1. 14.02.2010, 12:28 Mesaj #5176
    Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN

Ahmet Özgün Güven, post: 916384 Nickli Üyeden Alıntı

Elano takımdaki en iyi arkadaşlarım Kewell-Baros-Arda diyor. Arda Türkiyedeki en iyi yerli oyuncu, bana çok yardımcı oluyor diyor. Elano anlamıyor bu tavrı da siz üstün zekalar mı anlıyorsunuz? Ya da belki Hasan Şaş'ı falan kullanarak tehdit ettirmiştir Elano'yu benim hakkımda iyi konuşsun diye?

Bu adam ilk çıktığı sezon 35 maça çıkmış. Sonra 53 maça çıkmış(milli maçlar dahil). Geçen sene yine 53 maça çıkmış. Bu sezon da 44 maçta forma giymiş şimdiye kadar.. Hala kendine bakmıyor, göbekli, gece hayatı var nasıl denebiliyor akıl erdiremiyorum. Bunu ancak art niyrtli insanlar söyleyebilir. Kaç kez sakatlanmış bu adam çıktığı günden bu yana bir bakın. Kaç tane maç kaçırmış? Yaşadığı sakatlıklar nedenmiş?

Çok doğru.
  2. 14.02.2010, 12:36 Mesaj #5177

Elano takımdaki en iyi arkadaşlarım Kewell-Baros-Arda diyor. Arda Türkiyedeki en iyi yerli oyuncu, bana çok yardımcı oluyor diyor. Elano anlamıyor bu tavrı da siz üstün zekalar mı anlıyorsunuz? Ya da belki Hasan Şaş'ı falan kullanarak tehdit ettirmiştir Elano'yu benim hakkımda iyi konuşsun diye?

Bu adam ilk çıktığı sezon 35 maça çıkmış. Sonra 53 maça çıkmış(milli maçlar dahil). Geçen sene yine 53 maça çıkmış. Bu sezon da 44 maçta forma giymiş şimdiye kadar.. Hala kendine bakmıyor, göbekli, gece hayatı var nasıl denebiliyor akıl erdiremiyorum. Bunu ancak art niyrtli insanlar söyleyebilir. Kaç kez sakatlanmış bu adam çıktığı günden bu yana bir bakın. Kaç tane maç kaçırmış? Yaşadığı sakatlıklar nedenmiş?

Elano'dan öyle bir laf duymadım ben şahsen. GSTV'de bir röportajında en iyi arkadaşım Kewell diyordu, Baros'la da iyi arkadaşız diyordu. Arda lafı geçmemişti. Sadece ilk geldiği zamanlar Arda hakkında yorum yapmıştı çok yetenekli felan diye ben öyle hatırlıyorum. Eğer varsa böyle en iyi arkadaşım Arda-Kewell-Baros dediği, yani Arda'yı da işin içine kattığı röportaj görmek isterim hocam. Çünkü ben Kewell ve Baros'u dediğini biliyorum. Ayrıca gerçekten belli bu Arda ile soğuk oldukları. En son Kayseri maçındaki gole sevinmişlerdi beraber, onun dışında pek gol atmamasına rağmen görmedim hiç gol sevincinde beraber olduklarını. Son fotoğraflar ve gene Antalya maçındaki penaltı atış sırasında geriye doğru yürümesi, sevince katılmaması felan ilginç gerçekten. En iyi arkadaşlar kesinlikle böyle olamaz, imkanı yok.
  3. 14.02.2010, 12:47 Mesaj #5178

En iyi arkadaşım falan demedi ancak "Arda bana çok yardımcı oluyor, o çok iyi bir oyuncu olmasının yanında çok iyi bir insan, kaptan."'a benzer birşey dediğini ben de hatırlıyorum.
  4. 14.02.2010, 12:47 Mesaj #5179

