1. 06.10.2009, 13:03 Mesaj #3511
    Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN

M.Akın.GÜNEY, post: 594822 Nickli Üyeden Alıntı

Bütün iyi oyuncular(Eğer bir hücum oyuncusundan bahsediyorsak); futbolun amacı olan gole giden yollarda iyidir.Yani ya iyi orta açarsın,ya iyi şut çekersin,son vuruşların iyidir vs... Arda'nın en iyi özellikleri topu iyi saklaması ve adam ekarte etmesi fakat bunların çoğunu kuvvetli olmayan rakipler karşısında yapabiliyor...Anfield'daki arda'yı hatırlıyorum.Arda daha küçüktü o zaman fiziksel olarak.Daha çabuktu...Şimdi öyle değil.Şöyle düşün bu adam süperlig'deki kaçıncı sezonunu oynuyor ama top durmadan ya da topu çekmeden orta yapamıyor,şut çekemiyor,uzun pas atamıyor...Geçen sezonu hatırla arda'nın avrupa maçlarında ne kadar etkili olguğunu düşün.Lincoln'ün sağladığ katkının yarısını sağlamıyordu.Çünkü;

En büyük özellileri olan topu saklama ve adam ekarte etme o maçlarda işemize hiç yaramıyordu hatta bizim oyunumuzu baltalıyordu.topu saklarken oyunu yavaşlatıyordu,Ancak rakip sahanın ilk metrelerinde adam ekarte edebiliyordu çünkü rakip ona ceza sahasının önünde top alma şansı bile vermiyordu...Ardanın çok farklı bir stilinin olması onu çok özel veya iyi bir futbolcu yapmaz ki; Onu yakından tanıyan abdullah avcı(iyi bir GALATASARAY'lıdır) aydın'ın arda'dan çok daha yetenekli olduğunu söyler...

Bana göre jardelinde eşsiz bir stili vardı çok iyi oyuncudu ama bir sürü kusuru vardı ki jardel çok ekstra bir örnek...

İnan bana bir çok GALATASARAY'lı arkadaşımda benim gibi düşünüyor.

Ben hiç katılmıyorum açıkçası. Tam adrese teslim ortalar yapıyor arda, en iyi orta yapan adamımız. Uzun paslarını da izlememişsiniz sanırım, özellikle geçen sene sadece bir maçta 3 kez kaleciyle karşı karşıya bıraktığını bilirim 2 kez baros u bir kez kewell ı. Orta sahanın gerisinden atmıştı neredeyse topları. Buna benzer pek çok pası da vardı. Anfiel de daha hızlıydı, çevikti demişsiniz ona da katılmıyorum. Arda hiçbir zaman çevik bir adam olmadı, daha doğrusu anfield deki adamları ya da italya maçındaki adamları çevikliğiyle geçmedi. Burası çok önemli bir nokta. Ayrıca artık onu kanatta değil ortada kullanıyoruz, ki böylece hız ve fizik eksikliğini geri plana atıp, kafasını daha çok çalıştırabiliyor. BEnim için arda nın gol ya da asist yapması önemli değil oyunu forse etmesi önemli illaki bir örnek isterseniz xavi gibi, fabregas gibi(bu arada ben bu örnekleri 3 yıldır veriyorum, son dönemki barcelona furyasıyla alakası yok) eğer ankaragücü maçında bencilce davranmasaydı yine görevini yerine getirmiş olacaktı. Bugün brezilya milli takımında oynuyor dediğimiz, premier ligden gelen elano nun oyununa bakıyorum da ya TSL yi gözümüzde çok küçümsüyoruz ya da arda yı... Sezon başından beri tüm maçları takip ettiyseniz arda nın ortada oyunu nasıl forse ettiğini görmüş olmanız lazım. Her açıdan çok iyiydi. Doğal olarak asistlerde geldi. Şu ara düşüşte biraz. Sanırım eşi benzeri olmadığı konusunda anlaşmışız. Sadece bu haftasonu izlediğim maçlardaki adamlardan örnek vereyim;

Keita; salomon kalou, babel

Messi; Capel, Agüero

Dos Santos; Marcelo, Adriano(Sevilla)

Hagi; en zoru bu ama rivaldo örnek verilebilir yine de.

