1. 15.10.2009, 14:08 Mesaj #3586
  Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN  Alper Somuncu, post: 604788 Nickli Üyeden Alıntı

  Hangi hocayla çalışacağına futbolcular karar vermiyor Arda. Yarın öbürgün basın bu lafı çeker "Rijkaard Türk değil diye Arda onunla çalışmak istemiyor" der. Üzülürsün. Senin işin futbol oynamak, siyaset değil. Onu mecliste yapıyorlar. Bırak orada kalsın. Ne Galatasaray, ne de Galatasaray taraftarı tek bir siyasi görüşe sahip değil. Herkesin fikirleri kendini bağlar. Senin de öyle olsun.  Kesinlikle ben de bu konuya dikkat çekecektim ki,sen bahsetmişsin hocam.Bugün nasıl Rijkaard'dan birşeyler öğreniyorsan yarın birgün milli takımın başına gelecek bir yabancı hocadan da iyi şeyler öğreneceksin.  Yani sen yarın bigün Türkiye A Milli Futbol Takımı ile bir kupa kaldırdığında,önce bayrağımız göndere çekilecek,üzerinde Türk bayrağı olan formalarımız tüm dünyaya göstereceksin.Milliyetçi olmanın özü budur bence,ülken için elinden geldiğince çalışmaktır.Ama kalkıp ben aslında Türk hoca isterim dersen,bundan Galatasaray'daki hocan da rahatsızlık duyabilir.Yanındaki Rüştü siyasi açıklamalar yapmak istemiyoruz derken,senin bu lafın üstüne böyle bir açıklama yapman çok talihsiz oldu.  Zaman zaman kaptanlığı çok mu erken verdik,bu yaşta kaldıramıyor mu acaba diye düşünmüyor değilim.
 2. 15.10.2009, 14:10 Mesaj #3587
  Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN  halil öz, post: 604542 Nickli Üyeden Alıntı

  soldan topu al sağa çek ortala...  sıkıldım artık..

  Sence ters kanatta oynayan biri başka nasıl orta yapabilir?  Kaldıki ardanın ortaları rastgele kafasını bile kaldırmadan yapılan ortalardan değildir bilerek görerek yapar ortasını hatta pastır o bana göre..
 3. 15.10.2009, 14:22 Mesaj #3588
  Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN  Arda herşeyden önce bir insan. Türkiye de yaşayan bir insan ve doğal olarak görüşleri var yaşam hakkında, siyaset hakkında vs... Önce bunu kabul edelim. İkincisi Arda farklı bir adam, herşeyiyle; futboluyla, samimiyetiyle, açık sözlülüğüyle ve ifade biçimiyle. Bunu bizim felsefemize uygun açıklamalar yapmadığı zaman kötü, yaptığında iyi bir özellik gibi gösteremeyiz. Ben milliyetçi bir insan değilim yani Arda'nın kastettiği milliyetçi kavramıyla barışık değilim. Ama Arda'nın farkı burada o açıklamaları yapabilen bir adam olmasıdır. Yani cidden açık sözlü, politik cevaplar vermiyor. Yani siyaset yapmıyor kesinlikle. Damara göre şerbet vermiyor. Tribünlere oynamıyor. Vb... Belki de şöyle demeliydi Arda; "Evet hocamızla ayrıldığımız için üzgünüz, çok güzel günlerimiz geçti. Büyüklerimiz türk ya da yabancı eminim iyi bir hoca getireceklerdir başımıza, onunla başarılı olmaya çalışacağız. Önümüzdeki maçlara bakıyoruz...".(Bir yerlerden tanıdık geliyor...) Ama demedi. Farklı bir adam. Aynı Fatih Terim gibi. Sev, beğen ya da beğenme(Ki ben beğenmem Fatih Terim'i). Bırakın konuşsun, konuşsun sonra sonuçlarına katlansın. Niye susturuyoruz? İnsanların konuşmalarına neden bu kadar tahammülsüzüz? Olaylı fener maçından sonra çıkıp konuşmuştu o heyecanla; çocuk gibi hatırlarsınız o konuşmayı. Belki konuşmamalıydı... Bence konuşması iyi oldu. Saçmalasa da iyi oldu, doğruyu söylese de. O çıkıp görüşünü söylesin ki başka bir zaman başkası da çıkıp görüşünü söylesin. Herkes aynı düşüncedeymiş gibi davranılmasın. Belki çok dramatize ettim olayı ama cidden böyle düşünüyorum...
 4. 15.10.2009, 14:36 Mesaj #3589
  Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN  Ahmet Özgün Güven, post: 604799 Nickli Üyeden Alıntı

