1. 27.01.2010, 15:40 Mesaj #3841
  Cevap: #19 Harry Kewell  Can Akkaya, post: 859612 Nickli Üyeden Alıntı

  Hahahaah tamam tamam.  Kafayla atınca kazma olmuyo zaten. ALLAH aşkına aç Bordeaux deplasman ve Leverkusen maçlarını izle.  Biliyorum, diyorum ya Ümit Karan gibi bir kazma gelmedi bu klube diye.


 2. 27.01.2010, 15:46 Mesaj #3842
  Cevap: #19 Harry Kewell  durum zor degil aslinda  leo franco tschau bella  sorun cözüldü  nonda da lazim kewell takimin laederi  ama satilirsada fazla sorun etmemek lazim  takima küsmek yok

  öle olsaydi hakan sükür icin taraftar kalmazdi
 3. 27.01.2010, 16:02 Mesaj #3843
  Cevap: #19 Harry Kewell  Yunus Emre Çayırlı, post: 859497 Nickli Üyeden Alıntı

  Kewell olayı sadece 32 yaşındaki sakatlanmış bir futbolcunun gönderilmesi olarak yorumlanamaz. Çünkü Kewell herhangi bir futbolcudan daha öte Galatasaray taraftarları için. Galatasaray'da ne olursa olsun her zaman kaptanlar ilk sırada çağırılır tribüne. Ve Sivasspor maçında Harry Kewell Arda Turan'dan yani kaptandan bile önce çağırıldı tribünlere. İlk sırada. Bu bize taraftarların Kewell'ı bu klübün simgelerinden, sembollerinden biri olarak gördüğünü, Galatasaray'ın kaptanı olarak gördüğünü gösteriyor. Taraftarların yanı sıra futbolcular arasında da son derece saygı gören bir oyuncu, hatta yabancı oyuncuların temsilcisi de diyebiliriz. Futbolda fiziksel yetenekler kadar mental yetenekler de önemlidir, ve Kewell bu takımın mental açıdan en güçlü oyuncusu.  Bunu sadece "32 yaşında, kronik sakat, 3 ay oynayamayacak hayding yollayalım." şeklinde açıklayamazsınız. Böyle açıklayanlar da bu işten anlamıyorlar demektir.

  Neden? Kewell neden taraftar için bu kadar özel? Galatasarayla bağı nedir?
 4. 27.01.2010, 16:08 Mesaj #3844
  Cevap: #19 Harry Kewell  Ahmet Özgün Güven, post: 859799 Nickli Üyeden Alıntı

  Neden? Kewell neden taraftar için bu kadar özel? Galatasarayla bağı nedir?  Herkes kendine göre sebepler sayabilir.Annem futbolun f'sinden dahi nefret eder.Ama Kewell'ı görünce ekranda güzel gülümsemeli haylaz çocuk gitmesin diyor
 5. 27.01.2010, 16:14 Mesaj #3845
  Cevap: #19 Harry Kewell  Ahmet Özgün Güven, post: 859468 Nickli Üyeden Alıntı

  Tetikle falan alakası yok. İki yüzlülük var. Benim sorunum Kewell ile değil. Taraftarın riyakarlığıyla. Kewell gider veya kalır aslolan Galatasaray'dır. Yok değilse bu istisna Kewell değildir. Öyle olduğunu iddia edenler nedenleriyle yazarlarsa sevinirim.  Sanırım yine siz yazmıştınız. Yabancı oyuncular sadece futbol oynaya gelir diye. Yani hiç biri Galatasaray'lı değildir sadece işini yapar. Ben iddia ediyorum, Kewell bir yabancıdan da öte. Biz ona Kewell demeyeceğiz, Galatasaraylı Kewell diyeceğiz. Kewell'ın Galatasaray'lı olduğunuda her türlü ispatlarım.  Bu forumda Kewell'ı en fazla seven, en fazla sayan, en büyük hayranı benimdir herhalde. Kewell gider veya kalır, şuanlık bunu düşünmüyorum. Çünkü öncelik Galatasaray'ın menfaatleri. Duygusal bakmamaya çalışıyorum. Ama kimse gelip burada kronik sakat, zaten sene sonu gidecekti tarzı açıklamalar yapmasın. Kewell bu takımı sırtlarken millet Daddy Cool diye entry atıyordu maç topiclerine. Şimdi ne oldu da böyle oldu?
 6. 27.01.2010, 16:17 Mesaj #3846
 7. 27.01.2010, 16:22 Mesaj #3847
  Cevap: #19 Harry Kewell  Muhammet GÜLHAN, post: 859881 Nickli Üyeden Alıntı

  Sanırım yine siz yazmıştınız. Yabancı oyuncular sadece futbol oynaya gelir diye. Yani hiç biri Galatasaray'lı değildir sadece işini yapar. Ben iddia ediyorum, Kewell bir yabancıdan da öte. Biz ona Kewell demeyeceğiz, Galatasaraylı Kewell diyeceğiz. Kewell'ın Galatasaray'lı olduğunuda her türlü ispatlarım.  Bu forumda Kewell'ı en fazla seven, en fazla sayan, en büyük hayranı benimdir herhalde. Kewell gider veya kalır, şuanlık bunu düşünmüyorum. Çünkü öncelik Galatasaray'ın menfaatleri. Duygusal bakmamaya çalışıyorum. Ama kimse gelip burada kronik sakat, zaten sene sonu gidecekti tarzı açıklamalar yapmasın. Kewell bu takımı sırtlarken millet Daddy Cool diye entry atıyordu maç topiclerine. Şimdi ne oldu da böyle oldu?

