1. 10.09.2009, 00:17 Mesaj #3106
    Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN

Arda'ya aciyorum bukadar futbol bilgisi zayif olan bi t.d. ile calistigi icin, takim resmen forvetsiz oynadi, ikinci yari bütün yük Arda'ya bindi, ne emre yardim etti ne tuncay, yine'de helal olsun yoruldu yine elinden geldigi kadar savasti helal olsun kaptan.
  2. 10.09.2009, 00:17 Mesaj #3107
  3. 10.09.2009, 00:18 Mesaj #3108

ersan meydan, post: 547940 Nickli Üyeden Alıntı

1-Zemin berbat

2-Ne oynadığı bilmeyen bir takım

3-Fatih Terim,Emre gibi oyunu durduk yere geren adamlar.

4-İyi alan savunması yapan Bosna ve gerçekten fizikli oyuncular.

bunlara rağmen elinden geleni yapan bir oyuncu.Sanki takım muhteşem oynadıda Arda çok kötüydü takımda 1 tane adam göster Volkan hariç.

Emre mi geçiniz bu kadar top kaybı yaparsa bir orta saha.

Bence fark yemediğimize şükür edelim öyle dengesiz yakaladılarkı ka defa.

Arkadaşlar birde şunu söylemeden geçemiyeceğim özellikle ortasaha 3 lüsü berbat oynarken ileriye dahi top taşıyamazken Arda ya laf etmek haksızlık.

O zaman ardayıda o saydığın oyunculardan farklı kefeye koymamak lazım.Biz ardayı onlardan farklı olduğuna inandığımız için tartışıyoruz...
  4. 10.09.2009, 00:19 Mesaj #3109

Ya Arda ayakta kalamadı ki her ayağına top aldığına arkadan diz tekme yedi neyi tartışıyoruz adam gibi hakem olsa böyhle olmaz dı tak tak verirdi sarı kartları Arda da bu kadar darbe yemezdi.
  5. 10.09.2009, 00:19 Mesaj #3110

Bide kimse kusura bakmasın genelleme yapmayacağım o eleştirenlere sözüm 1 maçla adamı yerden yere vurup sonra bir maçtada dünyanın en iyi oyuncusu yapanlara sözüm.Bu kadar basit olmayın,bu Arda bu zihniyete fazla.

Şimdi aynı şey Baros konusunda da geçerli adamı yerden yere vurdular,şimdi 4 gol attı dünyanın en iyi golcüsü oldu.

Resmen skora göre düşünüp,yorumluyorsunuz.

Şu eleştirdiğiniz adam gibi adam 10 maç süper oynar 1 maç kötü oynar sıradan olur.Bence sıradan olan Arda değil sizlersiniz.
  6. 10.09.2009, 00:20 Mesaj #3111

M.Akın.GÜNEY, post: 547928 Nickli Üyeden Alıntı

Evet ardanın sol ayağı iyi değil ama sağ ayağıda okadar iyi değil.Sağdada oynamayı çok sevmiyor zaten.Ben sadece ardanın çok çalışması gerektiğini söylüyorum.Onu çok daha iyi yerlerde görmek istiyorum.Ve bence birsürü eksiği var.Onları kendimce dillendiriyorum...Ve buda GALATASARAY'lı olmanın bir ayrıcalığı.Başka bir taraftar forumunda o takımın kaptanına benim yaptığım gibi yorumlar yapılsa.O kişiyi o takımın taraftarı olamamakla suçlarlar ve bir sürü şey.Burada arkadaşlarım yalnızca okuyup herkesin görüşüne saygı duyuyorlar.Biz bunun değerini bilmiyoruz ama müthiş birşey bu...

Sana top sağ ayağındayken çizgiye çok rahat inip ortalar kesebilecek adamları sayayım; keita, aydın, gökhan gönül, kazım kazım, holosko, santos vb... Arda öyle bir adam değil olmasına da gerek yok kanat olmasına gerek yok dünya o özelliklerde topçu kaynıyor arda biraz daha mücadelesini arttıracak hepsi o. Yoksa 10 dakika kafasını kullandı 3 tane pozisyon yarattı. Attığı taç bile onun farkı. Bırakalım başka yönlerini geliştirsin, başında rijkaard var zaten<
  7. 10.09.2009, 00:21 Mesaj #3112

