1. 11.02.2010, 03:09 Mesaj #4951
    Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN

Bu gün çok çalıştı. İyi değildi çünkü forvette kayboldu. Ama kanada geçtiğinde yine eski Arda'ydı. Kimsenin gazına gelmeyin. Piyasaya saldılar 30 yaşındaki oyuncu gibi oynuyor lafını devamlı duyuyorum. Her futbolcu formsuz olabilir. Kaldı ki sorun form değil, kaptan hiç bilmediği bir mevkide oynuyor.

Yerinde oynadığı dakikalarda çok iyi olduğunu düşünüyorum. Zaten gollerde katkısı yüksek. Özetleri izlerseniz bir çok pozisyonumuzun içinde Arda'nın başrol oynadığını ve maçın en keyifli hareketlerinin Emre Çolak ile Arda tarafından yapıldığını görürsünüz. Hele sağ kanatta 3 rakip oyuncuyu maymun edişi tekrar izlenmeye değer...

İstatistikleri yayınlayan bir site varsa bakmak lazım, maçın en çok koşan adamı olması muhtemel.
  2. 11.02.2010, 03:11 Mesaj #4952

bende kotu demiyorum ama isteksiz

bu da sadece kendini degil taraftari da etkiliyor

bir an once attitude in da bir degisiklik lazim
  3. 11.02.2010, 03:16 Mesaj #4953

İsteksiz adam o kadar mücadele etmez. Sadece bira açacağıyla şarap açmaya çalışmak gibi bir şey Arda'nın forvet oynaması. 40 yıl geçse o çocuk orda başarılı olamaz. Hiç bir forvet özelliği yok çünkü. Aralara hızlı koşular yapamıyor, gol vuruşları kötü, çalım stili bir forvet oyuncusunda olması gereken gibi değil, topla son noktada buluşan bir oyuncu değil, sezgileri forvet oyuncusundakilerden farklı, mevkisi değil adamın, mevkisi değil.
  4. 11.02.2010, 03:17 Mesaj #4954

Arda bu takima herzaman gerekli ama düsüs yasadigi bir gercek. Konu forvet oynamasi filan degil bunu hepimiz biliyoruz. Forvet oynadiginda bile genellikle arkalara kaciyor topu almak icin. Sorun, topu aldigi zaman oyunu gereksiz sekilde yavaslatmasidir. Gereksiz calim atmaya calismasidir. Zaten son maclarda bu calimlar da bi ise yaramamaya basladi cünkü toplarin cogunu kaybetti. Eskiden de yapiyordu bunu diyeceksiniz. Evet yapiyordu ama topu kaybetmiyordu Bu tarzi biraz abartmis gibi geldi bana. Calim atacagi zamani iyi ayarlamasi gerekiyor. Herzaman calim atmak faydali olmaz takima, zararli olur. Elestirimiz bundandir.
  5. 11.02.2010, 03:23 Mesaj #4955
  6. 11.02.2010, 04:11 Mesaj #4956

Batu Han, post: 908062 Nickli Üyeden Alıntı

Bu gün çok çalıştı. İyi değildi çünkü forvette kayboldu. Ama kanada geçtiğinde yine eski Arda'ydı. Kimsenin gazına gelmeyin. Piyasaya saldılar 30 yaşındaki oyuncu gibi oynuyor lafını devamlı duyuyorum. Her futbolcu formsuz olabilir. Kaldı ki sorun form değil, kaptan hiç bilmediği bir mevkide oynuyor.

Yerinde oynadığı dakikalarda çok iyi olduğunu düşünüyorum. Zaten gollerde katkısı yüksek. Özetleri izlerseniz bir çok pozisyonumuzun içinde Arda'nın başrol oynadığını ve maçın en keyifli hareketlerinin Emre Çolak ile Arda tarafından yapıldığını görürsünüz. Hele sağ kanatta 3 rakip oyuncuyu maymun edişi tekrar izlenmeye değer...

İstatistikleri yayınlayan bir site varsa bakmak lazım, maçın en çok koşan adamı olması muhtemel.

