1. 29.03.2010, 02:27 Mesaj #5836
    Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN

İnan Yılmaz, post: 1029081 Nickli Üyeden Alıntı

Körü körüne savunuyorsunuz Arda'yı.Siz bu halinden memnunsanız eğer diyecek birşey yok.Senelerdir bu takımda futbol oynuyor hala doğru düzgün şut atamıyor.Bir insan hiç mi çalışmaz yahu?Bir Ronaldo'nun gelişimini,Nasri'nin gelişimini gözlerimle görmüşüm,izlemişim ben.Arda niye hala aynı Arda?Niye hala aynı çalımları atmaya çalışıyor,niye hala 8 kişinin arasına giriyor niye yahu?

İşte problem bu ücretin en dolgununu, en baba forma numarasını, kaptanlığı herşeyin en güzelini, en iyisini isterken kendinden ve hayatının belli kısımlarından ödünler vermeden, çok çalışmadan, gelişmeden sahip olmak istiyor.

Söylediğin isimler demeç verirken Polat Alemdar ile Don Corleone arası tavırlar takınmıyor. Arda'nın bir röportajda Ziya Şengül Arda'nın oturuşunu ve konuşma stilini beğenmediğini söylemişti. Ben şahsen çekemiyor vs. diye düşündüm ama adamın dedikleri zaman içinde gerçekleşti.

8 kişinin arasına girme olayı birine birşeyi ispatlama çabası bence ama kime bilmem. Artistik hareketler büyük ihtimal ama Hasan Şaş'ın ki gibi sadece top sevdası değil. Ya buradaki amaç kahraman olmaya çalışmak ya da daha kötüsü piyasasını canlı tutmaya çalışmak. Arda'nın kulağı çekilmeli son 1 yıldır Arda koptu gidiyor birisi durdursun artık Arda'yı.

Arda ile Messi'yi kıyaslamıyorum. Arda bitti işte son noktadayım diye düşünüyor Messi ise kendisine büyük futbolcu denilirken "Efsane, büyük futbolcu olmak için Dünya Kupası'nı da kazanmak gerekir" diyor. Aradaki farkı, uçurumu net görebiliyoruz mu?
  2. 29.03.2010, 02:32 Mesaj #5837

Ahmet Özgün Güven

degmez abi bosuna yazma kimse anlamaz bi arda nefretidir tutmus gidiyor ne yazsan bos bence hic kafani yorma gül gec ben oyle yapiyorum
  3. 29.03.2010, 02:37 Mesaj #5838

Mehmet Zincir, post: 1030170 Nickli Üyeden Alıntı

Ahmet Özgün Güven

degmez abi bosuna yazma kimse anlamaz bi arda nefretidir tutmus gidiyor ne yazsan bos bence hic kafani yorma gül gec ben oyle yapiyorum

Bıraktım zaten. İnsan böyle katıksız nefret karşısında ne yapabilir? Haseti falan aştı artık bu.
  4. 29.03.2010, 02:38 Mesaj #5839

Hala Kaptan'a suç bulanlar var adam sakat nasıl oynasın...

Suçlanacak biri varsa Topal-Sarp ikilisidir bomboştu orta saha Selçuk 35 metreden vurdu gol oldu gerçi Topal oyundan çıkmıştı ama yine de o da basmazdı...
  5. 29.03.2010, 02:39 Mesaj #5840

Futboldan anlayan herkez arda nın git gide kötüye gittiğinin farkında.okadar cok değerli bir futbolcu olsaysı 50 kere giderdi avrupa ya.zaten bu sene gidemezse bidaha da zor gider.
  6. 29.03.2010, 02:40 Mesaj #5841
    Fehmi Kaplan
    Misafir
    • Fehmi Kaplan
    • Misafir

Harun Taşkapılı, post: 1030194 Nickli Üyeden Alıntı

Futboldan anlayan herkez arda nın git gide kötüye gittiğinin farkında.okadar cok değerli bir futbolcu olsaysı 50 kere giderdi avrupa ya.zaten bu sene gidemezse bidaha da zor gider.

Boşver abi çokda takmıycaksın spor sonucta yani bazılarına laf anlatmak zordur sanırım
  7. 29.03.2010, 02:49 Mesaj #5842

Ahmet Özgün Güven, post: 1030186 Nickli Üyeden Alıntı

Bıraktım zaten. İnsan böyle katıksız nefret karşısında ne yapabilir? Haseti falan aştı artık bu.