  Bu söylediklerin sadece senin düşüncen ve maalesef bir dayanağı yok. Güzel şeyler şüphesiz ama dediğim gibi temelsiz. Ben "kronik sakat gitsin sezon sonu kalmayacaktı" demedim hiçbir zaman. Ama oyuncunun gidişini böyle abartmak diğer giden oyunculara saygısızlıktır. Hasan ŞAş bir kısa mesajla ve küfürler eşliğinde gönderilirken, "Gitsin evde göbeğini büyütsün" diyenler Kewell'ın sözleşmesi dondurulacak diye çıldırıyor. Eğer Hasan Şaş'a o muamele yapıldığında tepki koyulsaydı(3-5 kişi vardı sadece), şimdi herkesle el ele verir Kewell'ın gitmemesi için elimden geleni yapardım. Yürüyüşe bile gelirdim. Ama bu şartlarda düşününce taraftarın riyakarlığı yüzüme vuruyor. Yarın birgün Arda sakatlansa aynı durumda kalacak. Bunu biliyorum. İtirazım buna...
 8. 27.01.2010, 16:24 Mesaj #3848
  Cevap: #19 Harry Kewell  Ahmet Özgün Güven, post: 859799 Nickli Üyeden Alıntı

  Neden? Kewell neden taraftar için bu kadar özel? Galatasarayla bağı nedir?

  Taraftarlar için özel mi? Evet. Galatasaray'ın simgesi-sembolü olarak görülüyor mu? Evet.

  O zaman yönetim Kewell'ı göndermek için düşünürken bunları göz önünde bulundurmak zorunda. Neden olduğu bizi ilgilendirmiyor.
 9. 27.01.2010, 16:27 Mesaj #3849
  Cevap: #19 Harry Kewell  Yunus Emre Çayırlı, post: 859996 Nickli Üyeden Alıntı

  Taraftarlar için özel mi? Evet. Galatasaray'ın simgesi-sembolü olarak görülüyor mu? Evet.

  O zaman yönetim Kewell'ı göndermek için düşünürken bunları göz önünde bulundurmak zorunda. Neden olduğu bizi ilgilendirmiyor.

  Beni ilgilendiren kısmı o. Maalesef anlayamıyorum. Sorun bende sanırım.
 10. 27.01.2010, 16:28 Mesaj #3850
  Cevap: #19 Harry Kewell  Hasan Şaş olayı ile Kewell olayını benzeştirmek elma ile armutu karıştırmak olur. Hasan Şaş'ı Kewell ile değil Linderoth ile benzeştirebiliriz, oda belki. Çünkü her futbolcuda farklı bir durum söz konusu.
 11. 27.01.2010, 16:32 Mesaj #3851
  Cevap: #19 Harry Kewell  Bence çok benzer. İkisi de efsane sonuçta. Ya da Hasan Şaş benim için öyle en azından. Onun gönderilişindeki rezillikler ve taraftarın o gönderilişe tepkisizliği ile Kewell'ın olayını yan yana koyduğunuzda anlatmak istediğimi anlarsınız. Linderoth Galatasaray için hiçbir zaman özel bir futbolcu olmadı. Maalesef Galatasaray'ın futbolcusu oldu bile diyemiyoruz.
 12. 27.01.2010, 16:34 Mesaj #3852
  Cevap: #19 Harry Kewell  Ahmet Özgün Güven, post: 859964 Nickli Üyeden Alıntı

