1. 27.10.2009, 21:49 Mesaj #3796
    Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN

Okan DAMGACI, post: 626336 Nickli Üyeden Alıntı

Şöyle bir düşünce oluştu bende

4-3-3 oynayacaksanız kanat adamlarınız çok süratli olmalı

Messi , C.Ronaldo , Keıta , Kalou vs gibi Önce Ardanın sol kanatta daha verimli olacağını düşündüm Ama bu düşünce kafamı karıştırdı.

Sen bir şey düşünme bilader ne düşünsen tersi çıkıyor.Daha ders almadın mı hala kesin ifaderler ne yani ne demek bu yorum tamam arda yı sağ bek oynatalım ok??Mutlu musun şimdi...
  2. 27.10.2009, 21:49 Mesaj #3797

Selim Pusat, post: 626395 Nickli Üyeden Alıntı

Arda'ya hep destek, tam destek.

3. 28.10.2009, 10:59 Mesaj #3798

Arda'nın yeteneklerini hepimiz biliyoruz. o'nun problemi, ipin ucunu kaçırmış olması. takım içindeki sorumluluğunu abartmış olması. maçı kendi kazandırmak zorundaymış gibi hissediyor, halbuki böyle birşey yok. topla okadar oynamasının, çalım yapmasının sebebi bu. golüde kendisi atsın, 5 kişiyi çalımlayıp gol pasınıda kendisi versin.. kendini bunları yapmak zorunda hissediyor.. Rijkaard Arda'yı düzelticektir, Arda'nın tek yapması gereken, sinirlerine hakim olmak, ve pas vererek top oynamak.. 1, 2 maç tek pas top oynasın, gerçek Arda'yı izlemeye başlarız ozaman.
  4. 28.10.2009, 11:06 Mesaj #3799

Sen her nekadar form düşüklüğü yaşasanda,nekadar eleştirilsende Türkiye'nin en büyük camiasının,GALATASARAY'ın kaptanısın..Güvenimiz sonsuz,inancımız tam.Forza Arda Turan!
  5. 28.10.2009, 14:32 Mesaj #3800

Emir Satriani, post: 627151 Nickli Üyeden Alıntı

Arda'nın yeteneklerini hepimiz biliyoruz. o'nun problemi, ipin ucunu kaçırmış olması. takım içindeki sorumluluğunu abartmış olması. maçı kendi kazandırmak zorundaymış gibi hissediyor, halbuki böyle birşey yok. topla okadar oynamasının, çalım yapmasının sebebi bu. golüde kendisi atsın, 5 kişiyi çalımlayıp gol pasınıda kendisi versin.. kendini bunları yapmak zorunda hissediyor.. Rijkaard Arda'yı düzelticektir, Arda'nın tek yapması gereken, sinirlerine hakim olmak, ve pas vererek top oynamak.. 1, 2 maç tek pas top oynasın, gerçek Arda'yı izlemeye başlarız ozaman.

Dostum zaten tek pas oynasın takım coşar

Zaten daha alışamadık bu oyun stiline ama alışınca süper olacak inşallah.

Tek pas tek pas, birbirine yakın oyun. Herkes alışınca çok iyi olack inşallah. Özellikle Arda bu oyun stiline alışır ve uygularsa çok güzel bi şekilde (ki o yetenek fazlasıyla var Arda'da) Avrupa'da kolaylıkla büyük takımlarda oynayabilir........ Yaşının genç olması çok avantaj.
  6. 28.10.2009, 14:35 Mesaj #3801

Form düşüklüğünün sebebini kafasının karışık olmasına bağlıyorum ben.Milan dı, Fener'di çıkan görüntüler falan derken kafasının karıştığını düşünüyorum.En kısa zamanda bizim, yönetimin, takımın ona ne kadar güvendiğini, inandığını görünce eski Arda'yı izlemeye başlayacağız.Hiç kimsenin Arda'yı, Galatasaray'ı yıpratmasına izin vermemeliyiz..
  7. 28.10.2009, 14:41 Mesaj #3802

Emre ATEŞ, post: 627516 Nickli Üyeden Alıntı

Form düşüklüğünün sebebini kafasının karışık olmasına bağlıyorum ben.Milan dı, Fener'di çıkan görüntüler falan derken kafasının karıştığını düşünüyorum.En kısa zamanda bizim, yönetimin, takımın ona ne kadar güvendiğini, inandığını görünce eski Arda'yı izlemeye başlayacağız.Hiç kimsenin Arda'yı, Galatasaray'ı yıpratmasına izin vermemeliyiz..

aynen.. şu aşamada fb+basın ellerinden geleni ardına koymayacaklardır.

