1. 14.02.2010, 13:17 Mesaj #5191
    Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN

Onur Albakar, post: 916555 Nickli Üyeden Alıntı

Takım iyi oynamıyor ki?

Ya ardada onlarla birlikte kaybolacak yada topu ayağında tutacak dikkat edin ardanın bireysel oynadığı gözüken maçlarda hep takım kötü oynamıştır..Mesela sezon başında uefa ön elemelerinde takım iyidi ardanın 6 maçta 7 asisti var.Kimse o zaman bncillikten bahsetmiyordu..Bu adamın her maç oyun kimliğimi değişiyor? Hayır..

Bugün Messi ronaldo milli takım kötü oynayınca ayağına top gelmiyor tabi bizde olsa sorumsuz yüzü gülmüyor şımardı..Yani çok ilginç bi kafa yapınız var..

Bence sizin çok ilginç bir kafa yapınız var. Takımın iyi oynayıp oynamadığını belirleyecek adamların başında Arda gelir. Adam bakacak bu takımda iş yok ben kendim oynarım mı diyecek? Bu nasıl bir mantıktır? Nerede kaldı saha içi disiplini ki Arda takım kaptanı takımı onun yönlendirmesi lazım. Antalya maçında takım iyi oynamıyormuydu da aldı gene herkese çalım atmaya çalışıp topu dışarı çıkardı. Gerçekçi yorumlar yapalım lütfen.
  2. 14.02.2010, 13:17 Mesaj #5192

NAMIK ZENGİN, post: 916556 Nickli Üyeden Alıntı

Arda'nın Fener maçından beri Trabzon maçı hariç gerçekten iyi oynadığı maç da hatırlamıyorum çünkü çok maçta sürekli çalıma kaçıyor ve atakları yavaşlatıyor tek pas yapsa rakibi de şaşırtacak ve bu bizim için avantaj olacak. Herkes burada Arda'nın iyiliğini istediği için eleştiri yapıyor bunu da unutmayalım.

Peki fener maçından sonra gerçekten iyi oynadığımız bir maçı hatırlıyon mu?
  3. 14.02.2010, 13:18 Mesaj #5193

Ahmet Özgün Güven, post: 916557 Nickli Üyeden Alıntı

Tek tek yazdığımda buna benzer tepkiler aldığım oldu. Örneğin Skibbe'nin mesajını alıntıladığımda

"Skibbe iyi adamdı ama futboldan anlamıyordu" diye bir cevap geldi. O yüzden bunları ciddi ciddi yazan biri olursa şaşırmam

Bunların hepsi gerçek yalnız. Bizzat kendim duydum.
  4. 14.02.2010, 13:19 Mesaj #5194

Arda forvet oynadığı için etkisiz gözüküyor, oysa oynamasa 1 pozisyon dahi bulamaz GS... Keita pozisyon harcamada çok cömert maşallah... Arda yine rakip savunmadan bir sürü adam düşürüyor...
  5. 14.02.2010, 13:19 Mesaj #5195

NAMIK ZENGİN, post: 916568 Nickli Üyeden Alıntı

Bence sizin çok ilginç bir kafa yapınız var. Takımın iyi oynayıp oynamadığını belirleyecek adamların başında Arda gelir. Adam bakacak bu takımda iş yok ben kendim oynarım mı diyecek? Bu nasıl bir mantıktır? Nerede kaldı saha içi disiplini ki Arda takım kaptanı takımı onun yönlendirmesi lazım. Antalya maçında takım iyi oynamıyormuydu da aldı gene herkese çalım atmaya çalışıp topu dışarı çıkardı. Gerçekçi yorumlar yapalım lütfen.

Ben takım kötü oynayınca kendi oynuyo demiyorum sorumluluk almaya çalışırken bireysel gözüküyor diğerleri ona ayak uyduramayınca.

Mesela bir maçta düşün kendini sen takımın en iyisisin yanındaki oyuncular o gün kötü fazla bişey yapamıyorlar sende onlara uyup aldığın pası geri mi atarsın topu alıp bişeyler yapmaya çalışırmısın?sonuç önemli değil becerir veya beceremez zaten becerirse kral olursun beceremezse yuhalanırsın
  6. 14.02.2010, 13:21 Mesaj #5196

Onur Albakar, post: 916570 Nickli Üyeden Alıntı

Peki fener maçından sonra gerçekten iyi oynadığımız bir maçı hatırlıyon mu?

