1. 04.03.2010, 22:16 Mesaj #5536
    Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN

takım iyi oynamaya başlayınca arda satıldı elano takasa gidio haberlerini çıkardılar yine Allah belalarını versin
  2. 04.03.2010, 23:26 Mesaj #5537

Muhammet GÜLHAN, post: 967152 Nickli Üyeden Alıntı

Arda'da birşey gözlemlendim. Milli Takım'da çok daha diri ve hızlı. Driplingleri enfes. Galatasaray'da bu kadar iyi dripling yapamıyor. Bilmiyorum, belki Emre ile yaşadığı ikili uyumundandır. Arda Milli Takım'da artık değişilmez bir oyuncudur. Bunu dün akşam kanıtladı. Rijkaard'ın onun gelişimine çok büyük katkı sağladığını düşünüyorum, misal;

-Daha akıllı oynuyor.

-Pas konusunda sıkıntıları vardı, bunu yavaş yavaş gideriyor.

-Sene başında ortada oynarken sürekli duran top kullandı ve bolca asist yaptı. Bu özelliğini de geliştirdi.

-Forvetsiz dönemde Galatasaray'ın 4.forveti olarak, top saklama, vücut çalımları, kurnazlık ve nerde duracağını bilmesini öğrendi.

-Yine sene başında kaptanlık pazubandının verilmesi ile liderlik özelliği kazandı.

Kısacası Arda, istenilen her özelliğe kavuşuyor. Şutlarını daha da geliştirebilir. Kewell'ın Arda hakkında yaptığı yorum aslında çok doğru;

Arda en iyilerle kıyaslanmak istiyorsa Avrupa'ya gitmeli.

,

Çünkü milli takımın bir forveti var ve solda oynuyor..Ayrıca emre ile çok iyi anlaşmasıda buna bi etken elano tempolu bir oyuncu değil..
  3. 04.03.2010, 23:34 Mesaj #5538

Bu konudaki çatlak sesler kesilsin artık. Eğer takıma zarar vermek istemiyorlarsa Arda'nın gitmesinden bahsetmemek lazım bu saatten sonra...

‘Arda bir yere gidemez’

Polat yaptığı konuşmada şunları söyledi: 17 şampiyonluğun dördünde ben tek yetkiliydim. Geçen sene UEFA şampiyonu olacaktık, 12 sakatımız vardı. Stoperler sakatlandı. Bu sene de forvetler aynı anda sakatlandı. Ben hiçbir dönemde Atletico Madrid maçında olduğu kadar futbolcularımızı izleyen temsilci görmedim. 6’sı İspanya, 2’si İngiltere’den sekiz temsilci futbolcularımızı izledi. Hepsinin Avrupa’ya gitmesini, başarılı olmasını isterim. Ancak Avrupa’da kupa kaldırmadığımız sürece Arda dahil hiçbiri hiçbir yere gidemez. Arda ile Elano’yu veriyoruz, Ronaldinho’yu alıyoruz! Keşke Ronaldinho gelse ama bu şartlarda iç dengeler bozulacağı için olmaz.

Haberin Tamamı

. (nokta)
  4. 05.03.2010, 13:36 Mesaj #5539

Onur Albakar, post: 967532 Nickli Üyeden Alıntı

,

Çünkü milli takımın bir forveti var ve solda oynuyor..Ayrıca emre ile çok iyi anlaşmasıda buna bi etken elano tempolu bir oyuncu değil..

Bahsettiğim Emre, Çolak değil Belözoğlu'ydu. Emre B. ile çok iyi uyum içindiler. Zaten saha dışında da çok iyi arkadaşlar. Ayrıca Elano bu takımda tempolu oyunu en iyi oynayan oyuncudur. Sadece oynamak değil, tempoyu da yaratan adamdır.
  5. 05.03.2010, 13:43 Mesaj #5540
  6. 05.03.2010, 17:05 Mesaj #5541

Muhammet GÜLHAN, post: 968250 Nickli Üyeden Alıntı

Bahsettiğim Emre, Çolak değil Belözoğlu'ydu. Emre B. ile çok iyi uyum içindiler. Zaten saha dışında da çok iyi arkadaşlar. Ayrıca Elano bu takımda tempolu oyunu en iyi oynayan oyuncudur. Sadece oynamak değil, tempoyu da yaratan adamdır.