  Bunu bizim felsefemize uygun açıklamalar yapmadığı zaman kötü, yaptığında iyi bir özellik gibi gösteremeyiz.  Ben yukarıda, Arda'nın dediklerinin benim felsefeme uygun olmadığını yazmadım? Bu yaptığı her durumda ileriki dönemde kendisine faydası kesinlikle olmayacak (kimse milliyetçi diye bir takıma transfer olmaz, ya da daha yüksek ücret almaz) zararı olma ihtimali de fazla olan bir hareket.  Ahmet Özgün Güven, post: 604799 Nickli Üyeden Alıntı

  Bırakın konuşsun, konuşsun sonra sonuçlarına katlansın. Niye susturuyoruz? İnsanların konuşmalarına neden bu kadar tahammülsüzüz? Olaylı fener maçından sonra çıkıp konuşmuştu o heyecanla; çocuk gibi hatırlarsınız o konuşmayı. Belki konuşmamalıydı... Bence konuşması iyi oldu. Saçmalasa da iyi oldu, doğruyu söylese de. O çıkıp görüşünü söylesin ki başka bir zaman başkası da çıkıp görüşünü söylesin. Herkes aynı düşüncedeymiş gibi davranılmasın. Belki çok dramatize ettim olayı ama cidden böyle düşünüyorum...  Arda'nın konuşup sonuçlarına katlanması açıkça konuşmayı teşvikten öte yalnızlaştırmaya gidiyor. Arda'nın mesleği "Bırakın konuşsun herkes istediğini söylesin" şeklinde sürdürülebilecek bir meslek değil. Nice futbolcular biliyoruz, sırf sözleri uğruna galiz küfürlere maruz kaldılar; keza yöneticiler, başkanlar..  Dedikleriniz belki bir Barış, Mehmet Topal veya Emre Güngör için geçerli olabilir ama Arda için olamaz. Çünkü Arda, Galatasaray kaptanıdır. Metin Oktay'la kıyasladığımız bir futbolcudan taraftar olarak Galatasaraylılık duruşu bekleriz. Bu duruş da kesinlikle "aşırı milliyetçiyim, gelecek hoca Türk olsun" şeklinde bir ifadeyi kabul etmez.  Arda her ne kadar iyi niyetle söylemiş olsa da, bizim basına güven olmayacağını; dolayısıyla Arda'nın söylediklerinde daha dikkatli olması gerektiğini söylüyorum. Bu kadar.
 5. 15.10.2009, 15:16 Mesaj #3590
 6. 15.10.2009, 15:33 Mesaj #3591
  Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN  Alper Somuncu, post: 604810 Nickli Üyeden Alıntı

  Ben yukarıda, Arda'nın dediklerinin benim felsefeme uygun olmadığını yazmadım? Bu yaptığı her durumda ileriki dönemde kendisine faydası kesinlikle olmayacak (kimse milliyetçi diye bir takıma transfer olmaz, ya da daha yüksek ücret almaz) zararı olma ihtimali de fazla olan bir hareket..

  Onu sizinle alakalı yazmadım. Genele söyledim. "Aman ne güzel samimi çocuk, konuşsun konuşsun" deyip bu tarz bir açıkmaladan sonra ağız değiştirenler için söyledim.

  Alper Somuncu, post: 604810 Nickli Üyeden Alıntı


  Arda'nın konuşup sonuçlarına katlanması açıkça konuşmayı teşvikten öte yalnızlaştırmaya gidiyor. Arda'nın mesleği "Bırakın konuşsun herkes istediğini söylesin" şeklinde sürdürülebilecek bir meslek değil. Nice futbolcular biliyoruz, sırf sözleri uğruna galiz küfürlere maruz kaldılar; keza yöneticiler, başkanlar..

  Dedikleriniz belki bir Barış, Mehmet Topal veya Emre Güngör için geçerli olabilir ama Arda için olamaz. Çünkü Arda, Galatasaray kaptanıdır. Metin Oktay'la kıyasladığımız bir futbolcudan taraftar olarak Galatasaraylılık duruşu bekleriz. Bu duruş da kesinlikle "aşırı milliyetçiyim, gelecek hoca Türk olsun" şeklinde bir ifadeyi kabul etmez.  Arda her ne kadar iyi niyetle söylemiş olsa da, bizim basına güven olmayacağını; dolayısıyla Arda'nın söylediklerinde daha dikkatli olması gerektiğini söylüyorum. Bu kadar.