Ama arda da böyle bir örnek veremiyoruz. Kafasını kullanıyor arda. Bu da onu farklı yapıyor. Siz Keita yı daha iyi bir oyuncu olarak görüyorsunuz, değil mi?

M.Akın.GÜNEY, post: 595261 Nickli Üyeden Alıntı

geçen yıl uefa'da 8-10 tane maç yaptık...Ve bu söylediklerinden başka bana çok değil 10 tane daha örnek ver desem? Burada arda'nın çok iyi şut çektiğini,çok iyi uzun pas attığını,gerçekten iyi orta yaptığını düşünen biri varmı? Arkadaşlar arda'nın en büyük özelliği top'u iyi saklaması...Arda gerçekten düşündüğümüz kadar iyibir oyuncu olsaydı avrupa'nın dev kulüplerinden biri teklif yapmazmıydı? Adnan Polat'ın söylediği birşey var: Arda'yı kendi liginde 8. olan takıma göndermem diye.Buradan Ardaya teklif yapan takımların büyüklüğünü anlayabiliriz...Bu yorumlarımı geçen maçtan bağımsız olarak yapıyorum çünkü son 3 sezondur ilk defa maç kaçırdım o'da ankara maçı...

En sevdiğim konuya geldik. Arda'nın kaç tane büyük maçı kopardığını sorgulamadan önce, arda nın kaç tane büyük maça çıktığına bakmak lazım. Kendi ve takımı açısından, milli takımı da sayarsak büyük maçlarını sayayım siz yorumlayın. Zira arda buradayken sadece bir(1) kez katılabildik ş.ligine. Müthiş beynimiz lincoln de varken steau ya elenmiştik hatırlarsanız. Ben yazayım siz yorumlayın. İlk maçı, ilk avrupa kupası maçı; mleda boleslav maçın adamı, ş.liginde ilk maçı; bordeaux fifa tarafından maçın adamı, ikinci maçı liverpool süper, psv maçlarında da en iyi adamımızdı ama fizik olarak çok yetersizdi o dönem. Sonraki sezon leverkusen ilk maç iyi, ikinci maç kötü. Sonra olmpiakos iyi, hamburg(2), bordeaux(2), benfica maçları çok iyi. Milli takım karnesine bakalım, büyük maç olarak nitelendirebileceğimiz; brezilya(iyi), italya(süper) Sonra a. şampiyonası, ilk maçı;isviçre, maçın adamı. İkinci maç çek; yine çok iyi. Hırvat maçında takımın iyilerinden. Portekiz maçında oynamamıştı zaten. İspanya oradaki maç tam bir hayal kırıklığı, buradaki maç; o derece müthiş bir oyun. Stattaydım, ağzımız açık seyrettik arda yı ki karşısında ramos vardı. Türkiye de büyük maç olarak tabir ettiğimiz beşiktaş ve trabzon maçlarında hep mükkemmel oynar, tek başına maç almışlığı vardır, hatta son iki sezon için sivas maçlarını da katabiliriz bunlara. Fener maçlarında vasat-vasat üstü oynar. Ama bu genel olarak takımın üzerine çökmüş bir olaydır. Yine de gol-asistleri vardır. Örneğin geçen sene kadıköyde lincoln e yaptığı asist harikaydı. Bu saydıklarımın dışında arda büyük bir maç oynadı mı? Varsa bile 1-2 taneyi geçmez. Lütfen sizde benim gibi örnekleyin olayı.
  2. 06.10.2009, 17:39 Mesaj #3512