Yahu şu kıskançlık, haset laflarını bırakın lütfen. Misal Arda'yı kesip yerine ben mi oynayacağım? Galatasaray'ın A takımında mı oynuyoruz hepimizde kulis mi yapıyoruz burada? Lütfen. Nefret yok bunlar tenkit ama nefret varsa bu nefretin sebebi ne sizce? Eski Arda'dan sadece fenerliler hoşlanmazdı ne oldu eski Arda? Sevgilime sinema gapatırım la! diyen Havalimanında taraftarın üzerine yürüyüp "Senden mi öğrencez la fotbolu" diyen yersiz durup dururken emniyet müdürlüğünü kara kocaman gözlüğüyle ziyaret eden antipatik bir tip oldu. Suç kimde?
  8. 29.03.2010, 02:52 Mesaj #5843
    Fehmi Kaplan
    Misafir
    • Fehmi Kaplan
    • Misafir

Mehmet Vural, post: 1030231 Nickli Üyeden Alıntı

Yahu şu kıskançlık, haset laflarını bırakın lütfen. Misal Arda'yı kesip yerine ben mi oynayacağım? Galatasaray'ın A takımında mı oynuyoruz hepimizde kulis mi yapıyoruz burada? Lütfen. Bu nefretin sebebi ne sizce? Eski Arda'dan sadece fenerliler hoşlanmazdı ne oldu eski Arda? Sevgilime sinema gapatırım la! diyen Havalimanında taraftarın üzerine yürüyüp "Senden mi öğrencez la fotbolu" diyen yersiz durup dururken emniyet müdürlüğünü kara kocaman gözlüğüyle ziyaret eden antipatik bir tip oldu. Suç kimde?

Abi sanada diyorum boşver sonuçta spor yani bir fenerli arkadaşım derki ben böyle Galatasaray fanatikligi filan yapınca sen burda umursuyon o adamlar senin kadar takmıyo takımı alıyolar milyon euroları der doğru aslında misal taraftar fenerli emreyi hic sevmez sanırım ama arda onunla maldivlere tatile gidebiliyor en basitinden taraftarı ne kadar taktıgı belli boşver abi aslında
  9. 29.03.2010, 03:08 Mesaj #5844
  10. 29.03.2010, 10:11 Mesaj #5845
  11. 29.03.2010, 11:24 Mesaj #5846

Ahmet Özgün Güven, post: 1029782 Nickli Üyeden Alıntı

Aynı mı? Sen ronaldo'yu nani'yi izlemeye devam et hocam. Arda'nın ilk sezonlarındaki bal yapmayan arı haliyle şu anki üretkenliği arasında dağlar kadar fark var. Ama Arda o kadar mükemmel başladı ki kariyerine bir türlü yeniden tatmin edemiyor bizi. Elano'yu bu kadar savunup Arda'ya bunları söylemen de şaşılacak şey! Sen bu halinden memnun musun elano nun?(Bu maç için değil genel) tamam o zaman...

Ayrıca körü körüne savunmuyorum. Göz var-nizam var o da olmadı istatistik var. Ki bu istatistik alex gibi sadece gol ve asist şeklinde değil. En çok isabetli pas yapan aynı zamanda isabetli pas yüzdesi en yüksek olan, en çok asist yapan adam. En golcü ve en çok top çalan da ikinci isim. Bakın gol atma ve top çalma. En çok isabetli orta yapanlarda da ya birincidir ya ikinci. En çok koşanlar arasında ayrıca. Şimdi; koşu-top çalma-asist-gol-pas-orta-çalım-top tutma+kaptanlık... Daha ne yapar bir adam bilemiyorum. Bu istatistik mini etek falan değil. Anlatabilmişimdir umarım.

