1. 02.03.2010, 23:34 Mesaj #5506
    Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN

hafta içi milli maç var sanırım. fazla oynatmasalar kaptanı. zaten yorulmuş. Dinlenmesi lazım.
  2. 03.03.2010, 02:22 Mesaj #5507

Aslında bana cevap verecek nokta bırakmamışsın.. Çünkü kendi yazdığın şeylerin çoğunu aynı yazı içerisindeki başka paragraflarda çürütme becerisi göstermişsin.. ki bu durumda bana sadece bunları deşifre etmek kalıyor..

Suç teşkil etmemesi için şöyle diyelim, benzer eleştirileri duyduğum yazarlar var. Ama satılık olmadıklarına %100 eminim.

Hıncal Uluç çıktı bir 35 yaşında gibi top oynuyor dedi milletin ağzına pelensenk oldu.

Sergen Yalçın, Arda şut çekemiyor yıldız futbolcu değil dedi.

Rıdvan, Arda bir kanat oyuncusu için yavaş dedi.

Fiziği için futbolcu olmaya uygun değil diyen Ahmet Çakar mıydı, Erman mıydı hatırlamıyorum. Koca kafa ilan ettiler adamı.

Zaten Arda koşmuyorcular var ki en sonunda onlar bile Arda'nın koştuğunu kabul etmek zorunda kaldılar. Sene başında Arda ile Elano aynı takımda oynamaz diyen tonla dingilden bahsediyorum. Bunlar aynı zamanda Elano koşmuyorcuları da oluşturuyor. Topu 3 kereden fazla sektirebilen hiç bir adam koşmaz görüşündeler ezelden beri.

*Önceki mesajında satılık diye itham (ithaf değil) ettiğin insanlar için satılık olmadıklarına %100 eminim demişsin.. üzerinde durulacak bir konu olmadığı için geçelim bunu...

*Ben hiç bir zaman Arda nın yıldız futbolcu olmadığını ve şut çekemediğini iddia etmedim.. sırf haklı çıkmak adına başkalarının yazdıkları üzerinden benimle tartışma.. dikkatli okuyanlara karşı komik duruma düşersin...

*Yazdıklarının içinde adam yerine koyabileceğim tek kişi Rıdvan dır.. ki Rıdvan Arda'yı en çok öven yorumculardan biridir... Kanat oyuncusu için yavaş deyişine de katılıyorum ayrıca.. Arda topu stop edip kendi ekseni etrafında dönene kadar rakip savunma çoktan yerleşmiş oluyor ve benim Hasan Şaş sendromu dediğim de tam olarak budur.. Dikkat et Arda topu ayağında tutmasın demiyorum.. Topu alır almaz hemen karar erip harekete geçmesi lazım.. Zaten Euro 2008 maçlarımıza bakarsan benim istediğim Arda nın orada var olduğunu görürsün.. Demek ki Arda yapamadığı için değil, yeterince çalışmadığı için ya da başka nedenlerle 2008 de yapabildiklerini yapmıyor...

*Arda nın fiziği TSL standartları için yeterli olabilir fakat dünya da üst düzey yıldız olarak kabul edilen oyuncuların hiçbiriyle kıyaslanamaz.. Top class oyuncular içinde en zayıfı olan Messi bile fizik güç olarak nereden nereye geldi.. fakat Arda gün geçtikçe hantallaşıyor.. Fizik tabirinden oyuncunun başını gözünü anlıyorsan zaten seninle futbol tartışmamız anlamsız kalıyor.. Bunu Ahmet Çakar'la tartışabilirsin...

Senin eleştirilerine gelince... Eskiden 6 adam arasından top çıkarırken şimdi 2-3 kişi topu Arda'dan almak için yetiyormuş. Kritere gel. Yahu 3 kişi basınca bir adam topu kaptırıyor diye eleştirilir mi? Senin beklentin benimkinden büyük hafız.

Eğer 2 yıl önce daha fazlasını yapan adam şimdi yapamıyorsa eleştirilir.. Evet "Hafız" benim Arda dan beklentilerim senden çok daha fazla çünkü iyi çalışan ve kendini geliştiren bir Arda nın bu olmadığını senden çok daha iyi biliyorum... Ardayı eleştiriyorum evet.. çünkü senin beğenmediğin benim de ciddiye almadığım Hıncal "Arda Messi'den daha yetenekli" derken Arda nın kendisi "Messi dünyanın en iyi futbolcusu.. lütfen beni onunla kıyaslamayın" (burada kısaca ben kendi çöplüğümün horozu olayım demek istiyor) demektedir.. Aynı Arda Messi ile yaşıt olduklarını ve 3 yıl önce ikisinin arasında bu kadar fark olmadığını düşünmek istemiyorsa ben bu zihniyeti eleştiririm elbette..

Hep aynı çalımı atıyor diye eleştirmişsin adamı. Yahu adam tekniği neyse o teknikle oynamaya devam ediyor. Tabiki dripling tarzı değişmeyecek. Windows mu bu silip yerine Linux kurasın. Zidane kariyeri boyunca değiştirdi mi ki adam geçme tarzını. Bi sene Zidane çalımı atayım, bir sene Saviçevic çalımı atayım, bir sene Weah gibi oynayayım. Bu mudur?

