1. 13.12.2009, 10:03 Mesaj #4351
    Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN

offf arda offff

yine disarda geceleri gezerken magazinlere yakalanmis

cok bitik bi hali vardi

baskan artik bu ise bi el atmasi lazim
  2. 13.12.2009, 10:43 Mesaj #4352

Arda'nın kesinlikle Avrupa'ya gitmesi gerekli. Türkiye'de üzerine çok geliyorlar. Kendisi de eleştirenlere çok fazla malzeme veriyor.
  3. 13.12.2009, 11:42 Mesaj #4353

Kewell'n golünden sonra kewell a değil keita'ya gitti. Enteresandı. Maçta iyi sayılırdı. Az bir süre de olsa Elano-Topal-Arda orta sahası oluştu. Arda çok ilerde kaldı, iyi işler de yapacaktı top tutacaktı ilerde ama Nonda çok kötüydü. Hücumdayken kötü bir diziliş değil, Xavi de zaman zaman çok ilerde oynar oyunu. Ancak top rakipteyken hemen geri gelmesi, alanını kapatması lazım. İşler iyiye gitmeye başladı diyebiliriz.
  4. 13.12.2009, 11:46 Mesaj #4354

Güner TURAN, post: 714170 Nickli Üyeden Alıntı

Arda'nın kesinlikle Avrupa'ya gitmesi gerekli. Türkiye'de üzerine çok geliyorlar. Kendisi de eleştirenlere çok fazla malzeme veriyor.

Eğer Arda Avrupa'nın önemli liglerinden birine giderse şu anda ki futbolunun üstüne çok daha fazlasını katacağını inanıyorum. Asıl o zaman gerçek yıldız olacaktır..
  5. 13.12.2009, 11:51 Mesaj #4355

ya biz bu adamin ustune cok gidiyoruz gercekten bu adam bugune kadar tam 36 mac oynamis gerisini siz dusunun
  6. 13.12.2009, 15:16 Mesaj #4356

Geçmiş sayfaları okudum ve çok şaşırdım. Arda topla çok oynuyor diye eleştirilmiş. Halbuki hücum bölgesinde topla en az oynayan adamdı. En fazla Keita oynadı sonra Kewell ve Elano. Topal bile daha çok oynamıştır topla. Arda sadece Barışı geçmiştir bu alanda. Ki barış'ın bu korkak oyunu da fena halde canımı sıkıyor. Arda topla az buluştu, etkili işler yaptı, hep tek top oynamaya çalıştı, ayağına gelir gelmez orta yaptı. İki kez kewell'a iki kez keitaya kesti güzel toplar. Bir de asisti var tek topta elanoya. Yani topla çok oynadı demek büyük haksızlık olur ona.
  7. 13.12.2009, 15:21 Mesaj #4357

Ahmet Özgün Güven, post: 714568 Nickli Üyeden Alıntı

Geçmiş sayfaları okudum ve çok şaşırdım. Arda topla çok oynuyor diye eleştirilmiş. Halbuki hücum bölgesinde topla en az oynayan adamdı. En fazla Keita oynadı sonra Kewell ve Elano. Topal bile daha çok oynamıştır topla. Arda sadece Barışı geçmiştir bu alanda. Ki barış'ın bu korkak oyunu da fena halde canımı sıkıyor. Arda topla az buluştu, etkili işler yaptı, hep tek top oynamaya çalıştı, ayağına gelir gelmez orta yaptı. İki kez kewell'a iki kez keitaya kesti güzel toplar. Bir de asisti var tek topta elanoya. Yani topla çok oynadı demek büyük haksızlık olur ona.

1. yariya bakarsan Arda en çok top'la oynamistir hatta her atagi kendi etrafinda 3 kere dönerek sabote etmistir ama bu ilk yarida.
  8. 13.12.2009, 15:38 Mesaj #4358

Hakkı Turan, post: 714581 Nickli Üyeden Alıntı

1. yariya bakarsan Arda en çok top'la oynamistir hatta her atagi kendi etrafinda 3 kere dönerek sabote etmistir ama bu ilk yarida.

O dediğini sadece iki kez yaptı yanlış hatırlamıyorsam. Birinde sol kanattaydı ayağı takıldı, dengesini kaybetti o yüzden oldu. Diğerinde de sağ kanatta çok güzel sakladı topu iki kişinin arasından da geçti sonra pasını da attı ama isabetli olmadı. İki pozisyonda da top kaybı olmadı. Sadece birinde pas hatası vardı. Topla kaç kez buluştu ki Arda? Benim hatırladıklarım bu iki pozisyon var. Sol kanatta aldığı topların yüzde doksanını tekte orta yaptı içeri doğru. İyi ya da kötü, düşüncesi orta yapmaktı. İkinci yarı da Rijkaard'ın talimatıyla ayağında top tutup 3-2 yi korumaya çalıştı, o bölümde oynadı topla. Bahsettiğim bölümdeki hatalarının çoğunluğu da nonda dan kaynaklandı. Pozisyonları hatırlatırsanız, daha sağlıklı bir şekilde tartışabiliriz.
  9. 13.12.2009, 15:39 Mesaj #4359

Arda bence yavaş yavaş gücünü ekonomik kullanan bir oyuncuya dönüşüyor.
  10. 15.12.2009, 15:03 Mesaj #4360

Eski günleri "hatırlatalım":

İlk çıktığı dönemde biraz daha hızlı. Kilosuna dikkat etmesi gerekli.
  11. 15.12.2009, 16:21 Mesaj #4361

Oha o videolarda neymiş öyle ilk parladığı zamanlar hatırladım da yani o zamanlar süperdi harbi hızlıydı bide.