Cem Kılıç, post: 916457 Nickli Üyeden Alıntı

Elano'dan öyle bir laf duymadım ben şahsen. GSTV'de bir röportajında en iyi arkadaşım Kewell diyordu, Baros'la da iyi arkadaşız diyordu. Arda lafı geçmemişti. Sadece ilk geldiği zamanlar Arda hakkında yorum yapmıştı çok yetenekli felan diye ben öyle hatırlıyorum. Eğer varsa böyle en iyi arkadaşım Arda-Kewell-Baros dediği, yani Arda'yı da işin içine kattığı röportaj görmek isterim hocam. Çünkü ben Kewell ve Baros'u dediğini biliyorum. Ayrıca gerçekten belli bu Arda ile soğuk oldukları. En son Kayseri maçındaki gole sevinmişlerdi beraber, onun dışında pek gol atmamasına rağmen görmedim hiç gol sevincinde beraber olduklarını. Son fotoğraflar ve gene Antalya maçındaki penaltı atış sırasında geriye doğru yürümesi, sevince katılmaması felan ilginç gerçekten. En iyi arkadaşlar kesinlikle böyle olamaz, imkanı yok.

Telegole verdiği röportajda söyledi. Kewell-Baros-Arda en iyi arkadaşlarım. Arda çok yardımcı oluyor diye. Kendi ağzından duydum.

Çağatay Vatansever, post: 916473 Nickli Üyeden Alıntı

En iyi arkadaşım falan demedi ancak "Arda bana çok yardımcı oluyor, o çok iyi bir oyuncu olmasının yanında çok iyi bir insan, kaptan."'a benzer birşey dediğini ben de hatırlıyorum.

Telegole verdiği röportajı izleyin.
  5. 14.02.2010, 12:55 Mesaj #5180

Ahmet Özgün Güven, post: 916475 Nickli Üyeden Alıntı

Telegole verdiği röportajda söyledi. Kewell-Baros-Arda en iyi arkadaşlarım. Arda çok yardımcı oluyor diye. Kendi ağzından duydum.

"Öyle birşey demedi." derken yanlış bir tabir kullanmışım. Senin yalan söylediğini ima ettim gibi olmuş, ben sadece benim öyle birşey dumadığımı belirtmek istemiştim. Kusura bakma.
  6. 14.02.2010, 12:57 Mesaj #5181

Ahmet Özgün Güven, post: 916475 Nickli Üyeden Alıntı

Tehdit etmiş Arda yalan söylüyordur.
  7. 14.02.2010, 13:00 Mesaj #5182

Görülen söyleniyor burada. Statta bir maç izleyin ve özellikle Elano'ya ve Arda'ya dikkat edin. Kaç maçta oldu bu durum. Hatta maç istatistiklerinde bile bazı şeyler görülüyordu Arda 15 dakika kala oyuna giren Aydın'a maç boyu oynayan Elano'dan fazla pas atmıştı.
  8. 14.02.2010, 13:01 Mesaj #5183
  9. 14.02.2010, 13:03 Mesaj #5184

Çek Cumhuriyeti maçı sonrası maçla ilgili görüşleri sorulan Arsene Wenger sadece;

Bu akşam fantastik bir Arda Turan izledim

dedi.

İtalya maçı sonrası Marcelo Lippi;

Türk takımında çok beğendiğim isimler var ama şımarmasınlar diye isim vermeyeceğim dedi. Ancak ısrarlar üzerine Arda ismini söyledi. İkili daha sonra beraber yemek yedi

Fabio Capello;

Hasan gibi bir yeteneği bitirdiniz bari Arda'yı koruyun. Ama ben onun sezon sonu ingiltereye gideceğini biliyorum

Frank Rijkaard;

Arda dünyada her takımda oynayabilecek kapasitede. Ama ben onun kalmasını tercih ederim

Arda'nın durumu takımı direkt etkiliyor. Arda iyi olursa arkadaşları da ona uyum sağlıyor

Zico;

Arda bizde olsaydı şampiyon olurduk...

