1. 27.02.2010, 01:33 Mesaj #5431
    Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN

Şu Atletico'nun sol kanadında oynadığını düşünsenize.Müthiş pas yapan ve onu tehlikeli olduğu bölgede sıkça pozisyona sokacak bir takım.Gerçekten potansiyeli ortaya çıkardı.İnşallah bizdeki orta saha kazmaları giderdi o potansiyeli burda gerçekleştirir.
  2. 28.02.2010, 07:15 Mesaj #5432

ali ertan, post: 951147 Nickli Üyeden Alıntı

Ben gözlerimle izledim de senin nerenle izlediğin belli.. Beğenmediğimiz Hasan Şaş bu adamdan bin kat daha iyi idi... O da bunun gibi çalıma kaçıp kendi ekseni etrafında dönerdi ama en azından canavar gibi koşup pres yapardı.. En azından kendi tembelliğine bakmadan yapılan ufak bir pas hatasında Keita gibi sahanın en iyi ve en çok koşan adamına "kaptan" olarak fırça atmazdı.. Hasan Şaş sinirlendiği zaman sadece kendine zarar verirdi.. Bu adam yaşına başına bakmadan herkese laf atıyor bunu da mı görmüyorsunuz.. Büyük kaptan Bülent Korkmaz bile arkadaşlarına kızdığında hemen özür dilerdi.. Bu adam kıçını kaldıramadığı gibi sopa yutmuş gibi dayılanıyor üstelik... Keita ileride pres yaparken seyreden ve Keitadan 6 yaş daha genç birinden bahsediyorum.. Birilerinin Galatasaray ın ruhu dediği adamdan bahsediyorum ben.. Kimse kusura bakmasın arkadaş.. Benim Galatasarayımın ruhu bu kadar ucuz olamaz.. Hakan Şükür,Bülent Korkmaz ve Hagi gibi adamları gördük biz.. Bu arda onların tırnağı dahi olamaz..

Biraz dolmuşsun Ardaya karşı ama bende sana yakın düşünüyorum futboldan çok anladğını düşündüğüm insanlarda boyle düşünüyor. Arda bu takımın önemli oyuncularından biridir ama asla bir yıldız asla bir Sergen veya Hagi değildir olamaz da. Oyle bir yeteneği artı karakteri yok bana göre. Kewell kadar da iyi bir topcu değil kesinlikle.

Yetenekli ama temeli zayıf bir oyuncu Arda. Ne hızlıdır ne çok koşar nede iyi şut çeker. Bazen öyle bir çalım atarki herkes hayran kalır ama 1 maç iyi oynar 3 maç vasatı aşamaz. Çocuğada yazık ettiler bu yaşta 10 numara ve kaptanlık vererek ne gerek vardı. Ayhanın , Servetin , Kewell 'ın olduğu takımda Arda'mı kaptanlık yapar.

Bu yorumlarımı skora göre yapmadım hatta son 2-3 maçtır biraz daha olumlu düşünüyorum arda hakkında ama senede max 7-8 maçta iyi oynayan adam Gs'nin yıldızı 10 numarası olmamalı. Keita var bu takımda Keita !
  3. 28.02.2010, 09:58 Mesaj #5433

Çek Cumhuriyeti maçı sonrası maçla ilgili görüşleri sorulan Arsene Wenger sadece;

Bu akşam fantastik bir Arda Turan izledim

dedi.

İtalya maçı sonrası Marcelo Lippi;

Türk takımında çok beğendiğim isimler var ama şımarmasınlar diye isim vermeyeceğim dedi. Ancak ısrarlar üzerine Arda ismini söyledi. İkili daha sonra beraber yemek yedi

Fabio Capello;

Hasan gibi bir yeteneği bitirdiniz bari Arda'yı koruyun. Ama ben onun sezon sonu ingiltereye gideceğini biliyorum

Frank Rijkaard;

Arda dünyada her takımda oynayabilecek kapasitede. Ama ben onun kalmasını tercih ederim

Arda'nın durumu takımı direkt etkiliyor. Arda iyi olursa arkadaşları da ona uyum sağlıyor

Zico;

Arda bizde olsaydı şampiyon olurduk...

