1. 02.04.2010, 19:59 Mesaj #6001
    Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN

Galatasaray'ın deplasmanda oynayıp puan aldığı maçların hepsinde Arda oynamış. Ve Kayseri maçı hariç hepsinde skora katkıda bulunmuş. Ayrıca Arda'nın müthiş asistleri de yenmiştir bu maçların çoğunda. Yine de şöyle bir inceleme yapmak gerekirse;

-G.Antep deplasmanı; 1 gol 2 asist. (2-3)

-Beşiktaş deplasmanı; 1 gol. (1-1)

-Antalya deplasmanı; 1 asist. (2-3)

-Denizli deplasmanı; 1 gol. (1-2)

-Ankaraspor deplasmanı; 1 asist. (0-2)

-D. Bakır deplasmanı; 1 gol. (1-2)

-Kasımpaşa deplasmanı; 1 asist. (1-3)

-Kayseri deplasmanı. (0-0)

Ağlamayı biliyoruz deplasmanlarda iş yapamıyoruz diye. Ama sallamaya gelince Arda'ya hücum... Bütün adamlarımız şu adamın yarısı kadar oynasaydı şimdi 70 puanımız vardı en kötü ihtimalle. Bir de Arda bu gol ve asistleri yaparken takımın da en çok top çalan ikinci oyuncusuydu. "Mücadele etmiyor" laflarının da büyük zırva olduğunun en büyük kanıtıdır bu.

Hadi dağılın diyeceğim ama yok arkadaş...
  2. 02.04.2010, 20:38 Mesaj #6002

Ahmet Özgün Güven, post: 1042086 Nickli Üyeden Alıntı

Arda'nın bu sezon oynamadığı 5 maçın 4'ünü kaybetmişiz. Hadi dağılın

Yahu Allah aşkına Mehmet Vural başka bir konuyla ilgili yaz... Bir kez görsem... Gözüm açık gideceğim. Hagi konusu açılır "Arda hagi'nin kramponu olamaz bla bla..." Lincoln konusu açılır "Arda gönderdi, gruplaşğilöş..." Arda Turan konusu zaten fix... Benden çok seviyorsun aslında sen nazar değmesin diye mi yapıyorsun acaba?

Çok seviyorum bildiğin gibi değil(!) Söylediğim ya da yazdığım şeyleri uydurmuyorum kusurunu görüpte yazıyorum. Arkadaş böyle konuşan bir futbolcu benim takımımın kaptanı olamaz "taraftar homurdanıyormuş"! Sanki fener taraftarından bahsediyor herhalde homurdanır insanlar senin ve sevgilinin selameti için maça gelmiyor ki!

Rahmetli Başkan Özhan Canaydın çok çirkin, galiz küfürlerin olduğu bir maç sonrası küfürler hakkında ne düşünüyorsunuz diye soran basın mensubuna "Bilet alıp maça gelen herkes dilediğini yapabilir" demişti. Paşam eleştirilmeye katlanamıyor, burnu büyüdü ben böyle bir futbolcuyu niçin seveyim? Bu taraftarı nasıl oynarsa oynasın hatta oynamasın, ağzımız bir karış açık alkışlayan şakşakçılar zannediyor. "En büyük Arda" diye tribünde kendisini alkışlamakla mükellef animasyonel çöp adamlar olarak görüyor sanırım!

Hakkını veriyormuş 10 numara ve pazu bandanın bunun kararınıda kendisi verebiliyor nasıl oluyorsa. Bir taraftar olarak şahsi görüşüm hiçbirinin hakkını veremiyor. Bu aşırı güveni zarar verecek kendisine. 4-4-2'yi bilmiyormuş bilenlere rüyasında mı malum oluyor? Futbol oynamayanlar yorum yapıyorsa benimde yorum yapmaya hakkım var demiş Mourinho'nun dediği gibi jokey olmak için at olmak gerekmez Arda paşa...
  3. 02.04.2010, 20:45 Mesaj #6003

Mehmet Vural, post: 1042646 Nickli Üyeden Alıntı

Çok seviyorum bildiğin gibi değil(!) Söylediğim ya da yazdığım şeyleri uydurmuyorum kusurunu görüpte yazıyorum. Arkadaş böyle konuşan bir futbolcu benim takımımın kaptanı olamaz "taraftar homurdanıyormuş"! Sanki fener taraftarından bahsediyor herhalde homurdanır insanlar senin ve sevgilinin selameti için maça gelmiyor ki!

Rahmetli Başkan Özhan Canaydın çok çirkin, galiz küfürlerin olduğu bir maç sonrası küfürler hakkında ne düşünüyorsunuz diye soran basın mensubuna "Bilet alıp maça gelen herkes dilediğini yapabilir" demişti. Paşam eleştirilmeye katlanamıyor, burnu büyüdü ben böyle bir futbolcuyu niçin seveyim? Bu taraftarı nasıl oynarsa oynasın hatta oynamasın, ağzımız bir karış açık alkışlayan şakşakçılar zannediyor. "En büyük Arda" diye tribünde kendisini alkışlamakla mükellef animasyonel çöp adamlar olarak görüyor sanırım!

