1. 04.04.2010, 21:32 Mesaj #6106
    Cevap: #10 Arda Turan

Semih Yüksel, post: 1049528 Nickli Üyeden Alıntı

Hayatımda bu kadar saçma bir örnek görmedim.

Burda vardir daha sacmalari: https://www.gscimbom.com/forum/searc...archid=1396823
  2. 04.04.2010, 21:39 Mesaj #6107

Ardanın tek yaptığı hırtoluk lincolnün herha maçından sonra kaptan olmasıyla ilgiliydi.Ha bu açıklamalırıda çok doğru değil ama abartmamak lazım.
  3. 04.04.2010, 21:42 Mesaj #6108

Kendi o kadar iyi kaptan ki kaptan oldugu sene 10 kilo alip surekli acayip acayip aciklamalarda bulunup gitmek istiyorum falan diyor. Yemin ederim Umit Karan bile daha iyi bir kaptandi.
  4. 04.04.2010, 21:42 Mesaj #6109

Hayri Cund, post: 1049468 Nickli Üyeden Alıntı

Bitime 7 hafta kala gitmek istiyorum diye aciklama yapan kaptan mi olur, savunucam diye ne hallere dustunuz vah vaaah. Bakin bakalim Puyol, Gerrard falan gidecegim diyor mu su siralarda?

bakin bakalim sizin ardaya dediklerinizi onlar puyola Gerrard falan diyorlar mi vah vaaah sizin gibi skor taraftarlarina
  5. 05.04.2010, 14:03 Mesaj #6110

Hayri Cund, post: 1049468 Nickli Üyeden Alıntı

Bitime 7 hafta kala gitmek istiyorum diye aciklama yapan kaptan mi olur, savunucam diye ne hallere dustunuz vah vaaah. Bakin bakalim Puyol, Gerrard falan gidecegim diyor mu su siralarda?

Gerrard bu sene adam gibi top oynamadı. Ama taraftarı tapıyor ona bırak eleştirmeyi falan. Adam niye gitmek istesin ki? Değeri bilindikten, hakkı yenmedikten sonra...(Gerrard'ın liverpoola verdikleriyle Ardanınki karşılaştırılmaz! falan diye coşacaklar; böyle örneğe böyle cevap alıntıma bakabilirsiniz) "Gitmek istiyorum" demesine bu kadar takmışsın. Bir de neden dediğini söyle, eksik olmasın.

(Üzerine alınma Hayri senden bağımsız aşağıdaki bölüm)

Bu arada;

Çoğu kişinin Arda'ya sallarken kimlerden referans aldığını dün anladım. Gökmen Özdenak ve Ahmet Çakar ikilisinin savunduğu şeylerin aynısı söyleniyor forumda Arda için. Şahsen Galatasaray ile ilgili bir konuda Ahmet Çakar ve Gökmen Özdenak ile aynı fikirde olsam bir kez daha durur düşünürüm. Sonra bir daha düşünürüm. Sonra bir daha, bir daha. Hala aynıysa düşünmeyi bırakırım...

Bu arada Serhat Ulueren'in arada "Sallayın, sallayın bir tek Arda var onu da bitirelim" tarzı konuşmaları da tam "The good cop bad cop routine?" di.
  6. 05.04.2010, 15:09 Mesaj #6111

Bu açıklamaları Federayonun çıkardığı Tam Saha dergisine bu ay ki sayısına yapmadı mı Arda? Niçin böyle önce yaptı falan diye örtbas etmeye çalışıyorsunuz? Ayrıca giderse gider umurumda değil şahsen paramıza yeter gücümüz! Alınır yenisi Arda'ya vereceğimize başka futbolcuya veririz yerli yersiz konuşmaz, profesyonel olur, işine ve taraftara saygısı olur. Arda benim gözümde batan gemiden herkesten önce kaçmaya çalışıyor bir atasözü var ama söylemeyeceğim buradaki fanları çoşabilir. 7 hafta açıklama yapan bencil kaptan.
  7. 05.04.2010, 15:24 Mesaj #6112

