1. 13.04.2009, 01:15 Mesaj #1936
    Cevap: # 66 Arda Turan | Pazubandı Olmayan Kaptan

Maçta iyi oynamayabilir bir futbolcu 34 maç 10 üstünden 10'luk oynayamaz.Böyle futbolcuların yönetimin, taraftarın ve medyanın gözünde kredisi olmalı Kavga olayına gelirsek bir futbolcu kendini ortam gerildiği anda sakınmalı hele ki böyle yıldız bir oyuncunun kavgadan köşe bucak kaçması lazım.Çünkü gerek yok soyunma odasına giderken yakala tekme tokat giriş ama maç sonunda adrenalin seviyesi normale inince aklının ucundan bile geçmez kavga etmek.En önemlisi arkadaşlarını seçerken dikkat etsin Arda adam gibi adamlarla dostluk kursun.Adam gibi adam dostuna, arkadaşına el kaldırmaz...
  2. 13.04.2009, 01:19 Mesaj #1937

Maçta iyi oynamamış diyorsunuz ama ben Mehmet Topal'dan başka iyi oynayan birisini göremedim. Bütün futbolcular çok etkisizdi yine Arda'yı kutlarım bu akşam her zamanki gibi olmasa da Mehmet Topal'dan sonra en çok O'nu beğendim.
  3. 13.04.2009, 02:11 Mesaj #1938

Daha önce dediklerin yanlis anlasilmis, ben kötü birsey demek istemedimki.

Sadece Arda'nin ne yapacagi cok belli olan bir oyuncu oldugunu anlatmaya calistim.

Arda Turan, cok iyi konusmussun
  4. 13.04.2009, 09:57 Mesaj #1939

"o sırada yanıma fenerbahçeli nazi erdem ve basri dirimlili geldiler. ikisi de çok sevdiğim arkadaşlarımdı.benim kasıtlı bir hareket yapmayacağımı benden iyi bilirlerdi. ben onlarla konuşurken birden diz kapağıma bir tekme yedim. acıyla tekmeyi vurana baktım. bana vuran, kendine fenerbahçe’de yer edinmeye çalışan avni idi. o acıyla ben de avniye bir yumruk attım. yumruğu avni’nin suratına indirince saha karıştı." - metin oktay

arda turan

(ekşi sözlükten alıntılar)

Bu iki yazı hislerime tercüman olmuş.Seni çekemeyenler,Sonuna kadar Galatasaraylı olmanı kıskananlar,seni çekemeyenler bırak ne derseler desinler. Senin yerin farklı.

(İkinci yazı biraz küfürlü olduğu için linkini verdim.Linke tıklamaya üşenmeyin,okuyun.)
  5. 13.04.2009, 10:23 Mesaj #1940
  6. 13.04.2009, 11:21 Mesaj #1941

Kendisine dün yaptığı hareketi hiç yakıştıramadım.Abi dediği kişiye yumruk attı.
  7. 13.04.2009, 12:19 Mesaj #1942

M.Rasit ÜNVER, post: 167333 Nickli Üyeden Alıntı

Kendisine dün yaptığı hareketi hiç yakıştıramadım.Abi dediği kişiye yumruk attı.

Semih vurmasaydı Arda vurmazdı,ayrıca futbol sahası içinde abi amca kardeş kuzen olmaz!
  8. 13.04.2009, 12:29 Mesaj #1943

Formasını arkasından çekip Arda'yı baya bi sarstı, ben görmedim ama Semih'in, Arda'nın sırtına yumruk attığını ve saçını çektiğini söyleyenlerde var.

Arda'da bunları izleyecek değil heralde. Zaten ortam gergin.

Sanırım ben o sahada olsaydım Lugano'yu dövdüğümden dolayı 7 maç ceza alırdım. Yine helal olsun, sinirlerine hakim oldu oyuncular Lugano'yu dövmediler.
  9. 13.04.2009, 13:03 Mesaj #1944

Ya zaten semihin yalancışığını tanju çolak bile dedi.

Ne çekmesi bırakın ya direk vuruyor Arda ya birde yalan atıyor.Arda çıktı o vurdu ben vurdum o vurdu ben vurdum dedi adam gibi.

Ama herşeye rağmen Arda ya yakıştıramadım keşke hiç girmeseydi bu olaylara
  10. 13.04.2009, 13:19 Mesaj #1945

Semih'i efendi bildik yaptiklarina bak..

Arda ama yinede keske dokunmasaydin o ezige.
  11. 13.04.2009, 14:02 Mesaj #1946

Volkan Arda'yı aradı

Sadece sonucu ile değil, maç sonrası olayları ve kırmızı kartları ile tarihe geçen Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde yaşananlar gündemi sarsmaya devam ediyor..