Hakkını veriyormuş 10 numara ve pazu bandanın bunun kararınıda kendisi verebiliyor nasıl oluyorsa. Bir taraftar olarak şahsi görüşüm hiçbirinin hakkını veremiyor. Bu aşırı güveni zarar verecek kendisine. 4-4-2'yi bilmiyormuş bilenlere rüyasında mı malum oluyor? Futbol oynamayanlar yorum yapıyorsa benimde yorum yapmaya hakkım var demiş Mourinho'nun dediği gibi jokey olmak için at olmak gerekmez Arda paşa...

Arda'nın burnu değil değeri büyüyor. Sen uyuyorsun.
  4. 02.04.2010, 20:49 Mesaj #6004

Semih Yüksel, post: 1042673 Nickli Üyeden Alıntı

Arda'nın burnu değil değeri büyüyor. Sen uyuyorsun.

Manevi değerse böyle konuşan birisini taraftar omuzunda taşımaz ama bonservis değeriyse kastettiğin böyle devam ederse düşen bir uçak gibi yere çakılır. Ben uyanık olan kısımdayım Allah sana rahatlık versin
  5. 02.04.2010, 20:50 Mesaj #6005

Mehmet Vural´a karşı Arda´yı aşırı eleştirilerinden dolayı çok kızmış , artniyet aramıştım Ama haklı olduğu bir nokta var Arda´nın kişiliği değişti Eski olgun , hırsını aklı ile kullanan ,karakterli çocuğun yerine Antipatik , kendini beğenmiş , egoist , çirkef bir tip oluverdi Arda Kaptanlık pozitif yerine negatif etkiledi maalesef
  6. 02.04.2010, 20:52 Mesaj #6006

Mehmet Vural, post: 1042688 Nickli Üyeden Alıntı

Manevi değerse böyle konuşan birisini taraftar omuzunda taşımaz ama bonservis değeriyse kastettiğin böyle devam ederse düşen bir uçak gibi yere çakılır. Ben uyanık olan kısımdayım Allah sana rahatlık versin

Evet bencede çok uyanıksın.
  7. 02.04.2010, 20:53 Mesaj #6007

Mehmet Vural, post: 1042688 Nickli Üyeden Alıntı

Aylarca Lincoln hakkında tek kelime ettirmemiş biri olarak Arda'nın kişiliği hakkında yorum yapman çok yanlış bence.Kişiliksiz adamı savunursunuz ama kendi değerinize geldi mi demediğiniz kalmıyor.
  8. 02.04.2010, 20:54 Mesaj #6008
  9. 02.04.2010, 20:58 Mesaj #6009

ardayı eleştirenler keşke sadece bir sezon onun yerine geçebilselerdi o zaman görürdüm sizin bi tarafınızı
  10. 02.04.2010, 21:01 Mesaj #6010

Okan DAMGACI, post: 1042691 Nickli Üyeden Alıntı

Mehmet Vural´a karşı Arda´yı aşırı eleştirilerinden dolayı çok kızmış , artniyet aramıştım Ama haklı olduğu bir nokta var Arda´nın kişiliği değişti Eski olgun , hırsını aklı ile kullanan ,karakterli çocuğun yerine Antipatik , kendini beğenmiş , egoist , çirkef bir tip oluverdi Arda Kaptanlık pozitif yerine negatif etkiledi maalesef

Okan arkadaşım benim Arda ile ne alıp veremediğim olsun babamın oğlu mu, arkadaşım mı? Benim ne çıkarım olabilir ben gördüğümü ve düşündüğümü söylüyorum.

Semih Yüksel, post: 1042699 Nickli Üyeden Alıntı

Evet bencede çok uyanıksın.

Böyle yapmakla, bu davranışlarla değer artsaydı Sergen'in değeri tavan yapardı değil mi? Senin gibi uyanık olacağıma uyumayı yeğlerim.
  11. 02.04.2010, 21:04 Mesaj #6011

Mehmet Vural, post: 1042646 Nickli Üyeden Alıntı

4-4-2'yi bilmiyormuş bilenlere rüyasında mı malum oluyor? Futbol oynamayanlar yorum yapıyorsa benimde yorum yapmaya hakkım var demiş Mourinho'nun dediği gibi jokey olmak için at olmak gerekmez Arda paşa...

Şu iki cümlen birçok şeyi açıklıyor maalesef. İkincisinden başlayayım; hayatında futbol oynamamış insanlar kadar benim de hakkım var diyor bu konuda konuşmak için. Onlar konuşmasın demiyor. Ayrıca Gerrard-Lampard örneği gayet yeterli. Sen şimdi onların yaptığı işi yapsın önce diyeceksin. Ama burası da Türk milli takımı ingiltere değil. Arda en fazla iş yapan oyunculardan birisi milli takımda ve bu genç yaşında futbol ilahı olarak görülen sergen yalçın kadar maça çıkmış ondan fazla gol ve asist yapmış.