Kod

"Benim oyuncum değil ama Galatasaraylı Arda Turan’nın da geleceği çok parlak. Şimdiden Milli Takımın değişmez orta saha yıldızı ve İtalyan Ligi’nde çok rahat oynar"
    (Fenerbahçe'nin başındayken İnter maçı için italya'ya gittiklerinde yaptığı açıklamadan)

Gheorghe Hagi;

Arda'nın yeteneğini görmedim, hissettim. 10 numarayı haketti. Avrupaya gitmek onun kararı. Ama Galatasaray'dan daha büyük bir yere gitmeli

Michael Skibbe;

Arda real madrid dahil dünyadaki bütün takımlarda oynayabilecek özellikte. Çalıştığım en yetenekli futbolcu diyebilirim

Elano Blumer;

Arda her şeyden önce mükemmel bir insan. Takım arkadaşları için her konuda hassas davranıyor. Yabancıların rahat etmesi için de üzerimize titriyor. Herkese karşı saygılı. Futbolu da mükemmel. Kişiliğine de, futboluna da hayranım. Avrupa’ya gitmesi konusuna gelince, bana göre bu operasyonun Galatasaray ve Arda’nın çıkarlarıyla örtüşmesi lazım. Avrupa’da başarılı olmak isteyen Galatasaray’ın, takım için çok önemli bir futbolcu olan Arda’yı şimdi göndermesi doğru olur mu diye düşünmek lazım. Arda’nın Avrupa’daki büyük bir kulübe gitmesi gerekiyor. Çünkü onun kalitesinde bir futbolcu herhangi bir takıma gitmemeli. İngiltere veya İspanya’da bile olsa sıradan bir takıma gitmesi yanlış olur diye düşünüyorum

Alex(2007);

Türkiye'de en beğendiğim futbolcu Arda

Alex(2010);

Türkiye'deki en iyi yerli futbolcu Arda. Kendine bakarsa çok başarılı olur.

Bir bunlar var bir de;

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Meriç Tunca(Messi-Arda kıyası);

Biri nefis çalımları, oynadığı futbol ve attığı gollerle sürekli gündemde..

Diğeri; Aşk hayatı, olayları ve domuz gribiyle gündeme geliyor..

Biri sempatikliği ile tüm dünyanın sevgisini kazanmış durumda..

Diğeri, antipatikliğiyle kendi taraftarını bile kendinden nefret ettirme durumuyla karşı karşıya..

vs...

Ahmet Çakar;

Messi ile arda arasındaki fark benimle bir kadın arasındaki fark kadardır. Arda büyük takımlarda oynayamaz kafası büyük...

Forumumuzdan;

M.Akın Güney;

Arda o kadar iyi bir futbolcu değil. Şutları kaleye zor yetişiyor. Kewell dönse ilk 18'e zor girer.

Mehmet Vural;

Arda yabancıları sevmiyor. Artist. Büyük takımlarda oynamsı için kırk fırın ekmek yemesi lazım

vs vs...

Seçin, beğenin, alın. Benim düşüncem üst bölümde yazdığım isimler futboldan biraz daha iyi anlarlar gibi. Bilemiyorum tam olarak yine de takdir sizin...
  10. 14.02.2010, 13:07 Mesaj #5185

NAMIK ZENGİN, post: 916510 Nickli Üyeden Alıntı

Görülen söyleniyor burada. Statta bir maç izleyin ve özellikle Elano'ya ve Arda'ya dikkat edin. Kaç maçta oldu bu durum. Hatta maç istatistiklerinde bile bazı şeyler görülüyordu Arda 15 dakika kala oyuna giren Aydın'a maç boyu oynayan Elano'dan fazla pas atmıştı.

Elanonun pas istemeye pekte niyeti yok zaten kendisini maç içinde navigasyonla arıyo arkadaşları..

