1. 14.02.2010, 01:06 Mesaj #5146
    Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN

Öncelikle Arda'nın kaptanlığının alınması gibi saçma birşey olamaz.Bu Arda'yı tamamen bitirir.Ne gezdiğine karışırım.ne kız arkadaşına ya da ne bileyim ne giydiğini eleştiririm.Medyada hakkında yapılan onca yersiz eleştiriye en çok kızanlardan biri de benim.Birçok kişinin üstüne oynadığını da biliyorum.Ama ben sahada gördüklerimi söylüyorum.Kötülüğü için değil iyiliği için.Sevmek demek bütün hatalarını örtüp canım tekrar yapabilirsin aynı hataları demek değildir.Tabii ki eleştireceğiz ama bu eleştiriler yapıcı olmalı yıkıcı değil.ve ben bu konudaki eleştirilerimin keskinlikten uzak gayet yerinde olduğunu düşünüyorum.
  2. 14.02.2010, 01:09 Mesaj #5147

Mine Akan, post: 915948 Nickli Üyeden Alıntı

Öncelikle Arda'nın kaptanlığının alınması gibi saçma birşey olamaz.Bu Arda'yı tamamen bitirir.Ne gezdiğine karışırım.ne kız arkadaşına ya da ne bileyim ne giydiğini eleştiririm.Medyada hakkında yapılan onca yersiz eleştiriye en çok kızanlardan biri de benim.Birçok kişinin üstüne oynadığını da biliyorum.Ama ben sahada gördüklerimi söylüyorum.Kötülüğü için değil iyiliği için.Sevmek demek bütün hatalarını örtüp canım tekrar yapabilirsin aynı hataları demek değildir.Tabii ki eleştireceğiz ama bu eleştiriler yapıcı olmalı yıkıcı değil.ve ben bu konudaki eleştirilerimin keskinlikten uzak gayet yerinde olduğunu düşünüyorum.

Sende söylüyorsun işte.

Arda'nın kaptanlığı anca takımdan ayrılacağı zaman alınır. Bu tarih en yakın sezon sonu olsa, daha kafadan 3-4 ay var. Ne yapacağız o zamana kadar? Ona mı yükleneceğiz? Yapamıyorsun mu diyeceğiz?

Yardım edeceğiz işte. Taraftarız yahu. Kaptan Leo Franco olsa eleştircez, bundan kaptan olmaz diyeceğiz ama eleştireceğiz. Dışarıdan gören kişi oha lan dayanışmaya bak diyecek. Bizde bu yok işte. Yok yani.
  3. 14.02.2010, 01:10 Mesaj #5148
  4. 14.02.2010, 01:12 Mesaj #5149

Murat Durgun, post: 915963 Nickli Üyeden Alıntı

Yürü be Okan !

Çok doluyum reyis* anla beni.

*: Hayri Başkan mode on-mode off

Kimse kusura bakmasın da Arda'yı öz abim kadar seviyorum yani. Harbiden candır, canandır.

Aslında herkes onun iyiliğini istiyor, onunda farkındayım.
  5. 14.02.2010, 01:13 Mesaj #5150

Okan Çelik, post: 915957 Nickli Üyeden Alıntı

Sende söylüyorsun işte.

Arda'nın kaptanlığı anca takımdan ayrılacağı zaman alınır. Bu tarih en yakın sezon sonu olsa, daha kafadan 3-4 ay var. Ne yapacağız o zamana kadar? Ona mı yükleneceğiz? Yapamıyorsun mu diyeceğiz?

Yardım edeceğiz işte. Taraftarız yahu. Kaptan Leo Franco olsa eleştircez, bundan kaptan olmaz diyeceğiz ama eleştireceğiz. Dışarıdan gören kişi oha lan dayanışmaya bak diyecek. Bizde bu yok işte. Yok yani.

