1. 04.10.2009, 21:18 Mesaj #3451
    Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN

Onur Albakar, post: 593156 Nickli Üyeden Alıntı

Ben orda ardanın açıklamasını koydum..Beniim söylediğim bişey yokki bana açıklayacaksın..

Evet bekliyorum ya açıkla yada sus..

Ardanın açıklamasını alıntılayıp altına "Belli bi zeka lazım anlamak için tabi..Birazdan çıkıp arda yalan söylüyo derler şimdi bekliyorum.." demişsin. Zekamıza atıfta bulunmuşsun bende ona istinaden "Lafa bakarım laf mı diye, söyleyene bakarım adam mı diye." şeklinde cevap vermiştim ama bunu bile idrak edememişsin veya idrak etmek istememişsin.

Laftan kastım senin söylediğin zeka ile ilgili olan bölümdü, Ardanınki değil.

Onur Albakar, post: 593156 Nickli Üyeden Alıntı

O açıklamanın üzerine iddalarını elinde belgelerinle saat 4-5 dedin her gün dedin kanıtlayamazsan iftira atmış olursun..

Mesela bende senin hakkında kanıtlanmayan şeyler söylerim o zaman..

Turgay Şeren; "Yok ebenin xyzt Ali sami".

Kanıtları tvlerde yayınlanan görüntüler ve gazetelerdeki boy boy resimlerdir. Onları bulup, getirip senin önüne koymak için harcayacak vaktim yok. Çok merak ediyorsan kendin araştır.

Sen de bana Ardanın hergün 12den önce yattığını kanıtla bakalım, bekliyorum.

İftira değil gerçek. Hergün lafın gelişi söylenmiş bir kavramdır, tabiiki bu idrak meselesidir. Bundan sonra yanında parantez içinde belirtirim lafın gelişi diye.

Sen Ardanın hergün 12den önce yattığını kanıtlayamazsan ben de senin hakkında kanıtlanmayan güzel şeyler söylerim.
  2. 04.10.2009, 21:19 Mesaj #3452

Tugay Arslan, post: 593181 Nickli Üyeden Alıntı

Ben bu görüntüleri inkar etmedim ki. Benim gördüğüm görüntüler bunlar değil.

Şu görüntüleri bulup bize göstersen de herkes rahatlasa. Ben arıyorum ama bulamıyorum. İçinde hem Arda hem Ece Gürsel olan görüntülerin internete düşmemesi imkansız. Bir arayıp bulsan da ben de görsem.
  3. 04.10.2009, 21:21 Mesaj #3453

Yunus Emre Çayırlı, post: 593206 Nickli Üyeden Alıntı

Ardanın açıklamasını alıntılayıp altına "Belli bi zeka lazım anlamak için tabi..Birazdan çıkıp arda yalan söylüyo derler şimdi bekliyorum.." demişsin. Zekamıza atıfta bulunmuşsun bende ona istinaden "Lafa bakarım laf mı diye, söyleyene bakarım adam mı diye." şeklinde cevap vermiştim ama bunu bile idrak edememişsin veya idrak etmek istememişsin.

Kanıtları tvlerde yayınlanan görüntüler ve gazetelerdeki boy boy resimlerdir. Onları bulup, getirip senin önüne koymak için harcayacak vaktim yok. Çok merak ediyorsan kendin araştır.

İftira değil gerçek. Hergün lafın gelişi söylenmiş bir kavramdır, tabiiki bu idrak meselesidir. Bundan sonra yanında parantez içinde belirtirim lafın gelişi diye.

Sen Ardanın hergün 12den önce yattığını kanıtlayamazsan ben de senin hakkında kanıtlanmayan güzel şeyler söylerim.

sende arda nin hergun 12 den sonra gecelerde oldugunu ispatla bi bakayim gordugun iki goruntuyle arda hergun gecelerde diyorsun
  4. 04.10.2009, 21:22 Mesaj #3454

Hiç mahkemede bilirmisin delil yetersiliğinden serbest diye bişey..Ben Ardaya bi suç atmıyorum ki kanıtlamak zorunda olayım atan sensin sen kanıtla..Hergünn gece kulübünde adresi biliyosun al saati yanına bekle çıkarken saatle fotosunu çek..Ben arda gece dışarı çıkmıyor demiyorum ardada böyle demiyo zaten ama sizin dediğiniz gibi 4-5 lere kadar bir durum yok..

Bu olmadıkça istediği yere gider seni ilgilendiren bir durum yok..Evet kanıtlayamazsan sözümün arkasındayım..
  5. 04.10.2009, 21:23 Mesaj #3455

mehmet zincir, post: 593217 Nickli Üyeden Alıntı

sende arda nin hergun 12 den sonra gecelerde oldugunu ispatla bi bakayim gordugun iki goruntuyle arda hergun gecelerde diyorsun

Sen de 12den önce yattığını kanıtla diyorum.
  6. 04.10.2009, 21:24 Mesaj #3456

...

