1. 10.09.2009, 00:30 Mesaj #3121
    Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN

Ya bırakın şu adamı sıradan kanat oyuncusu yapma inadını. Ondan çok daha rahat çizgiye inip daha çok orta açabilecek tsl de bir sürü oyuncu var. Arda inanılmaz zeki bir futbolcu kafayı 10 dakika kullandı 3 tane pozisyon yarattı. Attığı taç bile farkını gösteriyor. Bu kadar kopuk oynayan bir takımda birşey yapmasını beklemek doğru olmaz ama bugünkü mücadelesini beğenmedim bunu da belirtmeliyim.
  2. 10.09.2009, 00:32 Mesaj #3122

Vallahi bende sinirle çok salladım ama yinede özür diliyorum. Özür dilemekte bir erdemdir heralde. Teknik Direktör hatalarından oldu bütün bunlar.
  3. 10.09.2009, 00:34 Mesaj #3123

M.Akın.GÜNEY, post: 548005 Nickli Üyeden Alıntı

Söylediklerine katılıyorum.Bende ardanın kanatta oynamasını istemem.Benim "mesela orta açamıyor" ile kastettiğim topu biryerde biryere ulaştırmakta çok iyi değil.Yani ayağı çok düzgün değil.Bunlara rağmen müthiş zeki...Bu yüzden kendini bu yönde geliştirmeli.Tek topu çok iyi oynayamıyor.Çoğuzaman topu ayağında eziyor.Mükemmel bir futbolcu olabilecekken bununla yetinsin istemiyorum sadece.Arda xavi ve iniesta kadar potansiyellidir bence ki rijkaarda fubol federasyonuna verdiği röportajda ardanın eksikliklerinin olduğunu söylemişti...Bu yorumlarım bir tek bu maç üzerinden değil 3 yıllık bir süre üzerindendir...

Ayağının düzgün olmadığına katılmam mümkün değil. Ama çalımları atmasını sağlayan asıl etkende ayak tekniği değil. Kafası. Neyse bu tartışma bir yere varmaz. Demek istediklerini anlıyorum ama ister istemez bu maçla ilgili yaptığını düşünüyorum bu yorumları. O yüzden daha sonraya bırakalım?
  4. 10.09.2009, 00:35 Mesaj #3124

3 gun sonra bjk'ye 2 asist,1 gol 'afferim,messi arda',milli takim kotuyse 'pis,kaka arda' devam devam.zaten 22 yasinda turkiyenin en buyuk kulubunun kaptani olmus,

o yasta bu sorumlulugu en guzel sekilde tasiyor,atilan gollerin yarisinda asisti var,gollerini atiyor,milli takimin beyni,turkiyenin gozbebegi ama

30 dakka bile performansini dusurmeye hakki yok.attigi pasi gokhan gonul cevire bilse,ya da topu direkden donmese bugun burda kimse su yonu,

bu yonu zayif demezdi,oturup analiz yapacak maci buldunuz,resmen her seyi Arda'dan bekliyorsunuz.
  5. 10.09.2009, 00:35 Mesaj #3125

Refik Akkülah, post: 547999 Nickli Üyeden Alıntı

Arda 'yı bu maç için eleştirmek insafsızlıktır. Yahu Arda 'dan ne bekliyorsunuz. 4-5 kişiyi çalımlayıp gol atmasını falan mı? Messi Brezilya karşısında neler yaşadıysa Arda da bugün onu yaşadı.

malesef ardada 4-5 kişiyi çalımlayıp gol falan atmayı bekledi.ilk yarı cezasahası içinde bir arkadaşı bomboş durumdayken 3 kişinin arasına daldı ve topu kaybetti.bir diğer örneğimde 2. yarıda direkten dönen toptan sonra top tekrar cezasahasındaki ardaya geldi ve o an net gol pozisyonundaydı ama topu önce tutup rakip yetişince gökhan gönüle pas verdi,pozisyon kayboldu. o pozisyonda arda gelişine vursa büyük ihtimalle goldü.ankaraspor maçında herkez elanoyu yerden yere vurdu.ama dikkat edin maçtaki en net pozisyonumuzu o yarattı.senecky ile bakinin anlaşmazlığında top cezasahası önüne düştü ve elano geri geri giderek topa daha havadeyken kaleye doğru vurdu ve kaleci biraz şansı birazda becerisiyle inanılmaz bir pozisyonu kurtardı.eğer elano o topu durdurayım dönüp vurayım dese pozisyonu harcardı.
  6. 10.09.2009, 00:37 Mesaj #3126

Arda'nın 1 topu direkten döndü kaç kere adrese teslim pas verdi Gökhan Gönül kazması yüzünden Bosna Hersekle berabere kaldık,Gökhanın altıpasta yaptığı saçmalığa Arda bile isyan etti artık...
  7. 10.09.2009, 00:39 Mesaj #3127

Ahmet Özgün Güven, post: 548028 Nickli Üyeden Alıntı

Ayağının düzgün olmadığına katılmam mümkün değil. Ama çalımları atmasını sağlayan asıl etkende ayak tekniği değil. Kafası. Neyse bu tartışma bir yere varmaz. Demek istediklerini anlıyorum ama ister istemez bu maçla ilgili yaptığını düşünüyorum bu yorumları. O yüzden daha sonraya bırakalım?

