1. 11.02.2010, 13:47 Mesaj #4966
    Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN

Ali Alageyik, post: 908120 Nickli Üyeden Alıntı

Valla maçı nasıl seyrettim bilmiyorum ama en keyifli hareketler Elano değilde Arda tarafından yapıldı demen hakikaten fiyasko bir söylem,bugün sahada bir Elano vardı birde Lucas diyerlerinin hepsi vasattılar...Yani k.bakma kendi çocuğumuzu koruyacam diye gerçekle bu kadar taban tabana zıt söylemler geliştirmek hiçte rasyonel değil...Arda en az 10 maçtan beri vasat altı oynuyor,pozisyonuyla alakalı bir değerlendirme değil yapılanlar,biraz gözlüklerimizi çıkarıp izleyelim,çocuk bizim çocuğumuz eyv. sonuna kadar korururuz onada eyv. ama Arda uzun bir süreçten beri oldukça formsuz,ezdiği topların hesabını tutmaya istatistik bilimi bile yetmiyor artık...Çırpınıyor,mücadele ediyor falan filan,bunları görüyoruz ama yeterli güce ve psikolojiye sahip değil...Birçok pozisyonda önünden geçen 3 metre topa bile iyi niyetli olmasına rağmen yetişemiyor...Dikkatlice maçları izlersen bu dediğim şeye çoğu zaman rastlayacaksındır...Biz dünya yıldızı diyorsak Arda'ya daha fazla şey beklemek tabiki normal...

Dün Galatasaray'da Mustafa Sarp vasattı, Keita ve Gio kötüydü. Diğerleri en kötü vasat üstü oynadılar.

Arda sezon başından beri attığımız gollerin yarısında var. Dün de vardı. 2. golün asistini yaptı. Forvette oynamadığı dakkalarda ne top ezdi, ne takımı yavaşlattı. Sol kanattan üst üste bunaltıcı bindirmeler yaptığımız her atakta Arda vardı.

O bölgede Elano ve Emre Ç. ile birlikte 20 dakikalık bir süreçte domine edici bir etki gösterdiler.

Maçı aynı gözlükle izlemediğimiz bir gerçek. Çünkü ben izlerken Arda'nın yaptığı fedakarlığı, kendisine uygun olmayan bir mevkide 2 stoperin arasında nasıl çabaladığını görüyorum.

Bırakmak lazım bu 33 yaşında gibi oynadı söylemlerini. Takımın en çok mücadele eden oyuncularından biriydi.

Arda forvet oynadığı her maç kötü futbol sergiler. Bu onun suçu değil. Medyanın gazına gelip acımasızca eleştirmeyin çocuğu. Amaçları belli. Arda Avrupa'nın takibinde ve Avrupa'ya gitmesi en muhtemel oyuncu. Taraftarla arasını açıp adamı oraya yönlendirmeye çalışıyorlar.
  2. 11.02.2010, 14:02 Mesaj #4967
  3. 11.02.2010, 14:32 Mesaj #4968

Murat Durgun, post: 908447 Nickli Üyeden Alıntı

Bu adamdaki döt göbek bir tek benim mi dikkatimi çekiyor yahu ? Git gide Sergen Yalçınlaşan bir Arda var karşımızda,hangi yıldız oyuncunun fiziği böyle ? Bir Serkan Balcı bir Arda.

Haklısın kemer üstü göbek moduna yakınlaşıyor gitgide. Kanat oynması gerek tamam ama kanat oyuncak adam jokey gibi olmalı pehlivan gibi değil. "Zeybek gibi bu ne göbek" diyen yok mu ben ona şaşıyorum. Kaleci Volkan vücut çalışıyor hareket kabiliyetini kaybediyor diye teknik ekip vucüt çalışmayı yasaklamıştı. Galatasaray'da mutlaka bununla ilgilenen birileri vardır ve o kişi sanıyorum son 6 aydır seyahatte!
  4. 11.02.2010, 14:34 Mesaj #4969

Göbek felan yok adama b.k atmak için yapmadığınız şey kalmadı..

İlk yarı tamamen bireysel becerisiyle mustafa sarpa %100 lük gol fırsatı verdi 2. golün asistini yaptı..

Forvetsiz bu kadarı olur..
  5. 11.02.2010, 14:34 Mesaj #4970
  6. 11.02.2010, 14:36 Mesaj #4971

Sakatlanmış. Kınalar benden. Adresi özelden atarsınız...