Gençlerbirliği, Dinamo Bükreş, Sivas, Antalya kısmen Pana maçında da iyiydik. Gençlerbirliği maçı da geçenki Antalya maçıyla beraber sezonun en iyi oyununu oynadığımız maçtı bana göre
  7. 14.02.2010, 13:22 Mesaj #5197

NAMIK ZENGİN, post: 916585 Nickli Üyeden Alıntı

Gençlerbirliği, Dinamo Bükreş, Sivas, Antalya kısmen Pana maçında da iyiydik. Gençlerbirliği maçı da geçenki Antalya maçıyla beraber sezonun en iyi oyununu oynadığımız maçtı bana göre

Gençlerbirliği maçında Arda'nın yüzde yüz gollük üç pası vardı. Hem de ikisi tek pasla mükemmel bir şekilde verilmişti.
  8. 14.02.2010, 13:24 Mesaj #5198

Arda bu sezon ki Estonya maçına kadar evet takımda ki en büyük yıldızdı, halada öyledir ancaaak ne zaman ki bencil, pas vermeyen takım oyununa katılmayan bir oyuncu oldu o zaman dedim ki Arda'nın gitme vakti geldi. Bence bu sezon sonu gitmesi hem onun için hem bizim için doğru olandır.
  9. 14.02.2010, 13:25 Mesaj #5199

Onur Albakar, post: 916580 Nickli Üyeden Alıntı

Ben takım kötü oynayınca kendi oynuyo demiyorum sorumluluk almaya çalışırken bireysel gözüküyor diğerleri ona ayak uyduramayınca.

Mesela bir maçta düşün kendini sen takımın en iyisisin yanındaki oyuncular o gün kötü fazla bişey yapamıyorlar sende onlara uyup aldığın pası geri mi atarsın topu alıp bişeyler yapmaya çalışırmısın?sonuç önemli değil becerir veya beceremez zaten becerirse kral olursun beceremezse yuhalanırsın

Bak ona gerçekten lafım yok. Hatta taraftar olarak biz de verin Arda'ya bari o birşeyler yapsın deriz tabii ki böyle maçlar da oldu ancak takımın iyi oynamasına rağmen Arda'nın çok çalıma kaçtığı maçlar da oldu. Burada eleştiriyorsam gerçekten üzüldüğüm içindir. Sonu Hasan Şaş'a benzeyecek diye korkmamdan dolayıdır. Tek istediğim biraz basit oynasın ve takım oyuncusu olsun bize onun sahadaki varlığı yeter zaten.
  10. 14.02.2010, 13:27 Mesaj #5200

Can Akkaya, post: 916591 Nickli Üyeden Alıntı

Arda bu sezon ki Estonya maçına kadar evet takımda ki en büyük yıldızdı, halada öyledir ancaaak ne zaman ki bencil, pas vermeyen takım oyununa katılmayan bir oyuncu oldu o zaman dedim ki Arda'nın gitme vakti geldi. Bence bu sezon sonu gitmesi hem onun için hem bizim için doğru olandır.

Arda'nın bencilliği bazen işe yarıyor çünkü hiç olmadık yerde pozisyon yaratabiliyor... Ayrıca bu, Topal ve Sarp'tan kaynaklanıyor genelde, orta saha adam gibi hücum pasları yapamadığı için, takım düzgün atak yapamıyor, Keita ve Arda bu yüzden çok çalıma giriyorlar... Elano'da bu yüzden oyuna ağırlığını koyamıyor... Barcelona'nın orta sahasını izleyin ne demek istediğimi anlarsınız... Arda'nın bireysel yetenekleri olmasa heralde pozisyona falan da giremeyiz... Takım da forvet olmadığını söylememe gerek yok heralde ? Ayrıca Baros ve Kewell oynarsa elbette Arda bu kadar top tutmuyor ayağında...
  11. 14.02.2010, 13:27 Mesaj #5201

Ahmet Özgün Güven, post: 916588 Nickli Üyeden Alıntı

Gençlerbirliği maçında Arda'nın yüzde yüz gollük üç pası vardı. Hem de ikisi tek pasla mükemmel bir şekilde verilmişti.

Biliyorum o pasları. O maçta iyi oynamıştı o maçı da unutmuşum pardon. Hatta Barış'a verdiği bir pas vardır Barış çocuğun emeğine yazık etmişti ama mesela o maçta da Elanoyla sorun yaşamışlardı hatta ilk defa stada gelen bir arkadaşım bana inanmazdı önceden bunu söylediğimde çıktığımızda yorumu Elano'yu bezdirirler böyle yaparlarsa şeklindeydi.
  12. 14.02.2010, 13:29 Mesaj #5202
  13. 14.02.2010, 13:29 Mesaj #5203

Bu kadar uğraştım bir daha yazayım

Çek Cumhuriyeti maçı sonrası maçla ilgili görüşleri sorulan Arsene Wenger sadece;

Bu akşam fantastik bir Arda Turan izledim

dedi.