Benim futbol bilgim müthiş değil.Hele arda kadar hiç değildir.Ben sadece çektiği şutlar ve açtığı ortalar üzerinden konuşabiliyorum.Aslında arda hakkında daha öncede böyle yorumlar yapmıştım ama aralarında iyi olanlarda vardı.Yani bu maç sayesinde böyle iç karartıcı yorumlar yapıyorum ama bu maç yüzünden böyle düşünmüyorum.Zamana bırakmak en iyisi.Bizim yapabileceğimiz en iyi şey teknik ekibimize ve ardaya güvenmek.Ve iyi dileklerimiz...
  8. 10.09.2009, 00:40 Mesaj #3128

mahmut necip, post: 548039 Nickli Üyeden Alıntı

malesef ardada 4-5 kişiyi çalımlayıp gol falan atmayı bekledi.ilk yarı cezasahası içinde bir arkadaşı bomboş durumdayken 3 kişinin arasına daldı ve topu kaybetti.bir diğer örneğimde 2. yarıda direkten dönen toptan sonra top tekrar cezasahasındaki ardaya geldi ve o an net gol pozisyonundaydı ama topu önce tutup rakip yetişince gökhan gönüle pas verdi,pozisyon kayboldu. o pozisyonda arda gelişine vursa büyük ihtimalle goldü.ankaraspor maçında herkez elanoyu yerden yere vurdu.ama dikkat edin maçtaki en net pozisyonumuzu o yarattı.senecky ile bakinin anlaşmazlığında top cezasahası önüne düştü ve elano geri geri giderek topa daha havadeyken kaleye doğru vurdu ve kaleci biraz şansı birazda becerisiyle inanılmaz bir pozisyonu kurtardı.eğer elano o topu durdurayım dönüp vurayım dese pozisyonu harcardı.

Arda böyle birşey beklemedi renkdaş yapma gözünü seveyim. Arda topu aldığı anda çifter öifter bastılar. 2. Arda da yok ki takımda paslaşsın alıp götürsün takımı. Tuncay mübarek çok koştu eyvallah ama saçma span pas atıp fıtık etti bizi.

Sadece Arda 'nın ayağına bakarsak olcağı bu. Kendide ekstra şeyler yapmak ister o zaman tabi. Çünkü maç bitince denilcek şey ''Arda maçı almadı''.
  9. 10.09.2009, 00:42 Mesaj #3129
  10. 10.09.2009, 00:46 Mesaj #3130

Gökhan Sakarya, post: 548048 Nickli Üyeden Alıntı

Arda'nın 1 topu direkten döndü kaç kere adrese teslim pas verdi Gökhan Gönül kazması yüzünden Bosna Hersekle berabere kaldık,Gökhanın altıpasta yaptığı saçmalığa Arda bile isyan etti artık...

arda hızlı bir oyuncu değil.çok güçlü ve yere sağlam basan bir oyuncuda diyemeyiz.dayanıklılığıda iyi diil.ama arda şuan tartışmasız Türk Futbolunun en önemli oyuncusu.ve ardayı özel kılan çok iyi olan tekniği ama özellikle inanılmaz futbol zekası.eğer arda basit oynamayıda öğrenirse eminim bir gömlek daha iyi bir oyuncu olacaktır.benim bu eleştirilerim bugünkü maçla ilgili değil kesinlikle,bugün direkten dönen top golde olsaydı aynı şeyleri söylerdim.
  11. 10.09.2009, 00:49 Mesaj #3131

Bütün takımın berbat olduğu bir akşam sonrası kalkıp Arda'yı eleştirmek pek adil gözükmüyor bence.. Milli takımın adam gibi oyun planı yok ki. Çoğu zaman bişeyler yapmak için dolanıp duruyor Arda. Bana kalırsa Arda'nın en büyük eksiği şut çekmesindeki noksanlık.
  12. 10.09.2009, 00:52 Mesaj #3132

Herkes Arda'dan ne kadar çok bekliyor... Her çıktığı maçta adamları sıralasın,sakatlanma pahasına dalsın her topa, şutlar çeksin,orta yapsın,asist yapsın,gol atsın... Arda robot değil maalesef...Programlayıp bir tuşa basıp "evet bugun bir pozisyonda 3 adam sıralayacaksın, ceza sahası içine isabetli 20 orta yapıcaksın ,baktın olmuyorsa sen atacaksın" şekliyle oynamıyor... Herkes bugun ki maçta çok iyi oynayıp sadece Arda 'mı oynamadı ,mücadele etmedi,onun yüzünden gol mü yedik? Bütün takım Arda bir şeyler yapsın diye baktı resmen... Bosnalılar daha dakika 1 bile olmadan Arda'ya gözdağı vermeye başladı akıllı oyna yoksa sakatlanırsın...

