1. 12.04.2010, 00:38 Mesaj #6346
    Cevap: Kaptan Arda Turan'a destek topici..

Onur Sayın, post: 1072902 Nickli Üyeden Alıntı

Senin kriterlerinde kaptanımız olmadığı için özür dileriz.Hemen Arda'yı evlendirelim...

guzeldi renkdas ama yanlis anladin.. Demek istedigim daha yasi genc bu yastaki adama verilmez.. Niye illa ardaya verilcek diye anladin
  2. 12.04.2010, 00:43 Mesaj #6347

Furkan Koceli, post: 1072907 Nickli Üyeden Alıntı

guzeldi renkdas ama yanlis anladin.. Demek istedigim daha yasi genc bu yastaki adama verilmez.. Niye illa ardaya verilcek diye anladin

Gerrard'a kaç yaşında kaptanlık verilmiş,hiç inceledin mi... Şimdi,o Gerrard diyebilirsin,bende oyuncu olarak değil,kaptanlık yaşı olarak karşılaştırıyorum.
  3. 12.04.2010, 00:47 Mesaj #6348
  4. 12.04.2010, 01:32 Mesaj #6349

Bireysel olarak futbolcuların yuhalanması çok kötü bir durum...Bir tepki verilecekse takıma veya bu futbolcuları dünya yıldızları diye önümüzze sunan yöneticilere olmalıdır...Arda konusu ise bambaşka çünkü o bir transfer değil klübün kendi çocuğu..Ama o da bu umursamaz havalarından , sergenvari davranışlarından , medyatik olma çabalarından vazgeçmeli...Sadece futbola odaklanmalı...Taşıdığı formanın verdiği sorumlulukları bilmeli...Unutmasın ki o Galatasaray sayesinde var...Onun önüne başka şeyleri koyacaksa Galatasaray'dan vazgeçecek...Yoksa daha çok yuhalanır...Çünkü taraftarın gözüne batıyor...
  5. 12.04.2010, 01:34 Mesaj #6350

Kimse GALATASARAY dan üstün değildir.Yeri gelir sevilir,el ütünde tutulur,yeri gelir tepki verilir.Bu isim Keita da olsa,arda da olsa farketmez benim için.
  6. 12.04.2010, 01:35 Mesaj #6351

Serhan Akyüz, post: 1073027 Nickli Üyeden Alıntı

Kimse GALATASARAY dan üstün değildir.Yeri gelir sevilir,el ütünde tutulur,yeri gelir tepki verilir.Bu isim Keita da olsa,arda da olsa farketmez benim için.

Ultraslan'ın da Galatasaray'dan üstün olmadığı gibi değilmi...
  7. 12.04.2010, 01:38 Mesaj #6352

@Serhan

Iyi gununde yaninda olup destek verir , kotu gununde protesto eder isliklarim diyorsun yani.Kotu gunden kastim ise taraftarin medya tarafindan gaza geldigi gundur.Performansinda dusukluk olabilir , hangi oyuncuda olmuyor ki.Ayrica Arda'nin bu sene 11 gol 19 asist ile oynadigini herkes gayet iyi biliyor.Yalniz bu taraftar Arda'nin performans dusumunu Sinem Kobal'a , sinemaya bagliyor.Kimse dusunmuyorki her oyuncunun performansinin dustugu donemler olur.
  8. 12.04.2010, 02:03 Mesaj #6353
    Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN

Tek kelime yazık ! Alemci Jo ile Kaptanımız aynı muameleyi gördü, bizlerin gözünde önce medya gazıyla Fatih Terim yani eski kaptanımız-hocamız egoist oldu, kaprisli oldu ! "Gazla iş yapıyormuş" denildi ! Gazla-mazla Uefa'yı aldık mı aldık ! 4 sene üst üste şampiyon olduk mu ? Olduk !

Sanki biri geldi, GALATASARAYIMIZI 5 sene üst üste şampiyon yaptı, CL Şampiyonu yaptı ya, sallayalım Fatih Hoca'ya nasıl olsa daha iyisi bulundu ...

O sizlerin egoist, kaprisli dediğiniz hoca ve talebeleri ücretlerini "bugün git yarın gelle" alıyordu ! Şimdi ki gibi, trink para ödenmiyordu !

Fatih Terim Milli Takım'da başarısız olmuş evet Euro 2008'de başarız olduk Dünya Kupasına gidemedik tüh kahretsin, her dünya kupasının müdaviniyiz ya !

Kısaca, Fatih Terim'de emellerine ulaştılar şimdi sıra ARDA TURAN'da !

