1. 07.10.2009, 16:41 Mesaj #3526
    Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN

M.Akın.GÜNEY, post: 596612 Nickli Üyeden Alıntı

Teknik gerçektende çalım atmakmıdır yalnızca? İyi çalım atmak biri fubolcuyu iyi yaparmı? Harlem büyücüleri vardır.Onlarda topla süperler ama Dünyanını en iyi basketbolcuları değiller.Bana göre altyapıdaki Emre çolak'ın tekniği Arda'nınkinden çok daha yüksektir.(Emre arda kadar çalım atamıyor).Sergen Yalçın'ın tekniği Arda'nınkinden çok daha yüksektir.Hagi'ninki Arda'dan çok çok daha yüksektir.Bu örnekleri bu oyuncuları arda ile aynı yere koyduğum için vermiyorum.Arda bu saydığım bütün oyuncularda daha fazla topla oynuyor ve belkide hepsinden iyi çalım atıyor.Bu oyuncuların hepsi Arda'dan daha tekniktir.Adam ekarte etme,Çalım atma hepsi çalışarak geliştirebileceiğiniz şeyler.Ben yazdıklarınıza cevap verdim.Ve ben Arda'ya büyük kulüplerin teklif yapmadığını söylemedim.Adnan Polat ve Arda'nın menajeri söyledi.Bu tarz bir tartışma için duyduğum hiçbirşeyi değiştirmem.onlar böyle söylediler bende size aktardım...

Arda süper lig'deki en teknik futbolculardan biridir. Nedenmi?

Topu kontrol edişi, tutuşu, sürüşü, ara pasları bunların hepsi tekniğin varsa yapabileceğin şeylerdir.

Arda'nın şu an yapamadığı şey yok. Bir futbolcunun yapabileceği her özelliği barındırıyor. Takım ona ayak uyduramıyor son zamanlarda.

Kewell olsun, Baros olsun, Elano olsun hepsi formsuz. Sadece Keita oynamaya çalışıyordu Arda ile beraber. Oda olmayınca son maçta iş Arda'ya kaldı oda insiyatif aldı. Olay sadece bundan ibaret. Takım'da dişliler yerine tekrar oturmaya başlayınca Arda'nın daperformansı üst düzeye çıkacaktır tekrar.
  2. 07.10.2009, 16:54 Mesaj #3527

Ahmet Özgün Güven, post: 596615 Nickli Üyeden Alıntı

Teşekkürler. Ancak dediğim gibi arda nın tekniğini tartışmak benim futbol anlayışıma hakarettir. Yaptıkları ortada. Sergen gibi eli belinde 70 dakika kalenin önünde yatsa inanın kaleci de dahil herkesi geçer golü yapardı. Bu yaşında sergen kadar milli formayı giymiştir belki de yakında olur yada en azından. Ayrıca henüz resmi maça çıkmamış emre çolak la kıyaslamışsınız. Arda ya gareziniz olduğunu düşünmeye başlayacağım Şaka bir yana, Yine de teşekkür ederim, görüşlerinizi değiştirin falan demiyorum ama resmi sitelerde bile incelemeleri çıkmışken, dünyanın en iyi t.direktörleri hakkında böyle konuşuyorken büyük takımların hiç ilgilenmemesi pek mantığıma uymuyor açıkçası.

Siz arda nın yeteneğini tartışıyorsunuz, ben ise tartışmam. Dediğim gibi film kopuyor.

Bende teşekkür ederim kimseye fikirlerini değiştirmesini söylemiyorum.Herkes aynı şeyi düşünse bu forumun pek bir amacı olmazdı zaten.Arda sergen'den kat kat daha iyi oyuncudur.Daha disiplinlidir,kazanma hırsı daha yüksektir.Daha çok koşar,sergen koşmaz.Yetmiş dakika eli belinde gezse kaliciyi dahil çalımlar golü atardı.Bular doğru.Yani Arda sergenden daha iyi bir futbolcu...Ama sergen Arda'dan daha teknik.Tıpkı emre çolak gibi.Benim görüşümde teknik çalım atma yetisi değildir.Ve izlediğim kadarıyla Emrenin ayakları daha düzgün.Ve inanın Arda'ya bir garezim yok ve takımdaki herkesten çok seviyorum arda'yı...Ama O kadar çok abartıyoruzki Arda'yı sonu hayal kırıklığı oluyor.Arda'dan çok şey yapmasını bekliyoruz...Ve o da hepsini karşılayamıyor.Takımın bütün yükü kaptanın üzerinde...Bu tarz hayati şeyler yerine daha basit şeyler isteyerek desteklemeliyiz Arda'yı... Mesela savunmasını geliştirse biraz çok daha iyi olur.Sonuç olarak GALATASARAY'ın teknik ekibide,Arda'da futbolu bu forumdaki hatta türkiydeki herkesten daha iyi biliyor onlara güvenmek en iyisi.Ben yalnızca gördüklerimi yazıyorum.Yanlışta olabilirler ama bunlar yalnızca benim gördüklerim...
  3. 07.10.2009, 17:03 Mesaj #3528

