1. 29.10.2009, 18:03 Mesaj #3856
    Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN

EMRE TURUNÇ, post: 630146 Nickli Üyeden Alıntı

Yanlış anLama ben Kewell ı kötülemiyorum çok beğendiğim bir oyuncudur. Ama herkes GS kötü oynadığında Arda ya yükleniyo. Millet Arda dan 3gol 5 asist bekliyo her maç. Arda Kewell dan daha iyi oynadığı maçlarda bile Arda kötü deniyo Kewell a övgü yağdıryolar...

Sana bişey söyleyeyimmi.

Arda'yı çok çok severim. Kaptanlık ve 10 numara ona verildiğinde çok sevinmiştim. Güzelde oynuyordu. Her maç 1 asist yapıyordu en az performans buydu.

Ama Arda Bosna maçı sonrası bişeyler oldu nedense çoğu maç bireysel oynamaya başladı. Ankaragücü maçında da çok fazla böyle oynamış, ondan sonrada böyle devam etti.

Kewell öyle değil ama. Takım oyunu oynuyor ve muhteşem birisi yani karakter olarak muhteşem profesyonel hiç bi olayda göremiyosun adamı çok karizma ve daha tecrübeli, daha deneyimli birisi.

Arda bireysel oynadığı için öyle Kewell tercih ediliyor yani. Arda ama ne zaman bırakırsa bireyselliği, 3-4 kişi arasına çalım atmayı, o zaman süper olur.

Ama şuanlık tercih Kewell.....

İsimden dolayı değil yani..................
  2. 29.10.2009, 18:07 Mesaj #3857

Onur Albakar, post: 630169 Nickli Üyeden Alıntı

O zamanki kewella bu zamanki arasında fark var..Geçmişe göre konuşacaksak nondayı neden bu kadar eleştiriyosunuz?

Yakın tarihe bakarsak kewell liverpoolda kadroya giremeyen ve sözleşmesi bitmiş bir oyuncu olarak bize geldi..

Ve neden Kadroya girememis?

Sakatliktan dolayi,yoksa kadroda hep yeri verdi Kewellin.

Kewell aylarca sakat olmasina ragmen,Benitez onu Sampiyonlar Ligi Finaline ilk 11de sürdü,ve Benitezde bu dünyanin en iyi teknik direktörlerinden biridir.
  3. 29.10.2009, 18:11 Mesaj #3858

Arda'da olan tek sorun psikolojik kanımca. Takım oyununun bir parçası olan bir lider gibi değil, Bireysel oynayan "ben yaparım ben yapacağım" tarzı oynamaya başladı. Sorun burda.Ama psikolojik sorunlar geçicidir.Arda'mızda üstünde bu kadar yük varken,o genç yaşta Türkiye'nin en büyük kulübünün hem kaptanı hem 10 numarası olurken böyle dönemler doğal.Atlatacaktır Aslanımız,emin olun.
  4. 29.10.2009, 18:16 Mesaj #3859

Deniz Acar, post: 630370 Nickli Üyeden Alıntı

Arda'da olan tek sorun psikolojik kanımca. Takım oyununun bir parçası olan bir lider gibi değil, Bireysel oynayan "ben yaparım ben yapacağım" tarzı oynamaya başladı. Sorun burda.Ama psikolojik sorunlar geçicidir.Arda'mızda üstünde bu kadar yük varken,o genç yaşta Türkiye'nin en büyük kulübünün hem kaptanı hem 10 numarası olurken böyle dönemler doğal.Atlatacaktır Aslanımız,emin olun.

