretleri de kaybeden tarafa yükleniyor

Konuyu mahkemeye taşımayı düşünmüyoruz. Ancak ben kendimce yapılanın yanlış olduğunu düşünüyorum, ancak yönetimin dayanağına göre kendince haklılık durumu var mı onda emin değilim. Kurulda bu konuda sıkıştırıp yaptığının yanlış olduğu ve belirttiği gibi kanunda da dayanağı olmadığını söylemek istiyorum. Tabi öyleyse :)

Renktaş bende sana en baştan beri onu söylemek istiyorum @İsmail Enver üstat arada yanlış anladı. Sen işin diğer boyutunu boş ver idari olarak sıkıştırmak istiyorsan sıkıştır. Baskı yap et. Bunun için illa büyük bahaneler bulmana gerek de yok.

Konuyu mahkemeye taşımayı düşünmüyoruz. Ancak ben kendimce yapılanın yanlış olduğunu düşünüyorum, ancak yönetimin dayanağına göre kendince haklılık durumu var mı onda emin değilim. Kurulda bu konuda sıkıştırıp yaptığının yanlış olduğu ve belirttiği gibi kanunda da dayanağı olmadığını söylemek istiyorum. Tabi öyleyse :)

Atık bu tip sorunlarda iş yargıya bile gitse savcı mahkeme v.s. ilk etap da yeni yasa gereği taraflar arası uzlaştırmacı avukat atanıp uzlaşma talep ediliyor. Yani böyle bir sıkıntı varsa bile mahkemeye gitmeden en başda uzlaşma yolunu denemek daha iyi. Ha hiç bir şekilde anlaşamazsan o zaman başka yol kalmaz.
Arabulucuda yapıcı taraf olmanın da bir hükmü yok mahkeme sürecinde ki bence olmalı zira uzlaşmaz taraf ortada makul bir gerekçe yoksa yargıyı boşuna meşgul ediyor

Uygun hareket etmişler ama siz dile getirmek istiyorsanız yine de dile getirin tabi

Renktaş bende sana en baştan beri onu söylemek istiyorum @İsmail Enver üstat arada yanlış anladı. Sen işin diğer boyutunu boş ver idari olarak sıkıştırmak istiyorsan sıkıştır. Baskı yap et. Bunun için illa büyük bahaneler bulmana gerek de yok.

hocam sıkıştırayım derken kontra yemeyelim, çok anladığım meseleler değil onun için danışayım dedim
hepinize teşekkür ederim cevaplarınız için koca sitede 6 yıldır ana muhalefetiz kuyruğunu sıkıştırmaya çalışıyoruz
ibra etmesek de MC gibi devam eder bu arkadaş :)

Renktaş sıkıştır dediysem tabi usulünce. Kavga etmeden seviyeni bozmadan soru sormak ve eleştiride bulunmak hakkın.

Ama MC gibi kısmına koptum. ;D

hocam sıkıştırayım derken kontra yemeyelim, çok anladığım meseleler değil onun için danışayım dedim
hepinize teşekkür ederim cevaplarınız için koca sitede 6 yıldır ana muhalefetiz kuyruğunu sıkıştırmaya çalışıyoruz
ibra etmesek de MC gibi devam eder bu arkadaş :)

Renktaş sıkıştır dediysem tabi usulünce. Kavga etmeden seviyeni bozmadan soru sormak ve eleştiride bulunmak hakkın.

Ama MC gibi kısmına koptum. ;D

tabi hocam divandaki liseli dedeler gibi sıkıştıryoruz biz. Frankafon bir havada ince ve naif bir şekilde :)
beni de gazlıyorlar yönetici ol diye, çok çetrefilli işler hocam baksana görece çok haklı gibiyim, ama kanun usül vs de taca çıkıyor düşüncem.
en iyisi vekalet vereyim de gitmeyeyim kurula :D

Niye ya zor bir şey değil ki, istesen şu an yapandan daha iyi yaparsın işini düzgün yapıp vermeyeceğin hesabında olmazsa kimse sana bir şey diyemez. Bak şu an ki herifin yaptığı saçmalığı burada tartışıyorsan işte o onun hıyarlığı.

Sıkıştırma konusuna gelince artık dedeler gibi mi yaparsın yoksa, nokta atışla etkili mi olursun orası senin sanatına kalmış. Bazı şeyler teori de ne kadar konuşulursa konuşulsun kişinin pratiğine ve inisiyatifine kalmış bir durum.

tabi hocam divandaki liseli dedeler gibi sıkıştıryoruz biz. Frankafon bir havada ince ve naif bir şekilde :)
beni de gazlıyorlar yönetici ol diye, çok çetrefilli işler hocam baksana görece çok haklı gibiyim, ama kanun usül vs de taca çıkıyor düşüncem.
en iyisi vekalet vereyim de gitmeyeyim kurula :D

Üst Alt