  Bu söylediklerin sadece senin düşüncen ve maalesef bir dayanağı yok. Güzel şeyler şüphesiz ama dediğim gibi temelsiz. Ben "kronik sakat gitsin sezon sonu kalmayacaktı" demedim hiçbir zaman. Ama oyuncunun gidişini böyle abartmak diğer giden oyunculara saygısızlıktır. Hasan ŞAş bir kısa mesajla ve küfürler eşliğinde gönderilirken, "Gitsin evde göbeğini büyütsün" diyenler Kewell'ın sözleşmesi dondurulacak diye çıldırıyor. Eğer Hasan Şaş'a o muamele yapıldığında tepki koyulsaydı(3-5 kişi vardı sadece), şimdi herkesle el ele verir Kewell'ın gitmemesi için elimden geleni yapardım. Yürüyüşe bile gelirdim. Ama bu şartlarda düşününce taraftarın riyakarlığı yüzüme vuruyor. Yarın birgün Arda sakatlansa aynı durumda kalacak. Bunu biliyorum. İtirazım buna...  Zaten orada genelleme yaptım. Şahsınıza yönelik bir şey yoktu. Hasan sakatlık geçirdi ve o dönemde kendine iyi bakmadığı için bolca kilo aldı. Sahada duruşu bile bir garipti. Tabi ki yaptıkları unutulmaz fakat Galatasaray Hasan'ı elinde tutarak sadece saha dışında o bildiğimiz motivasyon işini yapabilirdi. Bunun da Rijkaard'ın takımında etkili olabileceğini sanmıyorum. Ben bir oyuncunun hiç bir zaman hakaret edilerek, kafasına laptop fırlatılarak yollanmasını istemem. Linderoth 3 sezon kaldı bu kulüpte, gelişine nasıl sevindiysem gidişine de öyle üzüldüm. Bir kaç denyonun yaptıklarını genelleştirmeye gerek yok.  Kewell bambaşka birşey. Sakatlandığında kendisine iyi bakan, iyi bir profesyonel. Takımı için elinden geleni yapıyor. Sahada yırtınıyor. Bir olay olduğunda hep Kewell ön planda. İkinci bir kaptan gibi. Taraftara sorulur; Hagi'den sonraki en iyi yabancı kimdi? Büyük bir kesimi Kewell der. Kewell Hagi kadar katkı yapamadı belkide. Kupa kazandıramadı. Ama o duruşuyla bile herkesi büyüledi. Sırf bu kulüpte çocukların daha profesyonel yetişmesi için bile kalabilir Kewell. Kendisi de GSMobile reklamında kendi ağzıyla söylüyor; Çok düştüm, düşürüldüm. Ayağa kalkamaz dediler. Oynayamaz dediler. Ama Galatasaray beni sahiplendi. Burada yeniden doğdum. Bundan öte bir şey var mı?  Dediğim gibi ben Kewellist bir insanım. Ama şu durumda sözleşmesi dondurulsa bile gıkkımı çıkarmam. Çünkü Galatasaray'ın menfaatleri şuan daha önemli. Kewell gibi bir adamın da bu sorunu büyütebileceğini sanmıyorum. Beni şuan üzen tek şey taraftarın tepkisi.
 13. 27.01.2010, 16:37 Mesaj #3853
  Cevap: #19 Harry Kewell  Bu arada bazıları Ümit Karan´a kazma demiş . YUH artık Ümit Karan Galatasaraya son yıllarda gelmiş en klas golculerden biridir Geçen sezonki rezil görüntüsünün sebebi miladının doluşudur . Yaşı bazı şeylere izin vermedi ama Ümit Karan Galatasaraya çok şey vermiştir , gerçek Galatasaraylıdır  Ümit Karan´ın kıymetini bilmeyenlere yazıklar olsun diyorum sadece
 14. 27.01.2010, 16:39 Mesaj #3854
  Cevap: #19 Harry Kewell  Hasan Şaş'ın Galatasaray için yaptıkları ve Galatasaraylılığı şu kadrodaki herkesten 3-4 kat fazladır. Benim için aslolan budur. Şaşist değilim ama durum böyle. Sezona mükemmel başlamıştı sağ bekte. Ondan önceki sezon da pek çok maç çıkartmıştı bekte. Kewell bir maç stoper oynadı diye göklere çıkarıyoruz ya bunları da unutmayalım... Ayrıca Hasan çabuk iyileşmek için aldığı ilaçların etkisiyle fazla kilo aldı. Ve Bülent Korkmaz'ın hatasıyla o durumlara düştü. Toparlanılmayacak bir durum değildi.

  Okan DAMGACI, post: 860093 Nickli Üyeden Alıntı

  Bu arada bazıları Ümit Karan´a kazma demiş . YUH artık Ümit Karan Galatasaraya son yıllarda gelmiş en klas golculerden biridir Geçen sezonki rezil görüntüsünün sebebi miladının doluşudur . Yaşı bazı şeylere izin vermedi ama Ümit Karan Galatasaraya çok şey vermiştir , gerçek Galatasaraylıdır  Ümit Karan´ın kıymetini bilmeyenlere yazıklar olsun diyorum sadece

  Hep bahsettiğimiz Nonda-Baros karışımı diyebileceğimiz bir adamdı Ümit. İkisinden de çok daha iyi kafaya çıkardı. Kısa mesafede takımın en hızlısıydı(sezon başı testlerinde böyle çıkmıştır.) Fiziği de kuvvetliydi. Formda olduğunda psikopat gibi bitiriciydi. Çok da asisti vardı. Tribün baskısı falan dinlemez, Saraçoğlu, Nou Camp, Anfield demeden gollerini atardı. Geçen seneki formu da Nonda dan çok kötü değildi. Ama kazmaymış, neyleyim?
 15. 27.01.2010, 16:40 Mesaj #3855
  Cevap: #19 Harry Kewell  Bir kaç denyo falan değil maalesef...
Yukarı Git