Kesinlikle katılıyorum.Arda özellikle sezon başındaki performansıyla çok büyük övgüler alıyordu.Estonya maçında da müthiş bir oyun sergileyince o hem milli takımı hem de Galatasaray'ı ''ben taşıyorum'' psikolojisine kapıldı.Bosna maçında elinden birşey gelmemesiyl hem dünya kupasına katılamamak onu üzdü,hem de sanki herkese kendini yeniden ispatlamak fikrine kapıldı.
  5. 29.10.2009, 18:19 Mesaj #3860

Arda'nın biz taraftara ihtiyacı varken böyle bir zamanda ona sırtımızı dönmemeliyiz.Dün buca maçında (derbide ne yaşanırsa yaşansın) o tribünler Arda'yı çağırmalıydı.Arda'yı böyle protesto ederek kazanamayız...Eski günlerindeki gibi oynamasını istiyorsak ona su dönemde koşulsuz destek vermeliyiz...
  6. 29.10.2009, 19:03 Mesaj #3861

Taraftar takıma bugüne kadar hep destek verdi bundan sonrada vermeye devam edecek yalnız yeri geldiğinde tepki koymaya hakkı vardır.Dün Arda Turan'a kasıtlı bir hareket yoktu genel olarak bir tepki vardı yoksa Arda Turan'ın yeri taraftar için çok ayrı.
  7. 29.10.2009, 19:05 Mesaj #3862

Kewell'dan öğrenmesi gereken çok şey var aslında.O da aynı yaşlarda yıldız oldu o yükü nasıl kaldırdı öğretmeli.
  8. 29.10.2009, 19:08 Mesaj #3863

Çağatay Tunguç, post: 630204 Nickli Üyeden Alıntı

haha kewell'ı eleştirebilmek için dünya'ya kewell gibi bir futbolcu kazandırmamız gerek MÜTHİŞ bir profosyonel ...

Arda o isterse her maç kötü oynasın her maç kırmızı görsün ben onun o gözünden fışkıran Galatasaraylılığı için yine sevicem...

aynı sekilde
  9. 29.10.2009, 19:18 Mesaj #3864

Arzu Keskin, post: 630386 Nickli Üyeden Alıntı

Arda'nın biz taraftara ihtiyacı varken böyle bir zamanda ona sırtımızı dönmemeliyiz.Dün buca maçında (derbide ne yaşanırsa yaşansın) o tribünler Arda'yı çağırmalıydı.Arda'yı böyle protesto ederek kazanamayız...Eski günlerindeki gibi oynamasını istiyorsak ona su dönemde koşulsuz destek vermeliyiz...

dün bende maçdaydım inanın çok istedim tribünlere çagıralım diye ama çagırmadılar yada çagırmadık ama çok üzgünde sivas maçında Kaptana özel bir çalışma yapmamız lazım
  10. 29.10.2009, 19:33 Mesaj #3865

CaferKılıç, post: 630352 Nickli Üyeden Alıntı

Sana bişey söyleyeyimmi.

Arda'yı çok çok severim. Kaptanlık ve 10 numara ona verildiğinde çok sevinmiştim. Güzelde oynuyordu. Her maç 1 asist yapıyordu en az performans buydu.

Ama Arda Bosna maçı sonrası bişeyler oldu nedense çoğu maç bireysel oynamaya başladı. Ankaragücü maçında da çok fazla böyle oynamış, ondan sonrada böyle devam etti.

Kewell öyle değil ama. Takım oyunu oynuyor ve muhteşem birisi yani karakter olarak muhteşem profesyonel hiç bi olayda göremiyosun adamı çok karizma ve daha tecrübeli, daha deneyimli birisi.

Arda bireysel oynadığı için öyle Kewell tercih ediliyor yani. Arda ama ne zaman bırakırsa bireyselliği, 3-4 kişi arasına çalım atmayı, o zaman süper olur.

Ama şuanlık tercih Kewell.....

İsimden dolayı değil yani..................

Kewell tek devre zor çıkarıyo sen ilk onbire koyuyosun. Kewell toplara iyi vuruyo zek ioyuncu yetenekli oyuncu ma oyuna sonradan girince daha etkili olur. Savunma yanı sıfır. Ayrıca Arda çalım atmıycak Servet mi çalım atcak tmm bazen abartıyo ama millet de bekliyoki Arda hep tek pas yapsın. Yetenekli oyuncu tabi ki çalım atcak. Ayrıca Arda nın bu performansı ben hala idda ediyom Kewell dan daha iyi dir. Kewell bu kadar övülcek kadar oyun oynamıyo. Bu seneki iyi oynadığı maçlar 3 ü geçmez. Buca maçında sahada dolandı herkez müthiş diyo...
  11. 29.10.2009, 19:39 Mesaj #3866