Ama harbiden o oyuna göre değerlendirirsek değil 15, 35 M € rahat eder. Oynadığı rakiplerde hafif değil yani Liverpool'a da aynı oyun Bordeaux'a da aynı oyun diğerkilerede aynı oyun.

Neden şimdi böyle ki ya üzülüyorum vallahi ?
  12. 15.12.2009, 16:25 Mesaj #4362

Cem Kılıç, post: 718097 Nickli Üyeden Alıntı

Oha o videolarda neymiş öyle ilk parladığı zamanlar.

Harbiden o oyuna göre değerlendirirsek değil 15, 35 M € rahat eder. Oynadığı rakiplerde hafif değil yani Liverpool'a da aynı oyun Bordeaux'a da aynı oyun diğerkilerede aynı oyun.

Neden şimdi böyle ki ya üzülüyorum vallahi ?

Arda aslında ihtiyaç duyulunca bir anda performansını katlayabilen bir oyuncu. Pao maçı güzel bir örnek son zamanlarda.

Şu an bir değişimden geçiyor ve farklı bir şekilde oynamayı öğreniyor. Gayette başarılı bu konuda, tek başına alıp oynayan değil, ritm oluşturup oynatan bir oyuncu olmayı öğreniyor.

Çok yakın zamanda nasıl Elano'yu takdir edebilmeyi öğrenebildiysek Arda'nın bu yeni yeni öğrenmeye başladığı oyunu da takdir edebileceğiz.

Bence asıl eksikliği "kısa-dönem hafızasının" çok iyi olması oyun içinde. Bunu yoketmek gerek. Yakın bir zamanda değineceğim bir yazımda buna umarım
  13. 15.12.2009, 16:27 Mesaj #4363

Kilo az cok aynı kilo ama o zamanki aclıgı istegiyle şimdiki durumu bence bir degil bence tek neden bu sey gibidir bu mesela ronaldinho veya ronaldo kimse ismini cismini bilmezken rakibin agzından girer burnundan cıkar belini kırar ama sonra ödüller aldıkca yılın futbolcusu secildikce gereksiz bi sorumluluga girip pas yapmaya baslarlar calım atması gerekli yerde bile atmayıp pas yaparlar bunun gibi bişey insallah anlatabilmişimdir
  14. 15.12.2009, 16:44 Mesaj #4364

Murat KILIÇ, post: 718105 Nickli Üyeden Alıntı

Kilo az cok aynı kilo ama o zamanki aclıgı istegiyle şimdiki durumu bence bir degil bence tek neden bu sey gibidir bu mesela ronaldinho veya ronaldo kimse ismini cismini bilmezken rakibin agzından girer burnundan cıkar belini kırar ama sonra ödüller aldıkca yılın futbolcusu secildikce gereksiz bi sorumluluga girip pas yapmaya baslarlar calım atması gerekli yerde bile atmayıp pas yaparlar bunun gibi bişey insallah anlatabilmişimdir

Kilo toplamında belki aşırı bir değişim olmadı ama üst taraf daha fazla gibi duruyor bacaklara göre. Aslında formayı çıkarttığında hiç kilolu falan diyemezsin belki de bana öyle gelmiştir.

Ama düşünsenize 18-19 yaşında bir adam çıkmış, her maç alıp seni götürüyor, 3 kişi 5 kişi dinlemeden (trabzon-beşiktaş-bordeaux-liverpool-italya millli takımı demeden) hepsiyle dalga geçiyor. Milli takımın değişmezi oluyor. Bu adamı abartmayalım da kimi abartalım yahu?

Emre üstad, amacım eleştirmek değil, bilirsin zaman verilmesi gerektiğini söylüyorum hep. Ama vücudu pek normal gibi görünmüyor bana. Hatırlarsan Lincoln'ün topuk pası sonrası attığı çok güzel bir gol vardı Sion maçında. Oradaki fiziği tam bir futbolcu gibiydi.
  15. 15.12.2009, 16:50 Mesaj #4365

Kilo elestirine katılıyorum renkdas hatta kalca muhabbetini hatırlarsın Benim demek istedigim o arda toy ardaydı şimdi olgunluguna erişti artık kosarak yapması gereken seyi aklıyla hal eder haline geldi ama tabiki vücuduna dikkat etmesi lazım

Yukarı Git