1. 08.10.2009, 16:43 Mesaj #3541
    Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN

Tunç Atayurt, post: 597473 Nickli Üyeden Alıntı

Arkadaşım sonuç diyosun adamın sezon başından beri kaç asisti var saydın mı hiç?

Ne yapsa yaranamıyor adam..

Dostum benim anlatmak istediğim Ardanın kabiliyetsiz yada yeteneksiz olduğu falan değil

Ardanın asist sayılarınıda hesaplamaya gelmedik buraya

Futbol bu bazen olur bazen olmaz şanstır sonuçta bir oyun

Herneyse Ardayı tartışmıyorum kimseyle sadece eksiklerini belirttim
  2. 08.10.2009, 21:47 Mesaj #3542

Tunç Atayurt, post: 597414 Nickli Üyeden Alıntı

Neden böyle bişeye ihtiyaç duysun ki?Bi oyuncunun stili sürekli değişmez değişen takımın form durumudur buda ardanın oyununa yansıyor destek gelmiyor adama oda topla fazla oyalanmak zorunda kalıyor..

Ardaninda bir hayali varmis bir macta 5 gol atmak bundan dolayi olabilir mi acaba ?
  3. 08.10.2009, 22:03 Mesaj #3543

Kubra Arslan, post: 597983 Nickli Üyeden Alıntı

Ardaninda bir hayali varmis bir macta 5 gol atmak bundan dolayi olabilir mi acaba ?

komiksin.. Arda bencil olsaydı sezon başından beri bu kadar asisti olmazdı..
  4. 08.10.2009, 22:34 Mesaj #3544

Tunç Atayurt, post: 597998 Nickli Üyeden Alıntı

Ya ben ardada art niyet oldugunu soylemiyorum sadece boyle bir hayali var diye daha cok kendisine oynuyor olabilir birde genclik hali hani hersey ust uste geldi biraz havalanmasi normal bilmiyorum belki ben yanlis dusunuyor olabilirim belki gercektende takimdaki forumsuzluktan dolayi ama ben inaniyorum ki bunu trabzon macinda gorcegiz nedne oldugunu
  5. 09.10.2009, 00:05 Mesaj #3545

Kubra Arslan, post: 598025 Nickli Üyeden Alıntı

Ya ben ardada art niyet oldugunu soylemiyorum sadece boyle bir hayali var diye daha cok kendisine oynuyor olabilir birde genclik hali hani hersey ust uste geldi biraz havalanmasi normal bilmiyorum belki ben yanlis dusunuyor olabilirim belki gercektende takimdaki forumsuzluktan dolayi ama ben inaniyorum ki bunu trabzon macinda gorcegiz nedne oldugunu

bence yanlış düşünüyorsun..
  6. 09.10.2009, 01:27 Mesaj #3546

Tunç Atayurt, post: 597998 Nickli Üyeden Alıntı

Arda'nın asistlerini sadece ben göremedim. Şu asistleri birileri ayrıntılı olarak yazsın da biz de bilelim

1. Kornerleri asist saymam. 2 yıldır öndireğe atıp heba ettiği kornerlere saysın. Şu forumda yazanların en az yarısı da o kalitede korner atabilir. Ardı önü bir duran topu ceza sahası içine şişirme işi, abartmayalım lütfen.

2. Kanattan ceza sahasına atılan şişirme topları da asist saymam. Eğer nokta pas ise eyvallah derim. Mesela Kasımpaşa maçında Nonda'ya yaptığı asist. Yoksa her maçta toplar Arda'da toplanıyor, bütün topları o dolduruyor ceza sahasına, bunların da bazılar bizimkilere geliyor ve gol oluyor. Bunlar asist değildir.