Ben kendimden sorumluyum ve yine söylüyorum eleştiri yaparken işin ucunu kaçıranlardan değilim.Üstüme alınmıyorum yani,yanlış gördüklerimi söylerim kırıcı olmadan.Desteğimi de herkesten fazla veririm.
  6. 14.02.2010, 01:14 Mesaj #5151

Mine Akan, post: 915948 Nickli Üyeden Alıntı

Cok haklisin Mine. Arda´yi elestirebiliriz. Sonucta Galatasaray´in futbolcusu ama Arda´yi bitirmemizin de bi anlami yok. Sonucta Türkiye´nin yetistirmis oldugu en yetenekli futbolcu acik ara. Ama kendine dikkat etmesi gerekiyor. Kimlerden akil aldigina, saha icinde ve disinda nasil davrandigina, takimin bütünlügüne ve arkadasligina, hepsine kaptan olarak dikkat etmesi gerekiyor. Arda´yi olgun ve zeki oldugu icin kaptan yaptik ve Galatasaray kaptanligi genclik hatalarini ve yanlislari affetmez. Ayrica Galatasaray´in basarisi kendi basarisindan daha önemlidir. Bunu kavramasi gerekir. Yani son maclarda öyle gereksiz hareketler yapti ki anlamak mümkün degil gercekten. Forvet oynamasina asla baglayamam cünkü genellikle topu almak icin arkalara kaydi Arda maclarda. Sorun topu aldiginda gereksiz hareketler yapmasidir ve takim oyununu bozmasidir. Yani alakasi olmayan bir pozisyonda 5 kisinin arasina dalmak nasil aciklanabilir? Bunu düzeltmesini bekliyoruz. Arda´nin yetenegine ve kendisine güvenimiz sonsuz. Elestirilerin hepsinin iyi niyetli olduguna inaniyorum. Daha iyi olmasi icin. Düsmemesi icin.
  7. 14.02.2010, 01:14 Mesaj #5152

Deniz Özer, post: 915934 Nickli Üyeden Alıntı

Arda penaltı atılırken heyecandan bakamaz.Ben de mesela biz penaltı atarken başka odaya kaçıyorum.Seslerden anlıyorum gol mü değil mi diye.Penaltı konusunda da bence Keita atmak istedi penaltıyı.Arda da bu durumu çözmeye çalıştı.

Sunu izlesene usta, ne heyecani ne birseyi. Kucuk daglarin mimari havalarinda arkadas. Bunu yapmakla kaptan olunur saniyor. Profesyonel degil dedigimiz adamlar bile boyle kucuk hesaplarin pesinde degil, dikkatinizi cekerim. Takimda bir gruplasma, dislama oldugu cok acik.
  8. 14.02.2010, 01:14 Mesaj #5153

Mine Akan, post: 915972 Nickli Üyeden Alıntı

Ben kendimden sorumluyum ve yine söylüyorum eleştiri yaparken işin ucunu kaçıranlardan değilim.Üstüme alınmıyorum yani,yanlış gördüklerimi söylerim kırıcı olmadan.Desteğimi de herkesten fazla veririm.

Sorun yok o zaman. Üstüne alınmak isteyen alınır, alınmak istemeyen alınmaz tabiiki. O söylediğim sözlerde sizin mesajınızı alıntılamışımdır da laf direk size değildir. Yanlış anlamayın yani.
  9. 14.02.2010, 01:17 Mesaj #5154

Okan Çelik, post: 915978 Nickli Üyeden Alıntı

Sorun yok o zaman. Üstüne alınmak isteyen alınır, alınmak istemeyen alınmaz tabiiki. O söylediğim sözlerde sizin mesajınızı alıntılamışımdır da laf direk size değildir. Yanlış anlamayın yani.