Arda gerçekten çok farklı bir oyuncu ben dünya yıldızı olma potansiyeli görüyorum onda ancak bazen h.şaşa özeniyor..Rijkaardı dinlese iyi olacak..Yinede memnun kalmazsanız aziz başkanın teklifi geçerlidir..
  3. 06.10.2009, 18:19 Mesaj #3513

Ardada son iki haftadir bencillik havasi sezdim bende gol atiyim diye bir hava var ardada insallah duzelir trabzon macinda
  4. 06.10.2009, 18:23 Mesaj #3514

Kubra Arslan, post: 595767 Nickli Üyeden Alıntı

Ardada son iki haftadir bencillik havasi sezdim bende gol atiyim diye bir hava var ardada insallah duzelir trabzon macinda

Bu tarz futbolcuların o kadar opsiyonları olmalı.Takılmamalıyız bence buralara.
  5. 06.10.2009, 19:45 Mesaj #3515

Ahmet Özgün Güven, post: 595368 Nickli Üyeden Alıntı

Ben hiç katılmıyorum açıkçası. Tam adrese teslim ortalar yapıyor arda, en iyi orta yapan adamımız. Uzun paslarını da izlememişsiniz sanırım, özellikle geçen sene sadece bir maçta 3 kez kaleciyle karşı karşıya bıraktığını bilirim 2 kez baros u bir kez kewell ı. Orta sahanın gerisinden atmıştı neredeyse topları. Buna benzer pek çok pası da vardı. Anfiel de daha hızlıydı, çevikti demişsiniz ona da katılmıyorum. Arda hiçbir zaman çevik bir adam olmadı, daha doğrusu anfield deki adamları ya da italya maçındaki adamları çevikliğiyle geçmedi. Burası çok önemli bir nokta. Ayrıca artık onu kanatta değil ortada kullanıyoruz, ki böylece hız ve fizik eksikliğini geri plana atıp, kafasını daha çok çalıştırabiliyor. BEnim için arda nın gol ya da asist yapması önemli değil oyunu forse etmesi önemli illaki bir örnek isterseniz xavi gibi, fabregas gibi(bu arada ben bu örnekleri 3 yıldır veriyorum, son dönemki barcelona furyasıyla alakası yok) eğer ankaragücü maçında bencilce davranmasaydı yine görevini yerine getirmiş olacaktı. Bugün brezilya milli takımında oynuyor dediğimiz, premier ligden gelen elano nun oyununa bakıyorum da ya TSL yi gözümüzde çok küçümsüyoruz ya da arda yı... Sezon başından beri tüm maçları takip ettiyseniz arda nın ortada oyunu nasıl forse ettiğini görmüş olmanız lazım. Her açıdan çok iyiydi. Doğal olarak asistlerde geldi. Şu ara düşüşte biraz. Sanırım eşi benzeri olmadığı konusunda anlaşmışız. Sadece bu haftasonu izlediğim maçlardaki adamlardan örnek vereyim;

Keita; salomon kalou, babel

Messi; Capel, Agüero

Dos Santos; Marcelo, Adriano(Sevilla)

Hagi; en zoru bu ama rivaldo örnek verilebilir yine de.

Ama arda da böyle bir örnek veremiyoruz. Kafasını kullanıyor arda. Bu da onu farklı yapıyor. Siz Keita yı daha iyi bir oyuncu olarak görüyorsunuz, değil mi?