İtalya maçı sonrası Marcelo Lippi;

Türk takımında çok beğendiğim isimler var ama şımarmasınlar diye isim vermeyeceğim dedi. Ancak ısrarlar üzerine Arda ismini söyledi. İkili daha sonra beraber yemek yedi

Fabio Capello;

Hasan gibi bir yeteneği bitirdiniz bari Arda'yı koruyun. Ama ben onun sezon sonu ingiltereye gideceğini biliyorum

Frank Rijkaard;

Arda dünyada her takımda oynayabilecek kapasitede. Ama ben onun kalmasını tercih ederim

Arda'nın durumu takımı direkt etkiliyor. Arda iyi olursa arkadaşları da ona uyum sağlıyor

Zico;

Arda bizde olsaydı şampiyon olurduk...

Kod

"Benim oyuncum değil ama Galatasaraylı Arda Turan’nın da geleceği çok parlak. Şimdiden Milli Takımın değişmez orta saha yıldızı ve İtalyan Ligi’nde çok rahat oynar"
    (Fenerbahçe'nin başındayken İnter maçı için italya'ya gittiklerinde yaptığı açıklamadan)

Gheorghe Hagi;

Arda'nın yeteneğini görmedim, hissettim. 10 numarayı haketti. Avrupaya gitmek onun kararı. Ama Galatasaray'dan daha büyük bir yere gitmeli

Michael Skibbe;

Arda real madrid dahil dünyadaki bütün takımlarda oynayabilecek özellikte. Çalıştığım en yetenekli futbolcu diyebilirim

Elano Blumer;

Arda her şeyden önce mükemmel bir insan. Takım arkadaşları için her konuda hassas davranıyor. Yabancıların rahat etmesi için de üzerimize titriyor. Herkese karşı saygılı. Futbolu da mükemmel. Kişiliğine de, futboluna da hayranım. Avrupa’ya gitmesi konusuna gelince, bana göre bu operasyonun Galatasaray ve Arda’nın çıkarlarıyla örtüşmesi lazım. Avrupa’da başarılı olmak isteyen Galatasaray’ın, takım için çok önemli bir futbolcu olan Arda’yı şimdi göndermesi doğru olur mu diye düşünmek lazım. Arda’nın Avrupa’daki büyük bir kulübe gitmesi gerekiyor. Çünkü onun kalitesinde bir futbolcu herhangi bir takıma gitmemeli. İngiltere veya İspanya’da bile olsa sıradan bir takıma gitmesi yanlış olur diye düşünüyorum

Alex(2007);

Türkiye'de en beğendiğim futbolcu Arda

Alex(2010);

Türkiye'deki en iyi yerli futbolcu Arda. Kendine bakarsa çok başarılı olur.

Bir bunlar var bir de;

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Meriç Tunca(Messi-Arda kıyası);

Biri nefis çalımları, oynadığı futbol ve attığı gollerle sürekli gündemde..

Diğeri; Aşk hayatı, olayları ve domuz gribiyle gündeme geliyor..

Biri sempatikliği ile tüm dünyanın sevgisini kazanmış durumda..

Diğeri, antipatikliğiyle kendi taraftarını bile kendinden nefret ettirme durumuyla karşı karşıya..

vs...

Ahmet Çakar;

Messi ile arda arasındaki fark benimle bir kadın arasındaki fark kadardır. Arda büyük takımlarda oynayamaz kafası büyük...

Forumumuzdan;

M.Akın Güney;

Arda o kadar iyi bir futbolcu değil. Şutları kaleye zor yetişiyor. Kewell dönse ilk 18'e zor girer.

Mehmet Vural;

Arda yabancıları sevmiyor. Artist. Büyük takımlarda oynamsı için kırk fırın ekmek yemesi lazım

vs vs...

Seçin, beğenin, alın. Benim düşüncem üst bölümde yazdığım isimler futboldan biraz daha iyi anlarlar gibi. Bilemiyorum tam olarak yine de takdir sizin...
  14. 14.02.2010, 13:30 Mesaj #5204

Can Akkaya, post: 916591 Nickli Üyeden Alıntı

Ne kadar eleştirsem de son zamanlardaki yaptıklarını beğenmesem de Arda'nın en az bir yıl daha kalmasını kesinlikle istiyorum. Arda'sız Galatasaray'a alışmak çok zor olacak gibime geliyor.
  15. 14.02.2010, 13:32 Mesaj #5205

Ben bu Meriç Tunca'ya dalacam en sonunda.

Yukarı Git