Evet "Hafız"... aynen budur. Bir üst paragrafta bahsettiğim Messi 3 yıl önce şu an yaptığı hareketlerin hepsini yapıyormuydu zannediyorsun.. Ya da C.Ronaldo'nun yaptığı fantastik hareketler üzerinde her antrenmanda yüzlerce kez pratik yaptığını ve kendisini ezberleyen savunmacılara karşı sürekli yeni figürler bulmaya çalıştığını bilmiyorsan ve bunları doğaçlama yaptığını zannediyorsan seninle 1960 ların futbolunu konuşmalıyız sanırım... Bunların hiçbirini bilmiyorsan G.Saray'da ki 5. yılında kendisinden hiç görmediğimiz hareketlerle ağzımızı açık bırakan 36 yaşındaki Hagi yi düşün "Hafız"...

Arda kendini geliştirmiyormuş. Arda bu sene lider olmayı öğrendi, öğreniyor. Mental özelliklerini geliştiriyor. Topu çok tutuyor demişsin ayağında. Eskisinden fazla tutmuyor. Sadece göremediğiniz nokta, zaten adam bunu becerebildiği için forvet oynadı kaç maçtır. Topu ayağında tutup takımı hücuma yerleştirsin diye. Çünkü onun gibi top saklayan adamımız yok. Keita'ya ver yürüsün gitsin. Keita topla takımını rakip sahaya yerleştirmez. İzleyin Arda'yı. Sakatlarımız dönüyor. Üzerindeki yük yakında azalıcak. Mevkisine dönücek. O zaman görücez hızlı düşünmeyi, gereksiz top tutmayı.

Arda'nın topu ayağında çok tuttuğunu yazdığımı da nereden çıkardın "Hafız" ? Arda oyun stili ve yetenekleri itibariyle tek pas oyuncusu değildir.. Messi de ayağında top tutuyor fakat topu alınca kendi ekseni etrafında dönerek ilk çalımını kendine atmıyor... Ben "Arda'nın bu sene daha fazla asist ve skor üretmesinin nedeni tüm topların Arda'da toplanmasıdır" diyorumama sen konuyu yine başka tarafa çekiyorsun... Olmuyor Hafız olmuyor...

Örn.: Diyelim ki Arda daha önce topla 100 defa buluşup 20 asist yapıyordu.. şimdi de 200 defa buluşup 30 asist yapıyorsa ben buna ilerleme değil gerileme derim..

Arda topla süratli değil demişsin. Hız doğal yetenektir. Neyini eleştiriyosun anlamadım. Zaten adam bu hızıyla Arda olmuş. Bu beklentiyi yaratmış insanlarda. Hız konusunda Arda'yı eleştirmek boş lafın daniskasıdır. Kaldı ki topsuz koşuda çok hızlı olmasa da, topla beraber hızlı bir oyuncu Arda. Bir Ribery değil ama o süperstar Sergen'den hızlı. O zaman Sergen'e süperstar diyorsanız susacaksınız.

Evet hız kısmen de olsa doğal yetenektir.. Ama asla sabit bir yetenek değildir... Arda'nın 2008 yılındaki hızıyla şimdi ki hızı arasında fark olmadığını iddia ediyorsan, bu neyin daniskasıdır bilemem artık.. Sergen örneğin çok iyi olmuş.. Eğer kayıtlarında varsa 1999 yılındaki Almanya-Türkiye (0-0) maçını izle derim.. Sergen in kendi yarı sahasından itibaren attığı deparla nasıl tüm Alman savunmasını peşine taktığını görürsün.. Ama sonrasındaki göbekli Sergen i ben bile sahada geçerdim... Demek ki neymiş "Hafız"? Arda nın hızı bu diyip işin içinden çıkmamak gerekirmiş...

Arda koşmuyor demişsin. İlk 5 e girdiği maç sayısı 3 ü geçmez demişsin. Bunu Lig TV'nin istatistik sitesi söylüyorsa eğer bıraksınlar bu işi. Adamın ilk 5 e girmediği maç sayısı 1 i geçmez diyorum ben de. Komik olmayın. Hiç durmadan topla topsuz sürekli koşuyor Arda. Sabri dışında ondan daha çok koşan adam göremiyorum bu takımda. Lig TV sitesiymiş. Görüyorum ben, ihtiyacım yok o dandik kanalın dandik istatistiklerine. Kaldı ki bu takımda bir koşan koşmayan sıralaması varsa Arda takımın ofansif orta sahasıyken kaleciden bir sonraki oyuncu olmaya hak sahibidir. Kaleciden 2 sonraki oyuncuyu eleştirdiğin gün gelir Arda'yı da eleştirirsin. Ondan önce bu eleştiriyi yaparsan gülerler adama, samimiyetine. Hani top rakipteyken en çok koşanlar listesinde ilk 5 e girmeyeceğinden değil de bir de top bizdeyken hesaplasınlar o istatistikleri, bakalım o zaman kim ne kadar koşmuş.

Koşu istatistikleri pek de karmaşık olmayan ortalama bir yazılım ile hatasıza yakın bir şekilde hesaplanabilir... Bu konuda bana yazacak birşey bırakmamışsın.. Çünkü kendi yazdığını kendin çürütmüşsün be "Hafız"...

Hele eleştirinin 7. maddesi evlere şenlik. Lig TV'nin istatistik sitesinden mi öğrendin bunları, Arda'nın kendini diğer oyunculardan üstün gördüğünü? Yoksa kankası, alt benliği, egosu musun adamın?