En sevdiğim konuya geldik. Arda'nın kaç tane büyük maçı kopardığını sorgulamadan önce, arda nın kaç tane büyük maça çıktığına bakmak lazım. Kendi ve takımı açısından, milli takımı da sayarsak büyük maçlarını sayayım siz yorumlayın. Zira arda buradayken sadece bir(1) kez katılabildik ş.ligine. Müthiş beynimiz lincoln de varken steau ya elenmiştik hatırlarsanız. Ben yazayım siz yorumlayın. İlk maçı, ilk avrupa kupası maçı; mleda boleslav maçın adamı, ş.liginde ilk maçı; bordeaux fifa tarafından maçın adamı, ikinci maçı liverpool süper, psv maçlarında da en iyi adamımızdı ama fizik olarak çok yetersizdi o dönem. Sonraki sezon leverkusen ilk maç iyi, ikinci maç kötü. Sonra olmpiakos iyi, hamburg(2), bordeaux(2), benfica maçları çok iyi. Milli takım karnesine bakalım, büyük maç olarak nitelendirebileceğimiz; brezilya(iyi), italya(süper) Sonra a. şampiyonası, ilk maçı;isviçre, maçın adamı. İkinci maç çek; yine çok iyi. Hırvat maçında takımın iyilerinden. Portekiz maçında oynamamıştı zaten. İspanya oradaki maç tam bir hayal kırıklığı, buradaki maç; o derece müthiş bir oyun. Stattaydım, ağzımız açık seyrettik arda yı ki karşısında ramos vardı. Türkiye de büyük maç olarak tabir ettiğimiz beşiktaş ve trabzon maçlarında hep mükkemmel oynar, tek başına maç almışlığı vardır, hatta son iki sezon için sivas maçlarını da katabiliriz bunlara. Fener maçlarında vasat-vasat üstü oynar. Ama bu genel olarak takımın üzerine çökmüş bir olaydır. Yine de gol-asistleri vardır. Örneğin geçen sene kadıköyde lincoln e yaptığı asist harikaydı. Bu saydıklarımın dışında arda büyük bir maç oynadı mı? Varsa bile 1-2 taneyi geçmez. Lütfen sizde benim gibi örnekleyin olayı.

Benim anlatmak istediklerim basit;

Arda'nın 18'in dışından kaç tane golü var?

Arda'nın top'u durdurmadan yada çekmeden yaptı isabetli orta gördünümü?Hatta arda top durmadan yada topu çekmeden orta yapmayı bile denemiyor...

Ve futbol'dan anladığına inandığım biri olarak;Diyelimki hızlı oynuyoruz top ardaya geldiğinde oyun hızlanır veya mevcut hızını korurmu yoksa yavaşlarmı?

Bir ortasaha oyuncusu için hızın önemi yoktur demişsiniz.Eğer adam ekarte ediyorsanız,yaptığınız şeyin işe yaraması için hızlanmak zorundasınız.Yoksa o tribüne oynamak olur...

Birçok üstseviye klubün ardayla ilgilendiği söyleniyor demişsiniz.Basını referans alarak galiba...Ben size Adnan Polatın "Arda'yı kendi liginde 8. olan bir takıma göndermem" dediğini söylüyorum...Bu ardaya kimlerin eklif ettiğini anlamamıza yardımcı olur...

Ve en önemlisi kaç tane önemli maç yaptığını söyleyin demişsiniz.Ozaman şunu sorıyım size önemli bir maç istemiyorum.Bana Arda'nın 18'in dışından gol attığı ve "AKLINIZDA YER EDEN" birkaç maç söyleyin...

Bir oyuncunun(ortasaha) bunca yıl süperligde oynayıp 18'in dışından pek gol'ü olmaması ilginç değilmi?

Evet Arda çok farklı stilde bir oyuncu ama bu onu çok özel bir oyuncu yapmaz.Ki hocası Abdullah Avcı aydının daha yetenekli olduğunu söyler Arda'dan.

Bunlar yalnızca benim düşündüklerim.Ama arda geliştiri kendini Adam gibi şut çekmeyi öğrenir,daha hızlı oynamaya başlar vs vs... İnanın ben çok mutlu olurum sonuç olarak herkesin amacı olan GALATASARAY kazanır.Ama ardayı büyük takımlar istemiyor...Bunu biliyorum...
  6. 06.10.2009, 19:57 Mesaj #3516

isvicre macinda atmis ceza alana disindan ve ayrica arda belki 18 disindan belki iyi sutlar atamiyor olabilir ama ceza sahasi icinden iyi gol vuruslari yapiyor attigi golleri izle nasil klas toplari aglara gonderdigini gorursun
  7. 06.10.2009, 21:07 Mesaj #3517

