1. 20.08.2010, 15:06 Mesaj #8326
  Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN  Salih ERDOĞAN, post: 1549706 Nickli Üyeden Alıntı

  Arda'nın kaptanlığı alınmalı; Bu onun kötü oynadığı için değil kaptanlığı kaldıramadığı için alınmalı. Dün skor 2-0 olmuş ve o an Kewell ve Baros'u gösteriyor TV. Kewell millete hadi hadi diyor çırpınıyor adeta. Arda'ya bakıyoruz hep boynu bükük etliye sütlüye karışmıyormuş gibi gözüküyor.  Kewell kesinlikle kaptan olmalı. Hem yaşı hem liderlik vasfı Arda'dan daha uygun. Arda bu ağır yük altında eziliyor. Hem kendine hem kariyerine hem de takıma yazık ediyor.  Kewell'ı kaptan yapacaksak Arda'yı satalım.
 2. 20.08.2010, 15:11 Mesaj #8327
  Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN  Kewell iki sezon toplamında Arda'nın geçen sene oynadığı maç sayısına ulaşmış mıdır? Bunu Kewell'ı suçlamak için söylemiyorum, adamın bir problemi var. Devre arasından sonra gidiyor 2-3 ay en az. Geçen sezon tamamen kapattı. O gidince yine Arda'nın eline düşeriz, o zaman ne diyeceğiz çocuğa? Komik laflar bunlar. Ah Arda ah...  Ayrca geçen sezonu 14 gol 27 asistle bitiren adamı sol beke koymak da enteresan bir tercih.
 3. 20.08.2010, 15:14 Mesaj #8328
  Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN  Arda`yi sol beke koyanlar var ilginc.
 4. 20.08.2010, 15:25 Mesaj #8329
  Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN  Ahmet Özgün Güven, post: 1550215 Nickli Üyeden Alıntı

  Başlamışız bile Ama dediğim gibi hakettin Arda... Topu demarke almak gibi bir şansı yok adamın her aldığında 3-4 kişi başında. Bir ortada bir sağda bir solda, bir kaleciye basıyor. Kayıyor, yırtınıyor, atlıyor, adamı indiriyor ama mücadeleyi körükleyemiyormuş yine de... Kewell'ın el çırpması daha etkiliymiş. Sonuçta karizma adam. Vay anasını. Neyse iyi oynamadı, kötü de oynamadı yine de 2 tane net pozisyon hazırladı, frikiği güzeldi, kornerlerin geneli etkiliydi. Bir golü de sayılmadı. Neyse ben devam ettireyim;  Arda sen ne biçim adamsın? Ne biçim kaptansın hee? Bak Kewell'a! Bak Baros'a! Sen anca sinema peşinde koş...  Tamer devamı senden hadi

  Efenim lafları çarpıtmaya falan gerek yok. Yok Kewell'ın el çırpması daha etkiliymiş gibi laflarla da laf sokmaya hiç gerek yok. Biz Arda'ya dün etkisiz dedik. Hatta Sivas maçında da etksizi dedik ama bu onun kalitesiz olduğunu MÜCADELE etmediği anlamına gelmez. Evet mücadele ediyor zaten buna birşey diyen yok. Ama kaptanlığı kaldıramadığını, kaptanlık yapacak liderlik vasfına sahip değil. Biz bunu Adnan Polat'ın bu çocuğu ilk kaptan yaptığı gün de söyledik şimdi de söylüyoruz. KAPTANLIK ayrı birşeydir. Yakında zaten CANA'nın nasıl futbolcu olduğunu izleyeceğiz ve aslında bir kaptanın nasıl olması gerektiğini göreceğiz.  Tekrar söylüyorum bu Arda'ya eleştiri değildir sadece kişilik olarak farklı olmasından dolayıdır.  Sertaç Murat Kılıç, post: 1550956 Nickli Üyeden Alıntı