Hayır tabiki memnun değilim Elano'dan.Daha sezonun ikinci yarısı başlamadan evvel söyledim bu şekilde bu adamdan tam randıman alamayız diye.Ayrıca şu istatistik verme işlerini filan bıraksan?Çünkü ben gözümle gördüğüme inanırım.Eksikliklerinin üzerine gidip onları kapatamamış bir Arda var ortada ve yaşı 23.19-10 yaşında oynadığı Şampiyonlar Ligi maçlarında skora katkı yapmasa da çok baskın bir oyunu vardı.Şu halinden süratliydi mesela.Şimdi hiç devamlılığı yok.Doğru düzgün bir tane şut atmış mı koca sezon?Niye bunu yapabilecek yeteneği varken şutlarını düzeltmiyor?``Ben oldum artık`` diye düşündüğünden olmasın?Ayrıca Arda'yı eleştiriyorsak onu sevmediğimizden değil daha iyi olmasını istediğimizden.Bosna maçından beri Arda'nın doğru düzgün futbol oynadığını ben hatırlamıyorum.Arda'nın daha iyi olabilecek kapasitesi varken sizin onun bu performansıyla yetinmenizi de anlamıyorum.
  12. 29.03.2010, 11:28 Mesaj #5847

kimse kendini kandırmasın

arda kalli zamanından beri top oynamıyor bu kadar basit

şu haliyle bırak arsenalde oynamayı

idmanda yedeklerin arasında kendine zor yer bulur
  13. 29.03.2010, 11:32 Mesaj #5848

Arda'ya kızamıyorum,hayır yani adam ısınırken eğilmekte zorluk çekiyordu,sahada üretkenlikten çok takımı savaşma konusunda tetikleyecek oyuncuya ihtiyaç vardı o da bizim kulübedeki Barış'tı.Arda'nın oyuna girip katkı yapması çok zordu dünkü haliyle,ki zaten de etkili olamadı.Yanlış bir hamleydi Rijkaar'ın ki.Selçuk topu aldığında karşısında basacak adamı göremediğinden o kadar çok rahat oynadı ki,herkes noldu dedi Selçuk'a ama yine aynı Selçuk 3-4 gün önce Manisa maçında dökülüyordu. Neden acaba ?

Arda bu takımın her zaman ihtiyacı olacağı oyuncudur ama sakatken oynatılmaması gerekiyordu.
  14. 29.03.2010, 11:34 Mesaj #5849
  15. 29.03.2010, 11:37 Mesaj #5850

İnan Yılmaz, post: 1030641 Nickli Üyeden Alıntı

Hayır tabiki memnun değilim Elano'dan.Daha sezonun ikinci yarısı başlamadan evvel söyledim bu şekilde bu adamdan tam randıman alamayız diye.Ayrıca şu istatistik verme işlerini filan bıraksan?Çünkü ben gözümle gördüğüme inanırım.Eksikliklerinin üzerine gidip onları kapatamamış bir Arda var ortada ve yaşı 23.19-10 yaşında oynadığı Şampiyonlar Ligi maçlarında skora katkı yapmasa da çok baskın bir oyunu vardı.Şu halinden süratliydi mesela.Şimdi hiç devamlılığı yok.Doğru düzgün bir tane şut atmış mı koca sezon?Niye bunu yapabilecek yeteneği varken şutlarını düzeltmiyor?``Ben oldum artık`` diye düşündüğünden olmasın?Ayrıca Arda'yı eleştiriyorsak onu sevmediğimizden değil daha iyi olmasını istediğimizden.Bosna maçından beri Arda'nın doğru düzgün futbol oynadığını ben hatırlamıyorum.Arda'nın daha iyi olabilecek kapasitesi varken sizin onun bu performansıyla yetinmenizi de anlamıyorum.

Niye bırakayım ki istatistiği? Bana da diğer türlüsü boş konuşma gibi geliyor. Elano iyi pas yapıyor. Ama yüzdesi yerlerde? Aslında hücum pas yüzdesi de elimizde olsa daha sağlıklı konuşabiliriz.

Atletico maçlarında(özellikle birincisinde) çok iyi oynamıştı bence gayet de etkindi. Hiç kimse hücuma destek vermemesine rağmen Keita ile tek başlarına bir sürü pozisyon yarattılar ki Arda kontra-atak futbolcusu değillir. Şut mevzuunda da her zaman açıklıyor geliştirmeye çalışıyorum diye. Çalıştığını da biliyoruz. Belki de olmuyordur.

Eskiden biraz daha etkindi, çünkü takımda ondan başka adam yoktu diyebiliriz. Tüm toplar Arda'ya atılırdı. Özellikle ilk çıktığı sezon. Allah'ı var o da mükemmel işler yapmıştı özellikle birinci yarı. Açıp baktığımda asistlerini hep 2-3 kişinin arasından sıyrılıp üzerine bir de klas pas ya da ortayla yaptığını görüyorum.

Yazmak istemiyorum artık Arda mevzuunda yahu...

Yukarı Git