Gözünden pembe gözlükleri çıkarıp maçlarda Arda yı izlersen bu konuda Lig tv istatistiklerine hiç gerek kalmaz... Sadece Kasımpaşa maçından en az 3 örnek verebilirim sana.. Arda ilkokul maçlarındaki "topun sahibi çocuk" tan farksız davranıyor maalesef... Kendi hatasından kaynaklanan poizyonlarda bile takım arkadaşlarına (özellikle de yabancılara) kızma hakkını görebiliyor kendinde... Sakın bana liderlik falan deme çünkü liderliğin en önemli kriterlerinden biri toparlayıcı olmak ve Arda'nın yaptığının aksine başkasının hatasını bile üstlenebilmektir.. Zaten benim en çok kızdığım nokta da bu.. çünkü dikkat ettiysen diğer eleştirilerim hep Arda'nın kendini geliştirmesi daha iyi futbolcu olması üzerinedir.. Arda'ya yazılarımın hiçbir satırında kötü futbolcu demedim ve tam aksine Arda nın top class oyuncu olabilecek yeteneklere sahip olduğunu yazdım.. Ama bu konu onların hepsinden çok daha önemlidir.. Çünkü bana göre tarihimizin en kapasiteli kadrosuna sahibiz ve ne Arda'nın ne de başka birinin bu kadronun ahengine zarar vermesini kabul edemem...

Sığ ve sokak seviyesindeki tartışmalardan nefret ediyorsan önce öyle olmayacaksın. Kalkıp karşındakini sığ olmakla ve sokak seviyesinde davranmakla ithaf etmeyeceksin. Bu arada sokak derken? Bebek ya da Nişantaşı'ysa ortak nokta bulmamız mümkün.

Söylediklerine karşı tez istiyor yahu bir de. O kadar önemli şeyler söylüyorsun yani?

Yine bana verecek cevap bırakmamışsın sığ ve sokak seviyesinde (ya da kahvehane seviyesi demem lazımdı) (düşünmeden, peşin hükümlü ve önyargılı demek oluyor bu) deyişlerini bu yazdıklarından daha güzel ortaya koyamazdım.. Anlıyorsun değilmi "Hafız" ?
  3. 03.03.2010, 02:22 Mesaj #5508
  4. 03.03.2010, 04:19 Mesaj #5509

ali ertan, post: 963943 Nickli Üyeden Alıntı

Aslında bana cevap verecek nokta bırakmamışsın.. Çünkü kendi yazdığın şeylerin çoğunu aynı yazı içerisindeki başka paragraflarda çürütme becerisi göstermişsin.. ki bu durumda bana sadece bunları deşifre etmek kalıyor..

*Önceki mesajında satılık diye itham (ithaf değil) ettiğin insanlar için satılık olmadıklarına %100 eminim demişsin.. üzerinde durulacak bir konu olmadığı için geçelim bunu...

*Ben hiç bir zaman Arda nın yıldız futbolcu olmadığını ve şut çekemediğini iddia etmedim.. sırf haklı çıkmak adına başkalarının yazdıkları üzerinden benimle tartışma.. dikkatli okuyanlara karşı komik duruma düşersin...

*Yazdıklarının içinde adam yerine koyabileceğim tek kişi Rıdvan dır.. ki Rıdvan Arda'yı en çok öven yorumculardan biridir... Kanat oyuncusu için yavaş deyişine de katılıyorum ayrıca.. Arda topu stop edip kendi ekseni etrafında dönene kadar rakip savunma çoktan yerleşmiş oluyor ve benim Hasan Şaş sendromu dediğim de tam olarak budur.. Dikkat et Arda topu ayağında tutmasın demiyorum.. Topu alır almaz hemen karar erip harekete geçmesi lazım.. Zaten Euro 2008 maçlarımıza bakarsan benim istediğim Arda nın orada var olduğunu görürsün.. Demek ki Arda yapamadığı için değil, yeterince çalışmadığı için ya da başka nedenlerle 2008 de yapabildiklerini yapmıyor...

*Arda nın fiziği TSL standartları için yeterli olabilir fakat dünya da üst düzey yıldız olarak kabul edilen oyuncuların hiçbiriyle kıyaslanamaz.. Top class oyuncular içinde en zayıfı olan Messi bile fizik güç olarak nereden nereye geldi.. fakat Arda gün geçtikçe hantallaşıyor.. Fizik tabirinden oyuncunun başını gözünü anlıyorsan zaten seninle futbol tartışmamız anlamsız kalıyor.. Bunu Ahmet Çakar'la tartışabilirsin...

Eğer 2 yıl önce daha fazlasını yapan adam şimdi yapamıyorsa eleştirilir.. Evet "Hafız" benim Arda dan beklentilerim senden çok daha fazla çünkü iyi çalışan ve kendini geliştiren bir Arda nın bu olmadığını senden çok daha iyi biliyorum... Ardayı eleştiriyorum evet.. çünkü senin beğenmediğin benim de ciddiye almadığım Hıncal "Arda Messi'den daha yetenekli" derken Arda nın kendisi "Messi dünyanın en iyi futbolcusu.. lütfen beni onunla kıyaslamayın" (burada kısaca ben kendi çöplüğümün horozu olayım demek istiyor) demektedir.. Aynı Arda Messi ile yaşıt olduklarını ve 3 yıl önce ikisinin arasında bu kadar fark olmadığını düşünmek istemiyorsa ben bu zihniyeti eleştiririm elbette..