  Kewell'ı kaptan yapacaksak Arda'yı satalım.  Bu saatten sonra Arda'dan kaptanlığın alınmayacağının farkındayım. Bu sadece temennidir. Alınmaz da zaten. Ama Arda'nın satılması konusu ciddi ciddi düşünülmeli. Çünkü bu takım Arda'ya zarar verir onun değerini düşürür son iki maçta gördüğümüz üzere. Arkasında etkili bir bek, orta sahanın sol içinde iyi bir orta saha olmadığı sürece Arda giderek daha da değerini kaybeder. Biz bu adamı 15'e satabilecekken 7-8'e ancak satar duruma geliriz. Bu Arda'nın kalitesinden dolayı değil bu takımın onun değerini düşürdüğündendir.  Umarım bu takımın bu ruhsuzluğu gider de biz gerçek Arda'yı yeniden görmeye başlarız.
 5. 20.08.2010, 15:31 Mesaj #8330
  Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN  Ahmet Özgün Turan  Alınma hemen, latife yapıyorum
 6. 20.08.2010, 15:31 Mesaj #8331
  Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN  Geçen sezon golleri atarken, asistleri yaparken de kaptandı. İsteseniz de istemeseniz de bu takımın kaptanı Arda'dır ve bu kulüpte varolduğu sürece öyle kalacaktır.
 7. 20.08.2010, 15:36 Mesaj #8332
  Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN  Doğukan Karadan, post: 1551082 Nickli Üyeden Alıntı

  Ahmet Özgün Turan  Alınma hemen, latife yapıyorum

  Senin söylediklerine alımadığımı daha önce belirtmiştim Doğukan

  Sen de alınma lütfen
 8. 20.08.2010, 15:36 Mesaj #8333
 9. 20.08.2010, 17:04 Mesaj #8334
 10. 20.08.2010, 17:09 Mesaj #8335
  Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN  Serafettin Koc, post: 1551567 Nickli Üyeden Alıntı

  adamlar ozel onlem almislar  oo her ozel onlem alan takima karsi ezilip bi karis suratla oynayacksa isimiz var

  ama dun rezil oynamadi

  sadece algoritmaya elestirim
 11. 20.08.2010, 20:45 Mesaj #8336
  Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN  Salih ERDOĞAN, post: 1551050 Nickli Üyeden Alıntı

  Efenim lafları çarpıtmaya falan gerek yok. Yok Kewell'ın el çırpması daha etkiliymiş gibi laflarla da laf sokmaya hiç gerek yok. Biz Arda'ya dün etkisiz dedik. Hatta Sivas maçında da etksizi dedik ama bu onun kalitesiz olduğunu MÜCADELE etmediği anlamına gelmez. Evet mücadele ediyor zaten buna birşey diyen yok. Ama kaptanlığı kaldıramadığını, kaptanlık yapacak liderlik vasfına sahip değil. Biz bunu Adnan Polat'ın bu çocuğu ilk kaptan yaptığı gün de söyledik şimdi de söylüyoruz. KAPTANLIK ayrı birşeydir. Yakında zaten CANA'nın nasıl futbolcu olduğunu izleyeceğiz ve aslında bir kaptanın nasıl olması gerektiğini göreceğiz.  Tekrar söylüyorum bu Arda'ya eleştiri değildir sadece kişilik olarak farklı olmasından dolayıdır.  Bu saatten sonra Arda'dan kaptanlığın alınmayacağının farkındayım. Bu sadece temennidir. Alınmaz da zaten. Ama Arda'nın satılması konusu ciddi ciddi düşünülmeli. Çünkü bu takım Arda'ya zarar verir onun değerini düşürür son iki maçta gördüğümüz üzere. Arkasında etkili bir bek, orta sahanın sol içinde iyi bir orta saha olmadığı sürece Arda giderek daha da değerini kaybeder. Biz bu adamı 15'e satabilecekken 7-8'e ancak satar duruma geliriz. Bu Arda'nın kalitesinden dolayı değil bu takımın onun değerini düşürdüğündendir.  Umarım bu takımın bu ruhsuzluğu gider de biz gerçek Arda'yı yeniden görmeye başlarız.  Arda'ya dün etkisiz dedik, Sivas maçında etkisiz dedik demişssin de takım her iki maçta çok mu iyiydi ? Sivas maçında asist kimden geldi Zaten Galatasaray'ın o pozisyondan başka atağı yok. Suçu Arda'ya yüklemek haksızlık olur. Takım olarak çok kötüydük. Dünkü maçta ise gol pozisyonuna kadar atağımız yok yine.  Kaptanlık mevzusu ise ayrı bir olay zaten. Bırakın artık temennileri. Bu takımdan ayrılana kadar bu takımın kaptanı Arda'dır. Kişilik ise sorun bu takımın kaptanlığını yönetime sallayan Hakan Şükür'de yaptı. Sergen bile bir kaç maça çıkmıştı eğer yanılmıyorsam
 12. 20.08.2010, 23:05 Mesaj #8337
  Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN  Tamer İpekgul, post: 1552715 Nickli Üyeden Alıntı