mehmet zincir, post: 595920 Nickli Üyeden Alıntı

isvicre macinda atmis ceza alana disindan ve ayrica arda belki 18 disindan belki iyi sutlar atamiyor olabilir ama ceza sahasi icinden iyi gol vuruslari yapiyor attigi golleri izle nasil klas toplari aglara gonderdigini gorursun

edit
    Eklenen Resimler Eklenen Resimler
  8. 07.10.2009, 11:15 Mesaj #3518

Arda Turan cok iyi oyuncu. Ama, yine en basa dondu Arda. Hatirliyorsaniz bir aralar da boyle yapiyordu. Taraftar tarafindan o zaman cok elestiriliyordu. Ama, ne zaman ki, kendine geldi, futbolu olmasi gibi oynadi o zaman yildiz oldu, bu seviyeye geldi. ama, galiba yine basa doonme pesinde. Topu kendinde cok tutuyor, gereksiz calimlar atiyor, pas verecegi yerde sut cekiyor. Yani, yeni Hasan Sas'isimiz olma yolunda ilerliyor. Hasan Sas neden bu duruma geldi. Bu isleri yuzunden. Arda bu isleri birakarak, beklentilerimizi, umutlarimizi bosa cikarmamali. Sen asistinle yildiz ol Arda.
  9. 07.10.2009, 13:26 Mesaj #3519

M.Akın.GÜNEY, post: 595904 Nickli Üyeden Alıntı

Benim anlatmak istediklerim basit;

Arda'nın 18'in dışından kaç tane golü var?

Arda'nın top'u durdurmadan yada çekmeden yaptı isabetli orta gördünümü?Hatta arda top durmadan yada topu çekmeden orta yapmayı bile denemiyor...

Ve futbol'dan anladığına inandığım biri olarak;Diyelimki hızlı oynuyoruz top ardaya geldiğinde oyun hızlanır veya mevcut hızını korurmu yoksa yavaşlarmı?

Bir ortasaha oyuncusu için hızın önemi yoktur demişsiniz.Eğer adam ekarte ediyorsanız,yaptığınız şeyin işe yaraması için hızlanmak zorundasınız.Yoksa o tribüne oynamak olur...

Birçok üstseviye klubün ardayla ilgilendiği söyleniyor demişsiniz.Basını referans alarak galiba...Ben size Adnan Polatın "Arda'yı kendi liginde 8. olan bir takıma göndermem" dediğini söylüyorum...Bu ardaya kimlerin eklif ettiğini anlamamıza yardımcı olur...

Ve en önemlisi kaç tane önemli maç yaptığını söyleyin demişsiniz.Ozaman şunu sorıyım size önemli bir maç istemiyorum.Bana Arda'nın 18'in dışından gol attığı ve "AKLINIZDA YER EDEN" birkaç maç söyleyin...

Bir oyuncunun(ortasaha) bunca yıl süperligde oynayıp 18'in dışından pek gol'ü olmaması ilginç değilmi?

Evet Arda çok farklı stilde bir oyuncu ama bu onu çok özel bir oyuncu yapmaz.Ki hocası Abdullah Avcı aydının daha yetenekli olduğunu söyler Arda'dan.

Bunlar yalnızca benim düşündüklerim.Ama arda geliştiri kendini Adam gibi şut çekmeyi öğrenir,daha hızlı oynamaya başlar vs vs... İnanın ben çok mutlu olurum sonuç olarak herkesin amacı olan GALATASARAY kazanır.Ama ardayı büyük takımlar istemiyor...Bunu biliyorum...

1-Önce şu 18 dışından gol işini açıklığa kavuşturalım. Bu benim için hiç önemli değil. Çünkü bu tarz golleri sene içinde taş çatlasın 3-4 kez atarsın. Örneğin elano bir tane attı. Bakalım ikinciyi atabilecek mi? Yani bu önemli bir nokta değil. Atamasa da bu elano nun kötü şut çektiğini ya da yeterli düzeyde şut çekemediğini göstermez. Hagi gibi 3 şutundan biri giriyorsa ona birşey diyemem. Ama hagi gibi adamda kaç kez geliyor Türkiye ye? Hatta dünyaya?