Ben üstüme alınmadım zatenArda'yı kurda kuşa yem yapmayız,hatalarını biz söyleriz ancakArda'nın da takımımızın da sonuna kadar arkasındayız!Zaten bu sıkıntılı zamanlarda etrafımızda dolaşan leş kargaları o kadar çok ki!
  10. 14.02.2010, 02:04 Mesaj #5155

Ufuk Sirin, post: 915823 Nickli Üyeden Alıntı

Eric Gerets dönemindeki sevimli heyacanlı çocuk gitti, yerine ağır abi tavırlarında gergin ve sinirli Kurtlar vadisinden fırlamış bir karakter geldi. Arda, Hakan Şükürden tavsiyeler almak yerine veya Acun-Emre ile Play Station'da vakit geçireceğine psikolojik destek almalı. Arda artık üzerindeki yükü kaldıramıyor,yanlışlar yapıyor. Takımdaki duran toplara penaltılara müdahale ediyor, Antep maçında Nondaya penaltı attırması ve son Antalya maçındaki penaltı tartışması. Tamam iyi niyetli olabilir Keita'yı kazanmak isteyebilir ama Elano'nunda kazanılması gerekir. Adam futbol hayatında penaltı kaçırmamış, Brezilya Milli takımının duran topları kullanan ismi, sen ona ısrarla penaltı attırmıyorsun. Bu durumu teknik heyet çözmeli her maçta mahalle maçındaki çocuklar gibi, herkes penaltıyı ben atayım diye topun başına toplanıyorlar. Arda henüz Elano'ya Baros'a Kewell'a kendisini kabul ettirecek saha içi lider değildir. İyi niyetinden hiç şüphem yok Galatasaray'ı amatör ruhla çok sevdiğinide biliyorum ama Arda'nın üzerindeki yük hem ona hemde Galatasaray'a zarar vermeye başladı.

Yerden göğe kadar haklısın abicim.Arda'nın heyecanı kalmamış.Kendi kendisine kaptanlık sorumluluğunu abarttıkça abarttıyor,hep daha fazlasını yapmak istiyor.Halbuki yapması gerekeni yapsa zaten Arda kral.Ama kendisini öyle bir kasıyor ki sanki takımda olan her hadiseden o sorumluymuş gibi.Hatta Rijkaard'dan bile daha fazla sorumlu hissediyor gibi kendisini,tuhaf bir durum duygusal bağdan öte yaşından dolayı olgun davranamıyor sanki.Özellikle Arda'ya gol attıktan sonra iyi bakın,sanki sinirini boşaltıyormuş gibi,birilerine kendisini göstermeye uğraşıyormuş gibi nasıl bir stres içinde olduğunu belli ediyor.

Hem kendisi hem de takımın iyiliği için,bu durum uygun bir dille anlatılıp,kaptanlığın elinden alınması ve özellikle Avrupa tecrübesi olan bir oyuncuya verilmesi kanaatindeyim.Kewell ya da Neill olabilir.Belki Elano da olabilir

Hatırlatayım amacım asla Arda'nın kötü yönlerini ortaya çıkartmak değil.Ben de herkes kadar seviyorum onu ama dışarıdan bakınca Arda'nın içten içe huzursuz göründüğü çok açık.Bu söylediklerim tamamen onun ve takımın iyiliği içindir.Arda'nın üzerine gereksiz yere sorumluluk yüklememiz o çocuğa da haksızlık bence
  11. 14.02.2010, 02:12 Mesaj #5156

Ertuğ Ursavaş, post: 916105 Nickli Üyeden Alıntı

Yerden göğe kadar haklısın abicim.Arda'nın heyecanı kalmamış.Kendi kendisine kaptanlık sorumluluğunu abarttıkça abarttıyor,hep daha fazlasını yapmak istiyor.Halbuki yapması gerekeni yapsa zaten Arda kral.Ama kendisini öyle bir kasıyor ki sanki takımda olan her hadiseden o sorumluymuş gibi.Hatta Rijkaard'dan bile daha fazla sorumlu hissediyor gibi kendisini,tuhaf bir durum duygusal bağdan öte yaşından dolayı olgun davranamıyor sanki.Özellikle Arda'ya gol attıktan sonra iyi bakın,sanki sinirini boşaltıyormuş gibi,birilerine kendisini göstermeye uğraşıyormuş gibi nasıl bir stres içinde olduğunu belli ediyor.