  Arda'ya dün etkisiz dedik, Sivas maçında etkisiz dedik demişssin de takım her iki maçta çok mu iyiydi ? Sivas maçında asist kimden geldi Zaten Galatasaray'ın o pozisyondan başka atağı yok. Suçu Arda'ya yüklemek haksızlık olur. Takım olarak çok kötüydük. Dünkü maçta ise gol pozisyonuna kadar atağımız yok yine.  Kaptanlık mevzusu ise ayrı bir olay zaten. Bırakın artık temennileri. Bu takımdan ayrılana kadar bu takımın kaptanı Arda'dır. Kişilik ise sorun bu takımın kaptanlığını yönetime sallayan Hakan Şükür'de yaptı. Sergen bile bir kaç maça çıkmıştı eğer yanılmıyorsam  İyi de ben zaten takıma iyi demiyorum ki. Zaten Arda bu kadar etkisizse takımın kalitesizliğinin ya da ruhsuzluğunun çok payı var diyorum ama bu Arda'nın hatalarını örtmez ki benim asıl dem vurmuşluğum oyun içindeki mücadelesi veya iyi oynayıp kötü oynaması değil kaptana yakaşır şekilde takımını ayağa kaldıramaması. Takımı ayağa kaldırmak da sadece iyi oynamakla olmaz kötü oynasanız bile sizin yüz ifadeniz, hırsınız vs. takımı ayağa kaldırabilir. Arda da büyük bir bıkmışlık var, adeta bunalmış bezmiş durumda. Şu anda bezmesi gereken en son insan Arda'dır.

  'Kişilik ise sorun bu takımın kaptanlığını yönetime sallayan Hakan Şükür'de yaptı.' demişsiniz. Hakan Şükür o zamanlar takımın tamamına hakim olan bir oyuncuydu. Hakan Şükür yönetime sallaması takımına liderlik yapmadığı anlamına gelmez. Benim anlatmak istediğim kişilik bu değildir. Yanlış anlamışsınız.
 13. 20.08.2010, 23:13 Mesaj #8338
  Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN  Salih ERDOĞAN, post: 1553187 Nickli Üyeden Alıntı

  İyi de ben zaten takıma iyi demiyorum ki. Zaten Arda bu kadar etkisizse takımın kalitesizliğinin ya da ruhsuzluğunun çok payı var diyorum ama bu Arda'nın hatalarını örtmez ki benim asıl dem vurmuşluğum oyun içindeki mücadelesi veya iyi oynayıp kötü oynaması değil kaptana yakaşır şekilde takımını ayağa kaldıramaması. Takımı ayağa kaldırmak da sadece iyi oynamakla olmaz kötü oynasanız bile sizin yüz ifadeniz, hırsınız vs. takımı ayağa kaldırabilir. Arda da büyük bir bıkmışlık var, adeta bunalmış bezmiş durumda. Şu anda bezmesi gereken en son insan Arda'dır.

  'Kişilik ise sorun bu takımın kaptanlığını yönetime sallayan Hakan Şükür'de yaptı.' demişsiniz. Hakan Şükür o zamanlar takımın tamamına hakim olan bir oyuncuydu. Hakan Şükür yönetime sallaması takımına liderlik yapmadığı anlamına gelmez. Benim anlatmak istediğim kişilik bu değildir. Yanlış anlamışsınız.  Bıktıranlar o tribünde Sözde taraftar olanlar
 14. 20.08.2010, 23:26 Mesaj #8339
  Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN  dün akşamki maçta gördük ki kendinden 9 yaş büyük bir adamdan alması gereken çok dersler var. Harry Kewell o kadar koşarken sahada gezinmesi hiç hoş değil. şımarıklığından kaynaklandığını düşünüyorum. günümüz futbolunda herşey affedilebilir ama sahada gezinmenin mazereti olamaz.
 15. 20.08.2010, 23:41 Mesaj #8340
  Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN  Gerçek IŞIK, post: 1553277 Nickli Üyeden Alıntı

  dün akşamki maçta gördük ki kendinden 9 yaş büyük bir adamdan alması gereken çok dersler var. Harry Kewell o kadar koşarken sahada gezinmesi hiç hoş değil. şımarıklığından kaynaklandığını düşünüyorum. günümüz futbolunda herşey affedilebilir ama sahada gezinmenin mazereti olamaz.  .
Yukarı Git