Evet "Hafız"... aynen budur. Bir üst paragrafta bahsettiğim Messi 3 yıl önce şu an yaptığı hareketlerin hepsini yapıyormuydu zannediyorsun.. Ya da C.Ronaldo'nun yaptığı fantastik hareketler üzerinde her antrenmanda yüzlerce kez pratik yaptığını ve kendisini ezberleyen savunmacılara karşı sürekli yeni figürler bulmaya çalıştığını bilmiyorsan ve bunları doğaçlama yaptığını zannediyorsan seninle 1960 ların futbolunu konuşmalıyız sanırım... Bunların hiçbirini bilmiyorsan G.Saray'da ki 5. yılında kendisinden hiç görmediğimiz hareketlerle ağzımızı açık bırakan 36 yaşındaki Hagi yi düşün "Hafız"...

Arda'nın topu ayağında çok tuttuğunu yazdığımı da nereden çıkardın "Hafız" ? Arda oyun stili ve yetenekleri itibariyle tek pas oyuncusu değildir.. Messi de ayağında top tutuyor fakat topu alınca kendi ekseni etrafında dönerek ilk çalımını kendine atmıyor... Ben "Arda'nın bu sene daha fazla asist ve skor üretmesinin nedeni tüm topların Arda'da toplanmasıdır" diyorumama sen konuyu yine başka tarafa çekiyorsun... Olmuyor Hafız olmuyor...

Örn.: Diyelim ki Arda daha önce topla 100 defa buluşup 20 asist yapıyordu.. şimdi de 200 defa buluşup 30 asist yapıyorsa ben buna ilerleme değil gerileme derim..

Evet hız kısmen de olsa doğal yetenektir.. Ama asla sabit bir yetenek değildir... Arda'nın 2008 yılındaki hızıyla şimdi ki hızı arasında fark olmadığını iddia ediyorsan, bu neyin daniskasıdır bilemem artık.. Sergen örneğin çok iyi olmuş.. Eğer kayıtlarında varsa 1999 yılındaki Almanya-Türkiye (0-0) maçını izle derim.. Sergen in kendi yarı sahasından itibaren attığı deparla nasıl tüm Alman savunmasını peşine taktığını görürsün.. Ama sonrasındaki göbekli Sergen i ben bile sahada geçerdim... Demek ki neymiş "Hafız"? Arda nın hızı bu diyip işin içinden çıkmamak gerekirmiş...

Koşu istatistikleri pek de karmaşık olmayan ortalama bir yazılım ile hatasıza yakın bir şekilde hesaplanabilir... Bu konuda bana yazacak birşey bırakmamışsın.. Çünkü kendi yazdığını kendin çürütmüşsün be "Hafız"...

Gözünden pembe gözlükleri çıkarıp maçlarda Arda yı izlersen bu konuda Lig tv istatistiklerine hiç gerek kalmaz... Sadece Kasımpaşa maçından en az 3 örnek verebilirim sana.. Arda ilkokul maçlarındaki "topun sahibi çocuk" tan farksız davranıyor maalesef... Kendi hatasından kaynaklanan poizyonlarda bile takım arkadaşlarına (özellikle de yabancılara) kızma hakkını görebiliyor kendinde... Sakın bana liderlik falan deme çünkü liderliğin en önemli kriterlerinden biri toparlayıcı olmak ve Arda'nın yaptığının aksine başkasının hatasını bile üstlenebilmektir.. Zaten benim en çok kızdığım nokta da bu.. çünkü dikkat ettiysen diğer eleştirilerim hep Arda'nın kendini geliştirmesi daha iyi futbolcu olması üzerinedir.. Arda'ya yazılarımın hiçbir satırında kötü futbolcu demedim ve tam aksine Arda nın top class oyuncu olabilecek yeteneklere sahip olduğunu yazdım.. Ama bu konu onların hepsinden çok daha önemlidir.. Çünkü bana göre tarihimizin en kapasiteli kadrosuna sahibiz ve ne Arda'nın ne de başka birinin bu kadronun ahengine zarar vermesini kabul edemem...

Yine bana verecek cevap bırakmamışsın sığ ve sokak seviyesinde (ya da kahvehane seviyesi demem lazımdı) (düşünmeden, peşin hükümlü ve önyargılı demek oluyor bu) deyişlerini bu yazdıklarından daha güzel ortaya koyamazdım.. Anlıyorsun değilmi "Hafız" ?

Sinir bozucu olmaya ve beni kışkırtmaya çalışıyosun. Şu "hafız" lafını başka koşullar altında bu kadar anlamsız ve rahatsız edici olmasına dikkat edecek şekilde vurgulamazdın. Benzer bir tavrı sana göstermiyecem. Bu davranış biçmi bahsettiğim süslü cümleler arkasında ki kötü niyetli tavrı sergileyen bir diğer örnek.

