1. 23.12.2009, 11:06 Mesaj #4456
    Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN

Bersan ÇAKAR, post: 733198 Nickli Üyeden Alıntı

Arda Turan Holeyyyyyyyyyyyy Arda Turan Holeyyyyyyyyyyy Arda Turan Holeyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy yy

Ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

"Holey" de ne ki?
  2. 23.12.2009, 12:10 Mesaj #4457

Abdullah TAŞAN, post: 733340 Nickli Üyeden Alıntı

"Holey" de ne ki?

Gece gece gaza geldim.Bi slogan attım kaçtım renkdaş

Ardamız,Aslanımız,Kaptanımız..Çok Seviyoruz Onu!!

Ölüm döşeğinde bile olsak son nefesimizde desteğimizi verir de gideriz bu diyardannnnnnnnnnnn
  3. 23.12.2009, 13:56 Mesaj #4458

Emir Satriani, post: 733228 Nickli Üyeden Alıntı

Arda Turan gibi üstün yeteneklerle bezenmiş bir futbolcu ve alex gibi 5 para etmez, odunlarla dolu bir takımda bir iki pas verdiği için göklere çıkartılan bir oyuncuyu kıyaslamak deliliktir. Benim için tabi... Zeka falan yok, alex'te, pozisyona girme var okadar... O da, takım onu oynatırsa...

Alex bugün fb'den başka hiçbir kulüpte oynayamaz. Arda Turan çoğu Avrupa takımında oynayabilir. Bakmayın, alex sadece fb'de bir yol tuttu okadar. Yanındaki oyuncular onun oyununu anladı, ona göre oynayabilirlerse günü kurtarıyorlar... Ne Arda'yı, nede Elano'yu alex ile aynı kefeye koyarım. Hiç sevmediğim, kalitesiz iğrençte bir oyun tarzı var. Benim için 5 para etmez bir futbolcu.

Kıyas yok. Dediğim gibi her türlü tercih ederim Arda'yı. Aslında Arda değil, dediğim gibi Alex'i bedava verseler takıma koymam. Sadece zeki olduğundan bahsettim, bunu da kimse inkar edemez çok açık birşey.
  4. 23.12.2009, 14:18 Mesaj #4459

Ben de farklı bir açıdan bakmak istiyorum bu kıstas meselesine,

Şimdi mesela biliyoruz uzun zamandır bir tartışma gidiyor "Arda'yı büyütmeyin, abartıldığı kadar yok" diyenler var. Aynısını Alex için Türkiye'de diyenler de var.

Ama mesela Manchaster forum'unda "Arda is overrated" yazanlar da var. Yani "Arda abartılıyor". Nedense Alex için bu tabir kullanılmıyor hiç yurtdışı forum'larında? Alex'in abartılıp abartılmadığı bile merak konusu değil. Ama Arda'nın abartıldığını düşünen yabancılar var.

Hangisi daha iyiden öte bu bile birşey anlatır başlı başına bence.
  5. 23.12.2009, 15:27 Mesaj #4460

Arda,en az Alex kadar zekidir bana göre. Onun dışında çalım da atar, top da kapar. Geçen sene Trabzon deplasmanında oynadığı bir forvet arkası oyunu vardı... Koşan, basan, bacağı delinmesine rağmen neredeyse bütün ikili mücadeleleri kazanan, pozisyona sokan, asist ve gol yapan bir adam. Ki asisti de mükemmeldi. Hamburg, Bordeaux maçlarında sol kanatta, beşiktaş deplasmanında sağ kanatta önündeki oyuncuları ağlatmakla kalmamış, birsürü gol pozisyonu hazırlamıştı.

Şimdi şunu açıklığa kavuşturalım. Oyun kimin üzerine kuruluysa onun skor üretmesi ya da ürettirmesi kadar doğal bir şey yok. Fenerbahçe'de oyun Alex'in üzerine kurulu, her maç gol asist. Skibbe oyunu Lincoln'ün üzerine kurdu ilk yarıda asist kralı oldu. Rijkaard da sezon başında oyunu Arda'nın üzerine kurdu o da takımı asist manyağı yaptı. Hele antep deplesmanında ki oyunu mükemmeldi. Ne pozisyonlar yarattı, ayakta kaldı, asist yaptı, gol attı. Belki Arda'nın kafasının şimdilik rahat etmesi ve hatta Galatasaray'ın daha çok gol atması için onun forvet arkası oynatılması mantıklı olabilir. Gazeteler övgülere devam eder o zaman. Ama uzun vadede hem Galatasaray hem de Arda kazanacak eğer uyum sağlanabilirse bu sisteme. Yoksa Arda forvet arkasında bulabileceğimiz en iyi adam.

