1. 23.12.2008, 13:20 Mesaj #316

Ahmet Özgün Güven, post: 37644 Nickli Üyeden Alıntı

kaptanlıkla ilgili söylediklerinde bence haklıydı

Hiçbir oyuncu Galatasaray'dan büyük değil,daha 21.yaşındasın ve hemen o bandı takmaya layık görüyorsun kendini Arda gençlik ateşiyle konuşmuş...!!!
  2. 23.12.2008, 14:55 Mesaj #317
  3. 23.12.2008, 15:06 Mesaj #318

Sinan_Arslan, post: 37657 Nickli Üyeden Alıntı

Hiçbir oyuncu Galatasaray'dan büyük değil,daha 21.yaşındasın ve hemen o bandı takmaya layık görüyorsun kendini Arda gençlik ateşiyle konuşmuş...!!!

isteyen kabul etsin istemeyen etmesin arda GS de artık simge olmuştur efsane 11 e de seçilmiştir zira yıllardır takımda oynayan ayhandan da ümit karandan da daha çok hak eden bir adamdır kaptanlığı. Buna rağmen Galatasaray'ın belli bir sistemi olduğu için sesini çıkarmamış kaptanlarına saygı duymuştur. Ama Hagi'nin bile takamadığı pazıbandı lincoln takınca doğal olarak tepki göstermiştir bence haklıdır
  4. 23.12.2008, 15:11 Mesaj #319
  5. 23.12.2008, 15:36 Mesaj #320

Ahmet Özgün Güven, post: 37758 Nickli Üyeden Alıntı

isteyen kabul etsin istemeyen etmesin arda GS de artık simge olmuştur efsane 11 e de seçilmiştir zira yıllardır takımda oynayan ayhandan da ümit karandan da daha çok hak eden bir adamdır kaptanlığı. Buna rağmen Galatasaray'ın belli bir sistemi olduğu için sesini çıkarmamış kaptanlarına saygı duymuştur. Ama Hagi'nin bile takamadığı pazıbandı lincoln takınca doğal olarak tepki göstermiştir bence haklıdır

Kardeşim bu Galatasaraydan neler geldi neler geçti ama hiçbir oyuncu 2.kaptan olmam demedi...!!!
  6. 23.12.2008, 16:42 Mesaj #321

Aziz Karakuş, post: 37743 Nickli Üyeden Alıntı

Adam, ben bu sahada öleceğim dedi bee!..Var mı ötesi..

Yok be ötesi.Arda Turan sen bizim herşeyimizsin.
  7. 23.12.2008, 18:28 Mesaj #322
    Konuştuklarına daha dikkat etmeli ama bu ona olan sevgimi bitirmez,onun nasıl bir Galatasaraylı olduğunu herkes biliyor...!!!
  8. 23.12.2008, 18:35 Mesaj #323
  9. 24.12.2008, 12:35 Mesaj #324
    Cevap: #66 Arda Turan

Sinan_Arslan, post: 37790 Nickli Üyeden Alıntı

Kardeşim bu Galatasaraydan neler geldi neler geçti ama hiçbir oyuncu 2.kaptan olmam demedi...!!!

sonuç? arda bence karakterli davranmıştır. Bu sorununu sahaya yansıtsaydı problem olurdu ama bunu söyleyemeyiz o yüzden ben haklı buldum. Kaptan lincolnün oyundan çıkarken pazıbandı ardaya vermesi doğal olarak hoşuna gitmez. Burada suçlu lincoln değil yönetim mademki bu takımın yıllardır süren bir düzeni, bir geleneği var hagiye bile istisna göstermemişsin ayrıca takımda arda gibi hem karakteri hem futboluyla örnek bir sporcu var kaptanlığı vermiyorsun...
  10. 24.12.2008, 12:40 Mesaj #325

Yani Galatasaray Spor Kulübü Futbol Takımı, Arda Turan'a ''ikinci kaptanımız ol'' diyecek ve Arda ''hayır,olmam'' diyecek.

Arda'nın sözlerinden bu ortaya çıkıyor.

Tamam bi hata yapılmış Lincoln kaptan olmuş ama Arda'nın böyle demesi üzdü. Zaten Arda 24-25 yaşlarına kadar bu takımda oynarsa kaptanlık onun, kendisi de biliyor. Böyle birşey söylemenin ne anlamı oldu? Hoş o yaşlarına kadar oynayıp sembol oyuncumuz haline gelmeyecekse zaten sorun yok, kaptanlık gibi sorunları olmamalı. Çünkü neredeyse her oyuncumuzun gizliden ''Kulübüm izin verirse Avrupa neden olmasın?'' ayakları yaptığını görüyoruz. Birisi de çıkıp ''Avrupa'da gözüm yok, herşeyim Galatasaray için'' demedi,demez. Kaptanlığa gelince geleneksel göndermeler yapılır ama,gönül koyulur, restler çekilir. Yakışmadı 21'lik efsanemize.
  11. 24.12.2008, 12:42 Mesaj #326

Galatasaray da kaptanlik hep yasca büyüklere mi verilmistir? Nasil bir gelenegimiz vardir , beni aydinlatirmisiniz?
  12. 24.12.2008, 12:56 Mesaj #327

Faruk Forset, post: 39291 Nickli Üyeden Alıntı

Yani Galatasaray Spor Kulübü Futbol Takımı, Arda Turan'a ''ikinci kaptanımız ol'' diyecek ve Arda ''hayır,olmam'' diyecek.

Arda'nın sözlerinden bu ortaya çıkıyor.