Arda'nın biraz formu düşük o kadar.Her yıldız futbolcunun başına gelebilecek birşey.Kalitesi hakkında hiç bir şüphem yok kimsenin olmamalı da..Bakın göreceksiniz Arda'yı..:cool:
  4. 07.10.2009, 17:06 Mesaj #3529

M.Akın.GÜNEY, post: 596631 Nickli Üyeden Alıntı

Bende teşekkür ederim kimseye fikirlerini değiştirmesini söylemiyorum.Herkes aynı şeyi düşünse bu forumun pek bir amacı olmazdı zaten.Arda sergen'den kat kat daha iyi oyuncudur.Daha disiplinlidir,kazanma hırsı daha yüksektir.Daha çok koşar,sergen koşmaz.Yetmiş dakika eli belinde gezse kaliciyi dahil çalımlar golü atardı.Bular doğru.Yani Arda sergenden daha iyi bir futbolcu...Ama sergen Arda'dan daha teknik.Tıpkı emre çolak gibi.Benim görüşümde teknik çalım atma yetisi değildir.Ve izlediğim kadarıyla Emrenin ayakları daha düzgün.Ve inanın Arda'ya bir garezim yok ve takımdaki herkesten çok seviyorum arda'yı...Ama O kadar çok abartıyoruzki Arda'yı sonu hayal kırıklığı oluyor.Arda'dan çok şey yapmasını bekliyoruz...Ve o da hepsini karşılayamıyor.Takımın bütün yükü kaptanın üzerinde...Bu tarz hayati şeyler yerine daha basit şeyler isteyerek desteklemeliyiz Arda'yı... Mesela savunmasını geliştirse biraz çok daha iyi olur.Sonuç olarak GALATASARAY'ın teknik ekibide,Arda'da futbolu bu forumdaki hatta türkiydeki herkesten daha iyi biliyor onlara güvenmek en iyisi.Ben yalnızca gördüklerimi yazıyorum.Yanlışta olabilirler ama bunlar yalnızca benim gördüklerim...

Harfiyen katılıyorum bunlara(Emre çolak kısmı hariç). Defansif yönünü, temposunu ve tek pas özelliğini biraz daha geliştirsin gerçekten daha da farklı bir adam olur. Tekniklikten kastım tabii ki sadece çalım yeteneği değil ama bazen öyle hareketler yapıyor ki hem sağ hem de sol ayağını kullanarak, ağzım açık seyrediyorum. Bir de bu oranda şut çekebilse düşünemiyorum bile. Önünü çok rahat boşaltabilen bir adam çünkü. Arda nın kendi sözlerini taşımak gerekirse bu şut mevzuuyla ilgili;

"Tabii eksik yönlerim var. Şutlarımı geliştirmeye çalışıyorum. Sonra hızım... Ama bazı şeyler doğuştan geliyor. Bir messi değilim maalesef." Bu adam bunları söyleyince benim içim burkuluyor. Bence bu adam abartılmayı hak ediyor. Zaten en küçük hatasında herkes vurmak için bekliyor, biz de biraz abartalım çok mu?
  5. 07.10.2009, 17:17 Mesaj #3530

Ahmet Özgün Güven, post: 596654 Nickli Üyeden Alıntı

Harfiyen katılıyorum bunlara(Emre çolak kısmı hariç). Defansif yönünü, temposunu ve tek pas özelliğini biraz daha geliştirsin gerçekten daha da farklı bir adam olur. Tekniklikten kastım tabii ki sadece çalım yeteneği değil ama bazen öyle hareketler yapıyor ki hem sağ hem de sol ayağını kullanarak, ağzım açık seyrediyorum. Bir de bu oranda şut çekebilse düşünemiyorum bile. Önünü çok rahat boşaltabilen bir adam çünkü. Arda nın kendi sözlerini taşımak gerekirse bu şut mevzuuyla ilgili;

"Tabii eksik yönlerim var. Şutlarımı geliştirmeye çalışıyorum. Sonra hızım... Ama bazı şeyler doğuştan geliyor. Bir messi değilim maalesef." Bu adam bunları söyleyince benim içim burkuluyor. Bence bu adam abartılmayı hak ediyor. Zaten en küçük hatasında herkes vurmak için bekliyor, biz de biraz abartalım çok mu?