Az önce yazdıkların için sana tekrar tek tek de cevap verme zahmetinde bulunmıyacam. Çünkü haketmiyosun. Ama özetle getirdiğin soyut kriterlerin haklılığını var sayarak kıyaslamalar yapıyosun. Yok Arda 2008 de şöyleymiş, yok Arda 2008 de böyleymiş, Messi oymuş, Messi buymuş. Nerden ölçtün yahu Arda'nın 2008'de daha hızlı koştuğunu? Nerde buldun 2008'de Messi ile Arda arasındaki farkı ve bu günle 2008 tarihindeki Arda Messi farkı kıyaslamasını? O da mı Lig TV sitesinde? Bu bahsettiğin kriterler hiç bir geçerliliği olmayan, varsayımsal şeyler.

Arda istediğin kadar koşmuyor de, gerçi Lig TV sitesindeki istatistikleri de önümüze koyamadın ama koysan da farketmez, görünen köy kılavuz istemez. Adam koşuyor.

Sahi bize gösterir misin şu Arda'nın herkesden az koştuğuna dair istatistikleri??

Neyse... Sen kimin ne zaman topla kaç defa buluşup, kaç asist yaptığına dair hiç bir zaman gerçekliğini ispat edemeyeceğin kriterler uyduradur, biz yemiyoruz bu lafları. Neden acaba senin gibi futbolcularımızı yıpratmaya yönelik art niyetli eleştiriler getiren tiplerin Lig TV sitesinden aldığım istatistiklere göre %96,4 ü hiç bir zaman 100 mesajı geçmeyecek üyelerden çıkıyor...
  5. 03.03.2010, 04:23 Mesaj #5510

Batu Han, post: 964002 Nickli Üyeden Alıntı

Sinir bozucu olmaya ve beni kışkırtmaya çalışıyosun. Şu "hafız" lafını başka koşullar altında bu kadar anlamsız ve rahatsız edici olmasına dikkat edecek şekilde vurgulamazdın. Benzer bir tavrı sana göstermiyecem. Bu davranış biçmi bahsettiğim süslü cümleler arkasında ki kötü niyetli tavrı sergileyen bir diğer örnek.

Az önce yazdıkların için sana tekrar tek tek de cevap verme zahmetinde bulunmıyacam. Çünkü haketmiyosun. Ama özetle getirdiğin soyut kriterlerin haklılığını var sayarak kıyaslamalar yapıyosun. Yok Arda 2008 de şöyleymiş, yok Arda 2008 de böyleymiş, Messi oymuş, Messi buymuş. Nerden ölçtün yahu Arda'nın 2008'de daha hızlı koştuğunu? Nerde buldun 2008'de Messi ile Arda arasındaki farkı ve bu günle 2008 tarihindeki Arda Messi farkı kıyaslamasını? O da mı Lig TV sitesinde? Bu bahsettiğin kriterler hiç bir geçerliliği olmayan, varsayımsal şeyler.

Arda istediğin kadar koşmuyor de, gerçi Lig TV sitesindeki istatistikleri de önümüze koyamadın ama koysan da farketmez, görünen köy kılavuz istemez. Adam koşuyor.

Sahi bize gösterir misin şu Arda'nın herkesden az koştuğuna dair istatistikleri??

Neyse... Sen kimin ne zaman topla kaç defa buluşup, kaç asist yaptığına dair hiç bir zaman gerçekliğini ispat edemeyeceğin kriterler uyduradur, biz yemiyoruz bu lafları. Neden acaba senin gibi futbolcularımızı yıpratmaya yönelik art niyetli eleştiriler getiren tiplerin Lig TV sitesinden aldığım istatistiklere göre %96,4 ü hiç bir zaman 100 mesajı geçmeyecek üyelerden çıkıyor...

Arkadaşlar şu haberi okuyun ve bidaha duşunerek yorum yapın Lütfen

https://www.gscimbom.com/index.php/f...im-45-maca-ckt
  6. 03.03.2010, 04:30 Mesaj #5511

Serdar Aydın, post: 964003 Nickli Üyeden Alıntı

Arkadaşlar şu haberi okuyun ve bidaha duşunerek yorum yapın Lütfen

https://www.gscimbom.com/index.php/f...im-45-maca-ckt

Zaten art niyet olduğu için kimi eleştirilerde hangi haberi gösterirsen göster değişen bir şey olmayacak. Amaç zarar verecek eleştiri yapmak. Eleştirilerin nedeni Arda'yı mümkün olan her yolla yıpratmak. Yoksa onlar da biliyor ne kadar önemli futbolcu olduğunu. Zaten bunu bildikleri için yapıyorlar. Hani sinek de küçüktür ama mide bulandırır hesabı. Nifak tohumu olsun da, nolursa olsun.

Şimdi bu mesajım da az önce mesajına cevap yazdığım üyeye yönelik değil. Bu tarz mesajlar atan insanlara yönelik. Zaten onlar kendini belli ediyor. Kimsenin parmağıyla işaret etmesine gerek yok.
  7. 03.03.2010, 05:11 Mesaj #5512

Batu Han, post: 964002 Nickli Üyeden Alıntı

Benim yazılarımı hangi gözlükle okuyorsun bilemem ve açıkçası bu dakikadan sonra da beni ilgilendirmiyor... Fakat ben Arda taraftarı değil "Galatasaray taraftarıyım" ve sen bunu sorgulayacak adam değilsin "Hafız"... (bu kelimeyi ilk sen kullandın ve rahatsız olmaya hakkın yok)...