İki takımın futbolcuları arasında önce sahada başlayan, daha sonra da televizyon canlı yayınlarına yansıyan tartışmaların ardı arkası kesilmiyor..

Maç bitimi, ''Dışarıda bize abi diyen bazı Galatasaraylı oyuncular, Ali Sami Yen'de anamıza avradımıza küfür ediyorlar'' diyerek olayı başka bir boyuta taşıyan Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel'e anında cevap veren Galatasaraylı Arda Turan, ''Onlara abi çekiyorsak saygımızdan yoksa korkumuzdan değil.. İster burada ister Kadıköy'de her yerde korkusuzca görüşürüz'' demesi bardağı taşırdı..

Arda'nın bu sözlerine sinirlenen Volkan'ın daha sonra genç futbolcuyu telefonla arayarak ''Madem böyle konuşuyorsun, madem korkmuyorsun gel o zaman buralara da erkekliğini görelim. Bu işler öyle televizyon kameraları önünde atıp tutmakla olmuyor'' dediği öğrenildi.. Arda'nın da Volkan'a ''Canın nereye istiyorsa gelirim'' diye cevap verdiği ifade edildi..

Kaynak: HÜRRIYET

Volkan Arda'yı aradı - Hürriyet

12. 13.04.2009, 14:12 Mesaj #1947

Eeee sonuç ?

Nerde buluşuyorlarmış
  13. 13.04.2009, 14:16 Mesaj #1948

Volkan seyirciye ahlaksız hareket yapmış Arda değilde Servet'i gönderelim
  14. 13.04.2009, 14:37 Mesaj #1949

Semih, efendi bir çocuk. En az Arda kadar üzgündür şu an. Bu çocuklar ceza almayacak olsaydı da bir kaç hafta hayır görmezdik. Yaşadıkları duygusal bir yıkım. Her kavga böyledir aslında. Adrenalin, vücudu tüketir. İster kazanan tarafta olun, ister kaybeden, hiç bir kavgadan sonra neşeniz kalmaz.

Bu olayda suçlu aramayın. Hakan Balta, Cüneyt Tanman, Harry Kewell, hatta Hakan Şükür olgunluğuna gelmemiş olmaları bu çocukların suçu değil. Sonuçta her çocuğu birileri yetiştiriyor. Aile, çevre, hoca, vs. Gerçek yaşamda birine yumruk atabiliyorsan sahada da atarsın; bu beklenir bir şey. Sahada atıyorsan, dışarıda da atarsın. Önemli olan elinin buna varması, elinin kalkması.

Çaktılar yumruğu, ne oldu dersiniz? Futbolcular üzgün, moralsiz artık. Her iki takım için de geçerli bu. Bize de seyredecek bir oyun kalmadı artık. Artık iki bedbahtlar takımı izlemeye hazır olun. İki gün sonra milli takım kampında karşılaşacak olan adamların, kendilerinin haklılığını savunarak yaşatacakları bir söylemin ne kadar devam edebileceğini sanıyorsunuz. Bir an için hatırlayın: Abinizle, ablanızla, babanızla kavga edersiniz, evden sinirli bir şekilde çıkarsınız. saatler sonra döner, eve girer hiç konuşmazsınız. Ama yavaş yavaş bir duygu içinizi kemirmeye başlar: eninde sonunda barışmak lazımdır, peki bu nasıl gerçekleşecektir? Bu sevdiklerinizle yine yüzyüze gelmeniz gereklidir. Onlar sizin doğal çevrenizdir. Bu, trafikte başka sürücülerle yaptığınız bir kavga gibi değildir. İşte kavgacıların içine girdikleri ruh hali de buna benzer bir şey. Suratına tükürdüğünüz adamı bir daha görmeyebilirsiniz. O kavganın sadece fiziksel ve duygusal yıkıntısı kalır. Bu kavgada ise, kardeş kavgası tadı var. Kemiren bir keder taşır. Çok üzgünler eminim, çok.

Ben gördüklerimden hiç keyif almadım ve kavganın içinde bulunup da haklı olduğunu düşüneceğim hiç kimse yok. Hiç birini tutup öbürünü yeremeyeceğim. Haklı olanlar Hakan Balta idi, Barış Özbek idi, Lincoln idi, Carlos idi. Onlara teşekkür ederim.
  15. 13.04.2009, 14:49 Mesaj #1950

Ben seni destekliyorum aslanim. Elin ezigi benim sahamda, benim seyircimin önünde benim ardama vuracak oda abi niye vurdun diye seslenecek öylemi? Iyi etti. Keske 2 tane daha sallasaydi..

Yukarı Git