1. 21.07.2017, 17:37 Mesaj #6586
  2. 21.07.2017, 17:53 Mesaj #6587
  3. 22.07.2017, 06:45 Mesaj #6588
    Yıllar önce tanıdığım bir tanesi vardı, adam orta terk, ağzından küfür eksik olmaz (10 lafının 11i küfür), kabalık desen önde gidip bayrak sallayanı, elindeki bildiği işi dışındaki olaylara pek aklı ermezdi.
    Elinin altındaki yardımcıları da bunu öyle bi söğüşlerlerdi ki, aklın durur, 1 liralık işi 5 liraya yaptırırlar, bunun cebinden 7 lira çıkardı. Yaptıklarını da buna ballandıra ballandıra anlatırlardı sanki atomu parçalamış gibi.

Dededen, babadan kalma mirası falan da yoktu, ama zengindi işte, ama kafası pek basmazdı çoğu olaylara. Kurnazlık edip 10 liralık en can alıcı işleri 1 liraya yaptırmaya kalkar (yüksek mühendislik lazım olan işleri bildiğin mahallenin tamircisinde yaptırmaya çalışırdı), mümkünse parayı bile vermemek için 40 takla atardı, ama toplamda maliyeti hesapladığın zaman o iş buna 20-30 liraya patlamış olurdu.

Bir gün alt liglerden bir kulübe başkan yapmışlar bunu, duyunca çok gülmüştüm sen ne anlarsın futboldan, başkanlıktan diye. Memleketinin takımı desen değil, semtinin ya da mahallenin takımı mı desen o da değil, hayatında duymadığın tamamen alakasız bir kulübe ne diye başkan oldun dedim. Boşver sosyal statümüz olsun, kartvizitime cafcaflı bir şekilde filan kulüp başkanı yazsın, futbol dediğin nedir ki, alırız 3-5 topçu, oynar demişti. Yerel gazetecileri çağırıp benimle ropörtaj yapın, öyle yapacağımı, böyle yapacağımı yazın diyordu başlarda.

Neyse kulübün de eski futbolcularına borçları varmış, başkanlığının ilk dönemlerinde o gazla şahsi parasını harcayıp bir kısmını ödemişti. Sonrası zaten klasik, bugün gel yarın gele döndü olay, ısrar edeni de küfür kıyamet kovuyordu odasından.

Bu yardımcılarına, tanıdıklarına bana 2-3 topçu bulun, siz biraz futboldan anlıyorsunuz, şu takıma alalım dedi.

Adamlar bunu zaten tanıyorlar, buldular 4-5 adam, anlaşmadan önce buna allandırıp ballandırıyorlar, futbolcuya da konuşmaya girmeden önce sıkı sıkı tembihliyorlardı sakın 100 liradan aşağısına imza atma diye (adam normalde 10 liraya takla atmaya hazır). Kontrat uzatmaya gelenler de, hayatında 100 lirayı bir arada görmemiş kişiler, 200 lira isterlerdi. Bu da vay be Messi gibi futbolcuymuş deyip kontratı imzalıyordu.

Zaten ligde de işleri pek iyi gitmemişti, yanlış hatırlamıyorsam ligden düştüler, bu da işler iyi gitmiyor diye başkanlıktan istifa etmişti. Sürekli küfür savururdu o kadar oyuncu aldık, paralarını ödedik oynamıyorlar, ben gece gündüz çalıştım, daha ne yapayım diye. Kulübün borcu da 100 liradan 800 liraya falan çıktı bunun döneminde, bu gittikten sonra da baya mahkemelerle falan uğraştılar yanlış hatırlamıyorsam.

Dursun'u tvlerde gördükçe, yaptıklarını gördükçe, gelişen olayları izledikçe, konuşmalarını (konuşamama yeteneğini) duydukça o abi hep aklıma gelir.

Neyse hayriler mayriler pirinç pilavını yemeye devam etsin, dursundan şimdilik memnunlar, adamlar elit takılıyor, seni kaale bile alma gereği duymuyorlar.
    Konu Ahmet Daren tarafından (22.07.2017 Saat 06:57 ) değiştirilmiştir.
  4. Dün, 20:49 Mesaj #6589
  5. Bugün, 12:23 Mesaj #6590
  6. Bugün, 12:34 Mesaj #6591
    Bu adam kendini ilk linç edilen Galatasaray başkanı olarak tarihe geçecek.
  7. Bugün, 12:36 Mesaj #6592
    İnşallah edilir.

3 senedir yaşattıklarına karşılık küçük bir bedel ödemiş olur en azından.

sent via GSC
  8. Bugün, 15:15 Mesaj #6593
  9. Bugün, 15:24 Mesaj #6594
  10. Bugün, 20:51 Mesaj #6595
  11. Bugün, 21:09 Mesaj #6596
    Senin ben peçeteden çıkan imkanını seveyim yağlı surat!!!
    Dur gelmişken bir de Selçuk ve Tudor'un konusuna da uğruyalım günlük düz gitme hakkımı doldurayım..
  12. Bugün, 21:31 Mesaj #6597

Sinan Bilgin Nickli Üyeden Alıntı

sans kelimesine inanmam ama hadi denk gelme diyelim , o da bu dursunla son raddeye geldi negatiflikte

mesela ostersunds un cikmasi , liglerinin tam ortasinda olmasi , bir sonraki turdaki takimin daha ekmek olmasi , bjk macinda hic bir sekilde maglubiyetin hakedilmemesi ama abuk bir bilardo sekmesi topla yenilmemiz ,fb macinda dk 90 kazma senerin calimi ,tek pozisyon tek gol , 3 nculuk oyle gitti , bir tur sonra baslayamadik

ilk macta yenilen ikinci sacma gol , bu macta ,hani gitse 0-0 bitse elense anlarim , tek pozisyon , herkes carole ciksin derken cikti , onun yerine solu kontrol ederken ahmetin hatasi ve penalti

yani bakiyorum neresinden tutsam bela da dagilmiyor .. daha kotusu olamaz dedikce oluyor

Tuvaletten çıkarken elini yıkamayan adam gusül abdestinden ne anlar...
    Bundaki cenabetlikle fenere Seyrantepe de kupa veririz kupa Dursun Aydın Özbek | Sözde "Başkan"

P9 Gscimbom Mobile

Yukarı Git