Aslında haklısın "Hafız"... daha ilk mesajında şu an ki noktayı görüp es geçmeliydim (bundan sonra yapacağım gibi).. Bu dakika dan sonra sana yazacağım tek mesaj elimden gelen en kısa sürede maçları yeniden izleyip istetistikleri buraya aktarmak olacaktır.. (bunu da aslında sana değil kendimi foruma karşı mesul hissettiğimden yapacağım).. Onun dışında sen orda kal ben burda kalayım hafız... Anladın?
  8. 03.03.2010, 05:38 Mesaj #5513

ali ertan, post: 964009 Nickli Üyeden Alıntı

Benim yazılarımı hangi gözlükle okuyorsun bilemem ve açıkçası bu dakikadan sonra da beni ilgilendirmiyor... Fakat ben Arda taraftarı değil "Galatasaray taraftarıyım" ve sen bunu sorgulayacak adam değilsin "Hafız"... (bu kelimeyi ilk sen kullandın ve rahatsız olmaya hakkın yok)...

Aslında haklısın "Hafız"... daha ilk mesajında şu an ki noktayı görüp es geçmeliydim (bundan sonra yapacağım gibi).. Bu dakika dan sonra sana yazacağım tek mesaj elimden gelen en kısa sürede maçları yeniden izleyip istetistikleri buraya aktarmak olacaktır.. (bunu da aslında sana değil kendimi foruma karşı mesul hissettiğimden yapacağım).. Onun dışında sen orda kal ben burda kalayım hafız... Anladın?

45 maç oynayan futbolcu, sakatlığı olduğu halde her maç deliler gibi koşturup onca sorumluluğu alıyorsa şapka çıkartman lazım eleştirmen değil.

Ayrıca Arda özel bir oyuncudur. Messi ile karşılaştırılması son derece saçma. Messinin geriye gelip top aldığı nadirdir. Ama arda yeri geldiğinde defanstan top çıkartır. 45 maç üst üste başka bir oyuncu oynasın, yelkenleri indirmişti.

Ayrıca Arda kadar mevkii değiştiren son haftalarda bi Deniz Barışı gördüm:p Arda joker oynayan bir futbolcu. Yeri geldi forvette bile güzel işler yaptı. Ardanın neler yaptığını görmek için ayrıca ya stada gitmen ya da TD olman gerekir. Alex gibi durmuyor, ama ondan çok daha fazla asist yapıyor. Yeri geliyor Sarpın mevkiisinde oynuyor, yeri geliyor Jonun mevkiisinde. Sol içde oynadı sağ açıkta. Hiç birinde yok bu adam burada oynamaz diyemedik. Çoğu takımların oyuncusundanda iyi oynadı. Forvette bi nondadan farkı yoktu. Güzel oynadı. Ha dersinki forvet oynadığı maçlarda koşmadı diye. Ya forvet mevkiinde boş koşu adam yorar. 2 stoperle boğuşacan, deli gibi koşacan, tutup bide gol atacan? Hakan Şükür yapıyordu gençliğinde zaten Kral kadar özel futbolcu nadirdir. Ama yinede hücum presi az yapmadı. En önemli 2 maçımızda BJK maçında golünü yazdı ama sakatlandı. İyileşemeden çıktığı Madrid maçında asistini yazdı. Son kasımpaşa maçına nasıl çıktı anlamıyorum o yorgunlukla. Ben olsam ölürdüm sahada herhalde, ama adam takır takır oynadı, 1 gol bir asist bi köşeye yazdı.

Tüm bunlara rağmen Hıncal, Ahmet Çakar gibi çakma gazeteci, yorumcu bile diyemeyeceğimiz 2 palyaçonun dediklerini buraya yazarsan millet senin yorumlarında art niyet arar artık. Her topicte takip ediyorum Arda da Arda tutturmuşsun. Olmaz öyle ( Rıdvan ın tabiriyle) hayatım, futbol fizik, mental, yetenek ve şans oyunudur. Fiziğini zorlamışsın 45 maç, mental olarak büyük sorumluluklar vermişsin gencecik adama, yıldız demişsin, Liverpool istiyor manchester istiyor Barça istiyor demişsin, yeteneklerini tartışmışsın(bence gerçekten kapalı savunmalar için korkulu rüya bi yeteneği var, bütün bunların sonunda Ardadan her maç 3 gol 3 asist ve maç başına 14 km altına düşmemesini istiyorsun. Emin ol Husain Bolt bile o kadar koşmuyordur.

Arda Hasan gibi Anti-pro bi adam değil. Kendine bakıyor. Sinem döneminde biraz bırakır gibi oldu hemen uyarıldı.Bunca olumsuzluğa rağmen sakatlanmıyorsa sıkı çalışıyordur. Bir maçta yediği tekmeleri sen yesen 1 ay yürüyemezsin. En güzel örnek futbolda, Paşadaki Moritz. Adam kendine bakmadığı için yürürken arka adeleleri kopmuş.

Küçük bir uyarı;

Ardada ayak kasları o kadar gerginki bunca maçın yükü olarak biraz dinlendirilmesi gerekiyor.Yoksa kopabilir mazallah. Nazar değmesin. Kolay değil işi..
  9. 03.03.2010, 05:41 Mesaj #5514

Aynı art niyetli, polemik çıkarmaya yönelik tavır sürmekte. Hafız kelimesini ilk ben kullanmış olabilirim. Ama sen bunu tahrik etmek ve rahatsızlık vermek amaçlı kullanırken ben öyle bir saik gütmedim. İlk mesajlarında bahsettiğin seviyen de bu olsa gerek. Neyse burda herkes kimin neyi ne amaçla yazdığını görüyor.