Öner Yıldız, post: 1049593 Nickli Üyeden Alıntı

bakin bakalim sizin ardaya dediklerinizi onlar puyola Gerrard falan diyorlar mi vah vaaah sizin gibi skor taraftarlarina

Peki Gerets, Feldkamp döneminde işler yolunda gitmiyorken neden kimse eleştirmiyordu Arda'yı? Şampiyonlar Ligin'deki en önemli maçımızda Jurietti'ye attığı kafayla belki de bir çuval inciri berbat ederken neden biz taraftar olarak ona sahip çıktık? Ya da Semih'e yumruk atarak takımını ligin geri kalan zorlu periyotta yalnız bırakırken neden onu savunduk, kolladık? Hata yaptığı zaman bile bağrımıza bastık?

Ben Arda'nın değiştiğini düşünüyorum ve bu yorumu yaparken futbolu zerre umrumda değil. Bundan 2 sene önce tüm Türkiye'nin gözbebeği, sempatik Arda'sıyken yerli yersiz konuşmaları, haddine olmayan konularda yorum yapması, davranışlarıyla artık bazı Galatasaray taraftarlarına bile itici gelmeye, taraftarlardan tepki çekmeye başladı. Ben de bazen eski Arda'yı özlemiyorum desem yalan olur.
  8. 05.04.2010, 16:14 Mesaj #6113

Çağatay Vatansever, post: 1051134 Nickli Üyeden Alıntı

Peki Gerets, Feldkamp döneminde işler yolunda gitmiyorken neden kimse eleştirmiyordu Arda'yı? Şampiyonlar Ligin'deki en önemli maçımızda Jurietti'ye attığı kafayla belki de bir çuval inciri berbat ederken neden biz taraftar olarak ona sahip çıktık? Ya da Semih'e yumruk atarak takımını ligin geri kalan zorlu periyotta yalnız bırakırken neden onu savunduk, kolladık? Hata yaptığı zaman bile bağrımıza bastık?

Ben Arda'nın değiştiğini düşünüyorum ve bu yorumu yaparken futbolu zerre umrumda değil. Bundan 2 sene önce tüm Türkiye'nin gözbebeği, sempatik Arda'sıyken yerli yersiz konuşmaları, haddine olmayan konularda yorum yapması, davranışlarıyla artık bazı Galatasaray taraftarlarına bile itici gelmeye, taraftarlardan tepki çekmeye başladı. Ben de bazen eski Arda'yı özlemiyorum desem yalan olur.

Katılıyorum Arda'yı şımartılan çocuklara benzetiyorum. Taraftar, yönetim her yanlış hareketine destek verdikçe Arda daha büyük yanlışlara imza attı eğer ilk yanlışında tepki konulsaydı bugün nerede duracağını bilirdi.
  9. 05.04.2010, 16:14 Mesaj #6114

Çağatay Vatansever, post: 1051134 Nickli Üyeden Alıntı

Cevap vermeyeyim diyorum ama dayanamıyorum. Arda kafa attığında iş bitmişti diye hatırlıyorum. Zaten ş. ligine gitmemizi sağlayan da Arda olmuştu. Kimse her türlü geçerdik demesin (bknz. Tromsö). Ayrıca yeni çıkmış futbolcu, herşeyin ona bağlı. Böyle bire durumda onu eleştirmemek marifet değil. Yani işimiz düşmüştü. Şimdi Keita'lar, Kewellar var. Hatta geçen sene Lincoln vardı yine Arda çok eleştiriliyordu. Bana sorsan hepsinden üst düzey futbolcu, orası ayrı. Yani mevzuu köprüyü geçmek...