Tamam bi hata yapılmış Lincoln kaptan olmuş ama Arda'nın böyle demesi üzdü. Zaten Arda 24-25 yaşlarına kadar bu takımda oynarsa kaptanlık onun, kendisi de biliyor. Böyle birşey söylemenin ne anlamı oldu? Hoş o yaşlarına kadar oynayıp sembol oyuncumuz haline gelmeyecekse zaten sorun yok, kaptanlık gibi sorunları olmamalı. Çünkü neredeyse her oyuncumuzun gizliden ''Kulübüm izin verirse Avrupa neden olmasın?'' ayakları yaptığını görüyoruz. Birisi de çıkıp ''Avrupa'da gözüm yok, herşeyim Galatasaray için'' demedi,demez. Kaptanlığa gelince geleneksel göndermeler yapılır ama,gönül koyulur, restler çekilir. Yakışmadı 21'lik efsanemize.

"herşeyim Galatasaray ,GS için ölürüm, biterim" deyip de klübe 5 kuruş kazandırmadan avrupaya giden sonrada türkiye ye dönenlerden çok daha iyidir yada futbolu bırakıp GS'ye bir sövmedikleri kalanlardan ki bunlar efsane futbolcularımız(!) sonuç olarak her futbolcunun hayalidir premier ligde ya da la liga da oynamak ama eğer ben sonsuza kadar "Galatasaray'da kalmak istiyorum kalacağım" diye bize yalan söylemesini avutmasını istiyorsak o başka. Arda gerçek niyetini ve istediğini gayet dürüstçe belirtmiştir. Bu kaptanlığı hakettiğini değiştirmez burada gönül koyması da gayet insancıldır. Bunda bir yanlışlık göremiyorum. 2. kaptanlık meselesini de ben sahada "2. kaptan olmam" gibi algıladım yani lincolnün oyundan çıkarken kaptanlığı devretmesini kabul etmem sonucunu çıkardım.
  13. 24.12.2008, 13:01 Mesaj #328

Ahmet Özgün Güven, post: 39290 Nickli Üyeden Alıntı

sonuç? arda bence karakterli davranmıştır. Bu sorununu sahaya yansıtsaydı problem olurdu ama bunu söyleyemeyiz o yüzden ben haklı buldum. Kaptan lincolnün oyundan çıkarken pazıbandı ardaya vermesi doğal olarak hoşuna gitmez. Burada suçlu lincoln değil yönetim mademki bu takımın yıllardır süren bir düzeni, bir geleneği var hagiye bile istisna göstermemişsin ayrıca takımda arda gibi hem karakteri hem futboluyla örnek bir sporcu var kaptanlığı vermiyorsun...

Sonuç şu güzel kardeşim Arda bizim gözbebeğimiz Hagi hiçbir zaman kaptan olmadı ama takımı saha içinde yönlendiren oyuncuydu pazubandı takmakla kaptan olunmaz Arda'nın 1.kaptan olarak görev yapacağı günlerde gelecek tek sorgulanması gereken şey sabırsız davranması...!!!
  14. 24.12.2008, 13:05 Mesaj #329

Sinan_Arslan, post: 39314 Nickli Üyeden Alıntı

Sonuç şu güzel kardeşim Arda bizim gözbebeğimiz Hagi hiçbir zaman kaptan olmadı ama takımı saha içinde yönlendiren oyuncuydu pazubandı takmakla kaptan olunmaz Arda'nın 1.kaptan olarak görev yapacağı günlerde gelecek tek sorgulanması gereken şey sabırsız davranması...!!!

o haginin büyüklüğü ne diyebilirim ki? 21 yaşındaki bir oyuncudan bu davranışı bekleyemezsin ama arda bunada karşılık veriyor onun futbolunda bir düşme yok bu olaya bağlı olarak hatta daha hırslı ve arzulu yani verdiğin örneği anlayamadım. yönetim yanlış yapmıştır benim düşüncem bu aslında çok da bariz bir hata görmek için çaba gösterenlere...
  15. 24.12.2008, 13:06 Mesaj #330

Şimdi şahsi polemiklere girmekten yana değilimde, zamanında ''G.Saray için ölürüm biterim'' deyipte sonradan kazığı atanlar olmuş diye Arda'nın ''ben ikinci kaptan olmam'' vesayre gibi demeçleride hafife alınacak diye kaide yok. Olayları kötü davranışlara göre değerlendirirsek yapılan normal davranışlar iyi gibi görünür. Yani kötünün iyisi gibi.

Hepsi ağızları açıldığında ''Yönetim izin verirse Avrupa neden olmasın?'' diyerek şimdiden ayak yapıyorlar. Sonra takımdan bahsederken ''avrupa takımıyız, rakip bizim ayarımızda değil'' demekten de eksik kalmıyorlar. Madem Avrupa takımındayım diyorsun, Avrupa'da ne istiyorsun? Sıradan futbolculuk bu, yani Arda şimdi kaptanlık meselesinde diyorki Galatasaray'da hep sembol oyuncular takar öncelikle pazubandı.

Doğrudur, Bülent Korkmaz, Cüneyt Tanman. Özellikleri ne bu abilerimizin? Küçükten başlamış, sonuna kadar sarı-kırmızı kalmış. Arda, henüz 21 yaşında ve avrupa'ya gitmem dediğini duymadım. yanardöner demeçler var birçok futbolcumuzda bu konuda. 25 yaşında bu takımda görürsem Arda'yı, sembol oyuncumdur, birinci kaptanımdır derim. 23-24 te inter'de, orda burda görürsem, övünürüm. Avrupa'ya yine yetenek yolladık, büyüğüz derim orası ayrı ama Arda'nın bir Bülent Korkmaz sembollüğü ihtimali kalmamış olur.

Yani birileri zamanında bize kazık atmış diye Arda'nın ''avrupa'ya giderim izin verilirse'' demeçleri hoşgörülecek değildir, ben görmem, görene de laf etmem. bana da laf edilemez.

Yukarı Git