  Ben olaylar artık siyahlı kısımda bahsettiğiniz gibi olmasın istiyorum. Tek söylediğim bu. Kaptan olarak gereksiz bir duruş sergilemiş olabilir ona itiraz etmem. Ama insan olarak herkesin konuşmasında fayda görüyorum. Çıkıpta "Önümüzdeki maçlara bakacağız" demesini istemiyorum yani.
 7. 15.10.2009, 16:04 Mesaj #3592
  Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN  Ahmet Özgün Güven, post: 604686 Nickli Üyeden Alıntı

  Evet; Lincoln gibi "Tanrının olmamı istediği yerdeyim!" desin, "En büyük hayalim Uefa kupasını kaldırmak uykularım kaçıyor bu yüzden" deyip kampa katılmasın. İşte bize böyle futbolcular lazım. Popülizm yapacaksın Arda öğren artık bunları, bir de kaptan falan oldun...  Lincoln'ün yaptığı popülizm olabilir ama hiçbir zararı yok bunun ne kendine ne de Galatasaray'a!  Ahmet Özgün Güven, post: 604799 Nickli Üyeden Alıntı

  Arda herşeyden önce bir insan. Türkiye de yaşayan bir insan ve doğal olarak görüşleri var yaşam hakkında, siyaset hakkında vs... Önce bunu kabul edelim. İkincisi Arda farklı bir adam, herşeyiyle; futboluyla, samimiyetiyle, açık sözlülüğüyle ve ifade biçimiyle. Bunu bizim felsefemize uygun açıklamalar yapmadığı zaman kötü, yaptığında iyi bir özellik gibi gösteremeyiz. Ben milliyetçi bir insan değilim yani Arda'nın kastettiği milliyetçi kavramıyla barışık değilim. Ama Arda'nın farkı burada o açıklamaları yapabilen bir adam olmasıdır. Yani cidden açık sözlü, politik cevaplar vermiyor. Yani siyaset yapmıyor kesinlikle. Damara göre şerbet vermiyor. Tribünlere oynamıyor. Vb... Belki de şöyle demeliydi Arda; "Evet hocamızla ayrıldığımız için üzgünüz, çok güzel günlerimiz geçti. Büyüklerimiz türk ya da yabancı eminim iyi bir hoca getireceklerdir başımıza, onunla başarılı olmaya çalışacağız. Önümüzdeki maçlara bakıyoruz...".(Bir yerlerden tanıdık geliyor...) Ama demedi. Farklı bir adam. Aynı Fatih Terim gibi. Sev, beğen ya da beğenme(Ki ben beğenmem Fatih Terim'i). Bırakın konuşsun, konuşsun sonra sonuçlarına katlansın. Niye susturuyoruz? İnsanların konuşmalarına neden bu kadar tahammülsüzüz? Olaylı fener maçından sonra çıkıp konuşmuştu o heyecanla; çocuk gibi hatırlarsınız o konuşmayı. Belki konuşmamalıydı... Bence konuşması iyi oldu. Saçmalasa da iyi oldu, doğruyu söylese de. O çıkıp görüşünü söylesin ki başka bir zaman başkası da çıkıp görüşünü söylesin. Herkes aynı düşüncedeymiş gibi davranılmasın. Belki çok dramatize ettim olayı ama cidden böyle düşünüyorum...  Fikirlerini kendine saklasın Galatasaray formasının ağırlığını artık anlasın. Arkadaşlarıyla sohbet ederken konuşsun bunları ama orada verdiği demeçleri tüm Türkiye izledi. Damara göre şerbette veriyor siz anlamıyorsunuz! Milli takımda belli bir kesimin zorlamasıyla gelecek bir kısım insanlara destek veriyor açıkçası bende buna alet olan bir futbolcuyu eleştiririm. Her olayda başrol olma sevdası başına iş açacak. Aklına geldiği gibi konuşamaz birinin bunu Arda'ya anlatması lazım. Hakan'ın en kötü huyunu örnek almış.  Ahmet Özgün Güven, post: 604842 Nickli Üyeden Alıntı

  Onu sizinle alakalı yazmadım. Genele söyledim. "Aman ne güzel samimi çocuk, konuşsun konuşsun" deyip bu tarz bir açıkmaladan sonra ağız değiştirenler için söyledim.  Ben olaylar artık siyahlı kısımda bahsettiğiniz gibi olmasın istiyorum. Tek söylediğim bu. Kaptan olarak gereksiz bir duruş sergilemiş olabilir ona itiraz etmem. Ama insan olarak herkesin konuşmasında fayda görüyorum. Çıkıpta "Önümüzdeki maçlara bakacağız" demesini istemiyorum yani.  Önündeki maçlara baksın işi bu o'nun! Bunun için para alıyor maçlara baksın başka şeylerle ilgilenmesin. Boyundan büyük laflar etmesin artık. Galatasaray kaptanı böyle her konuda muhabbet kuşu gibi konuşamaz. Keşke kaptan Hakan Balta ya da Mustafa Sarp olsaydı ne konuştuğunu bilen insanlar hiç olmazsa.
 8. 15.10.2009, 16:46 Mesaj #3593
  Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN  Ahmet Özgün Güven, post: 604842 Nickli Üyeden Alıntı