Ek olarak;

6. 23.12.2009, 18:09 Mesaj #4461

Ahmet Özgün Güven, post: 733627 Nickli Üyeden Alıntı

Arda,en az Alex kadar zekidir bana göre. Onun dışında çalım da atar, top da kapar. Geçen sene Trabzon deplasmanında oynadığı bir forvet arkası oyunu vardı... Koşan, basan, bacağı delinmesine rağmen neredeyse bütün ikili mücadeleleri kazanan, pozisyona sokan, asist ve gol yapan bir adam. Ki asisti de mükemmeldi. Hamburg, Bordeaux maçlarında sol kanatta, beşiktaş deplasmanında sağ kanatta önündeki oyuncuları ağlatmakla kalmamış, birsürü gol pozisyonu hazırlamıştı.

Şimdi şunu açıklığa kavuşturalım. Oyun kimin üzerine kuruluysa onun skor üretmesi ya da ürettirmesi kadar doğal bir şey yok. Fenerbahçe'de oyun Alex'in üzerine kurulu, her maç gol asist. Skibbe oyunu Lincoln'ün üzerine kurdu ilk yarıda asist kralı oldu. Rijkaard da sezon başında oyunu Arda'nın üzerine kurdu o da takımı asist manyağı yaptı. Hele antep deplesmanında ki oyunu mükemmeldi. Ne pozisyonlar yarattı, ayakta kaldı, asist yaptı, gol attı. Belki Arda'nın kafasının şimdilik rahat etmesi ve hatta Galatasaray'ın daha çok gol atması için onun forvet arkası oynatılması mantıklı olabilir. Gazeteler övgülere devam eder o zaman. Ama uzun vadede hem Galatasaray hem de Arda kazanacak eğer uyum sağlanabilirse bu sisteme. Yoksa Arda forvet arkasında bulabileceğimiz en iyi adam.

Ek olarak;

Bu takımı adama göre kurma mantığı da bana doğru gelmiyor. Böyle birşeyinde takımımda olmasını istemiyorum. Bu yüzden Rijkaard burada zaten. Adamı takıma göre kurarsan, o adam maçta olmadığında takım çuvallar. Fenerbahçe'de örnekleri hep mevcut. Galatasaray'da da geçen sene oldu Lincoln varken süperdik, olmayınca top oynayamıyorduk. Bence bu sisteme devam edilmeli, ısrarcı olunmalı. Bu sistem de şuan takım kimsenin üzerine kurulu değil zaten. Takım halinde oynamaya çalışan bir takımımız var artık şükür. Arda'yı da böyle oynatmamalıyız bence. Sol kanatta devam etmeli, zaten yeri geldiğinde forvet arkası felanda oynar, sol iç felanda oynar, sağ kanatta da zaten rahat rahat oynar.
  7. 23.12.2009, 18:22 Mesaj #4462

Cem Kılıç, post: 733882 Nickli Üyeden Alıntı

Bu takımı adama göre kurma mantığı da bana doğru gelmiyor. Böyle birşeyinde takımımda olmasını istemiyorum. Bu yüzden Rijkaard burada zaten. Adamı takıma göre kurarsan, o adam maçta olmadığında takım çuvallar. Fenerbahçe'de örnekleri hep mevcut. Galatasaray'da da geçen sene oldu Lincoln varken süperdik, olmayınca top oynayamıyorduk. Bence bu sisteme devam edilmeli, ısrarcı olunmalı. Bu sistem de şuan takım kimsenin üzerine kurulu değil zaten. Takım halinde oynamaya çalışan bir takımımız var artık şükür. Arda'yı da böyle oynatmamalıyız bence. Sol kanatta devam etmeli, zaten yeri geldiğinde forvet arkası felanda oynar, sol iç felanda oynar, sağ kanatta da zaten rahat rahat oynar.

Bence ne sol çizgi oynamalı de ne forvet arkası.Arda Kewell gibi arka direğe ön direğe koşu yapabilen bir adam değil.O solda oynadığı zaman Keita'nın paralel pasları,arka direğe ortaları değerlendirilemiyor.İçe doğru giriyor Arda.Forvet arkası olarak hiç oynamasın zaten.Öyle bir mevki yok bizde ve olmamalı.Arda çalışsın çabalasın bir ortasaha oyuncusu olsun.Çünkü onda bu yetenek var.Arda bunu başarabilir.Yanında Elano varken ondan bişiler kapsın.Ayrıca bir açıklamasında şut çalışıyorum demiş.Çalışmaya devam etsin.Bence Rijkaard da onu bir ortasaha oyuncusu olarak düşünüyor.Savunması fena olmayan bir oyuncu Arda.Sliding tackle işini çok iyi beceriyor.Elano ile yanyana oynarlarsa,aralarında bir pas örgüsü kurarlarsa müthiş olur.Hem takımımız kazançlı çıkar bu işten hem de Arda'nın değeri tavan yapar.
  8. 23.12.2009, 18:31 Mesaj #4463