Arda dedi ki adım ardaoviç olsaydı Avrupa'nın büyük takımlarında oynardım. Çok haklı, gerçekten adı Ardaoviç olsaydı bugün olduğundan çok daha ilerde bir topçu olurdu. Arda'nın futbolculuğuna benim lafım yok, kimsenin de yok. Olanı da Allah çarpar. Sorun Arda'nın mental yapısında. Geminin kaptanı tayfalar içinde istemediği isimler var diye gemisini batırmaya çalışıyor. Kaptanın görevi o gemiyi gideceği limana sağ salim götürmektir. Limana vardıktan sonra istemediğin tayfaları şirkete bildirir, şirket isterse tayfaların isterse kaptanın görevine son verir.
  7. 09.10.2009, 01:56 Mesaj #3547
  8. 09.10.2009, 02:54 Mesaj #3548

yusuf karal, post: 598148 Nickli Üyeden Alıntı

Arda'nın asistlerini sadece ben göremedim. Şu asistleri birileri ayrıntılı olarak yazsın da biz de bilelim

1. Kornerleri asist saymam. 2 yıldır öndireğe atıp heba ettiği kornerlere saysın. Şu forumda yazanların en az yarısı da o kalitede korner atabilir. Ardı önü bir duran topu ceza sahası içine şişirme işi, abartmayalım lütfen.

2 yıl olsa iyi Vestelden döndüğünden beri kullandığı 3 kornerden 2'si ön direğe

Topu ne zaman kaldırsa mutlaka biri vuruyor gol oluyor

ama Arda ön direk sevdasından bir türlü vazgeçemiyor nedense
  9. 09.10.2009, 11:04 Mesaj #3549

Can Kaya, post: 598162 Nickli Üyeden Alıntı

Ahh Sinem Kobal ahh.

Zaten Fenerliymiş.Çok fazla yoruyor kaptanımızı heralde.
  10. 09.10.2009, 11:11 Mesaj #3550

Adil Cem EKİNCİ, post: 598256 Nickli Üyeden Alıntı

:p

parçala kaptan parçala
  11. 09.10.2009, 17:33 Mesaj #3551

Adil Cem EKİNCİ, post: 598256 Nickli Üyeden Alıntı

O kadar dedim Arda'ya futbol dışına taşıma şu işi diye ama
  12. 09.10.2009, 19:11 Mesaj #3552

Hala satmadık mı Arda'yı?

Şu çocuğu gönderip BJK'den Yusuf'u alalım da """"taraftar"""" 10 numara görsün.
  13. 09.10.2009, 19:12 Mesaj #3553

Erdem Erkan, post: 598582 Nickli Üyeden Alıntı

Hala satmadık mı Arda'yı?

Şu çocuğu gönderip BJK'den Yusuf'u alalım da """"taraftar""" " 10 numara görsün.

10.5 numara
  14. 09.10.2009, 23:23 Mesaj #3554

Forum kurallarına aykırı mı bilmiyorum. Gayın-sin'de sayın Melih Şabanoğlu'nun Ankaragücü maçını değerlendiren yazısının altında feroxius nickli bir yorumcunun yazısına denk geldim, söylediklerine tamamıyla katılıyorum. Burada da paylaşmak istedim.

Her zamanki gibi edebi bir yazı yazmışsın. Eline sağlık. Beni bilirsin, ne zaferleri ne de yenilgileri kişiler üzerinden değerlendirmekten fazlasıyla kaçınırım. Ama bugün bu prensibin dışına çıkmak zorundayım ve hatta hepimiz bunu yapmalıyız diye düşünüyorum.

Çok radikal bir önerme olabilir bu yapacağım, ama Galatasaray’ın iyiliği söz konusuysa ben Arda Turan’ın olabildiğince çabuk bir şekilde bir Avrupa kulübüne transfer edilmesinden yanayım.

Bugüne dek yazdıklarımdan belki bir çıkarımda bulunmuşsundur. Ortalama taraftar sürekli oyuncuları sevmekten bahseder. Kewell’ı severler, Arda’yı severler, Servet’i severler… Ama bunların fiziksel yorgunluk vb. türü şeylerin ötesinde insani başka zaafları olabileceğini bir türlü kabullenmek istemezler. Ben bu futbolcuların hiç birini kişisel olarak tanımıyorum. Dolayısıyla sevmiyorum da. Ancak beğenebilirim, ya da beğenmem. Bu da belki biraz sert ve soğuk ama en azından objektif olmamı sağlıyor.