Arda Hem biz Galatasaraylılara hem de Türk futboluna fazla....22 yaşındaki birine kaldırıyor yükleri nasıl olsa diye bir sürü yeni yük yüklüyoruz omuzlarına... Dünya Yıldızı değil olacak daha...Zaten bazı kafalara göre bu ülkede Arda Barcelona'da oynasa da dünya yıldızı olamaz ya... Hani hep örnek verilip,kıyaslanan Messi , brezilya -arjantin maçında ne yaptı ? süper mi oynadı, takımını galibiyete götüren isim mi oldu ? Hayır

Bak sen Messi'ye bir maçı hemde ölüm kalım maçını çeviremedi o zaman Messi de dünya yıldızı değil....

Bu ülkede herkes bizim takımımızda da Arda olsun diye gıptayla bakarken, biz bir maç kötü oynadı diye Arda'ya bilenmeye başladık...

Evet herkes dizgilesin duygularını,frenlesin kendini,Arda Turan yıldız mıldız değil...
  13. 10.09.2009, 01:00 Mesaj #3133
  14. 10.09.2009, 01:09 Mesaj #3134

Şimdi bir maçla yeteneklerini tartışmak ne kadar yalnışsa kötü oynadığını söyleyenleri eleştirmek de o kadar yalnış. Evet müthiş oyuncu ama mücadelesini beğenmedim. En az koşan adamlardan biriydi, bizim yarı sahada hiç görmedim nerdeyse buna rağmen ilerde top aldığında diri değildi. Bunun sebebi yorgunluksa bu da yalnış 22 yaşında adam haftada 3 maçı rahat çıkarmalı. Arda nın iyiliği için söylediklerimiz.
  15. 10.09.2009, 01:14 Mesaj #3135

Arda Hem biz Galatasaraylılara hem de Türk futboluna fazla....22 yaşındaki birine kaldırıyor yükleri nasıl olsa diye bir sürü yeni yük yüklüyoruz omuzlarına... Dünya Yıldızı değil olacak daha...Zaten bazı kafalara göre bu ülkede Arda Barcelona'da oynasa da dünya yıldızı olamaz ya... Hani hep örnek verilip,kıyaslanan Messi , brezilya -arjantin maçında ne yaptı ? süper mi oynadı, takımını galibiyete götüren isim mi oldu ? Hayır

Bak sen Messi'ye bir maçı hemde ölüm kalım maçını çeviremedi o zaman Messi de dünya yıldızı değil....

kendi adıma konuşayım,ben zaten ardayı 3-5 kişiyi çalımlayamadığı,goller asistler yapamadığı için eleştirmiyorum.arkadaşları boşken geç pas attığı ve gereksiz yere topla fazla oynadığı için eleştiriyorum.

bide bugünkü maçta ardadan ziyade eleştirilecek yegane kişi çok sevmeme rağmen imparator terimdir.terimin diğer büyüklere şirin görüneyim diye takındığı politik tavır bizi bu durumlara düşürdü.abicim emre aşığı neden çağırmazsın nasıl çağırmazsın.emre dediğin adam 20 maç oynamaz sonra en kritik maçta sahaya sürersin takır takır oynar.servetle uyumu üst düzeyde.uluslararası tecrübeside oldukça yüksek.ama G.Saraydan fazla adam çağırmayayım diye önderi alıyosun.ama o öndere hiç güvenin yok ve estonya maçında bile sakat gökhan zanla maça başlıyosun.sonra gökhan sakatlanıyor ve sen bosna maçı gibi çok önemli bir maça önderle çıkıyosun.euro 2008 elemelerinde en kritik maçta (norveç maçı)stoper ikilimiz kimdi acaba?evet evet emre aşık-servet.peki bu emre aşık herkes sakatken ispanya maçlarında torrese adım attırmayan adam değilmiydi?bide iki maçtır ortasahamız sadece e.belözoğluna kalmış görünüyor.tamam aurelio,ayhan sakat.m.topalıda kadroya çağırmadın.e be adam bu sarp denilen adam milli takımda oynamak için daha ne yapması lazım.adam sezon başından beri G.Saray ortasahasının adeta herşeyi.ceyhun gülselam nedir be abicim?

Yukarı Git