1. 24.12.2008, 13:09 Mesaj #331
    Cevap: #66 Arda Turan

Ahmet Özgün Güven, post: 39320 Nickli Üyeden Alıntı

o haginin büyüklüğü ne diyebilirim ki? 21 yaşındaki bir oyuncudan bu davranışı bekleyemezsin ama arda bunada karşılık veriyor onun futbolunda bir düşme yok bu olaya bağlı olarak hatta daha hırslı ve arzulu yani verdiğin örneği anlayamadım. yönetim yanlış yapmıştır benim düşüncem bu...

Uzatmanın alemi yok herkesin fikridir daha fazla konuşmak istemiyorum,herkesin doğruları vardır,burası Galatasaray 21 yaşında kaptanlığa gözünü dikersen ve bunu sorun edersen bilmiyorum bu büyüklerine saygısızlık olur...!!!
  2. 24.12.2008, 13:11 Mesaj #332

KK66

Bu kadar üstüne gidilmesii yanlis.. Yasi daha cok genc.. Oda bu hatali cikisinin farkina varir.

Sen gönüllerin kaptanisin koca kafa, bosver pazubandini
  3. 24.12.2008, 13:12 Mesaj #333

Faruk Forset, post: 39322 Nickli Üyeden Alıntı

Şimdi şahsi polemiklere girmekten yana değilimde, zamanında ''G.Saray için ölürüm biterim'' deyipte sonradan kazığı atanlar olmuş diye Arda'nın ''ben ikinci kaptan olmam'' vesayre gibi demeçleride hafife alınacak diye kaide yok. Olayları kötü davranışlara göre değerlendirirsek yapılan normal davranışlar iyi gibi görünür. Yani kötünün iyisi gibi.

Hepsi ağızları açıldığında ''Yönetim izin verirse Avrupa neden olmasın?'' diyerek şimdiden ayak yapıyorlar. Sonra takımdan bahsederken ''avrupa takımıyız, rakip bizim ayarımızda değil'' demekten de eksik kalmıyorlar. Madem Avrupa takımındayım diyorsun, Avrupa'da ne istiyorsun? Sıradan futbolculuk bu, yani Arda şimdi kaptanlık meselesinde diyorki Galatasaray'da hep sembol oyuncular takar öncelikle pazubandı.

Doğrudur, Bülent Korkmaz, Cüneyt Tanman. Özellikleri ne bu abilerimizin? Küçükten başlamış, sonuna kadar sarı-kırmızı kalmış. Arda, henüz 21 yaşında ve avrupa'ya gitmem dediğini duymadım. yanardöner demeçler var birçok futbolcumuzda bu konuda. 25 yaşında bu takımda görürsem Arda'yı, sembol oyuncumdur, birinci kaptanımdır derim. 23-24 te inter'de, orda burda görürsem, övünürüm. Avrupa'ya yine yetenek yolladık, büyüğüz derim orası ayrı ama Arda'nın bir Bülent Korkmaz sembollüğü ihtimali kalmamış olur.

Yani birileri zamanında bize kazık atmış diye Arda'nın ''avrupa'ya giderim izin verilirse'' demeçleri hoşgörülecek değildir, ben görmem, görene de laf etmem. bana da laf edilemez.

arda nın sembol bir kaptan olacağını iddia etmiyorum zaten tarihimizde bu kaptanlar parmakla sayılacak kadar. Arda ya olur ya olmaz tartıştığım bu değil. Onun da bu örneği vermekteki amacının "bende efsaneyim" demek olduğunu sanmıyorum. Tüm kaptanlarımız efsane değildir zira ama çoğuda bu görevi hak etmiş ve görevlerini yerine getirmiştir. Bunlar belki isim isim hatırlanmaz ama hepsi değerlidir. Bir futbolcunun manchester united de oynamak istemesinden daha doğal birşey göremiyorum bu da benim görüşüm
  4. 24.12.2008, 13:12 Mesaj #334

Numan Yilmaz, post: 39330 Nickli Üyeden Alıntı

KK66

Bu kadar üstüne gidilmesii yanlis.. Yasi daha cok genc.. Oda bu hatali cikisinin farkina varir.

Sen gönüllerin kaptanisin koca kafa, bosver pazubandini

Bu kadar Numan hocam noktayı koydu.
  5. 24.12.2008, 13:16 Mesaj #335

Katılıyorum Ahmet Güven kardeşim. Zaten itirazım yok o konuda, bir futbolcu Manc. United'da oynamak ister, itiraz olamaz. Oynamak ister, oynasın,oynar. İşte o zaman 21 şuanki takımında 21 yaşındayken ve 2 yıldır yıldızını parlatmışken gelipte ''ben takmam 2. kaptanlık, vesayre vesayre'' diyemez. ''Galatasaray'da kaptanlıklar Bülentlerin, Cüneytlerindir'' diyemez. Çünkü zaten manchester'da oynamak istiyorsa ve ilk fırsatında bu tercihini yerine getirecekse, bir bülent olamayacaktır, bir cüneyt olamayacaktır.