İnan Yılmaz, post: 733916 Nickli Üyeden Alıntı

Bence ne sol çizgi oynamalı de ne forvet arkası.Arda Kewell gibi arka direğe ön direğe koşu yapabilen bir adam değil.O solda oynadığı zaman Keita'nın paralel pasları,arka direğe ortaları değerlendirilemiyor.İçe doğru giriyor Arda.Forvet arkası olarak hiç oynamasın zaten.Öyle bir mevki yok bizde ve olmamalı.Arda çalışsın çabalasın bir ortasaha oyuncusu olsun.Çünkü onda bu yetenek var.Arda bunu başarabilir.Yanında Elano varken ondan bişiler kapsın.Ayrıca bir açıklamasında şut çalışıyorum demiş.Çalışmaya devam etsin.Bence Rijkaard da onu bir ortasaha oyuncusu olarak düşünüyor.Savunması fena olmayan bir oyuncu Arda.Sliding tackle işini çok iyi beceriyor.Elano ile yanyana oynarlarsa,aralarında bir pas örgüsü kurarlarsa müthiş olur.Hem takımımız kazançlı çıkar bu işten hem de Arda'nın değeri tavan yapar.

Benimde ana düşüncem oydu zaten, keşke öyle olabilse, potansiyelde var hep bunu yazdığımda belirttim yetenek var, yaşı genç, ama yapısı böyle değişir mi bilmiyorum o yüzden kanatta devam etsin gibi birşey söyledim. Arda aldımmı ayağına hızlı düşünemiyor pek, yada bilmiyorum bile bile mi yapıyor artık topu alıyor biraz bekledim mi direkt çalıma girişiyor (genel). Ve bir türlü kurtulamadı bundan. Ben de hep dedim gerektiğinde çalım atsa, basit ve hızlı oynasa muhteşem olur diye. Zaten istese defansı da süper bir şekilde başarıyor. Ama vazgeçmiyor çalımdan felan. Kötü geçirdiğimiz maç sonrası bile "çalım atmalıyız" gibi bir beyanı vardı. Ben orda anladım zaten çalımı bırakmayacağını. Bu yüzden ortada oynamaz şu haliyle diyorum. Ortada oynadığını düşünsenize Elano ile birlikte, Elano'ya hiç sorumluluk fırsatı bırakmayacak, pas düşüncesi az olacak, topu aldım mı çalıma girişecek ve hem Elano'ya yazık olacak, hem Arda'ya, hem de Galatasaray'a. Tabii Rijkaard konuşur Arda ile çalım yapmaması gerektiğinde ve beraber oynatılırsa zaten iki tane teknik oyuncu yan yana çok güzel görüntüler ortaya çıkar. Ama şuan ki hali ile olmaz. Bu yüzden diyorum oynatılmasın. Zaten bana kalsa yedek bırakırım Arda'yı 1-2 maç, alır konuşurum bu çalım sevdasından vazgeçsin diye ve formanın değerini anlasın diye. Herşeyin çalım olmadığı anlatılmalı Arda'ya. Ne zaman çalımdan vazgeçer, basit ve hızlı oynamayı tercih ederse (tabii çalımı bırakmasın, yeri geldiğinde bu işe başvursun, az ve öz), o zaman dünya klasında bir futbolcu olur Arda. O potansiyel zaten var, ama ne bileyim böyle bir şeye yönelik olumlu bir hareket göremedim pek.
  9. 23.12.2009, 18:37 Mesaj #4464

