1. 07.12.2009, 17:38 Mesaj #841
  Cevap: #3 Uğur Uçar  Orta ve çalım konusunda Sabri'ye ders verebilir!
 2. 07.12.2009, 17:46 Mesaj #842
  Cevap: #3 Uğur Uçar  Mete Alparslan, post: 703799 Nickli Üyeden Alıntı

  Cok ilginc bir yorum. Ugur'un koca 90 dakika da 2 kotu ortasi oldugu dogru, bu olay Sabri'den sonra pek birsey fark etmedi benim icin. Fakat madem analiz yapiyoruz kestigi diger 3 ortayi da yazalim. Biri gol oldu, digerini Elano gereksiz bir sekilde kalenin soluna yolladi, bir digerinide 4 tane oyuncumuz uzerinden atladi. Rijkaard eger Ugur'u keserse ciddi bir adaletsizlik soz konusu olur. Zira bir daha ki maca ilk Ugur'un ismini yazacagina inaniyorum.  Ben 90 dakika canlı izledim ve değerlendirmemi yaptım. Bana görede sizin yorumlarınız ilginç hatta fantastik. Eğerki dünkü maçta Sabri olsaydı ilk yarı kesinlikle gol atardık. Diğer hücumlarımız da çok daha sonuca yönelik hücumlar olurdu. Ayrıca Sabri takımın dinamizminin de baş mimarı. Dediğim gibi televizyon başında size ne veriliyorsa ancak onu görüyorsunuz ama stadda hem Sabri'yi hem Uğur'u canlı izleyince ve ikisinin de takıma ne katkı sağladığını görünce fark çok net ortaya çıkıyor. Uğur o eski Uğur değil. Maç eksiği olduğu çok bariz bir şekilde belli. Topa hükmedemiyor eskisi gibi, tekniği zayıflamış. Bilhassa ilk yarıda birçok pozisyonu hatalı paslar ve auta giden ortalarıyla harcadı. Oynadıkça kapatıcaktır bu eksiklerini ama dünkü performansı kesinlikle yetersizdi.  Sabri'nin geçen sezonki Sabri olmadığını da eklemeliyim. Hala geçen sezonda kalmışsınız sanırım.
 3. 07.12.2009, 18:02 Mesaj #843
  Cevap: #3 Uğur Uçar  Yunus Emre Çayırlı, post: 703818 Nickli Üyeden Alıntı

  Ben 90 dakika canlı izledim ve değerlendirmemi yaptım. Bana görede sizin yorumlarınız ilginç hatta fantastik. Eğerki dünkü maçta Sabri olsaydı ilk yarı kesinlikle gol atardık. Diğer hücumlarımız da çok daha sonuca yönelik hücumlar olurdu. Ayrıca Sabri takımın dinamizminin de baş mimarı. Dediğim gibi televizyon başında size ne veriliyorsa ancak onu görüyorsunuz ama stadda hem Sabri'yi hem Uğur'u canlı izleyince ve ikisinin de takıma ne katkı sağladığını görünce fark çok net ortaya çıkıyor. Uğur o eski Uğur değil. Maç eksiği olduğu çok bariz bir şekilde belli. Topa hükmedemiyor eskisi gibi, tekniği zayıflamış. Bilhassa ilk yarıda birçok pozisyonu hatalı paslar ve auta giden ortalarıyla harcadı. Oynadıkça kapatıcaktır bu eksiklerini ama dünkü performansı kesinlikle yetersizdi.  Sabri'nin geçen sezonki Sabri olmadığını da eklemeliyim. Hala geçen sezonda kalmışsınız sanırım.  Bursa maçında ki Sabri çok dinamizm getirdi hakkaten,Sercan'a öyle dinamizm getirdi ki 50 metre alan verdi oyna dedi,koş dedi,iyi ki cezalıydı,Uğur harika maç çıkardı yemişim dinamizmini,benim bekim sıfıra indiğinde adam gibi orta kesecek abicim bunun lamı cimi yok,yerine vaktinde dönecek,ben Uğur'un kanadından sıkıntı yaşadığımızı ve hücuma takviyeyi fazlasıyla verdiğimizi düşünüyorum,lanet olsun işte Elano kafayı iyi vursa gol,arka direkte Kewell indirebilse Nonda golü atacak şanssızdık ama Sabri'yi kesinlikle aramadım.
 4. 07.12.2009, 18:16 Mesaj #844
  Cevap: #3 Uğur Uçar  Sabri bursa maçı hariç sezon başından beri her maç iyi oynadı. Çoğu maçta süperdi. Sadece o maçı örnek vererek belden aşağı vuruyorsun. İkisinin de yeri ayrı ama sabrinin temposu ve keitayla uyumu göz önüne alındığında ilk onbirde olması gereken adam o. Rijkaard da tercihini ondan yana kullanıyor zaten. Çok memnun olduğunu da defalarca belirtti.
 5. 07.12.2009, 18:43 Mesaj #845
  Cevap: #3 Uğur Uçar  Uğura dün akşam bayıldım.Süper oynadı ve işte Galatasarayın sağbeki dedirtti.Sabriyi de çok beğenirim ve onunda oynaması lazım ve Barışın yerine sabri oynasa nasıl olur diye düşünüyorum.Siz ne dersiniz.
 6. 07.12.2009, 18:48 Mesaj #846
  Cevap: #3 Uğur Uçar  Yunus Emre Çayırlı, post: 703818 Nickli Üyeden Alıntı