Yabancılara taksa nondaya penaltı kullandırtmazdı..Ki kaçırdı kendisi zor duruma düşebilirdi.
  11. 14.02.2010, 13:08 Mesaj #5186

Arda'nın futbolculuğuna yeteneğine laf eden yok ki zaten burada. Takım oyuncusu olmadığı yönünde eleştiriler var ve kısmen haklı yanlar var. Çok fazla kendine oynamaya başladı. Herkes bunu söylüyor. Türkiye-İspanya maçında örneğin sahada kimler kimler vardı sahanın en iyisi Arda'ydı böyle birçok maç var. Ancak söylediğimiz kendine oynamaması gerektiği.
  12. 14.02.2010, 13:08 Mesaj #5187

Capello antrenör değil.

Rijkaard adam değil.

Lippi İtalyan değil.

Zico Stajyer.

Arsene Wenger çocuk bakıcısı.

13. 14.02.2010, 13:12 Mesaj #5188

NAMIK ZENGİN, post: 916543 Nickli Üyeden Alıntı

Arda'nın futbolculuğuna yeteneğine laf eden yok ki zaten burada. Takım oyuncusu olmadığı yönünde eleştiriler var ve kısmen haklı yanlar var. Çok fazla kendine oynamaya başladı. Herkes bunu söylüyor. Türkiye-İspanya maçında örneğin sahada kimler kimler vardı sahanın en iyisi Arda'ydı böyle birçok maç var. Ancak söylediğimiz kendine oynamaması gerektiği.

Takım iyi oynamıyor ki?

Ya ardada onlarla birlikte kaybolacak yada topu ayağında tutacak dikkat edin ardanın bireysel oynadığı gözüken maçlarda hep takım kötü oynamıştır..Mesela sezon başında uefa ön elemelerinde takım iyidi ardanın 6 maçta 7 asisti var.Kimse o zaman bncillikten bahsetmiyordu..Bu adamın her maç oyun kimliğimi değişiyor? Hayır..

Bugün Messi ronaldo milli takım kötü oynayınca ayağına top gelmiyor tabi bizde olsa sorumsuz yüzü gülmüyor şımardı..Yani çok ilginç bi kafa yapınız var..
  14. 14.02.2010, 13:12 Mesaj #5189

Onur Albakar, post: 916540 Nickli Üyeden Alıntı

Elanonun pas istemeye pekte niyeti yok zaten kendisini maç içinde navigasyonla arıyo arkadaşları..

Yabancılara taksa nondaya penaltı kullandırtmazdı..Ki kaçırdı kendisi zor duruma düşebilirdi.

Bak dostum ben yabancılara taktı falan demedim. O pozisyonda da Elano'dan alıp Nonda'ya verdi bunu da söyleyeyim. Elano'nun da kaç kere pas istemek için yaklaştığını ve göz göre göre atmadığına da gördüm. Benim görüşümde olan da bir çok insan var ve bilmiyorum en azından ben işkembeden sallamıyorum bu durumu. Bu kanıları da maçları statta izlediğimden net olarak söylüyorum. Birkaç maçta özellikle Elano'ya ve Arda'ya dikkat ettim ve durum gerçekten böyleydi. Arda'nın Fener maçından beri Trabzon maçı hariç gerçekten iyi oynadığı maç da hatırlamıyorum çünkü çok maçta sürekli çalıma kaçıyor ve atakları yavaşlatıyor tek pas yapsa rakibi de şaşırtacak ve bu bizim için avantaj olacak. Herkes burada Arda'nın iyiliğini istediği için eleştiri yapıyor bunu da unutmayalım.
  15. 14.02.2010, 13:12 Mesaj #5190

Semih Yüksel, post: 916545 Nickli Üyeden Alıntı

Capello antrenör değil.

Rijkaard adam değil.

Lippi İtalyan değil.

Zico Stajyer.

Arsene Wenger çocuk bakıcısı.

Tek tek yazdığımda buna benzer tepkiler aldığım oldu. Örneğin Skibbe'nin mesajını alıntıladığımda

"Skibbe iyi adamdı ama futboldan anlamıyordu" diye bir cevap geldi. O yüzden bunları ciddi ciddi yazan biri olursa şaşırmam

Yukarı Git