1. 02.04.2010, 10:56 Mesaj #5941
    Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN

S. Serhat Türkel, post: 1041354 Nickli Üyeden Alıntı

Şu anda X bir klübün başında olsam, tek tansfer hakkımı da Arda ve Gerrard arasında kullanmak zorunda olsam; tercihim Arda olurdu.

O klübün başkanıda ben olsam.. Seni hemen kovardım..
  2. 02.04.2010, 11:05 Mesaj #5942

Alim Yelmer, post: 1041360 Nickli Üyeden Alıntı

30 yaşında, futbol hayatının sonlarına yaklaşmış, artık sadece forvet arkası oynayabilen, kondisyon olarak gerilemiş bir Gerrard'ı alacağıma; her türlü Arda'yı alırım.
  3. 02.04.2010, 11:32 Mesaj #5943

Eskiden Arda ile ilgili, Elano ile ilgili tartışmalara katılıyordum. Ama gördüm ki gereksiz. Komik yani. Ligin bitmesine 1 hafta kala Aziz Yıldırım Arda'yı transfer etse kimin şampiyon olduğu spor sayfalarının kuytu bir köşesinde ufacık bir haber olarak verilir. Güneş başçıkla sıvanmaz, altın çamura battı diye değerini kaybetmez derler ya. Tam o hesap.

Arda'yı beğenmeyenler. Bana ondan iyi aynı anda sol açık, sağ açık, forvet arkası hatta orta saha oynayabilen bir adam söylesinler. Sonra bir de Türkcell Super Lig'de yer alanını söylesinler. Heyecanla bekliyorum. Kimle kıyasladılar da alternatifleri arasında Arda'yı kötü buldular...
  4. 02.04.2010, 11:34 Mesaj #5944

Zaten ülke olarak sıkıntımız eleştiri yapma ve eleştiriyi kaldırabilme.

Arda 50 maç yaptı bu sene, çok değişik pozisyonlarda oynamak zorunda kaldı, o boyuyla santrafor oynadı sesini de çıkarmadı, özellikle ligin başında golleri ve asistleriyle takımı taşıdı, ama ilerleyen haftalarda maçların yoğunluğu ve sakatlıklar yüzünden farklı pozisyonlarda oynamak zorunda kalması yüzünden formunda bir düşüş yaşandı. Bu düşüş hala da devam ediyor zaten sakatlıklar da bu aralar belini büktü. Buraya kadar hepimiz hemfikiriz sanırım...

Vallahi ben başka konuşan renkdaşlarımı bilmem ama Arda son yıllarda yetişen (topla hızlanamaması hariç) en komplike Türk futbolcu. Avrupada oynamaya da en müsait adamlardan biri. Ama bunları bilmem benim Arda'yı eleştirmeyeceğim anlamına da gelmez kusura bakmayın.

İyi futbolcu diye eleştirmiyim mi yani? Senede 50 maça çıktı diye kötü oynamasına göz mü yumalım? Ya da bunu belirtmeyelim mi? Yapmayın arkadaşlar körü körüne savunup birazda siz bitiriyorsunuz Arda'yı. Kendi çocuğunuz olsa yarın birgün böyle mi yapacaksınız? Eksiğini kabahatini anlatmadan gerektiğinde ceza vermeden her hareketini "Aslan çocuğum sana yakışır, salla gitsin boşver kafana göre takıl, her yaptığın doğru senin" mi diyeceksiniz? Arda da bizim camiamızın çocuğu bir eksiklik varsa (tabi uygun bir dille eleştirinin dozu olmalı) söylenmeli, uyarılmalı.

Benim düşüncem Arda çok konuşuyor. Artık sahadan çok mikrofonlara konuşmaya başladı. Tamam güzel mantıklı aklı başında konuşuyor Allah yukarda. Ama çok konuşunca ister istemez arada boş ve gereksiz de konuşuyor. "4-4-2'yi milli takımda öğrendim" ayıptır yahu koca Galatasaray hocaları sana sahada nerede duracağını öğretemedi mi yani? Lafa gelince çok seviyorsun Galatasaray'ı ama şimdi bir cümlede de bütün altyapı hocalarını eziyorsun o ne olacak? Bilerek bu amaçla söylediğini sanmıyorum ama düşünmeden söylenen şeyler biraz kurcalanınca altından ne anlamlar çıkabiliyor işte. 7 hafta kalmış ligin bitmesine takımın kenetlenmesi lazım ne gerek var bu tarz açıklamalara? Gezme tozma üzerine söyledikleri zaten malum...