Bende çolaktan bahsetmedim bunu nerden çıkardın..

Ayrıca elano tempolu bir oyuncu değil..Soğukkanlı uzun pasları iyi olan birisi..
  7. 05.03.2010, 17:30 Mesaj #5542

Onur Albakar, post: 968551 Nickli Üyeden Alıntı

Bende çolaktan bahsetmedim bunu nerden çıkardın..

Ayrıca elano tempolu bir oyuncu değil..Soğukkanlı uzun pasları iyi olan birisi..

Elano nasıl tempolu değil ?

Yeri değil fakat Elano takımdaki tempoya en iyi ayak uyduran oyuncudur bence. Top geldiğinde ayağından çok hızlı bir şekilde en doğru yere gönderiyor. Takımın temposunu yavaşlatmadığı gibi takımda da tempoyu en hızlandıran kişi olan Elano'ya temposuz demek garip geldi biraz bana.

Keşke Arda'da Elano kadar tempolu olsa, şutlarını da geliştirse eksiksiz bir futbolcu olmaya doğru gider. Çok mu şey istedim acaba diye düşünüyorum ama hayır, olması gereken de budur. Arda inşallah Rijkaard ile birlikte daha da gelişecektir tıpkı bu sene olduğu gibi.
  8. 05.03.2010, 17:47 Mesaj #5543

Cem Kılıç, post: 968593 Nickli Üyeden Alıntı

Elano nasıl tempolu değil ?

Yeri değil fakat Elano takımdaki tempoya en iyi ayak uyduran oyuncudur bence. Top geldiğinde ayağından çok hızlı bir şekilde en doğru yere gönderiyor. Takımın temposunu yavaşlatmadığı gibi takımda da tempoyu en hızlandıran kişi olan Elano'ya temposuz demek garip geldi biraz bana.Son mili maçta yine arda tempoluydu mesela..

Keşke Arda'da Elano kadar tempolu olsa, şutlarını da geliştirse eksiksiz bir futbolcu olmaya doğru gider. Çok mu şey istedim acaba diye düşünüyorum ama hayır, olması gereken de budur. Arda inşallah Rijkaard ile birlikte daha da gelişecektir tıpkı bu sene olduğu gibi.

İyi bir arda elanodan çok daha tempoludur..Ardaya temposuz demen garip geldi bana.. Tabi ortada veya forvette oynadığı zaman verimli olmadığı için temposuz gözükebilir..

Takımı saymıyorum çünkü elano dşında orta sahada teknik adam yok.. Doğal olarak elano tempolu gözükecek elbet..Ama bir emre belozoğlu tarzında bi temposu agresifliği yok..-Elanonun yaptığı faulleri saymıyorum agresiflik olarak-

Benim dediğim topu kaptırınca adama pres uygulayacak dönen topların çoğunu alacak hızlı oynamaya çalışacak mesela emre bunu iyi yapıyor türkiyede..Elanonun defansif yönüorta alanda faul yapmaktan ibaret bence..Mesela alexide koyun orta sahaya defans yapmasını söyleyen koşmaya çalışacaktır ama faul yapacaktır..
  9. 08.03.2010, 11:35 Mesaj #5544

Kendisi takımda en çok top çalan ikinci oyuncuymuş. Servet 42, Arda 39 top çalmış. Mustafa Sarp, Mehmet Topal gibi ön liberoları geride bırakmış bu konuda. Yahu anlamıyorum bu adam neden bir türlü çift yönlü oyunu beklediğimiz düzeyde oynayamıyor? İnanılmaz bir istatistik yani. 11 gol 24 asist. Takımın pas yüzdesi en yüksek ismi ya da isimlerinden birisi. En çok top çalan 2. oyuncu. En çok isabetli şut çeken adam. En fazla koşanlarda da kendisine yer buluyor her zaman. Oynuyor da biz mi farketmiyoruz acaba?

Tabii her maçı atletico maçlarındaki konsantrasyonuyla oynasa inanılmaz bir adam çıkar ortaya. 4-5 top çalma, sadece 1-2 top kaybı ve 1-2 isabetsiz pas, sürekli ileri oynayan, oyunu kanatlara açan. Ve minimum kişiyle maksimum pozisyon yaratan(Xavi, tabii onda 1-2 top kaybı ve 1-2 pas hatası da yok ama idare ediverin). Her maç böyle oynanmaz tabii ama 3 maça bir böyle oynasa...
  10. 08.03.2010, 11:38 Mesaj #5545

Arda güzel oynuyor ama biz eskisi gibi deli dana gibi koşmasını alıştığımız için yaptığı işler bize abest geliyor.