Cem Kılıç, post: 733942 Nickli Üyeden Alıntı

Benimde ana düşüncem oydu zaten, keşke öyle olabilse, potansiyelde var hep bunu yazdığımda belirttim yetenek var, yaşı genç, ama yapısı böyle değişir mi bilmiyorum o yüzden kanatta devam etsin gibi birşey söyledim. Arda aldımmı ayağına hızlı düşünemiyor pek, yada bilmiyorum bile bile mi yapıyor artık topu alıyor biraz bekledim mi direkt çalıma girişiyor (genel). Ve bir türlü kurtulamadı bundan. Ben de hep dedim gerektiğinde çalım atsa, basit ve hızlı oynasa muhteşem olur diye. Zaten istese defansı da süper bir şekilde başarıyor. Ama vazgeçmiyor çalımdan felan. Kötü geçirdiğimiz maç sonrası bile "çalım atmalıyız" gibi bir beyanı vardı. Ben orda anladım zaten çalımı bırakmayacağını. Bu yüzden ortada oynamaz şu haliyle diyorum. Ortada oynadığını düşünsenize Elano ile birlikte, Elano'ya hiç sorumluluk fırsatı bırakmayacak, pas düşüncesi az olacak, topu aldım mı çalıma girişecek ve hem Elano'ya yazık olacak, hem Arda'ya, hem de Galatasaray'a. Bu yüzden diyorum oynatılmasın. Zaten bana kalsa yedek bırakırım Arda'yı 1-2 maç, alır konuşurum bu çalım sevdasından vazgeçsin diye ve formanın değerini anlasın diye. Herşeyin çalım olmadığı anlatılmalı Arda. Ne zaman çalımdan vazgeçer, basit ve hızlı oynamayı tercih ederse (tabii çalımı bırakmasın, yeri geldiğinde bu işe başvursun, az ve öz), o zaman dünya klasında bir futbolcu olur Arda. O potansiyel zaten var, ama ne bileyim böyle bir şeye yönelik olumlu bir hareket göremedim pek.

Ben şu son Gençler maçının özetini izlerken dikkat ettim.Tekte oynayıp 3 defa pozisyona sokmuş takımı.Eğer o da bu şekilde daha yararlı oynadığını kavrarsa ben bu yönde kendisini geliştireceğinden eminim hocam.Çünkü zeki bir insan Arda.Sol açık oynarken çalım yapması normal ama ortasaha oynarken bu şekilde oynamaya çalışırsa geriye götürür takımı.Yani bilmiyorum içimden gelen bir his Arda müthiş bir ortasaha oyuncusu olacak diyor.Şöyle düşünüyorum ben olsam çok iyi çalım atan çok iyi kateden bir sol açık oyuncusu değil de Xavi gibi bir oyuncu olmak isterdim.Çünkü en değerli en nadir futbolcular Xavi gibileri.Arda yaşı gençken üzerine düşerse bu işin başarır.Artık yavaş yavaş basit oynama mantalitesini kafasına yerleştirmesi gerek.
  10. 23.12.2009, 19:00 Mesaj #4465

Cem Kılıç, post: 733882 Nickli Üyeden Alıntı

Belki Arda'nın kafasının şimdilik rahat etmesi ve hatta Galatasaray'ın daha çok gol atması için onun forvet arkası oynatılması mantıklı olabilir. Gazeteler övgülere devam eder o zaman. Ama uzun vadede hem Galatasaray hem de Arda kazanacak eğer uyum sağlanabilirse bu sisteme.

Ben ne demişim ki Cem? Alex, Lincolnle kıyaslanmş önceki sayfalarda onun sebebini açıkladım sadece.

Cem Kılıç, post: 733942 Nickli Üyeden Alıntı

Benimde ana düşüncem oydu zaten, keşke öyle olabilse, potansiyelde var hep bunu yazdığımda belirttim yetenek var, yaşı genç, ama yapısı böyle değişir mi bilmiyorum o yüzden kanatta devam etsin gibi birşey söyledim. Arda aldımmı ayağına hızlı düşünemiyor pek, yada bilmiyorum bile bile mi yapıyor artık topu alıyor biraz bekledim mi direkt çalıma girişiyor (genel). Ve bir türlü kurtulamadı bundan. Ben de hep dedim gerektiğinde çalım atsa, basit ve hızlı oynasa muhteşem olur diye. Zaten istese defansı da süper bir şekilde başarıyor. Ama vazgeçmiyor çalımdan felan. Kötü geçirdiğimiz maç sonrası bile "çalım atmalıyız" gibi bir beyanı vardı. Ben orda anladım zaten çalımı bırakmayacağını. Bu yüzden ortada oynamaz şu haliyle diyorum. Ortada oynadığını düşünsenize Elano ile birlikte, Elano'ya hiç sorumluluk fırsatı bırakmayacak, pas düşüncesi az olacak, topu aldım mı çalıma girişecek ve hem Elano'ya yazık olacak, hem Arda'ya, hem de Galatasaray'a. Tabii Rijkaard konuşur Arda ile çalım yapmaması gerektiğinde ve beraber oynatılırsa zaten iki tane teknik oyuncu yan yana çok güzel görüntüler ortaya çıkar. Ama şuan ki hali ile olmaz. Bu yüzden diyorum oynatılmasın. Zaten bana kalsa yedek bırakırım Arda'yı 1-2 maç, alır konuşurum bu çalım sevdasından vazgeçsin diye ve formanın değerini anlasın diye. Herşeyin çalım olmadığı anlatılmalı Arda'ya. Ne zaman çalımdan vazgeçer, basit ve hızlı oynamayı tercih ederse (tabii çalımı bırakmasın, yeri geldiğinde bu işe başvursun, az ve öz), o zaman dünya klasında bir futbolcu olur Arda. O potansiyel zaten var, ama ne bileyim böyle bir şeye yönelik olumlu bir hareket göremedim pek.