Eğer söylediklerin Türkiye'nin tümü içinse çok yanlış. Doğruları söylediği için Galatasaray taraftarının gözünden düşmüş olabilir. Ama özellikle rakip taraftarların çok ciddi saygısını kazandı son konuşmasıyla. Ekşiden örnek vermek gerekirse;

2011.tff'nin tam saha dergisine öyle bir röportaj vermiş ki küçük dilimi yuttum an itibari ile okuyunca. türk futbolundaki tüm hataları eksikleri yönetim buhranlarını anlatmış resmen doğru tespitler ve önerilerle şifayıda anlatmış. kesinlikle son dönemin en iyi röportajı.

Saraçoğlu milli stadımız olsun - Hürriyet

edit: gelenek gereği edit fenerbahçeliyim.

2017.hakkaten insan hem dürüst hem korkusuz hem de genç olunca renkler farketmeden helal olsunu hakediyor.

iyi futbolcu, iyi de bi adam. ama kafa bulmuycaz diye de bir şey yok:

2015.kafası çalışıyor bu çocuğun. akıllı konuşuyor,konuşurken kendisini çok güzel ifade edebiliyor. empati kurdurtmayı başarıyor. galatasaray'a fazla olduğunu düşünmüştüm zamanında bu çocuğun, çünkü hem kişilik hem de futbol olarak galatasaray ortalamasının baya bir üzerindeydi. fikrimde sabitim şu an için.

2014.arda turan'ın bu röportajı gösteriyor ki, zeki futbolcu her şekilde fanatizmin önüne geçip 'diğer' takım taraftarlarının da saygısını kazanabiliyor.

ne güzel, şaka gibi ama gerçekten güzel.

2012.bir fenerbahçe'li olarak verdiği röportajı çok beğenerek okuduğum futbolcu.

arda o kadar güzel o kadar kıymetli şeyler anlatmış ama gazetelerin bu güzel röportajı internet sitelerinde yayınlarken koyduğu başıklar aslında çok şey anlatıyor.

hurriyet: arda turan: saracoğlu milli stadımız olsun..

milliyet:gitmek istiyorum...

cem yılmaz'ın şovunu bir gazeteci eleştirmiş."hep zencilerin şeyleri hakkında konuşuyor" demiş.

cem yılmaz ise cevap olarak "3 saat konuştum bir o kaldıysa aklında birşey diyemem" demişti.

arda satır satır döktürmüş, neden futbolcu yetişmediğinden,türk futbolunun sorunlarından somut olarak bahsetmiş.

ama adamların dikkatini "gitmek istiyorum" ve "saracoğlu milli stadımız olsun" cümleleri çekmiş.

ne diyim.bravo...

10. 05.04.2010, 16:45 Mesaj #6115

Ahmet Özgün Güven helal olsun hocam tessekur ederim bu guzel alintilar icin bazilarina kapak olsun buyuk KAPTAN hep arkandayiz buyuk kaptan
  11. 05.04.2010, 17:55 Mesaj #6116

Ahmet Özgün Güven, post: 1051237 Nickli Üyeden Alıntı

Cevap vermeyeyim diyorum ama dayanamıyorum. Arda kafa attığında iş bitmişti diye hatırlıyorum. Zaten ş. ligine gitmemizi sağlayan da Arda olmuştu. Kimse her türlü geçerdik demesin (bknz. Tromsö). Ayrıca yeni çıkmış futbolcu, herşeyin ona bağlı. Böyle bire durumda onu eleştirmemek marifet değil. Yani işimiz düşmüştü. Şimdi Keita'lar, Kewellar var. Hatta geçen sene Lincoln vardı yine Arda çok eleştiriliyordu. Bana sorsan hepsinden üst düzey futbolcu, orası ayrı. Yani mevzuu köprüyü geçmek...

Ahmet böyle mantık olmaz, varsa da olmaz olsun! Sen ne dediğinin farkında mısın? Arda gol attı şampiyonlar ligine gittik o zaman her haltı yiyebilir, serbest var mı böyle matık gözünü seveyim! Lincoln taşıdı Skibbe döneminde Uefa Cup'da o zaman Bülent'e karşı yaptığı haklı çıkışı niçin kınadınız? Bunun adı çifte standarttır. Üst düzey futbolcu olayına gelince herhangibir Türk futbolcu Lincoln'ün yarısı kadar futbolcu olursa sevinsin.

