STSL 13/14 H:5 | Beşiktaş 0-3 Galatasaray | M.S | 22 Eylül - Sayfa 221 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 13/14 H:5 | Beşiktaş 0-3 Galatasaray | M.S | 22 Eylül

Madrid maçından sonra bu maça motive olmak zordu ama İmparator'un yaptığı en iyi şey bu olsa gerek.İlk yarı sadece 10 dk iyi oynadık ve rakipten daha net pozisyonlara girdik.Geçen sene hakikaten ölü halimiz bile bunlardan daha iyiydi.Kaliteli kadromuzla ikinci yarı oyunu koparttık ve sahanın mutlak hakimiydik.Yaşanan olaylar onların cehaletinden kaynaklandı.Ve Chelsea maçına kadar gözümde ki en büyük kahramanlardan biri olan DROGBA ayaklarına sağlık attığın gollerle...

4'te 4 yapmış ve stadı 80.000 kişiyle Türkiye rekoru kırarak stadı dolduran Bjk ile 3-4 gün önce evinde Real'den 6 yemiş, FT-Aysal kriziyle boğuşan,mental olarak zor durumda olan Galatasaray'ın karşılaşmasıydı. (Maçtan 2 gün sonra ayrıldı zaten.)

İlk yarım saat akın akın geldiler ve golü de buldular. Bjk taraftarları "6" diye bağırıyor ve el işaretleri yapıyordu. Bende o sinirle dayanamadım maçı kapattım ve uyudum.

30-40 dakika sonra gol sesleriyle uyandım ve 2-1 öne geçtiğimizi gördüm, ardından olaylar vs.

Bence; Galatasaray tarihinin en büyük Bjk galibiyetiydi. Hasan Kabze golünün anlamı başkaydı ama bu maçın hikayesi apayrı. Maç arefesinde aklıma geldi.

4 yıl önce bugün. En efsane 3 Bjk maçından biridir tartışmasız. 80.000 kişi önünde 4 gün önce 6 yiyip, üstüne 1-0 geriye düşüp maçı kazanmak...

Üst Alt