  Onu sizinle alakalı yazmadım. Genele söyledim. "Aman ne güzel samimi çocuk, konuşsun konuşsun" deyip bu tarz bir açıkmaladan sonra ağız değiştirenler için söyledim.  Ben olaylar artık siyahlı kısımda bahsettiğiniz gibi olmasın istiyorum. Tek söylediğim bu. Kaptan olarak gereksiz bir duruş sergilemiş olabilir ona itiraz etmem. Ama insan olarak herkesin konuşmasında fayda görüyorum. Çıkıpta "Önümüzdeki maçlara bakacağız" demesini istemiyorum yani.  Dediklerimizi farklı ifade etsek de aynı paraleldeyiz.
 9. 15.10.2009, 17:11 Mesaj #3594
  Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN  Mehmet Vural, post: 604880 Nickli Üyeden Alıntı

  Lincoln'ün yaptığı popülizm olabilir ama hiçbir zararı yok bunun ne kendine ne de Galatasaray'a!.

  Bana ters. Ayrıca çok zararı var lakin size anlatabileceğimi sanmıyorum.

  Mehmet Vural, post: 604880 Nickli Üyeden Alıntı


  Fikirlerini kendine saklasın Galatasaray formasının ağırlığını artık anlasın. Arkadaşlarıyla sohbet ederken konuşsun bunları ama orada verdiği demeçleri tüm Türkiye izledi. Damara göre şerbette veriyor siz anlamıyorsunuz! Milli takımda belli bir kesimin zorlamasıyla gelecek bir kısım insanlara destek veriyor açıkçası bende buna alet olan bir futbolcuyu eleştiririm. Her olayda başrol olma sevdası başına iş açacak. Aklına geldiği gibi konuşamaz birinin bunu Arda'ya anlatması lazım. Hakan'ın en kötü huyunu örnek almış..  Kesinlikle politik bir düşünceyle yapmıyor arda bunu eminim. Hem popülist açıklamalar yapmadığını kabul ediyorsunuz hem de aynı şekilde suçluyorsunuz arda'yı. Siyahlı kısımdaki komplo teorilerinizi de oldukça başarılı buldum. Değinmeden geçmeyeyim.

  Mehmet Vural, post: 604880 Nickli Üyeden Alıntı


  Önündeki maçlara baksın işi bu o'nun! Bunun için para alıyor maçlara baksın başka şeylerle ilgilenmesin. Boyundan büyük laflar etmesin artık. Galatasaray kaptanı böyle her konuda muhabbet kuşu gibi konuşamaz. Keşke kaptan Hakan Balta ya da Mustafa Sarp olsaydı ne konuştuğunu bilen insanlar hiç olmazsa.

  Öyle milyon tane futbolcu var. Buyrun izleyin, dinleyin. Arda'ya gelince de kanalı değiştirir, izlemez rahatsız olmazsınız. Soran olursa da "O benim kaptanım değil benim kaptanım Lincoln" dersiniz. Olay kapanır.
 10. 15.10.2009, 17:20 Mesaj #3595
  Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN  Bu nedir yahu arda efendi olsun arda her maçı kurtarsın her maç asist yapsın arda kızlarlar gezmesin gece dışarı çıkmasın..Hatta kız kulesine kapatılsın..Konuşmasın uslu dursun..  Yeter yahu sizene..

  İstediğini der istediği yere gider istediğiyle çıkar formsuzda olur gelecek teknik direktörede görüş bildirir..Beğenmiyorsanız yönetime sallayın niye kaptan yaptı diye..
 11. 15.10.2009, 17:25 Mesaj #3596
 12. 15.10.2009, 17:27 Mesaj #3597
  Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN  Utku GEMİCİ, post: 604965 Nickli Üyeden Alıntı

  Mehmet Hocam çok "elit". Ondan böyle konuşuyo bence..  Bu espri bana tanıdık geldi  Hayri Cund, post: 0 Nickli Üyeden Alıntı

  Bu uye fazla elit, sakat adama kalas diyor.


 13. 15.10.2009, 17:30 Mesaj #3598
  Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN  Fatih Aybars Hakan, post: 604971 Nickli Üyeden Alıntı

  Bu espri bana tanıdık geldi  Heeee...
 14. 15.10.2009, 17:34 Mesaj #3599
 15. 15.10.2009, 17:35 Mesaj #3600
  Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN  Hayri Cund, post: 604991 Nickli Üyeden Alıntı

  Calmayin olm esprilerimi


Yukarı Git