Ya inan zor bir durumda veya yenik duruma düştüğümüzde birtek ardaya güveniyorum.Hadi oğlum birtek sen yaparsın ne yaparsan diyorum içimden.Elbette GALATASARAY'ın kaptanı herzaman övgüyü hakeder.Herşeyden önce GALATASARAYlılığıyla eder.Ama biz çok duygusal bir milletiz takım kaosa sürüklendiğinde ençok sevdiklerimizi yolluyoruz darağacına önce.Ve forumda Arda'nın olumsuz yönlerine eleştiri yapan çok az arkadaşımız var.Benim gibi düşünenler olsada kıyamadıklarından yazamıyorlar galiba...Bende farketmeden Ortamı biraz olsun nötrlemek adına yapıyorum galiba bu yorumları.Ben Ardaya hiçbirzaman destek olmayalım demedim.Bilakis hep destek olalım dedim ve bunun birinci şartı bana göre Arda'yı çok çok göklere çıkarmamak.Çünkü ne kadar yüksekten düşersen okadar zarar görürsün...Bu eleştirilerimi yaparım ama gider GSstore'danda Arda#10 formamı alırım.Her GALATASARAYlının yapması gereken bu...
  6. 07.10.2009, 17:21 Mesaj #3531

M.Akın.GÜNEY, post: 596668 Nickli Üyeden Alıntı

Ya inan zor bir durumda veya yenik duruma düştüğümüzde birtek ardaya güveniyorum.Hadi oğlum birtek sen yaparsın ne yaparsan diyorum içimden.Elbette GALATASARAY'ın kaptanı herzaman övgüyü hakeder.Herşeyden önce GALATASARAYlılığıyla eder.Ama biz çok duygusal bir milletiz takım kaosa sürüklendiğinde ençok sevdiklerimizi yolluyoruz darağacına önce.Ve forumda Arda'nın olumsuz yönlerine eleştiri yapan çok az arkadaşımız var.Benim gibi düşünenler olsada kıyamadıklarından yazamıyorlar galiba...Bende farketmeden Ortamı biraz olsun nötrlemek adına yapıyorum galiba bu yorumları.Ben Ardaya hiçbirzaman destek olmayalım demedim.Bilakis hep destek olalım dedim ve bunun birinci şartı bana göre Arda'yı çok çok göklere çıkarmamak.Çünkü ne kadar yüksekten düşersen okadar zarar görürsün...Bu eleştirilerimi yaparım ama gider GSstore'danda Arda#10 formamı alırım.Her GALATASARAYlının yapması gereken bu...

Tamam o zaman kaptan. Anlaştık.
  7. 07.10.2009, 17:22 Mesaj #3532

Ahmet Özgün Güven, post: 596675 Nickli Üyeden Alıntı

Tamam o zaman kaptan. Anlaştık.

Saygılarımla
  8. 07.10.2009, 18:12 Mesaj #3533

mesala ankaragucu macinda sirti donukken iki kisinin arasindan cikisi her futbolcu yapamaz onu
  9. 07.10.2009, 18:57 Mesaj #3534
  10. 07.10.2009, 19:15 Mesaj #3535

Adam daha ne yapsın takım ona ayak uyduramıyo en son geldi çalımladı nondaya al artık at ulan dedi ama atamadı..

Büyüksün kaptan o sahada hepinizden çok Galatasarayın kazanmasını istiyo..
  11. 07.10.2009, 22:30 Mesaj #3536

Tunç Atayurt, post: 596831 Nickli Üyeden Alıntı

Adam daha ne yapsın takım ona ayak uyduramıyo en son geldi çalımladı nondaya al artık at ulan dedi ama atamadı..

Büyüksün kaptan o sahada hepinizden çok Galatasarayın kazanmasını istiyo..

bundan suphem yok arkadaslar emin olun ardanin Galatasarayliligini cok iyi biliyorum galatasaray icin yapmiyacagi birsey yok bunuda biliyorum ama sizde ardanin gecen maclara gore daha cok kendine oynadigini gormelisiniz
  12. 08.10.2009, 13:55 Mesaj #3537

Kubra Arslan, post: 597145 Nickli Üyeden Alıntı

bundan suphem yok arkadaslar emin olun ardanin Galatasarayliligini cok iyi biliyorum galatasaray icin yapmiyacagi birsey yok bunuda biliyorum ama sizde ardanin gecen maclara gore daha cok kendine oynadigini gormelisiniz

Neden böyle bişeye ihtiyaç duysun ki?Bi oyuncunun stili sürekli değişmez değişen takımın form durumudur buda ardanın oyununa yansıyor destek gelmiyor adama oda topla fazla oyalanmak zorunda kalıyor..
  13. 08.10.2009, 14:16 Mesaj #3538

mehmet zincir, post: 596731 Nickli Üyeden Alıntı

mesala ankaragucu macinda sirti donukken iki kisinin arasindan cikisi her futbolcu yapamaz onu

iyi güzel diyorsunda pozisyonun sonunda ne oldu?

Bu pozisyonları gol yaparsan değer kazanmış olursun

diğer türlü boşa gider o yaptığın hareketler
  14. 08.10.2009, 14:25 Mesaj #3539

ibrahim aydoğan, post: 597428 Nickli Üyeden Alıntı

Arda'nın yeteneğiyle ilgili yapılan eleştrilere karşılık yazdı arkadaş onu. Yoksa pozisyonun sonunda birşey çıkmadı. Ha dün çıkmadı, yarın çıkar...
  15. 08.10.2009, 14:46 Mesaj #3540

ibrahim aydoğan, post: 597428 Nickli Üyeden Alıntı

Arkadaşım sonuç diyosun adamın sezon başından beri kaç asisti var saydın mı hiç?

Ne yapsa yaranamıyor adam..

Yukarı Git