Kod

"Benim oyuncum değil ama Galatasaraylı Arda Turan’nın da geleceği çok parlak. Şimdiden Milli Takımın değişmez orta saha yıldızı ve İtalyan Ligi’nde çok rahat oynar"
    (Fenerbahçe'nin başındayken İnter maçı için italya'ya gittiklerinde yaptığı açıklamadan)

Gheorghe Hagi;

Arda'nın yeteneğini görmedim, hissettim. 10 numarayı haketti. Avrupaya gitmek onun kararı. Ama Galatasaray'dan daha büyük bir yere gitmeli

Michael Skibbe;

Arda real madrid dahil dünyadaki bütün takımlarda oynayabilecek özellikte. Çalıştığım en yetenekli futbolcu diyebilirim

Elano Blumer;

Arda her şeyden önce mükemmel bir insan. Takım arkadaşları için her konuda hassas davranıyor. Yabancıların rahat etmesi için de üzerimize titriyor. Herkese karşı saygılı. Futbolu da mükemmel. Kişiliğine de, futboluna da hayranım. Avrupa’ya gitmesi konusuna gelince, bana göre bu operasyonun Galatasaray ve Arda’nın çıkarlarıyla örtüşmesi lazım. Avrupa’da başarılı olmak isteyen Galatasaray’ın, takım için çok önemli bir futbolcu olan Arda’yı şimdi göndermesi doğru olur mu diye düşünmek lazım. Arda’nın Avrupa’daki büyük bir kulübe gitmesi gerekiyor. Çünkü onun kalitesinde bir futbolcu herhangi bir takıma gitmemeli. İngiltere veya İspanya’da bile olsa sıradan bir takıma gitmesi yanlış olur diye düşünüyorum

Alex(2007);

Türkiye'de en beğendiğim futbolcu Arda

Alex(2010);

Türkiye'deki en iyi yerli futbolcu Arda. Kendine bakarsa çok başarılı olur.

Bir bunlar var bir de;

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Meriç Tunca(Messi-Arda kıyası);

Biri nefis çalımları, oynadığı futbol ve attığı gollerle sürekli gündemde..

Diğeri; Aşk hayatı, olayları ve domuz gribiyle gündeme geliyor..

Biri sempatikliği ile tüm dünyanın sevgisini kazanmış durumda..

Diğeri, antipatikliğiyle kendi taraftarını bile kendinden nefret ettirme durumuyla karşı karşıya..

vs...

Ahmet Çakar;

Messi ile arda arasındaki fark benimle bir kadın arasındaki fark kadardır. Arda büyük takımlarda oynayamaz kafası büyük...

Forumumuzdan;

M.Akın Güney;

Arda o kadar iyi bir futbolcu değil. Şutları kaleye zor yetişiyor. Kewell dönse ilk 18'e zor girer.

Mehmet Vural;

Arda yabancıları sevmiyor. Artist. Büyük takımlarda oynamsı için kırk fırın ekmek yemesi lazım

vs vs...

Seçin, beğenin, alın. Benim düşüncem üst bölümde yazdığım isimler futboldan biraz daha iyi anlarlar gibi. Bilemiyorum tam olarak yine de takdir sizin...
  4. 28.02.2010, 10:08 Mesaj #5434

Hayrola abiciğim sabah sabah Arda sevgin mi kabardı?
  5. 28.02.2010, 11:30 Mesaj #5435

Ahmet Özgün Güven, post: 954960 Nickli Üyeden Alıntı

Çek Cumhuriyeti maçı sonrası maçla ilgili görüşleri sorulan Arsene Wenger sadece;

dedi.