Valla maçı nasıl seyrettim bilmiyorum ama en keyifli hareketler Elano değilde Arda tarafından yapıldı demen hakikaten fiyasko bir söylem,bugün sahada bir Elano vardı birde Lucas diyerlerinin hepsi vasattılar...Yani k.bakma kendi çocuğumuzu koruyacam diye gerçekle bu kadar taban tabana zıt söylemler geliştirmek hiçte rasyonel değil...Arda en az 10 maçtan beri vasat altı oynuyor,pozisyonuyla alakalı bir değerlendirme değil yapılanlar,biraz gözlüklerimizi çıkarıp izleyelim,çocuk bizim çocuğumuz eyv. sonuna kadar korururuz onada eyv. ama Arda uzun bir süreçten beri oldukça formsuz,ezdiği topların hesabını tutmaya istatistik bilimi bile yetmiyor artık...Çırpınıyor,mücadele ediyor falan filan,bunları görüyoruz ama yeterli güce ve psikolojiye sahip değil...Birçok pozisyonda önünden geçen 3 metre topa bile iyi niyetli olmasına rağmen yetişemiyor...Dikkatlice maçları izlersen bu dediğim şeye çoğu zaman rastlayacaksındır...Biz dünya yıldızı diyorsak Arda'ya daha fazla şey beklemek tabiki normal...
  7. 11.02.2010, 08:55 Mesaj #4957

23 yaşında ama 33 yaşında gibi oynuyor.isteksiz arzusuz bide kaptan olacak sen böyle oynarsan takımı kim ateşleyecek.tamamen şövanist bir yaklaşımla kaptan yapıldı hiç bir liderlik özelliği yok.bence sevgilisine sinema kapatacağına önce kendisine bi fitness salonu kapatsın 23 yaşında o göbek ne öyle
  8. 11.02.2010, 10:02 Mesaj #4958
  9. 11.02.2010, 10:36 Mesaj #4959

HEr oyuncunun kotu gunler kotu macları olabılıyor.bı ara hakan sukur gol atsın dıye dua edıyoduk ardada kotu gunler gecırıyor kendını toparlaması lazım...kobal hanfendı el at su ıse
  10. 11.02.2010, 10:40 Mesaj #4960

Nasil yani? Ilk yari kotu gunler gecirdigini hatirlayip ikinci yari unuttu mu?

Maca kendisini verdiginde nasil etkili oldugunu goruyoruz.Kotu gunler gecirdigi falan yok.
  11. 11.02.2010, 12:09 Mesaj #4961

Bu adamdaki döt göbek bir tek benim mi dikkatimi çekiyor yahu ? Git gide Sergen Yalçınlaşan bir Arda var karşımızda,hangi yıldız oyuncunun fiziği böyle ? Bir Serkan Balcı bir Arda.
  12. 11.02.2010, 12:09 Mesaj #4962

Çok abartıyonuz..

Bence takımda düzgün top oynayan 2-3 adamdan biriydi..Kötü oynayan takımda kimse öne çıkamaz ronaldo messi bile kendi milli takımlarında öne çıkamıyor haftalardır kötü oynuyoruz anlayın bunu artık..!!!

Ardadan beklediğiniz artık 6 kişiyyi geçip asist yapması değil santrafor olmadığı içinde gol atması heralde..

Bu arada santrafor olmamasıda ardanın verimini düşürür..
  13. 11.02.2010, 12:10 Mesaj #4963

Murat Durgun, post: 908447 Nickli Üyeden Alıntı

Bu adamdaki döt göbek bir tek benim mi dikkatimi çekiyor yahu ? Git gide Sergen Yalçınlaşan bir Arda var karşımızda,hangi yıldız oyuncunun fiziği böyle ? Bir Serkan Balcı bir Arda.

Hayır gayet normal fiziği televizyona aldanmamak gerek bizzat antremanda gördüm..
  14. 11.02.2010, 12:15 Mesaj #4964

Murat Durgun, post: 908447 Nickli Üyeden Alıntı

16:9 modunda mı seyrediyorsun ? :p
  15. 11.02.2010, 12:50 Mesaj #4965

Yukarı Git