Maçın muhtemelen en çok koşan adamı=isteksiz, fiziği yetersiz.

İnisiyatif alan adam=Pas vermiyor vs.

Pas veriyor=Hep pas, hep pas. Sorumluluk al biraz!

Futbolun en güzel yanını yansıtıyor estetik hareketlerle=Artist

10 gol 22 asisti var=Pas atamıyor, şut çekemiyor.

Evet işte söylediklerinizin karşılığı budur ama göremezsiniz siz. Herkes ağzına almış bir Hasan Şaş. Hasan Şaş gibi futbolucuyu beğenmeyeni Allah çarpar... Hasan Şaş gibi olsun. Capello'nun onunla ilgili söylediklerini bilmezsiniz. Dünya Kupasında bıraktığı izi hatırlamazsınız. Hasan Şaş dediğiniz adam taptığınız Lincoln'den kat kat yetenekli, komple ve yararlı bir adamdı... Şimdi küçümseme ünlemi olarak kullanılıyor.

Yazık gerçekten yazık...
  7. 11.02.2010, 14:37 Mesaj #4972

Ahmet Özgün Güven, post: 908859 Nickli Üyeden Alıntı

Ben nereme kına yakayım diye düşünüyorum şu anda. :p
  8. 11.02.2010, 14:50 Mesaj #4973

Kadir Safa KARAKAŞ, post: 908865 Nickli Üyeden Alıntı

Ben nereme kına yakayım diye düşünüyorum şu anda. :p

Tercih meselesi tabii. Orasına karışmam.
  9. 11.02.2010, 14:56 Mesaj #4974

Evet işte söylediklerinizin karşılığı budur ama göremezsiniz siz. Herkes ağzına almış bir Hasan Şaş. Hasan Şaş gibi futbolucuyu beğenmeyeni Allah çarpar... Hasan Şaş gibi olsun. Capello'nun onunla ilgili söylediklerini bilmezsiniz. Dünya Kupasında bıraktığı izi hatırlamazsınız. Hasan Şaş dediğiniz adam taptığınız Lincoln'den kat kat yetenekli, komple ve yararlı bir adamdı... Şimdi küçümseme ünlemi olarak kullanılıyor.

Yazık gerçekten yazık...

2002'den sonra düşüşe geçen,kendi kendini bitiren Hasan Şaş gerçeği var,Arda'nın da onun gibi olmaması için eleştiriyoruz,Arda iyi oynasın,kim onun iyi oynamasından rahatsız olabilir ? Ama şuan da kötü.
  10. 11.02.2010, 14:57 Mesaj #4975
  11. 11.02.2010, 14:57 Mesaj #4976

Yazık gerçekten yazık...

Güzel yorum..
  12. 11.02.2010, 14:57 Mesaj #4977

Murat Durgun, post: 908934 Nickli Üyeden Alıntı

2002'den sonra düşüşe geçen,kendi kendini bitiren Hasan Şaş gerçeği var,Arda'nın da onun gibi olmaması için eleştiriyoruz,Arda iyi oynasın,kim onun iyi oynamasından rahatsız olabilir ? Ama şuan da kötü.

Düşüşe geçtiği dedin adam efsanevi şampiyonluğun en büyük katkı yapanlarından biri..Tek hatası vardı oda avrupaya gitmemek.
  13. 11.02.2010, 14:58 Mesaj #4978

Semavi Güzel, post: 908937 Nickli Üyeden Alıntı

Hepsi Sinem yüzünden.Adamda hal kalmamış

Arda'nın Sinem Kobal'la ilişkisinin başlangıcı ne zamana dayanıyor? Ona göre bir yorum yapacağım.
  14. 11.02.2010, 15:00 Mesaj #4979
  15. 11.02.2010, 15:02 Mesaj #4980

Murat Durgun, post: 908934 Nickli Üyeden Alıntı

Kendi kendini bitirmedi. Dünya kupası sonrası beklenti inanılmaz yükseldi ama Fatih Terim'in ikinci dönemiyle birlikte kadro kalitesi çok düştü. Hasan da etkisiz kaldı. Onun dışında sakatlıklar yaşadı uzun süreli. 2006-2008 şampiyonluklarında müthiş işler başarmışlığı vardır. Hasan Şaş Türk futbol tarihindeki en büyük ve yetenekli adamlardan birisidir. Ayrıca Arda'nın iyi oynamasından cidden rahatsız olan kişiler var...

Yazık gerçekten yazık...

Yukarı Git