1. 16.09.2009, 09:18 Mesaj #3166
    Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN

Arda'dan Pana macinda beklentilerimiz cok.

Insallah yorgunlugunu atmistir ustunden. Yoksa bir yorgunluk cayi icsin gecsin
  2. 17.09.2009, 12:30 Mesaj #3167

Arda'ya panathinaikos maçında büyük iş düşecek,O da bunun farkındadır.

İnşallah iyi bir maç çıkarır.
  3. 19.09.2009, 15:36 Mesaj #3168

ardam nasıl 2. sayfaya düşer ya tamam yine gemisinin başında yerini aldı kaptanım...bu sezon ortalığı dağıtacak yine biraz dinleniyo bu aralar... pana maçından sonra bi kişi bile girip yorum yazmamış iyi gün taraftarları sizi!!!
  4. 19.09.2009, 16:06 Mesaj #3169

SERDAR ASLAN, post: 565097 Nickli Üyeden Alıntı

ardam nasıl 2. sayfaya düşer ya tamam yine gemisinin başında yerini aldı kaptanım...bu sezon ortalığı dağıtacak yine biraz dinleniyo bu aralar... pana maçından sonra bi kişi bile girip yorum yazmamış iyi gün taraftarları sizi!!!

Oynamadı sayılır ondan böyle

Arda'nın fiziksel özellikleri 3 günde bir maçı kaldırmıyormuş gibi geliyor bana nedense.
  5. 19.09.2009, 16:30 Mesaj #3170
  6. 19.09.2009, 16:39 Mesaj #3171
    #10 Arda Turan | KAPTAN

Baris Arslan, post: 565187 Nickli Üyeden Alıntı

bi 2 Hafta daha böyle dinlensin.

Bence yeteri kadar dinlendi.Arda bizim her sey bekledigimiz belki de tek futbolcu.Cok iyi oynadigi bir estonya maci var son maclardan,

yedek kalarak da dinlendirdik,kisacasi pazartesi bildigimiz Arda olarak devam etmeli..
  7. 19.09.2009, 16:50 Mesaj #3172

Semih Yüksel, post: 565155 Nickli Üyeden Alıntı

Oynamadı sayılır ondan böyle

Arda'nın fiziksel özellikleri 3 günde bir maçı kaldırmıyormuş gibi geliyor bana nedense.

Kaç futbolcu 3 günde bir maçı kaldırabiliyor ki. Bu sadece bizim lig içindeki futbolcular için değil.

Arda çıkar yine oynar;normal bir futbolcu gibi. Ama artık bu da kesmiyor bizi. Bosna maçında bir topu direkten döndü, 3 tane asistlik pozisyon yarattı. Herkes berbat bir futbol oynadı dedi.çünkü maçı kazandıramadı. Çok da iyi oynamadı kabul;ama normal bir sol açıktan beklenilenden daha üst düzey top oynadı.

Geçen sezon Euro 2008 de dahil 54 maça çıkmış. Hep İngiltere Ligi konuşulur; 3günde bir maç yapma konusunda oradan bir futbolcuya bakalım . Bilen bilir Kuyt Benitez'in değişilmezlerinden biridir. Geçen sezon 59 maça çıkmış. Çok da bir fark yok.

Arda normal bir sol açık ya da oyun kurucu şeklinde oynasa da kabul edilmeyecektir artık ; her maç 2 asist ya da bir gol. Veya her maç topu sürekli alıp bütün maçı domine etmesi bekleniyor. 22 yaşındaki biri için fiziksel özelliklerini geçtim, kafa olarak nasıl bir hal alır bir insan; bu kadar sorumluluğun altında?

Medyadaki çoğu kişi artık normal bir Arda'yı kabul etmiyor.
  8. 19.09.2009, 16:56 Mesaj #3173

Deniz Dere, post: 565238 Nickli Üyeden Alıntı

Kaç futbolcu 3 günde bir maçı kaldırabiliyor ki. Bu sadece bizim lig içindeki futbolcular için değil.

Arda çıkar yine oynar;normal bir futbolcu gibi. Ama artık bu da kesmiyor bizi. Bosna maçında bir topu direkten döndü, 3 tane asistlik pozisyon yarattı. Herkes berbat bir futbol oynadı dedi.çünkü maçı kazandıramadı. Çok da iyi oynamadı kabul;ama normal bir sol açıktan beklenilenden daha üst düzey top oynadı.

Geçen sezon Euro 2008 de dahil 54 maça çıkmış. Hep İngiltere Ligi konuşulur; 3günde bir maç yapma konusunda oradan bir futbolcuya bakalım . Bilen bilir Kuyt Benitez'in değişilmezlerinden biridir. Geçen sezon 59 maça çıkmış. Çok da bir fark yok.