Arda canımız ciğerimiz. Çıksın topunu oynasın canımı yesin o kadar yani. İyi kötü oynaması da farketmez her zaman iyi oynayacak diye bir kural yok. Ama dışarıdan çok sahada konuşsun lütfen. İyi ya da kötü sahada konuşsun. Ben Arda'yı seviyorum kaptanım olmasından gurur duyuyorum ama eleştirilmesi gereken durumlarda da eksiklerin açıkça söylenebilmesi taraftarıyım bence doğrusu da bu...
  5. 02.04.2010, 11:36 Mesaj #5945

Takım biraz kıpırdansa arda zaten futbol olarakta üst düzey oynayacak honduras maçında çok iyiydi mesela emreyle uyumu felan çünkü takım iyiydi..

Amaa takım kötü olunca sadece istastik olarak yüksek oluyor daha fazlasınıda yapması mümkün değil bugun Messi bile arjantinde çok kötü oynuyor.Ama bunu idrak edecek bir beyin yapısı lazım öncelikle.. Yoksa ardanın olmayan göbeğine sevgilisine ceketine saatine takacaklar budurumu.
  6. 02.04.2010, 12:36 Mesaj #5946

Alim Yelmer, post: 1041360 Nickli Üyeden Alıntı

kovmak neki ben odunla döverdim
  7. 02.04.2010, 12:50 Mesaj #5947
  8. 02.04.2010, 12:56 Mesaj #5948

Arda yı ne zannediyorsunuz bilmiyorum ama Nasriyle Gerardla karşılaştırmak komik
  9. 02.04.2010, 12:57 Mesaj #5949

Hakkı Turan, post: 1041545 Nickli Üyeden Alıntı

"Arda Nasri'den daha iyi futbolcu."

Hahaha

Nasri kim lan?

Ne yapmış bugüne kadar ardadan iyi hangi özellikleri var?

Kendi milli takımının değişmezi oldu mu?Euro 2008 de ardanın çeyreği kadar oynayabil di mi?

Zidane deniyor bide zidane kim nasri kim..
  10. 02.04.2010, 13:03 Mesaj #5950

Messi'yi geçtik... Gerard'a geldik... Sıra Nasri'de Birazdanda C.Ronaldo'la kıyaslarsınız...

Rahat bırakın adamı.
  11. 02.04.2010, 13:03 Mesaj #5951

Hakkı Turan, post: 1041545 Nickli Üyeden Alıntı

"Arda Nasri'den daha iyi futbolcu."

Hahaha

Arsenal'ın her maçını izleyen birisi olarak rahatlıkla diyebilirim ki, "Arda, Nasri'den iyi futbolcu."
  12. 02.04.2010, 13:04 Mesaj #5952

Umut İzmir, post: 1041563 Nickli Üyeden Alıntı

Messi'yi geçtik... Gerard'a geldik... Sıra Nasri'de Birazdanda C.Ronaldo'la kıyaslarsınız...

Rahat bırakın adamı.

Şu anki Gerrard'dan iyi futbolcu.
  13. 02.04.2010, 13:07 Mesaj #5953

Orta saha iyi olduğu sürece Arda her zaman iyi oynar honduras maçIndaki oyununu emreyle olan uyumunu gördük.

Bugün arjantinde messi iyi oynayamıyor neden? hala veron felan oynuyor orta sahada..

Buna rağmen ligde asist kralı 7 golü var çoğu maçıda kendi kurtardı.başiktaş denizli trabzon vs..

Forvet oynamasını söylemiyorum bile.
  14. 02.04.2010, 13:08 Mesaj #5954

S. Serhat Türkel, post: 1041567 Nickli Üyeden Alıntı

Şu anki Gerrard'dan iyi futbolcu.

1 Nisan dündü Bugün 2 nisan...
  15. 02.04.2010, 13:08 Mesaj #5955

Arda Aguero , Gourcuff , Arshavin ayarında,değerinde bir futbolcudur .

Yukarı Git