Ahmet Özgün Güven, post: 1051237 Nickli Üyeden Alıntı

Eğer söylediklerin Türkiye'nin tümü içinse çok yanlış. Doğruları söylediği için Galatasaray taraftarının gözünden düşmüş olabilir. Ama özellikle rakip taraftarların çok ciddi saygısını kazandı son konuşmasıyla. Ekşiden örnek vermek gerekirse;

Böyle kötü gitmesi elbet rakiplerin hoşuna gider tabi kendi taraftarına, camiasına giydiriyor. Zaten ben Arda Avrupa'ya giderse Türkiye'ye dönünce durağının neresi olacağını tahmin eder gibiyim çünkü örneği var. Galatasaray taraftarına homurdanıyor diyor bunun karşılığı olarak ben alkışlayacağım mı onu? Oh ne âlâ memleket. Unutmasın Arda Sami Yen'de her zaman istediği tezahüratı duyamaz bu insanlar kukla değil.

Öner Yıldız, post: 1051284 Nickli Üyeden Alıntı

Ahmet Özgün Güven helal olsun hocam tessekur ederim bu guzel alintilar icin bazilarina kapak olsun buyuk KAPTAN hep arkandayiz buyuk kaptan

Aferin büyük kaptan devamlı saçma sapan konuş, gez-toz, sevgiline odaklan işinin yerine, ilginç tavırlar takın, son düzlüğe girilmiş 7 hafta kalmış pek ümit yok ama sen gitmek istiyorum fala de kurban olsun bu taraftar sana! Hayat ne güzel trenler falan! Açma halkası sene sonunda bize takılıyor bazıları hala Arda hazretleri için millete kapak falan diyorlar bende onlara ayıp diyorum. Açma halkasını takıyorlar üzerimize basıp şampiyon olurlarsa "ooo böyyük gaptan" diye tezahürat yaparız herhalde ne de olsa şampiyon olacak adamlar yabancı mı hepsi kankası "böyyük gaptan"ın!

Röportaj yeni değil dediniz yeni çıktı acaba bu hatasını affettirmek için başka ne kalıplara gireceksiniz?
  12. 05.04.2010, 17:59 Mesaj #6117
  13. 05.04.2010, 18:08 Mesaj #6118

Fatih Kurt, post: 1051479 Nickli Üyeden Alıntı

Arda yı çekemeyenler ANTEN taksın.

nihahahaha=)

Neden çekemediğini çekemeyenlerin lütfen söyler misin? Tek bir neden! Siz ve sizler gibilerin şımartmasıyla bir canavar oldu, melek gibi bir çocuk!
  14. 05.04.2010, 18:17 Mesaj #6119

Arda şu anda herkesten fazla Galatasaray'ı düşünüyor. Sakat sakat Fener maçında oyuna giriyor. Sakat olduğu halde deplasmanda takımını yalnız bırakmıyor. Oynadığı futbolu bende beğenmiyorum ama her oyuncunun formsuz dönemleri olur. Genede bu yaptıkları takdir edilmesi gerekir. Bravo fedakar kaptan
  15. 05.04.2010, 18:20 Mesaj #6120

Ahmet Kaydan, post: 1051536 Nickli Üyeden Alıntı

Arda şu anda herkesten fazla Galatasaray'ı düşünüyor. Sakat sakat Fener maçında oyuna giriyor. Sakat olduğu halde deplasmanda takımını yalnız bırakmıyor. Oynadığı futbolu bende beğenmiyorum ama her oyuncunun formsuz dönemleri olur. Genede bu yaptıkları takdir edilmesi gerekir. Bravo fedakar kaptan

Eğer sakat sakat oyuna girerek GALATASARAY'a iyilik yaptığını düşünüyorsa pek zeki biri değil galiba...Arabesk...

Yukarı Git