EMRE TURUNÇ, post: 630562 Nickli Üyeden Alıntı

Kewell tek devre zor çıkarıyo sen ilk onbire koyuyosun. Kewell toplara iyi vuruyo zek ioyuncu yetenekli oyuncu ma oyuna sonradan girince daha etkili olur. Savunma yanı sıfır. Ayrıca Arda çalım atmıycak Servet mi çalım atcak tmm bazen abartıyo ama millet de bekliyoki Arda hep tek pas yapsın. Yetenekli oyuncu tabi ki çalım atcak. Ayrıca Arda nın bu performansı ben hala idda ediyom Kewell dan daha iyi dir. Kewell bu kadar övülcek kadar oyun oynamıyo. Bu seneki iyi oynadığı maçlar 3 ü geçmez. Buca maçında sahada dolandı herkez müthiş diyo...

Dostum Arda'ya kimse çalım atmasın demiyor.Biz niye kalkıp adamın en iyi özelliğini istemeyelimki?Bizim dediğimiz takım oyun kurarken,tempo ve pas yaparken,ceza sahasına uzak,orta saha civarında çalım atmasın.Pas trafiğine katılsın.Hem gücünü 90 dakikaya yayar.Hem de yeteneklerini ceza sahası çevresinde gösterirse daha etkili olur.Ronaldo ve Messi bile böyle oynar.
  12. 29.10.2009, 20:00 Mesaj #3867

Tayfun Tulug, post: 630361 Nickli Üyeden Alıntı

Ve neden Kadroya girememis?

Sakatliktan dolayi,yoksa kadroda hep yeri verdi Kewellin.

Kewell aylarca sakat olmasina ragmen,Benitez onu Sampiyonlar Ligi Finaline ilk 11de sürdü,ve Benitezde bu dünyanin en iyi teknik direktörlerinden biridir.

Ya bırakın hocam nerde kewellın eski sürati dayanıklığı çalımları..

Futbol zekası yüksek bu yüzden iş yapıyor..Hele alexe sallayıp kewellı yüceltmek tam bir cahilliktir..

Çünkü şuanki oyun yapısıyla kewell alexin sol açık modelidir..
  13. 29.10.2009, 20:13 Mesaj #3868

Onur Albakar, post: 630620 Nickli Üyeden Alıntı

Ya bırakın hocam nerde kewellın eski sürati dayanıklığı çalımları..

Futbol zekası yüksek bu yüzden iş yapıyor..Hele alexe sallayıp kewellı yüceltmek tam bir cahilliktir..

Çünkü şuanki oyun yapısıyla kewell alexin sol açık modelidir.
    .

Yok artık
  14. 29.10.2009, 20:21 Mesaj #3869

CaferKılıç, post: 630641 Nickli Üyeden Alıntı

Yok artık

Yapma abi kewell dribling çalım felan mı yapıyor artık..Alex gibi iş bitirici hareketler yapıyor..Dün goller dışındada oyunda yoktu..

Aynı oyunu arda oynadı dün bi ton laf tribünlere çağırılmama kewell ise efsane ilan edildi..

Bakalım ikisinin sezon başından beri performansına..(Transfermarkt .de)

Arda

29 maç

5 gol

- 20 Asist

Kewell

24 9 gol (3 penaltı)

- 4 Asist

Ve şuan kewell efsane Arda tu kaka..İlk 11 bile yazılmıyor..Bizde en fazla krediyi hakeden oyuncu olmasına rağmen..

Ardanın avrupaya gitmesini isemiyordum ama bu olaylardan sonra 1 dk durmasın istanbulda stoke citye olsa gitsin..Eminim burdakinden daha fazla saygıyı görür..
  15. 29.10.2009, 20:25 Mesaj #3870

Kendisini çok eleştirdim son zamanlarda

Ama Barca için Lionel Messi ne kadar değerli ise bizim için Arda o kadar değerlidir Barca içinde Henry ne kadar önemli ise bizim içinde Kewell okadar önemlidir

Bu örneklerden hesaplayın işte kimin daha değerli olduğunu

KAPTAN TOPARLANACAKTIR

Yukarı Git