Lig TV sitesinde bahsettiğin istatistkiler yok galiba değil mi? Çünkü ben arıyorum bulamıyorum. Şimdi maçları tekrar izleyip istatistikleri sen mi çıkaracaksın? Rıdvan bile bilgisayarla çekilen ofsayt çizgisinin kasıtlı olarak yanıltıcı şekilde çekildiğini iddia ederken bırak senin çıkardığın istatistiklere varsa Lig TV sitesinden alıp koyacağın istatistiklere insanlar niçin inanmalı dostum (biraz da bu kelimeyi ısrarla kullan bakalım, sıkılmışsındır belki hafızdan, bir sonrakini de arkadaşım yaparız istersen ) biraz bunu açıklar mısın bize?
  10. 03.03.2010, 12:23 Mesaj #5515

Batu Han, post: 964004 Nickli Üyeden Alıntı

Zaten art niyet olduğu için kimi eleştirilerde hangi haberi gösterirsen göster değişen bir şey olmayacak. Amaç zarar verecek eleştiri yapmak. Eleştirilerin nedeni Arda'yı mümkün olan her yolla yıpratmak. Yoksa onlar da biliyor ne kadar önemli futbolcu olduğunu. Zaten bunu bildikleri için yapıyorlar. Hani sinek de küçüktür ama mide bulandırır hesabı. Nifak tohumu olsun da, nolursa olsun.

Şimdi bu mesajım da az önce mesajına cevap yazdığım üyeye yönelik değil. Bu tarz mesajlar atan insanlara yönelik. Zaten onlar kendini belli ediyor. Kimsenin parmağıyla işaret etmesine gerek yok.

benzer şekilde beni de daha önce -uğur iyi değil dedim diye- suçladığın için topa girmeye mecbur hissettim,polemik arzusundan değil...kaçıncı defadır farklı oyuncular için yapılan ve hakaret veya aşağılama içermeyen bir eleştiride art niyet yaftasını yapıştırıp futbolcuların koruyucusu olarak ortaya çıkıyor;bana ''bebeğim'',öbürüne' ''hafız'',berikine bilmem ne hitabıyla sözümona ağzının payını veriyorsun!...bırak adam öyle düşünsün,sende ''şu sebepten katılmıyorum'' deyip geç...bir paylaşım sitesinde olması gereken budur.niye sayfalar dolusu karşılıklı sataşmaları okumak zorunda bırakalım insanları?...öfkeyle hemen cevap yazmak yerine samimi ricamı bir düşün lutfen...
  11. 03.03.2010, 13:11 Mesaj #5516

Kimseye ağzının payını verdiğim yok.

Madem bir paylaşım sitesindeyiz o zaman burası etkileşime açık bir ortam demektir. Ve yazılanlar hakkındaki düşüncemi belirtme hakkına da sahibim. Yoksa alıntı diye bir buton olmazdı sanırım forum özellikleri arasında.

Kimi çok abartılı eleştirilerin kötü niyetli olduğunu düşünüyorsam yazarım. Bunda da problem göremiyorum. Üstelik görünen köy klavuz istemez. Var olmayan istatistiklerin varlığını iddia ederek bir futbolcuyu suçlamak pek de iyi niyet içermiyor takdir edersin ki. Ortada çok da karşılıklı sataşma olmadı bence. Genel olarak bahsettiğin sayfalarca yazı, en azından benim tarafımdan yazılmış olanlar Arda'nın oyun özellikleri üzerineydi.

Mevcut ufak tefek sataşmalarda da kendimi hatalı görmüyorum. Hafız lafını cümle öyle geliştiği için kullandım. Sonrası ise forumdaki insanların takdiri. Kimin hangi niyetle hangi kelimeyi kullandığı bence yoruma gerek kalmayacak açıklıkta ortada.

Uğur konusunu buraya taşımaya gerek yok. Orda konuşuldu bitti. Ama madem tekrar gündeme getirdin cevap vereyim. Senle alakalı olmayan bir mesaja

''hep destek ,tam destek'' ya da ''bizim bağımızın koruğu(ham üzüm,bilmeyenler için)''anlayışı...takımımızın oyuncusu diye kötüye kötü diyemeyecek miyiz?!...kaçıncıdır oyuncuların hamisi rolündesin,sana düşmez,sıktın artık!

böyle bir mesaj attın. Bu saldırganlığa aynı şekilde karşılık vermek yerine "Bebeğim kalbin mi kırıldı" dedim. Çünkü ortada çocukların yaptığı anlamsız bir alınganlık gördüm. Bunu tiye aldım kısacası. Önce bana oyuncuların hamisi rolünü biçmişsin, sonra sana düşmez diyip sıktın artık diye bir de üstüne esip gürlemişsin. Aynı üslupla cevap vermek yerine bu tavrı ciddiye almadığımı o yolla belirttim. Kendi attığın mesajı düşündün mü hiç? Oysa ki bu mesajı atmana neden olan mesajım Elano, Sabri, Leo Franco ve Emre Güngör'e yapılanların bu gün Uğur'a yapıldığıyla ilgili kişisel değerlendirmemdi.