Birinciye gelelim. Rüyada malum olmayacak tabii. Alt yapıda öğretmiyorlar diyor. Bunu inkar etmek için kör olmamız lazım. Bakın Avrupada yetişen oyuncularımızın oyun bilgisine... Türkiye'de bir tane bu bilgide adam yok. Tugay 30 yaşından sonra gitti Xavi oldu adam. Yani o yaştan sonra seviye atlattılar. Arda giderse kim bilir neler olur.

Özhan Canaydın çok apayrı bir adamdı. Ama o da "Takıma her sene 3 tane dünya starı alacağım", "10 senede 7 lig 3 ş. ligi şampiyonluğu sözü veriyorum" falan demişti. Şimdi bu laflara bakarak Özhan Canaydın'a yalancı mı diyelim? Kimse hatasız değil, ha?

Bir taraftar olarak şahsi görüşüm hiçbirinin hakkını veremiyor.

Bana göre de dibine kadar veriyor. Neden onu da açıklayayım.

-Hakkında bir kişi bile yok kötü konuşan.

-Aralarında sorun var denilen elano takımdaki en iyi arkadaşları sorulduğunda kewell-arda-baros diyor.

-Gio'ya sorduklarında "Üzerimize titriyor, bizimle çok ilgileniyor diyor".

-Yerlilerle arası zaten çok iyi.

-Genç oyunculara sahip çıkıyor. Alt yapıdaki oyuncuya başarılı olduğunda araba hediye ediyor.

-Oyuncu sahada yaralandığında dilini dışarı çıkarıyor yan yatırıyor(Keita-Antep maçı). Bu kadar da bilgili.

-Rijkaard onun için;

Takım Arda'nın durumundan direkt etkileniyor. Arda iyi oynarsa arkadaşları da ona uyum sağlıyor

diyor. Yani takımın üzerinde performans olarak da etkili.

-Ayrıca kaptan dediğin adam her maç oynar. En çok maça çıkan ikinci oyuncu(kaleciden sonra)

-Bir de alt yapıdan çıkmış.

-Armanın aşığı bu adam.

Bundan daha uygun birisi olamaz, yok!

Varsa madde madde yazın benim gibi?
  12. 02.04.2010, 21:07 Mesaj #6012

Oray Us, post: 1042703 Nickli Üyeden Alıntı

Aylarca Lincoln hakkında tek kelime ettirmemiş biri olarak Arda'nın kişiliği hakkında yorum yapman çok yanlış bence.Kişiliksiz adamı savunursunuz ama kendi değerinize geldi mi demediğiniz kalmıyor.

Lincoln'e ilk senesinde demediğimi bırakmadım Ankara'daki çamur deryası maça kadar. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma...

Onur-İnce, post: 1042708 Nickli Üyeden Alıntı

Futbolundan sonra olay kişiliğine geldi vallahi bravo size

Futboluna olumsuz etkileri yansıyorsa tabi ki eleştiririm. Futboldan çok özel hayatıyla anılıyor malum zaten birşey oynadığı yok bu dönem sağolsun.

Murat Altun, post: 1042720 Nickli Üyeden Alıntı

ardayı eleştirenler keşke sadece bir sezon onun yerine geçebilselerdi o zaman görürdüm sizin bi tarafınızı

Hiçbir taraflarını göremezdin sevgili Murat bir sezon onun yerine geçmek isteyen bu ülkede alt liglerde sürünen bir dolu genç vardır. Hem kardeşim o formayı giyiyor musun? 10 numarayım, kaptanım diye böbürleniyor musun? Yıllık 3 milyon doları cukkalıyor musun? Evet o zaman yapması gereken tek şey futbol oynamak olan bir adamın şikayetçi olmaya hakkı yoktur.
  13. 02.04.2010, 21:09 Mesaj #6013

7 mac kala takim kaptani gidicem diyor, biktim falan diyor biri de cikip demiyor ki bu ne bicim kaptan, ne bicim lider. Tutturmussunuz Elano'nun en iyi arkadasi olmasina.
  14. 02.04.2010, 21:09 Mesaj #6014

Mehmet Vural, post: 1042750 Nickli Üyeden Alıntı

Futboluna olumsuz etkileri yansıyorsa tabi ki eleştiririm. Futboldan çok özel hayatıyla anılıyor malum zaten birşey oynadığı yok bu dönem sağolsun.

Kişiliği futbolunu etkiliyor ? Tamam
  15. 02.04.2010, 21:10 Mesaj #6015

Mehmet Vural, post: 1042750 Nickli Üyeden Alıntı

Hiçbir taraflarını göremezdin sevgili Murat bir sezon onun yerine geçmek isteyen bu ülkede alt liglerde sürünen bir dolu genç vardır. Hem kardeşim o formayı giyiyor musun? 10 numarayım, kaptanım diye böbürleniyor musun? Yıllık 3 milyon doları cukkalıyor musun? Evet o zaman yapması gereken tek şey futbol oynamak olan bir adamın şikayetçi olmaya hakkı yoktur.

Koskoca Galatasaray'ın kaptanına 3 milyonu çok mu görüyorsun? Üstelik takıma bunca emeğine rağmen?

Yukarı Git