Aslında Arda akıllandı , çok iyi yerlerde iyi işler yapıyor.Görevini iyi kullanıyor ama şova kaçmadan artık.
  11. 08.03.2010, 12:17 Mesaj #5546

Yunus Can DUBLEN, post: 975256 Nickli Üyeden Alıntı

Arda güzel oynuyor ama biz eskisi gibi deli dana gibi koşmasını alıştığımız için yaptığı işler bize abest geliyor.

Aslında Arda akıllandı , çok iyi yerlerde iyi işler yapıyor.Görevini iyi kullanıyor ama şova kaçmadan artık.

Dediklerin cok dogru. Arda'nin istatistikleri cok ama cok iyi bu sezon ve bununla beraber oyuna katkisi degil sonuca katkisi one cikiyor.
  12. 08.03.2010, 13:37 Mesaj #5547

Onur Albakar, post: 968624 Nickli Üyeden Alıntı

İyi bir arda elanodan çok daha tempoludur..Ardaya temposuz demen garip geldi bana.. Tabi ortada veya forvette oynadığı zaman verimli olmadığı için temposuz gözükebilir..

Takımı saymıyorum çünkü elano dşında orta sahada teknik adam yok.. Doğal olarak elano tempolu gözükecek elbet..Ama bir emre belozoğlu tarzında bi temposu agresifliği yok..-Elanonun yaptığı faulleri saymıyorum agresiflik olarak-

Benim dediğim topu kaptırınca adama pres uygulayacak dönen topların çoğunu alacak hızlı oynamaya çalışacak mesela emre bunu iyi yapıyor türkiyede..Elanonun defansif yönüorta alanda faul yapmaktan ibaret bence..Mesela alexide koyun orta sahaya defans yapmasını söyleyen koşmaya çalışacaktır ama faul yapacaktır..

Neyse tartışma uzamasın kaptanın konusunu işgal etmeyelim boş yere, çünkü bu konuda söylenecek çok şey var konu uzar...

Arda'ya gelirsek bugün sanırım Elano ile beraber oynayacak orta sahada. İnşallah uyum sağlayabilir Elano'ya. Eğer uyumlu olurlarsa tadından yenmez bir futbol şöleni olabilir bugün .
  13. 08.03.2010, 13:49 Mesaj #5548

Cem Kılıç, post: 975402 Nickli Üyeden Alıntı

Neyse tartışma uzamasın kaptanın konusunu işgal etmeyelim boş yere, çünkü bu konuda söylenecek çok şey var konu uzar...

Arda'ya gelirsek bugün sanırım Elano ile beraber oynayacak orta sahada. İnşallah uyum sağlayabilir Elano'ya. Eğer uyumlu olurlarsa tadından yenmez bir futbol şöleni olabilir bugün .

bugun heralde böyle bir diziliş olcak.Bence en dogrusu da bu..

mehmet-elano

santos

keita jo arda
  14. 08.03.2010, 18:43 Mesaj #5549

Ahmet Özgün Güven, post: 975253 Nickli Üyeden Alıntı

Tabii her maçı atletico maçlarındaki konsantrasyonuyla oynasa inanılmaz bir adam çıkar ortaya. 4-5 top çalma, sadece 1-2 top kaybı ve 1-2 isabetsiz pas, sürekli ileri oynayan, oyunu kanatlara açan. Ve minimum kişiyle maksimum pozisyon yaratan(Xavi, tabii onda 1-2 top kaybı ve 1-2 pas hatası da yok ama idare ediverin). Her maç böyle oynanmaz tabii ama 3 maça bir böyle oynasa...

Bizim taraftarımız Atletico maçından sonra da eleştirdi.
  15. 08.03.2010, 20:02 Mesaj #5550

Kim demişti, ne zaman demişti bilmiyorum ama;

''Arda bu zamana kadar o kadar büyük işler yaptı ki, bu oynadığı futbol bize çok kötü görünüyor.''

Bu tarz bi teması vardı işte. Söz net aklımda değil ama. Kim demişti harbiden bunu? Bi forum üyesi mi, yoksa gazeteci falan mı?

Yukarı Git