M.Akın.GÜNEY, post: 547658 Nickli Üyeden Alıntı

Çok kötüydü bugün direkten bir topunun dönmesine ve gökhana iyi bir arapası vermesine rağmen...Arda neyaparsa yapsın ayaklarına çok hakim bir futbolcu değil.Yani topu boş alandayken iyi kullanamıyor.Kendini gösterebilmesi için dar alanda çalım atması lazım...En iyi özelliği topu iyi saklayabilmesi onuda yapamadı bu akşam...kendini çok geliştirmesi lazım...

kusura bakma ama arda kadar ayaklarına hakim çok az futbolcu vardır.ardanın bence en büyük eksik yönü topla gereksiz yere fazla oynaması ve basit oynamaması.zinedine zidane dünyanın gelmiş geçmiş en iyi ofansif ortasaha oyuncularından biridir.zidanenı zidane yapan şey çok basit ama öldürücü oynamasıydı.aynı şeyleri lampard,gerard,xavi gibi oyuncular içinde söyleyebiliriz.bu oyuncular en doğru adamı en hızlı şekilde topla buluşturdukları için dünyanın en iyi ortasaha oyuncuları.günümüz futbolu çok hızlı oynanıyor ve tüm takımlar belirli bir fizik güç ve kondisyona sahip.gün geliyor estonya gibi bir takım brezilyaya kök söktürebiliyor.dünyanın en zor işlerinden biri yerleşik savunmalara hücum etmek.topla nekadar çok oynarsanız hem kendinizi gereksiz yere fazla yorarsınız hemde rakibe gardını alma şansını verirsiniz.bence rijkaardın ardaya rağmen elanoyu aldırmasının en önemli sebebide bu.dikkat edin elano topla çok az ve çok hızlı oynuyor.takıma uyum sağlamış bir elanonun ne kadar etkili olacağınıda ilerleyen günlerde göreceğiz.inşallah arda daha basit oynadığı zaman dahada etkili olacağının farkına varır.
  8. 10.09.2009, 00:21 Mesaj #3113

M.Akın.GÜNEY, post: 547928 Nickli Üyeden Alıntı

Evet ardanın sol ayağı iyi değil ama sağ ayağıda okadar iyi değil.Sağdada oynamayı çok sevmiyor zaten.Ben sadece ardanın çok çalışması gerektiğini söylüyorum.Onu çok daha iyi yerlerde görmek istiyorum.Ve bence birsürü eksiği var.Onları kendimce dillendiriyorum...Ve buda GALATASARAY'lı olmanın bir ayrıcalığı.Başka bir taraftar forumunda o takımın kaptanına benim yaptığım gibi yorumlar yapılsa.O kişiyi o takımın taraftarı olamamakla suçlarlar ve bir sürü şey.Burada arkadaşlarım yalnızca okuyup herkesin görüşüne saygı duyuyorlar.Biz bunun değerini bilmiyoruz ama müthiş birşey bu...

Arda'nın o özelliği yok ; çünkü ters kanatta oynuyor. Ters kanatta oynamasın faydalı yönlerinden çok iyi yararlanıyor. Topu çekip sağ ayağı ile açtığı ortalar genel de bitiriçi oluypr. Bunlara pas bile denilebilir. Arka direkte Gökhan'ı buluşturduğu pozisyon. İspanya maçında goldeki pozisyon. Daha vardır.

O istediğin özellikle olsa bu sefer bunlardan yararlanamaz. Eksikliği tabi ki çok var. Messi'nin bile var(bkn. Rıdvan" Sağ ayağı kullanamıyor")

Bu maç için pek eksiklik söylemicem resmen dövdüler sahada.

Genel anlamda hızlanma(kopup gidemiyor), fizik, şutları(bu sene çok daha düzgün), duran top(bu sene kullanıyor) artıracak daha.

Şimdiden olduğunu kimse söyleyemez.
  9. 10.09.2009, 00:22 Mesaj #3114

Deniz Dere, post: 547977 Nickli Üyeden Alıntı

Arda'nın o özelliği yok ; çünkü ters kanatta oynuyor. Ters kanatta oynamasın faydalı yönlerinden çok iyi yararlanıyor. Topu çekip sağ ayağı ile açtığı ortalar genel de bitiriçi oluypr. Bunlara pas bile denilebilir. Arka direkte Gökhan'ı buluşturduğu pozisyon. İspanya maçında goldeki pozisyon. Daha vardır.