Arda’nın en büyük zaafının “celebrity” olma hırsı olduğunu düşünüyorum. Bu analizimi de kaç maçtır yaptığı gibi top ezerek, hocasının sistemi dışına çıkması üzerinden yapmıyorum. Benim gördüğüm Arda’nın bir kaç sezondur belli davranışlarla “celebrity” olmasını kullanarak takımda “istediklerinin yapılmasını sağlaması”.

Gecen sezonda sağ kanada geçmemek için neler yaptığını biliyoruz Arda’nın, unutmadık. Her ne kadar Lincoln zayıf karakterli bir kişi de olsa takim içinde çıkan huzursuzlukların tamamını Lincoln’a yıkmayı da başından beri yanlış bulmuştum. Bugün ayni problem tekrar karşımızdadır ve bu sefer kurban Elano’dur. Kim ne derse desin.

Olay Arda’nın kendisini “takimin patronu” olarak kabul ettirme savaşıdır. Bugün Arda Turan sol açığa geçtiğinde bile oyun kurma görevi ona verilerek, oraya uzun paslar atılmakta, forvet arkası oynayan Elano ise arada fındık fıstık muamelesi görmekte ve uyumsuz – zayıf oyuncu söylemleriyle taraftarın önüne atılmaktadır. Dün Arda’nın özellikle sol açıktayken yaptıkları kabul edilemez şeylerdi. Hayır tüm yenilginin faturasını bu 22 yaşındaki çocuğa çıkarmaya çalışmıyorum. Ama önümüzdeki problem ne baslı başına teknik, ne fiziksel, ne de taktiksel bir problemdir. Önümüzde duran problem son haftalarda takimin kimyasının bozulmasından kaynaklanan bir problemdir.

Ortalama taraftarın yazıp çizdiklerine bakarsanız gidişatı zaten görmek çok zor değil. Şimdiden Elano, Lincoln ile karşılaştırılmaya başlandı. Sezon sonuna doğru takimin istenmeyeni ilan edilecek, önce yedek kulübesine sonra da transfer listesine gönderilecek, Arda ise forvet arkasına geçip “patron” olduğu her maçta gene doğru düzgün oynayacaktır. Ve bu takımda kaldığı sürece de kendisine alternatif teşkil edebilecek olan her oyuncuya da ayni muameleyi gösterecektir. Bunu bu kadar emin bir bicimde yazıyorum. Ve bunu ne Arda’yı kıskanan bir rakip taraftar, ne ona kişisel antipati duyan biri olarak yazıyorum. Bunu bir davranış bilimci olarak yazıyorum. Galatasaray gibi asırlık bir kulüp 22 yaşındaki bir çocuğun oyuncağı değildir olmamalıdır. Ya kendisinin ciddi bir şekilde uyarılıp aklini başına devşirmesi gerekiyor, ya da kapris yapamayacağı düzgün bir Avrupa kulübüne satılması. Bu hayatin gerçeklerini öğrenip egodan sıyrılmış ve işine konsantre olmuş bir futbolcu olarak kendi kariyeri için de çok daha hayırlı olacaktır. Eğer yönetim bu isin üzerine Türk işi eksepsiyonalist zihniyetle gitmeye devam ederse 22 yaşında bir gencin kaprisleri yüzünden ortaya çıkan problemlerden ötürü ortada Rijkaard ve Neeskens gibi iki insani topun ağzına sürerek Galatasaray tarihinin en büyük atılımlarından birini harcama tehlikesi duruyor önümüzde.

Ankaragücü maçının ardından: Total tutulma | GAYIN-SİN
  15. 10.10.2009, 12:50 Mesaj #3555

Güzel hikaye..Hatta elanonun yemeğine şap atıyor arda onun için oynayamıyor..

Yukarı Git