Arda'dan çalımı çıkartamazsın. Çalım tabii ki atacak. Özelliği bu Arda'nın. Yeri geldiğinde tek top da oynuyor(En son maç örneği). Yeri geldiğinde sorumluluk da alıyor. Ayrıca bu özelliğinden biraz olsun sıyrılmasını istiyorsak sabır göstermek zorundayız. Öyle 2-3 ayla da olmaz bu iş. Daha önce de yazmıştım. Arda'nın ilk çıktığı günlerden beri aldığı talimat "Topu ayağında tut, çizgiye in, adam geç" şeklindeydi. Şimdi birden bire tek top ustası olmasını beklemek büyük haksızlık olur.
  11. 23.12.2009, 20:18 Mesaj #4466

İnan Yılmaz, post: 733955 Nickli Üyeden Alıntı

Ben şu son Gençler maçının özetini izlerken dikkat ettim.Tekte oynayıp 3 defa pozisyona sokmuş takımı.Eğer o da bu şekilde daha yararlı oynadığını kavrarsa ben bu yönde kendisini geliştireceğinden eminim hocam.Çünkü zeki bir insan Arda.Sol açık oynarken çalım yapması normal ama ortasaha oynarken bu şekilde oynamaya çalışırsa geriye götürür takımı.Yani bilmiyorum içimden gelen bir his Arda müthiş bir ortasaha oyuncusu olacak diyor.Şöyle düşünüyorum ben olsam çok iyi çalım atan çok iyi kateden bir sol açık oyuncusu değil de Xavi gibi bir oyuncu olmak isterdim.Çünkü en değerli en nadir futbolcular Xavi gibileri.Arda yaşı gençken üzerine düşerse bu işin başarır.Artık yavaş yavaş basit oynama mantalitesini kafasına yerleştirmesi gerek.

İşte onu diyorum ya potansiyel var tek topla soktuğu pozisyonlar da var yani, hep bu şekilde devam etmeli kesinlikle.

Ahmet Özgün Güven Nickli Üyeden Alıntı

Ben ne demişim ki Cem? Alex, Lincolnle kıyaslanmş önceki sayfalarda onun sebebini açıkladım sadece.

Hayır canım sana birşey demiyorum, kendi fikrimi söylemiştim sadece senin mesajına ek olarak. Yoksa zaten demişsin uzun vaadede Galatasaray'a da, Arda'ya da yararlı olur bu sistem "uyum sağlarsa eğer" diye. Yanlış mı anladım yoksa ?
  12. 23.12.2009, 23:29 Mesaj #4467

Çok güzel oynadı.Tebrikler kaptan.
  13. 23.12.2009, 23:30 Mesaj #4468
  14. 23.12.2009, 23:34 Mesaj #4469

Arda güzeldin bugün hakkını verelim. Önceki yorumlarımda yedek kalmanı söylemiştim kendine gelmen için felan ama, kendine gelmişsin baya belli. Bazı pozisyonlarda çok çalıma giriştiğin olsa da mücadelen süperdi. Sadece mücadelen için bile alkışı hak ediyorsun...
  15. 23.12.2009, 23:37 Mesaj #4470

Gönül artık bu topice girmek ister,

kötü günlerinde de bu yükün altından kalkacağını defalarca söyledim. Arda müthiş karaktere sahip bir futbolcu. Aynı zamanda duygusal, biraz aşırıya kaçıyor ama sevin bu çocuğu, okşayın. Galatasaray'ın kaptanlığına çok yakışıyor. Taraftarda vazgeçsin bence Arda'ya 3'lü çektirmeye çalışmaktan.

Sağ, sol, orta bugün sahanın her yerini parselleyen o 1.76'lık yürekli çocuğu yürekten tebrik ederim. Askerlerine emir veren komutanlar gibiydi. Bir lider, bir kaptan gibiydi. Hep böyle olmasını umuyoruz. Umarım bu takımda hedeflerine ulaşırsın.

Cansın, canansın be Arda...

Yukarı Git