Elano'ya yapılan

Sabri'ye yapılan

Emre Güngör'e yapılan

Leo Franco'ya yapılan

şimdi de Uğur Uçar'a yapılıyor. Bu adamlar iyi oynadığında tekrar kral ilan ediliyor. Kötü oynadığında tekrar gönderilsin deniyor, denecek. Arda ile ilgili bile neler dendi. Eleştiri olur ama yapıcıysa. Uğur bir gün onu acımasız şekilde eleştiren herkesi mahçup edecek. Ve o gün onlar sanki hep destek vermiş gibi aslanım Uğur diye slogan atacaklar...

Bu mesaja sinirlenip, verdiğin ters karşılığa rağmen sorun çıkarmama gayretiyle cevap verdiğimi düşünüyorum.

Kaldı ki sonraki mesajlarımı incelersen de o konuyla ilgili sadece Uğur'un futbolundan bahsetmişim. Sana adam gibi ve üzerinde düşünülmüş Uğur'la ilgili eleştirilerini karşılar cevaplar vermişim.

Keşke herkes yazdıklarına benim kadar ciddiyetle cevap verse. O zaman burdaki herkes daha çok fikir okur yanılıyor muyum?

Ortada tartışma çıkarma amaçlı tek mesajım yok. Arda hakkında arkadaşın eleştirilerini de medyada Galatasaray'ı yıpratmak için yapmadıklarını bırakmayan bir kaç insanın görüşlerinden güzel anlatımla aktarılmış bir derleme olarak gördüm ki hakkaten de öyle düşünüyorum hala, bunu belirttim. Sonra o görüşümle ilgili açıklama istendi onu yaptım. Olayın polemiğe yaklaştığı bir sonraki noktada ise nasılsa herkes yazılanları okudu artık söylediklerimi daha fazla savunmama gerek yok, insanlar kendi kendilerine karar verme hakkına sahip diye düşünerek o iddiamla ilgili başka laf etmedim.

Ayrıca ilgili mesajlardan görüyorsun ki benim düşüncelerimi doğru bulanların sayısı da az değil.

Tartışma budur. Her tez antitez getirir. Sen kalkıp Arda, Uğur kötü dersen antitezini de çıkar birisi söyler. Sonra onlar sentez olur ve birileri çıkıp o senteze yeni bir antitez üretir. Bunu kaldıramayıp saldırganlaşıcaksa insanlar hiç fikir paylaşmasınlar. Çünkü bu işin raconu tarihin başından beri bu.

Bana gelince evet tartışıyorum ama elimden geldiğince futbol tartışıyorum. Daha içinde olduğum hiç bir tartışma kavga olarak nitelendirilebilecek kadar çirkinleşmedi. En azından o noktada hep geri durdum. Şimdi bu şartlar altında niçin fikirlerimi söylemiyim?
  12. 03.03.2010, 13:44 Mesaj #5517

Ayrıca ilgili mesajlardan görüyorsun ki benim düşüncelerimi doğru bulanların sayısı da az değil.

okuduysan arda yı ben de övmüşüm önceki sayfada.çok kişinin onaylaması tezinin doğruluğunu ispatlamaz ama...ki ''ardaya laf söylemek ha!'' şeklinde paldır küldür destek verecek çok kişi var,söyleneni anlamaya dahi gerek görmeden.

Önce bana oyuncuların hamisi rolünü biçmişsin, sonra sana düşmez diyip sıktın artık diye bir de üstüne esip gürlemişsin.

ben de onu diyorum,anlaşılmamış.o rolü kendin biçmişsin ki gereksiz işgüzarlık.kimi kime karşı koruyorsun?

neyse en azından bir noktada durmayı biliyor olman güzel yine de...hoşçakal.
  13. 03.03.2010, 15:29 Mesaj #5518

[quote="ali ertan, post: 964009"] Fakat ben Arda taraftarı değil "Galatasaray taraftarıyım" QUOTE]

Galatasaray taraftarıysan biraz Galatasaray hakkında yorum yap. Yaptığın bütün yorumlar Arda hakkında bu da senin Arda ya bi takıntın oldunu gösterir...
  14. 03.03.2010, 15:58 Mesaj #5519

[quote="EMRE TURUNÇ, post: 964462"]

Fakat ben Arda taraftarı değil "Galatasaray taraftarıyım" QUOTE]

Galatasaray taraftarıysan biraz Galatasaray hakkında yorum yap. Yaptığın bütün yorumlar Arda hakkında bu da senin Arda ya bi takıntın oldunu gösterir...

Koskoca Galatasaray'ı Arda dan ibaret zannetmek takıntı olmuyor da... Yanlışlarından dolayı Arda'yı eleştirmek takıntı oluyor öyle mi? Valla helal olsun.. Bu konuda başka birşey yazmayacağım.. Mevlana "ne anlatırsan anlat.. anlattığın karşındakinin anladığı kadardır" dememiş boşuna...

"Önyargıları parçalamak atomu parçalamaktan daha zordur..."

Albert Einstein
  15. 03.03.2010, 20:26 Mesaj #5520

https://www.htspor.com/spor-haber/21...n-gidiyor.aspx

Böyle bir haber var. Haberde Man City, Liverpool, Arsenal yazıyor. Arsenal 'e gitse güzel olur ama umarım Everton yada Man City 'e gitmez.

Yukarı Git