İtalya maçı sonrası Marcelo Lippi;

Fabio Capello;

Frank Rijkaard;

Zico;

Kod

"Benim oyuncum değil ama Galatasaraylı Arda Turan’nın da geleceği çok parlak. Şimdiden Milli Takımın değişmez orta saha yıldızı ve İtalyan Ligi’nde çok rahat oynar"
    (Fenerbahçe'nin başındayken İnter maçı için italya'ya gittiklerinde yaptığı açıklamadan)

Gheorghe Hagi;

Michael Skibbe;

Elano Blumer;

Alex(2007);

Alex(2010);

Bir bunlar var bir de;

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Meriç Tunca(Messi-Arda kıyası);

vs...

Ahmet Çakar;

Forumumuzdan;

M.Akın Güney;

Mehmet Vural;

vs vs...

Seçin, beğenin, alın. Benim düşüncem üst bölümde yazdığım isimler futboldan biraz daha iyi anlarlar gibi. Bilemiyorum tam olarak yine de takdir sizin...

üsttekiler benim için Futbol otoritesidir. Alttakiler kim bilmiyorum.
  6. 28.02.2010, 12:22 Mesaj #5436

Arda Turan kötü oyuncudur, Arda Turan yıldız değildir diyen adama futbolla ilgili bir şeyler anlatmaya çalışmak, tartışmaya girmek faydasız.
  7. 28.02.2010, 12:34 Mesaj #5437

Gerçekten eleştirilecek birşey bulabildiğinizde mantıklı şekilde eleştirin derim.Adamla ilgili o kadar saçma eleştiriler oluyor ki...
  8. 28.02.2010, 13:06 Mesaj #5438

arkadaşlar eleştirken biraz düşünün bu adam türkiye'nin yetiştirdiği en büyük yetenek. siz bu adama neler neler söylüyor nasıl itham ediyorsunuz. arda dediğiniz gibiyse türk futbolu ve futbolcusu bitmiştir(yazık)...
  9. 28.02.2010, 13:14 Mesaj #5439

Arda yıldız değilmiş. Neremle güleceğimi şaşırdım.

Ulan bu adam Türkiye'nin en iyi futbolcusu konumunda şu anda. Dünya onu konuşuyor. Nasıl yıldız değil yahu?
  10. 28.02.2010, 14:06 Mesaj #5440

Sağır sultan biliyor Arda'nın nasıl bir oyuncu olduğunu. Yok şut çekemiyormuş, yok hızlı değilmiş. Gülerler bu yorumlara.

Ünlü analiz şirketi ‘Bleacher Report’ tarafından düzenlenen, “Dünya Kupası’nda göremeyeceğimiz 10 büyük yıldız” anketinde Arda Turan ilk sırayı aldı.

Kaustak Bose tarafından hazırlanan raporda Arda için, "Dünyanın sayılı genç futbolcularından birisi olan Arda, böyle bir turnuvada forma giyemediği için belki de gelecek sezon büyük bir takımda forma giyme şansını yitiriyor. Çünkü transfer yapacak devlerin gözü turnuvada olacak, Dünya Kupasında oynamamak onun için dezavantaj" yorumu yapıldı. Bu arada listede Hazard 2, Modric 3, Akinfeev 4, Vermaelen 5, Dzagoev 6. sırada yer aldı.

11. 28.02.2010, 21:40 Mesaj #5441
  12. 28.02.2010, 21:40 Mesaj #5442
  13. 28.02.2010, 22:06 Mesaj #5443
  14. 28.02.2010, 22:22 Mesaj #5444
    Fehmi Kaplan
    Misafir
    • Fehmi Kaplan
    • Misafir

Bencil oynuyor ve oynadıgı futbolu da beğenmiyorum Elano Keita gibi adamların cok daha kaliteli futbolcular oldugunu düsünüyorum
  15. 28.02.2010, 22:23 Mesaj #5445

bencil mencil kosmuyor falan filan bos laflar bunlar

ben icraatina bakarim

1 gol 1 asisst helal sana KAPTAN!!

Yukarı Git