2-Gördüm en son eskişehir maçında keitanın vole vurmayı denediği pozisyonu izle istersen tekrar. Yada geçen seneki beşiktaş maçında kewell a attıı iki tane müthiş top var gollük onlara da bakabilirsin. İnönüdeki.

3-Benim için önemli olan oyuncunun hızlı düşünebilmesi. Arda bunu yapıyor mu? Bence evet. Yoksa çabuk davranıp, 3 topu isabetli 2 topu isabetsiz kullanmasından iyidir bu.Alex örneğini verebiliriz burada. O da yavaş bir adam ama kimse top ayağına geldiğinde oyunu yavaşlattığını söylemez

4-Valla mehmet güven e de o jenerasyonun(nuri şahin-uğur-arda) en yetenekli adamı yerli zidane falan diyorlardı. Sonuç ortada. O yüzden abdullah avcının söyledikleri o kadar da önemli değil.

5-ARda nın yer eden maçlarını büyük bir özenle yazdım. Okuyun lütfen. Performansını falan da değerlendirdim hep. Arda yüzde doksan oranında çıktığı büyük maçların hakkını vermiş, maçın adamı ya da adamlarından olmuş her zaman adından söz ettirmiş(lippi), iz bırakmış bir adamdır. Bu yaşta bu kadar başarısı olan bir adama bunları söylemek bence doğru değil. Ki oynadığı büyük maçları da tek tek yazdım. Siz benim yazmayı unuttuğum, sönük kaldığı maçları yazın dedim sadece.

6-Arda için juventus un resmi girişimleri oldu. Menajeri falan da konuştu bu konuda. Liverpool dan da benzer bir olay oldu bildiğim kadarıyla. A.şampiyonasından sonra da pek çok klübün ilgilendiği bariz. Manchester ın resmi sitesinde incelemesi dahi çıkmıştı ve arsene wenger in hakkında söyledikleri de malum.

Son olarak yalnış anlaşılmaları giderelim;

-Orta saha oyuncusu için hız önemli değil demedim, arda ortada oynadığı zaman hızdaki dezavantajını, diğer özellikleriyle geri plana atıyor dedim.

-Avrupa nın ünlü klüpleri ilgileniyor gibi birşey söylemedim

Saygılar...

Edit: Trabzona atmıştı 18 dışından
  10. 07.10.2009, 16:05 Mesaj #3520

Arda topu nereden alıyor, nereye taşıyor?

Son hamlesini yapacakken ne kuvvet kalıyor ne hamle gücü..

Eleştiren arkadaşlar,

halı saha maçında defanstan top alıp herkesi çalımlayıp

kaleye şut çekmeyi deneyin bakalım başarabilecek misiniz?

Gerçi başarılmayacak şey değil de topun gideceği yer dağ taş.

Arda sadece son hamleyi yapamadığı için Hasan Şaş'a bile benzetildi.

Adam 50 metre top sürüyor yahu, kim yardım ediyor..!
  11. 07.10.2009, 16:15 Mesaj #3521

Herşeyi zaman göstericek.Arda bana hiçbir zaman çok yetenekli olduğu izlenimini vermedi.Bir sürü tarzda futbolcu vardır.Eğer onlar yetenekliyse,yetenekleriyle pek tartışılmazlar.Yeteneklerinden şüphe duyulmaz onların.Birçok insan ardanın çok da yetenekli olmadığını düşünüyorsa bir problem var demektir.Ben ne yazarsam yazıyım cevap verilir.Benim 18'in dışından kaç tane golü var sorusuyla anlatmak istediğim Arda'nın ayağının bariz şekilde kötü olduğuydu.M.Topal da arda'nın indiği kadar çizgiye insin O'da oradan içeriye çevirmeye alışsın Ardaya yakın asist yapar...