Hem kendisi hem de takımın iyiliği için,bu durum uygun bir dille anlatılıp,kaptanlığın elinden alınması ve özellikle Avrupa tecrübesi olan bir oyuncuya verilmesi kanaatindeyim.Kewell ya da Neill olabilir.Belki Elano da olabilir

Bu saatten sonra alınırsa asıl o zaman durum vahimleşir.Arda ne kadar sempatik görünse de Bu sene çok büyük bir Ego içine girdi.Bu Ego su bilmiyorum ama Avrupaya transferi olmassa çok büyük sorunlara yol açabilir...
  12. 14.02.2010, 02:20 Mesaj #5157

Hayri Cund, post: 915977 Nickli Üyeden Alıntı

Sunu izlesene usta, ne heyecani ne birseyi. Kucuk daglarin mimari havalarinda arkadas. Bunu yapmakla kaptan olunur saniyor. Profesyonel degil dedigimiz adamlar bile boyle kucuk hesaplarin pesinde degil, dikkatinizi cekerim. Takimda bir gruplasma, dislama oldugu cok acik.

Bu konudan emin değildim ama 1.25'e bakın videoda Arda çok umursamaz bir şekilde geriye doğru gidiyor gol oluyor gene takmıyor yani. Zaten sevince de katılmadı. Elano'ya karşı tavır almış durumda bunu çıkarıyorum ben hareketler diğer şeyler hep bunu gösteriyor. Eğer böyle bir durum varsa da yazık diyorum. Lincoln gibi şeyler yapsa eyvallah ama Elano işine sadık, disiplinli, karakterli birisi ve iyi niyetli. Böyle bir durum varsa kaptana hiç yakışmayan bir hareket gerçekten ki penaltı sırasında bile umursamazca arkaya doğru yürümesi bunu gösteriyor. Eğer penaltıya heyecandan bakmadığını varsayalım böyle yürümez yani insan. Oturur heyecanla sesi dinler, ama Arda umursamazca yürüyor, gol oluyor sevinmiyor.
  13. 14.02.2010, 03:03 Mesaj #5158

İçime dert oldu şimdi bu görüntüler. Arda bildiğimiz Arda değil beyler, Elano'nun golünden sonra o gidip Keita'nın, Kewell'ın, Baros'un sırtına atlayan Arda değil. Hadi bırak zıplamayı, tebrik etmeyi hiç önemsememiş bile. Yüzüde hiç gülmemiş. Resimlerden de anlaşılıyor birşeyler olduğu. Arkada Sarp ve Topal olayları takip ediyor.

Arda Galatasaray konusunda profesyonel olamıyor, bunu kendide söylüyor. Severim, sayarım. Arda candır canandır ama eğer gerçekten böyle birşey varsa çok çok kötü bir durum. Neyse, bu durumu tam olarak anlamak için biraz daha zaman gerek. Ama ciddi şeyler olduğunu düşünüyorum.
  14. 14.02.2010, 03:26 Mesaj #5159

Böyle şeylere gülüp geçen biriyimdir,eskiden konuşulurken birşey bulamıyorsunuz biyerlerinizden birşeyler uyduruyorsunuz diyordum....Aklıma geldi ve bu maçı izlerken kaydettim,4,5 defa futbol oynanmayan böyle sahnelere baktım,hakikaten Arda garip şeyler yapıyor,yani böyle sınıf başkanı olmuş bir ilkokul öğrencisinin yaptıkları gibi şeyler...Birileri buna dur demesse veya Arda hatasını anlayıp ben bu takımın komutanı değilim kaptanıyım,ne yapıyorum ben demesse bu iş daha başka yerlere gidebilir...Korkularım var bu konuda,bu korkuları tek tek maddeleyip şeytanın avukatlığını yapar gibi bir duruma düşmek istemiyorum...Umarım düzelir,umarım hatasını anlar veya bir büyüğü çıkıp bunun böyle birşey olmadığını ona anlatır...

Ayrıca şunuda biliyorum bunu ortalama bir algılamaya sahip herkes görmüş ve anlamıştır,ancak belki malzeme vermek istemiyorlar,kendilerince haklıdırlarda,benim korkum bunun önüne geçilmesse daha büyük sorunlara yol açacağıdır,ondan dillendirme gereği duyuyorum...
  15. 14.02.2010, 03:30 Mesaj #5160

Yukarı Git