Teknoloji ile İlgili Soru ve Sorunlar - Sayfa 16 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
valla birkaç yıl önce 4-5bine satılan cihaz şuan 50binlere dayanmış

nasıl 1 tezgaha düştük çözemiyorum
enflasyondan değildir sanırım. arjantinin son 5 yılı %6000 enflasyon vergi konusunda da türkiye gibi 2 devlete bi kendine alıyorsun. elektronik pahalı ama en azından servis ve hizmet sektörü ucuz, restaurant ve cafeler ucuz.

türkiyede 3 bin tlye özel hastanede muayene olmuştum gelmeden, şilide 30 euro arjantinde 5 euro. hepsi özel hastane. görünüşe göre türkiye her anlamda pahalılaşmış. bazen görüyorum arjantin gibi olacaz yakında diyorlar yorumlarda. arjantinde lüks tüketime girmediğin an kazandığın parayla geçinmek mümkün. üstelik eski bir gelişmiş ülke olduğu işin gelişmiş ülke esintileri sunuyor hayata dair. çalışan bir arjantinli bir türke göre daha iyi bir evde yaşıyor ve daha iyi beslenebiliyor. ücretsiz şekilde ülkenin en iyi üniversitesine gidebiliyor. harcama yapmadan en iyi eğitimi alabiliyor.

türkiyeden kaçmak için çok çabalamıştım ama o dönem fiyatlar böyle değildi. markette çalıştığımda en son 2300 tl asgari ücret alıyordum. 5 bin tlye falan premium telefon alıyordum. şuan türkiyede birisi tofaş marka arabasını satsa şilide 2015 model araba alabilir aynı paraya. avrupanın dibinde ucuz işgücü, bir pakistan yaratılıyor gibi geliyor bana.

bu yaz dondurma gibi erimemek adına 1 adet klima alma fikri hasıl olmuştur.

Tavsiyelerde bulunacak arkadaşlar aranmaktadır.

22 Metre karelik 1 odayı serinletecek tercihen 12binlik 1 cihaz.

Bütçe Max 38-40
mitsubishi klimalar genel olarak iyidir. yalnizca dikkat edilmesi gereken mitsubishi elecktric degil sadece mitsubishi, ikisi farkliymis bende gecen sene ogrenmistim ne kadar dogru bilmiyorum. inverter motorlu klimalarin hepsi sessiz calisiyor. sogutma gazi artik her markada ayni. ben gecen yil odanin birine erken takilmasi gerektiginden ve servislerin en az 2 hafta zaman vermesinden kaynakli beko almistim o da iyi cikti. lg de modelini unuttugum bir klima var havayi belirli bir noktaya ufurmuyor yere dogru saliniyor hava. evi degistirfigim takdirde tavandan merkezi klimalara bakacagim artik her odada ayri klimadan da gina geldi.

SM-M526BR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Maybach fiyatı ne dostum Şili veya Arjantin'de güncel olarak
onu bilmiyorum görmedim de mercedes hiç. buranın araba piyasası farklı biraz. abd gibi. Dodge, Chevrolet, ford, tesla gibi amerikan markalarının yanında asya arabaları da çok. çin elektrikli araçları da çok haval gibi.

ford mustang çok gördüm. bir de ingilizlerin mclarenlerini gördüm bir kaç kez. alman arabaları yok denecek kadar az. sadece 1 kez eski kasa opel astra gördüm

Chevrolet silvetado çok erkekler büyük araba kullanmayı seviyorlar

silverado gibi.

2024-chevrolet-silverado-1500-high-country-102-642dbddbe725d.jpg

polis arabaları da böyle dodge, avrupa araba yok pek

hq720.jpg

ülke iyi genel olarak 1000 dolar maaş 200 dolar kira falan ödüyorsun. şartları avrupadan da iyi ama göç etmek çok zor. 2022de göç kanunu değişti, perulu kolombiyalı ve venezuellalı istilasından dolayı. bir de şilililer tuhaf.

arjantin için durum o kadar iç açıcı değil. şilideki araba fiyatına arjantinde motosiklet ediyor.

Üst Alt