O istediğin özellikle olsa bu sefer bunlardan yararlanamaz. Eksikliği tabi ki çok var. Messi'nin bile var(bkn. Rıdvan" Sağ ayağı kullanamıyor")

Bu maç için pek eksiklik söylemicem resmen dövdüler sahada.

Genel anlamda hızlanma(kopup gidemiyor), fizik, şutları(bu sene çok daha düzgün), duran top(bu sene kullanıyor) artıracak daha.

Şimdiden olduğunu kimse söyleyemez.

Söylemekte hata olur. Daha kat edicek mesefasi çok var. Saçma gelebilir ama bunu bu ülkede yapabileceğini düşünmüyorum
  10. 10.09.2009, 00:22 Mesaj #3115

Arda'ya aciyorum bukadar futbol bilgisi zayif olan bi t.d. ile calistigi icin, takim resmen forvetsiz oynadi, ikinci yari bütün yük Arda'ya bindi, ne emre yardim etti ne tuncay, yine'de helal olsun yoruldu yine elinden geldigi kadar savasti helal olsun kaptan.
  11. 10.09.2009, 00:24 Mesaj #3116

M.Akın.GÜNEY, post: 547960 Nickli Üyeden Alıntı

O zaman ardayıda o saydığın oyunculardan farklı kefeye koymamak lazım.Biz ardayı onlardan farklı olduğuna inandığımız için tartışıyoruz...

Arkadaşım olay zaten bu takım olarak kötü oynayan bir takımın içinden şu adam iyi bu adam kötü demek yanlış zaten gerek yok,bosna çok kurnaz bir biçimde oynadı,adamlar istediğini yaptı.Bizim yapmamız gereken oyunlarını bozmaktı olmadı,şans da bizden yana değildi.

Şimdi Arda nın direkden dönen topu gol olsa burda herkes Arda yı kahraman ilan ederdi demi,şimdi bu haksızca eleştiriler neden.
  12. 10.09.2009, 00:26 Mesaj #3117

Arda 'yı bu maç için eleştirmek insafsızlıktır. Yahu Arda 'dan ne bekliyorsunuz. 4-5 kişiyi çalımlayıp gol atmasını falan mı? Messi Brezilya karşısında neler yaşadıysa Arda da bugün onu yaşadı.
  13. 10.09.2009, 00:28 Mesaj #3118

Ahmet Özgün Güven, post: 547972 Nickli Üyeden Alıntı

Sana top sağ ayağındayken çizgiye çok rahat inip ortalar kesebilecek adamları sayayım; keita, aydın, gökhan gönül, kazım kazım, holosko, santos vb... Arda öyle bir adam değil olmasına da gerek yok kanat olmasına gerek yok dünya o özelliklerde topçu kaynıyor arda biraz daha mücadelesini arttıracak hepsi o. Yoksa 10 dakika kafasını kullandı 3 tane pozisyon yarattı. Attığı taç bile onun farkı. Bırakalım başka yönlerini geliştirsin, başında rijkaard var zaten<

Söylediklerine katılıyorum.Bende ardanın kanatta oynamasını istemem.Benim "mesela orta açamıyor" ile kastettiğim topu biryerde biryere ulaştırmakta çok iyi değil.Yani ayağı çok düzgün değil.Bunlara rağmen müthiş zeki...Bu yüzden kendini bu yönde geliştirmeli.Tek topu çok iyi oynayamıyor.Çoğuzaman topu ayağında eziyor.Mükemmel bir futbolcu olabilecekken bununla yetinsin istemiyorum sadece.Arda xavi ve iniesta kadar potansiyellidir bence ki rijkaarda fubol federasyonuna verdiği röportajda ardanın eksikliklerinin olduğunu söylemişti...Bu yorumlarım bir tek bu maç üzerinden değil 3 yıllık bir süre üzerindendir...
  14. 10.09.2009, 00:29 Mesaj #3119

15. 10.09.2009, 00:29 Mesaj #3120

Erdinç Özen, post: 547916 Nickli Üyeden Alıntı

Bacak kısa oldugundan bos alan bulunca kat edemıyor.Su adam kanat oyuncusu olmamalı.Kat edemez.Serveti koyarım Arda'yı kanada koymam.Bizim takımdan keita turk olsa idi 2 3 golu vardı garanti.

Keita boş alanda iş yapar.Bosna'nın nasıl kapandığını farketmedin herhalde.Gömüldüler defansa

Yukarı Git