  Ben 90 dakika canlı izledim ve değerlendirmemi yaptım. Bana görede sizin yorumlarınız ilginç hatta fantastik. Eğerki dünkü maçta Sabri olsaydı ilk yarı kesinlikle gol atardık. Diğer hücumlarımız da çok daha sonuca yönelik hücumlar olurdu. Ayrıca Sabri takımın dinamizminin de baş mimarı. Dediğim gibi televizyon başında size ne veriliyorsa ancak onu görüyorsunuz ama stadda hem Sabri'yi hem Uğur'u canlı izleyince ve ikisinin de takıma ne katkı sağladığını görünce fark çok net ortaya çıkıyor. Uğur o eski Uğur değil. Maç eksiği olduğu çok bariz bir şekilde belli. Topa hükmedemiyor eskisi gibi, tekniği zayıflamış. Bilhassa ilk yarıda birçok pozisyonu hatalı paslar ve auta giden ortalarıyla harcadı. Oynadıkça kapatıcaktır bu eksiklerini ama dünkü performansı kesinlikle yetersizdi.  Sabri'nin geçen sezonki Sabri olmadığını da eklemeliyim. Hala geçen sezonda kalmışsınız sanırım.  Ben gayet herseyin farkindayim. Ugur'un mentalen sakatlik piskolojisini ustunden atamadigini sittin kere yazmisimdir. Bu adam Sabri kadar hizli olmasada akli ile bunu cok rahat kapatiyo. Defansif ozelliklerin Sabri ile kiyaslamam bile. Benim icin onemli olan oyunun iki yonunde de etkili oynamasi. Sabri defansta - ise, Ugur +, Sabri hucumda + ise, Ugur 0(simdilik). Hucumda Sabri kadar gozukmedigi icin millet mirildaniyo. Fakat iyi degil dedigimiz ortalarinin %60'i golluk ortalardi, ceza sahasini bulan istisnasiz her kestigi orta tehlike yaratti. Sabri'nin ciktigininin yarisi kadar ciksin(ki en az Sabri kadar bindirme yapar eger duzenli 2 mac oynarsa), ama tehlike yaratacak bindirmeler yapsin. Bunu simdi dahi yapiyosa Ugur, varin gerisini siz dusunun.
 7. 07.12.2009, 18:49 Mesaj #847
  Cevap: #3 Uğur Uçar  ugur tarafindan atak yemedigimizide belirtim bu arada genelde orayi iyi kapatiyor daha onemlisi onde basiyor faul yapiyor ve pozisyon buyumuyor.  ah hakan baltanin yerinde saglam bi adamimiz olsa
 8. 07.12.2009, 18:56 Mesaj #848
  Cevap: #3 Uğur Uçar  Bu maçtan kişiler adına defansif sonuçlar çıkartmak çok doğru olmaz. İbb kaç kez orta sahayı geçmiş ki sağ kanattan pozisyon bulacak? Sabri kendini çok geliştirdi hızıyla ters kademeye çok etkili giriyor, evimizdeki beşiktaş maçında çok yapmıştı bunu. Hücuma katkısı sadece keitayla olan uyumundan dolayı bile çok üst düzey. Ama bizim sabriyi hücumda beğenmemiz çok gözükmesinden değil, sürekli bindirip, tempolu bir şekilde rakibi rahatsız ederken isabetli ortalar da yapıyor olmasından. Bu seneki ortaları gayet kaliteli ve asistleri de var zaten. Sonuçta kararı Rijkaard veriyor ve sabriden kolay kolay vazgeçeceğini hiç sanmıyorum.
 9. 07.12.2009, 19:01 Mesaj #849
 10. 07.12.2009, 20:12 Mesaj #850
 11. 07.12.2009, 20:16 Mesaj #851
  Cevap: #3 Uğur Uçar  Sabriyle bu adam arasında klas farkı var. Bu adamın oynadığı her 5 maçın 3 ünde asist yapması tesadüf değil. Mükemmel orta yapıyor. Türkiyede taktik anlayış olarak bu kadar yüksek başka bir oyuncu olmayabilir. Pozisyon alma, pas kabiliyeti çok yüksek. Yine maçta golün asistini yaptı ve onun dışında 2 tane daha gollük ortası var. Forma Uğur'un hakkı. Sabri'nin iyi niyetini takdir ediyorum ama yedek beklemesi Galatasaray'ın lehine olacaktır.
 12. 07.12.2009, 21:47 Mesaj #852
  Cevap: #3 Uğur Uçar  Bence Uğur bek olmalı, önüne Sabri konmalı, onun önünede Keita'yı koydun mu tadından yenmez
 13. 08.12.2009, 03:37 Mesaj #853
  Cevap: #3 Uğur Uçar  Kesinlikle Uğur sağ bek olmalı ve Sabri Barış'ın yerine orta sahada oynamalı. Zaten sezon başından beri bunu söylüyordum. Çünkü Uğur gerçek bir sağbek ve bu pozisyonda gerek defans olarak gerekse ofans olarak Sabri'den daha iyi. Tabi Sabri şüphesiz daha hızlı ve dinamik bir isim (ki Dani Alves'ten ve Maicon'dan dinamik olabilir) ama genelde Uğur çok daha akıllı, dengeli (defans ile ofans arasında) ve becerikli oynar. Uğur'un defans anlayışı da üstün ve yaptığı ortaları, pasları, ve bindermeleri ile rakip için daha tehlikeli.... Sabri'nin daha ofansif oynamasına rağmen. Zaten 2007-2008 şampiyonluk yılında (Konya'da sakatlana kadar ) Uğur'u görmüştük. Bence şans verilirse milli takımda Gökhan'ı bile kesebilicek potansiyele sahiptir. Ama şu anda GS'de devamlı oynaması lazım.  Sabri de bitmek bilmiyen enerjisiyle orta sahada takıma daha faydalı olabilir.
 14. 08.12.2009, 03:46 Mesaj #854
  Cevap: #3 Uğur Uçar  Cengizhan Özdemir, post: 704760 Nickli Üyeden Alıntı