Arda normal bir sol açık ya da oyun kurucu şeklinde oynasa da kabul edilmeyecektir artık ; her maç 2 asist ya da bir gol. Veya her maç topu sürekli alıp bütün maçı domine etmesi bekleniyor. 22 yaşındaki biri için fiziksel özelliklerini geçtim, kafa olarak nasıl bir hal alır bir insan; bu kadar sorumluluğun altında?

Söylediğin doğru. Zihnen yorulur insan. Ama benim bahsettiği fiziksel özellikleri.

Mesela M.Sarp ve Sabri 3 günde bir maç oynuyor ama hep aynı istikrarını koruyor. Biraz biyolojik ve fiziksel bir konu olabilir.
  9. 19.09.2009, 17:05 Mesaj #3174

Semih Yüksel, post: 565255 Nickli Üyeden Alıntı

Söylediğin doğru. Zihnen yorulur insan. Ama benim bahsettiği fiziksel özellikleri.

Mesela M.Sarp ve Sabri 3 günde bir maç oynuyor ama hep aynı istikrarını koruyor. Biraz biyolojik ve fiziksel bir konu olabilir.

Ben Arda'nın fiziksel özelliklerini daha tam olmadığını kabul ediyorum. Medyada çıkan haberler ya da konuşulan kadar kötü olduğunu düşünmüyorum.

M.Sarp oynadığı mevki itibari ile kafa olarak yorulduğunu hiç düşünmüyorum. bir de oynadığı mevki itibari ile zaten fiziği oturmuş biri ve topla beraber depar atmak veya adam kovalamak gibi maç içinde en yorucu şeylerden uzak biri.

Sabri bu konuda özel biridir; herhalde TSL'deki en iyilerdne biridir.

Ayrıca bu iki isim 15 gün milli maç arasında dinlenme fırsatı yakaladılar. Arda çok yıprandı milli maçlarda.
  10. 19.09.2009, 18:09 Mesaj #3175

Ahmet hoca bunu tv'de soyleyince yemedigi kufur kalmiyor,adam tam da sizin anlastiginiz konuyu dile getirdi,

Arda fizik olarak haftada 3 mac cikaracak durumda degil dedi,bazen sacmaladigi dogru ama cogu zaman dogru seyler soyluyor.
  11. 20.09.2009, 01:50 Mesaj #3176

Ben gayet memnunum Arda'nın yorgun hali bile yeter Beşiktaş maçında asistini yaptı yine ilk golde,Kasımpaşa maçında Arda-Elano ikilisi ile işi ilk devrede bitiririz..
  12. 20.09.2009, 05:17 Mesaj #3177
  13. 20.09.2009, 18:25 Mesaj #3178

Aysel Aydın, post: 565415 Nickli Üyeden Alıntı

Ahmet hoca bunu tv'de soyleyince yemedigi kufur kalmiyor,adam tam da sizin anlastiginiz konuyu dile getirdi,

Arda fizik olarak haftada 3 mac cikaracak durumda degil dedi,bazen sacmaladigi dogru ama cogu zaman dogru seyler soyluyor.

Ahmet Çakar Arda'nın kafası vücuduna göre büyük, ve bacakları da kısa(bodur) dedi. Bu yüzden dünya yıldızı olamazmış. Yani 3 maç 5 maç değil. Bir maç bile olamaz ahmet hoca(!) nın söylediklerine göre, çünkü adamın bahsettiği şey fizik kondüsyon veya psikolojik sağlık değil(bunlar süreçle ilgilidir) birebir fizik. Arda estetik ameliyat olmadıkça değişmeyecek birşey. Arda istediği kadar çalışsın bir colin kazım ya da barış özbek gibi bir fiziğe sahip olamaz. Futboldan çakmayan bir adam olduğunu da kanıtladı sevgili ahmet çakar böylece.
  14. 20.09.2009, 18:32 Mesaj #3179

Deniz Dere, post: 565238 Nickli Üyeden Alıntı

Söylediğin şey çok doğru. Arda çıkar oynar, fazla top da kaybetmez hatta asist yapar gol falan da atabilir. Ama yine de taraftarın gözüne batabilir. Arda böyle bir konuma geldi artık. Sürekli oyunu forse etsin sürekli çalım atsın istiyoruz. Ama bu adam maç içinde aktif dinlenmeyi bile çok yapmayan bir adam. Alex gibi yatarak maç geçirse haftada 5 maça da çıkar. Ya da sabri bir maç fazla atak yapmasa "Bugün o kanattan fazla bindirmedi" der geçersin. Veya mustafa sarp. Ama arda ya gelince işler değişiyor. Benim gözümde ardanın sonsuz kredisi vardır her maç kötü oynayabilir. Ki şimdiye kadar göze batan kötü bir maçı da olmadı.
  15. 21.09.2009, 17:37 Mesaj #3180

Yukarı Git