Bende bundan bahsediyorum, saygım sonsuz Arda'ya, avrupa'da da oynasın tabi, ama o zaman Bülent olamaz, dolayısıyla bu demeçleri vermesi için erken.

anlatmak istediğim bu.
  6. 24.12.2008, 13:41 Mesaj #336

Arda'yla uğraşmayı bırakın.Bize maçlar kazandırsın yeter.Arda'nın yerine kendinizi koymayı bilin.(Lafım medyayadır.)
  7. 24.12.2008, 15:14 Mesaj #337

Burak İlhan Sözgen, post: 39376 Nickli Üyeden Alıntı

Arda'yla uğraşmayı bırakın.Bize maçlar kazandırsın yeter.Arda'nın yerine kendinizi koymayı bilin.(Lafım medyayadır.)

İşleri bu hep iyi giden işe çomak sokmaya çalışırlar...!!!
  8. 24.12.2008, 15:20 Mesaj #338

Faruk Forset, post: 39340 Nickli Üyeden Alıntı

Katılıyorum Ahmet Güven kardeşim. Zaten itirazım yok o konuda, bir futbolcu Manc. United'da oynamak ister, itiraz olamaz. Oynamak ister, oynasın,oynar. İşte o zaman 21 şuanki takımında 21 yaşındayken ve 2 yıldır yıldızını parlatmışken gelipte ''ben takmam 2. kaptanlık, vesayre vesayre'' diyemez. ''Galatasaray'da kaptanlıklar Bülentlerin, Cüneytlerindir'' diyemez. Çünkü zaten manchester'da oynamak istiyorsa ve ilk fırsatında bu tercihini yerine getirecekse, bir bülent olamayacaktır, bir cüneyt olamayacaktır.

Bende bundan bahsediyorum, saygım sonsuz Arda'ya, avrupa'da da oynasın tabi, ama o zaman Bülent olamaz, dolayısıyla bu demeçleri vermesi için erken.

anlatmak istediğim bu.

aslında aynı şeylerden bahsediyoruz benimde söylemek istediğim bu; ardanın bülentin adını kullanmasının sebebinin "bende onlar gibiyim" demek olduğuna inanmıyorum belki hiçbir zaman onlar gibi olamayacak ama kaptanlığı haketmişse etmiştir. Her kaptan efsane değildir(olmamalıdır da zaten) veya futbol hayatının hepsini Galatasaray da geçirmemiştir. Ama b kaptanlık havadan gelmez hem futbolu hem davranışlaryla örnek olmalı ki bana göre öyle demekki kendine göre ve takımdaki arkadaşlarına göre de öyle bu sebeple konuşmasını gayet insanıl budum ama her fikre saygımız var...
  9. 24.12.2008, 15:23 Mesaj #339

Sinan_Arslan, post: 39327 Nickli Üyeden Alıntı

Uzatmanın alemi yok herkesin fikridir daha fazla konuşmak istemiyorum,herkesin doğruları vardır,burası Galatasaray 21 yaşında kaptanlığa gözünü dikersen ve bunu sorun edersen bilmiyorum bu büyüklerine saygısızlık olur...!!!

Güzel. Herkesin fikrine saygı duymak gerekir. Ben ardayı söylediklerinde haklı bulduğumu söylediğimde

"Hiçbir oyuncu Galatasaray'dan büyük değil,daha 21.yaşındasın ve hemen o bandı takmaya layık görüyorsun kendini Arda gençlik ateşiyle konuşmuş...!!! "

cevabını veren senin bunu söylemen daha da güzel...
  10. 24.12.2008, 17:15 Mesaj #340

Ahmet Özgün Güven, post: 39475 Nickli Üyeden Alıntı

Güzel. Herkesin fikrine saygı duymak gerekir. Ben ardayı söylediklerinde haklı bulduğumu söylediğimde

"Hiçbir oyuncu Galatasaray'dan büyük değil,daha 21.yaşındasın ve hemen o bandı takmaya layık görüyorsun kendini Arda gençlik ateşiyle konuşmuş...!!! "

cevabını veren senin bunu söylemen daha da güzel...

Ben kimsenin fikirlerine saygısızlık etmem bu takım ne yetenekler gördü herkes haddini bilmeli bu Arda bile olsa...!!!
  11. 24.12.2008, 17:23 Mesaj #341

Arda ya bizde sırtımızı dönersek Arda ne yapsın!!!Elinizdeki değerin kıymetini bilin!!!
  12. 24.12.2008, 17:26 Mesaj #342

Fatih Kurt, post: 39607 Nickli Üyeden Alıntı

Arda ya bizde sırtımızı dönersek Arda ne yapsın!!!Elinizdeki değerin kıymetini bilin!!!

Kimsenin sırtını döndüğü yok ona sevgimiz sonsuz kaptanlık açıklaması üzerine tartışıyoruz...!!!
  13. 24.12.2008, 18:15 Mesaj #343
  14. 24.12.2008, 18:15 Mesaj #344

Numan Yilmaz, post: 39667 Nickli Üyeden Alıntı

Kizdirmayin sinanimi

Abi derdimi anlatamıyorum kurtar beni
  15. 24.12.2008, 18:20 Mesaj #345

Kim ne diyo göster bakim

saka bi yana bu olay karisik, bi yönden hak verebiliyorum ardaya bi yönden veremiyorum.. Bu olayi uzatmayalim gerekeni yönetim yapar. Koca kafayida kirmamak lazim o bizim bitanemiz demi sinan

Yukarı Git