Bu kusurlu bir "tatışma" biçimi...Öncelikle "birşeyi iddia eden tarafın" kanıt sunması gerekir, senin yaptığını genellikle köşeye sıkışmış insanlar yapar.

Mesela ben "Ejderhalar gerçektir" diye bir iddiada bulunursam, buna inanmayan birisine cevap olarak "Ejderhaların gerçek olmadığını kanıtla!" demem, diyemem. Madem ben bir iddiada bulunuyorum, onu kanıtlarla desteklemem gerekir.

Aksi takdirde benim iddiam bir teoriden öteye gidemez, ve yalanlanmasına gerek bile olmaz.
  7. 04.10.2009, 21:25 Mesaj #3457

Özel hayatımda kız arkadaşımı alıp gezdirebilmeliyim. Ben gece kulübüne gidersem, her şeyi göze alıp gidiyorumdur. Zaten gece dışarı çıkıyorsam, Haldun Abi, Murat Abi, Adnan Abi bundan haberdardır. İzin günümde neden çıkmayayım? Saat 23’te benim fotoğrafım çekiliyor. Sonra deseler ki yapacakları haberde, “Arda 23’te kız arkadaşı ile yemekten çıktı”, zaten bir problem olmaz. Öyle demiyor ki, “Sabaha kadar kızlarla eğlendi” yazıyor fotoğrafın altına.

Okumadin sanirim...
  8. 04.10.2009, 21:25 Mesaj #3458

Yunus Emre Çayırlı, post: 593228 Nickli Üyeden Alıntı

Sen de 12den önce yattığını kanıtla diyorum.

İftira atan sensin arkadaşım sen kanıtla..Kanıtlayamazsan şerefli bir insan değilsin gözümde..
  9. 04.10.2009, 21:26 Mesaj #3459

Onur Albakar, post: 593220 Nickli Üyeden Alıntı

Hiç mahkemede bilirmisin delil yetersiliğinden serbest diye bişey..Ben Ardaya bi suç atmıyorum ki kanıtlamak zorunda olayım atan sensin sen kanıtla..Hergünn gece kulübünde adresi biliyosun al saati yanına bekle çıkarken saatle fotosunu çek..Ben arda gece dışarı çıkmıyor demiyorum ardada böyle demiyo zaten ama sizin dediğiniz gibi 4-5 lere kadar bir durum yok..

Bu olmadıkça istediği yere gider seni ilgilendiren bir durum yok..Evet kanıtlayamazsan sözümün arkasındayım..

Sen de kanıtlamak durumundasın benim tezimi çürütmek için. Evet kanıtlayamazsan sözümün arkasındayım.
  10. 04.10.2009, 21:26 Mesaj #3460

Onur Albakar, post: 593236 Nickli Üyeden Alıntı

İftira atan sensin arkadaşım sen kanıtla..Kanıtlayamazsan şerefli bir insan değilsin gözümde..

Sen kanıtlayamazsan adam değilsin gözümde.
  11. 04.10.2009, 21:26 Mesaj #3461

Konuyu kişisel tartışmaya çevirmeyin. Birbirinize söyleyeceklerinizi lütfen özel mesaj yoluyla iletin.
  12. 04.10.2009, 21:27 Mesaj #3462
  13. 04.10.2009, 21:27 Mesaj #3463

Yunus Emre Çayırlı, post: 593239 Nickli Üyeden Alıntı

Sen de kanıtlamak durumundasın benim tezimi çürütmek için. Evet kanıtlayamazsan sözümün arkasındayım.

İlk önce senin kanıtlaman gerek çünkü burda 4-5lere kadar Arda'nın gece hayatı olduğu ve oyununun düştüğü savunan sensin.
  14. 04.10.2009, 21:27 Mesaj #3464

Reyhan Türkgeldi, post: 593234 Nickli Üyeden Alıntı

Okumadin sanirim...

Ne demesini bekliyorsunuz ki? Ben 3-4lere kadar bardaydım, kızlarlaydım mı diyecek yani?
  15. 04.10.2009, 21:29 Mesaj #3465

Yunus Emre Çayırlı, post: 593241 Nickli Üyeden Alıntı

Sen kanıtlayamazsan adam değilsin gözümde.

Suç atan sensin sen kanıtlamak zorundasın..

Sen birine desen adam öldürdü mahkemede bunu sen kanıtlamak zorundasın ben adam öldürmediğimi kanıtlamak zorunda değilim..

Yukarı Git