kendini hiç yormuyor dediğimiz lincoln'ün yarım sezonluk asist gol oranıyla arda'nınkleri karşılaştırın(geçen sene).Bir düşünün takımınıza ortasaha oıyuncusu alıcak olsanız ayağı lincoln kadar düz birinimi alırsınız yoksa arda'yımı? Tahminen buna birçok kişi lincoln(iyi bir lincoln) der. Juventus,Liverpool ilgileniyor demişsiniz şöyle anlatıyım;

Menajeride,Adnan Polat'da Ardaya büyük takımlardan teklif olmadığını söylediler.Bunun üzerine Adnan Polat "Arda'yı kendi liginde 8. olan takıma gönermem" dedi.Sanırım bu ikisinin söyledikleri bütün kaynaklardan daha güvenilirdir.Dediğim gibi Herşeyi zaman göstericek...
  12. 07.10.2009, 16:20 Mesaj #3522

M.Akın.GÜNEY, post: 596587 Nickli Üyeden Alıntı

Herşeyi zaman göstericek.Arda bana hiçbir zaman çok yetenekli olduğu izlenimini vermedi.Bir sürü tarzda futbolcu vardır.Eğer onlar yetenekliyse,yetenekleriyle pek tartışılmazlar.Yeteneklerinden şüphe duyulmaz onların.Birçok insan ardanın çok da yetenekli olmadığını düşünüyorsa bir problem var demektir.Ben ne yazarsam yazıyım cevap verilir.Benim 18'in dışından kaç tane golü var sorusuyla anlatmak istediğim Arda'nın ayağının bariz şekilde kötü olduğuydu.M.Topal da arda'nın indiği kadar çizgiye insin O'da oradan içeriye çevirmeye alışsın Ardaya yakın asist yapar...

kendini hiç yormuyor dediğimiz lincoln'ün yarım sezonluk asist gol oranıyla arda'nınkleri karşılaştırın(geçen sene).Bir düşünün takımınıza ortasaha oıyuncusu alıcak olsanız ayağı lincoln kadar düz birinimi alırsınız yoksa arda'yımı? Tahminen buna birçok kişi lincoln(iyi bir lincoln) der. Juventus,Liverpool ilgileniyor demişsiniz şöyle anlatıyım;

Menajeride,Adnan Polat'da Ardaya büyük takımlardan teklif olmadığını söylediler.Bunun üzerine Adnan Polat "Arda'yı kendi liginde 8. olan takıma gönermem" dedi.Sanırım bu ikisinin söyledikleri bütün kaynaklardan daha güvenilirdir.Dediğim gibi Herşeyi zaman göstericek...

Yazdıklarıma cevap vermemişsiniz ama olsun. Siz büyük klüplerin ilgilenmediklerini söylemiştiniz, bende ilgilendiklerini söyledim. Ha teklif yapmıştır, yapmamıştır orasını bilemem. Ayrıca ben arda nın yeteneğini tartışmam.Her maç 3 kişinin arasından çıkan adamın tekniğini ben şahsen tartışmam. Olay da burada bitiyor sanırım.

Saygılar...
  13. 07.10.2009, 16:33 Mesaj #3523

Ahmet Özgün Güven, post: 596594 Nickli Üyeden Alıntı

Yazdıklarıma cevap vermemişsiniz ama olsun. Siz büyük klüplerin ilgilenmediklerini söylemiştiniz, bende ilgilendiklerini söyledim. Ha teklif yapmıştır, yapmamıştır orasını bilemem. Ayrıca ben arda nın yeteneğini tartışmam.Her maç 3 kişinin arasından çıkan adamın tekniğini ben şahsen tartışmam. Olay da burada bitiyor sanırım.

Saygılar...