Arda Turan'ı gerçek kimliğine bürümek için taraftara çoook iş düşücek... bir sonraki maçta ARDA sesleriyle inlemeli stad...
  8. 28.10.2009, 16:16 Mesaj #3803

O degilde, 37-lik Hakan gibi nerdeyse her mac canavar gibi kosuyordu, ayi gibi gucluydu. En formsuz oldugu maclarda bile en azindan mucadele ediyordu.
  9. 28.10.2009, 18:06 Mesaj #3804

Sinan Arslan, post: 626387 Nickli Üyeden Alıntı

Arda'yı Galatasaraylı'dan başka kimse sevmiyor ve çekemiyor buda bir gerçek,70 milyon insanın 40 milyonu nefret ediyor kolay değil Arda olmak,Arda'ya sahip olmak,biz onu seviyoruz o harika bir dönüş yapacaktır,onu eleştirdik diye onu bitirmeye çalıştığımız sanılmamalı,ona sadece uyarıydı o takımın en değerli oyuncusu,o kaptanımız,bu taraftar arkanda bükmesin boynunu,magazin köşelerinde kendini bilmez hatunların yazıları,onu çekemeyenlerin eleştirileri bizi etkilemez,o kendini toplayacak ve tekrar yükselişe geçeceğiz destek zamanı...

Katılmıyorum böyle olduğuna.Rakip takımları tutan arkadaşlarım bile Arda'ya karşı sempati duyuyor.Hele o milli takım zamanlarından sonra iyice sevildi.Sempatik tavırları ve sıcakkanlı kişiliği de bunu sağladı.Tabi son zamanlarda bu belli bir kesimde değişmeye başladı.Evet medya onun hakkında çok fazla atıp tutuyor.Çünkü o ülkenin en göz önündeki futbolcusu.Ama sadece bunlarla olacak iş değil form düşüklüğü.İsteyen kulaklarını tıkayıp oynayabiliyor.Ayrıca davranışlarda bi agresifleşme var.Baskı yüzünden olabilir ama Kaptanlık yükünü üstlendiysen kendine çekidüzen vermek zorundasın.Eskiden hepimizin Arda'sıydı,şimdi kendi içimizde bile ona ne laflar söyleyenler var.Bunu haketmediği doğru.Yinede özellikle şu zor zamanlarımızda (Baros-Keita yokken) takımını sırtlaması lazım ki herkesi sustursun.Son birkaç maçtaki gibi maçın çoğunluğunda top almaya bile çalışmaması,kalan zamanda da her topu kendi alıp gereksizce işlere girmesi gibi eylemlerde bulunmaması lazım.Takımına odaklanırsa bu iş biter.Hala inanıyoruz.Umarım bu inancı boşa çıkarmaz.
  10. 28.10.2009, 19:39 Mesaj #3805
  11. 28.10.2009, 19:54 Mesaj #3806

Hep söylüyordum Arda Galatasaray'ın pivot santraforu gibi, ilerde top tutulmasını o sağlıyor, topla çok oynamasının sebebi bu diye. Ama direk forvete koyacağını düşünememiştim açıkçası
  12. 28.10.2009, 19:58 Mesaj #3807

Nerde eski Arda yahu.. Bordoeux ve Estonya maçlarındaki süper Arda'yı istiyoruz..
  13. 28.10.2009, 19:59 Mesaj #3808

Arda görevini gayet iyi yaptı. 30 dakika da 1 gol 1 asist, top tuttu, bir verkaçla da uğur u kaçırdı ceza alanında. Ne yapsın daha?
  14. 28.10.2009, 20:18 Mesaj #3809
  15. 28.10.2009, 20:26 Mesaj #3810

Sinan Arslan, post: 623174 Nickli Üyeden Alıntı

Messi'yi 3 kişi tutuyor hocam,gene sıyrılıyor bu yetenektir,bir fake koşuyla atlatırsın zekan varsa madem kaçamadın alan değiştirip defans kurgusunu bozarsın,bunuda mı yapamadın faul alırsın tehlikeli atış kazanırsın.Bunuda yapmadın mı büyük oyuncu değilsin.

Çok doğru çok..

En acilinden kendine çeki düzen vermeli,bi düşünmeli ben napıyorum diye.Yoksa büyük hayal kırıklıkları olacak iki taraf içinde

Yukarı Git