  Kesinlikle Uğur sağ bek olmalı ve Sabri Barış'ın yerine orta sahada oynamalı. Zaten sezon başından beri bunu söylüyordum. Çünkü Uğur gerçek bir sağbek ve bu pozisyonda gerek defans olarak gerekse ofans olarak Sabri'den daha iyi. Tabi Sabri şüphesiz daha hızlı ve dinamik bir isim (ki Dani Alves'ten ve Maicon'dan dinamik olabilir) ama genelde Uğur çok daha akıllı, dengeli (defans ile ofans arasında) ve becerikli oynar. Uğur'un defans anlayışı da üstün ve yaptığı ortaları, pasları, ve bindermeleri ile rakip için daha tehlikeli.... Sabri'nin daha ofansif oynamasına rağmen. Zaten 2007-2008 şampiyonluk yılında (Konya'da sakatlana kadar ) Uğur'u görmüştük. Bence şans verilirse milli takımda Gökhan'ı bile kesebilicek potansiyele sahiptir. Ama şu anda GS'de devamlı oynaması lazım.  Sabri de bitmek bilmiyen enerjisiyle orta sahada takıma daha faydalı olabilir.

  ilginç bir fikir ama faydalı olabilir sabrinin bitmez tükenmez nefesi orta alanda takıma fayda sağlayabilir ama ben şu uğuru gördükten sonra sabrinin sene sonunda mutlaka satılmasından yanayım ben olsam beke uğuru koyar, yedeğe serkan kurtuluşu alır bu adamı kesinlikle takımdan göndermem
 15. 08.12.2009, 04:36 Mesaj #855
  Cevap: #3 Uğur Uçar  Sabri ortada falan oynayamaz. Cok uzaga gitmeyin, Kalli Sabri'yi Kadikoy'de orta sahanin tam ortasinda oynatmisti. Sabri'yi iki defa solbek'te izleme sansi bulmustum, ters ayakla mukemmel ver kaclar yapiyodu.  Bunun gibi bir dizilis denenebilir: Ugur-Topal-Servet-Sabri veya Ugur'un stoperden bozma bir sagbek oldugunu ele alirsak, Sabri-Ugur-Servet-Caner. Her turlu bomba gibi geri tandem olacaktir.
Yukarı Git