Hocam ben Ardayı eleştirmeye dilim varmıyor dedim ve kapattım olayı.Tavsiye ederim.
  14. 07.10.2009, 16:34 Mesaj #3524

Ahmet Özgün Güven, post: 596594 Nickli Üyeden Alıntı

Saygılar...

Teknik gerçektende çalım atmakmıdır yalnızca? İyi çalım atmak biri fubolcuyu iyi yaparmı? Harlem büyücüleri vardır.Onlarda topla süperler ama Dünyanını en iyi basketbolcuları değiller.Bana göre altyapıdaki Emre çolak'ın tekniği Arda'nınkinden çok daha yüksektir.(Emre arda kadar çalım atamıyor).Sergen Yalçın'ın tekniği Arda'nınkinden çok daha yüksektir.Hagi'ninki Arda'dan çok çok daha yüksektir.Bu örnekleri bu oyuncuları arda ile aynı yere koyduğum için vermiyorum.Arda bu saydığım bütün oyuncularda daha fazla topla oynuyor ve belkide hepsinden iyi çalım atıyor.Bu oyuncuların hepsi Arda'dan daha tekniktir.Adam ekarte etme,Çalım atma hepsi çalışarak geliştirebileceiğiniz şeyler.Ben yazdıklarınıza cevap verdim.Ve ben Arda'ya büyük kulüplerin teklif yapmadığını söylemedim.Adnan Polat ve Arda'nın menajeri söyledi.Bu tarz bir tartışma için duyduğum hiçbirşeyi değiştirmem.onlar böyle söylediler bende size aktardım...
  15. 07.10.2009, 16:39 Mesaj #3525

M.Akın.GÜNEY, post: 596612 Nickli Üyeden Alıntı

Teknik gerçektende çalım atmakmıdır yalnızca? İyi çalım atmak biri fubolcuyu iyi yaparmı? Harlem büyücüleri vardır.Onlarda topla süperler ama Dünyanını en iyi basketbolcuları değiller.Bana göre altyapıdaki Emre çolak'ın tekniği Arda'nınkinden çok daha yüksektir.(Emre arda kadar çalım atamıyor).Sergen Yalçın'ın tekniği Arda'nınkinden çok daha yüksektir.Hagi'ninki Arda'dan çok çok daha yüksektir.Bu örnekleri bu oyuncuları arda ile aynı yere koyduğum için vermiyorum.Arda bu saydığım bütün oyuncularda daha fazla topla oynuyor ve belkide hepsinden iyi çalım atıyor.Bu oyuncuların hepsi Arda'dan daha tekniktir.Adam ekarte etme,Çalım atma hepsi çalışarak geliştirebileceiğiniz şeyler.Ben yazdıklarınıza cevap verdim.Ve ben Arda'ya büyük kulüplerin teklif yapmadığını söylemedim.Adnan Polat ve Arda'nın menajeri söyledi.Bu tarz bir tartışma için duyduğum hiçbirşeyi değiştirmem.onlar böyle söylediler bende size aktardım...

Teşekkürler. Ancak dediğim gibi arda nın tekniğini tartışmak benim futbol anlayışıma hakarettir. Yaptıkları ortada. Sergen gibi eli belinde 70 dakika kalenin önünde yatsa inanın kaleci de dahil herkesi geçer golü yapardı. Bu yaşında sergen kadar milli formayı giymiştir belki de yakında olur yada en azından. Ayrıca henüz resmi maça çıkmamış emre çolak la kıyaslamışsınız. Arda ya gareziniz olduğunu düşünmeye başlayacağım Şaka bir yana, Yine de teşekkür ederim, görüşlerinizi değiştirin falan demiyorum ama resmi sitelerde bile incelemeleri çıkmışken, dünyanın en iyi t.direktörleri hakkında böyle konuşuyorken büyük takımların hiç ilgilenmemesi pek mantığıma uymuyor açıkçası.

Siz arda nın yeteneğini tartışıyorsunuz, ben ise tartışmam. Dediğim gibi film kopuyor.

Yukarı Git