F.R'ye alkış yani askerlerin başındaki komutana alkış, çarpışan(yarım yamalakta olsa) askerlere ıslık ! Vay be, vay ne kör sevdamış bu ..

"Adam olacak çocuk kakasından belli olur" derler, bizim ki inadına kara ama bi umut ak bekliyoruz !...
  9. 12.04.2010, 02:13 Mesaj #6354
  10. 12.04.2010, 02:26 Mesaj #6355

Oray Us, post: 1072769 Nickli Üyeden Alıntı

Git aç o zaman.Kendin çalıp kendin oynarsın.

Oray kim çalar kim oynar, kimi oynatırız bilemem ama az değiliz bunu bil tamam mı...
  11. 12.04.2010, 02:33 Mesaj #6356

*Üzülerek söylüyorum ki Arda'nın bunları yaşayacağını aylardan beri biliyor ve söylüyordum.. Hatta bunları foruma yazdığımda çok çirkin tepkilerle karşılaştım. Bu akşamki tepki bir günde olmadı.. bir birikimin sonucu idi.. 25 yaş altındaki arkadaşlar lütfen alınmasınlar fakat özellikle onların Arda'yı yere göğe sığdıramamasını çok iyi anlıyorum.. Çünkü Arda öyle bir zamanda ortaya çıktı ki.. Fb nin dünya starları getirdiği ve bizim İnamoto,Heinz,Cihan,Yalçın,Saidou gibi oyunculardan medet umduğumuz üstelik bunların bile parasını veremediğimiz.. Gençlerimizin fb nin yıldızlarına gıpta ile bakıp lisede ki sınıf arkadaşına "bizde de bu var" diyebilecekleri tek oyuncumuzun olmadığı ve kendilerini eksik hissettikleri bir dönem idi.. İşte böyle bir dönemde ve hiç umulmadık bir maçta parladı Arda.. Hasret kaldığımız kaldığımız yıldız kendi içimizden çıkmıştı.. Artık lise de ya da kahve de G.Saraylı taraftarın vereceği bir cevap vardı.. Fb liler bi sürü isim sayınca bizimki " Arda hepsine 5 basar olum! " diyebiliyordu.. İşte bu yüzden Arda nın taraftarın kalbindeki yeri hep ayrı oldu.. 66 numaralı formasıyla fark yiyeceğiz dediğimiz Liverpool'a baş kaldırıp neredeyese tüm Liverpool takımını ipe dizmesinden gurur duymayan.. Euro 2008 de ortaya koyduğu performanstan dolayı göğsü kabarmayan ya da sahada basmadık yer bırakmayıp kalbi rahatsızlandığında Arda'nın kalp sızısını kendi kalbinde hissetmeyen Galatasaraylı varmıdır acaba..? Biz Arda'yı sevdik.. hem de çok sevdik...

*Arda bir yıldız adayı idi ve önünde alması gereken çok yol vardı.. Kendini geliştirmeliydi.. tıpkı Feldkamp döneminde yaptığı kondisyon çalışmaları gibi.. Arda daha seri olmalı ve daha çabuk düşünmeliydi.. topu aldığında durmamalı, hemen ve en doğru şekilde hareket etmeliydi.. Kendisinden daha teknik olan fakat bir türlü kapasitesinin gerektirdiği yere ulaşamayan Hasan Şaş abisinin durumu kendisine örnek olmalıydı.. Fizik yapısı driplinge çok müsait değildi.. o yüzden tıpkı 5 sene önce sokakta görsek çoğumuzun bundan futbolcu olmaz diyeceği Messi gibi arkadaşlarından daha fazla çalışarak bunu kapatmalıydı.. Futbol zekası muhteşem bir oyuncuydu Arda (hala öyle)... Fakat 36 yaşına geldiğinde gücü azalınca "ayaklarım beynimin emrettiklerini yapamıyor" diyerek futbolu bırakan Hagi den ders almalıydı... Çok çalışarak daha iyi şut atmalı, daha çok koşmalı, tıpkı yaşıtı ve o zamanlar kendisi ile arasında bu kadar uçurum olmayan yaşıtı Messi gibi futbolla yatıp futbolla kalkmalıydı Arda.. (Acun gibilerle geç vakitlere kadar oynadığı PES futbolundan bahsetmiyorum).. Maç olmadığı günler akşam 10 da sütünü içip yatan H.Şükür ve B.Korkmaz abilerinden ders almalıydı Arda genç yaşına rağmen 2000 ekibini yakından tanıyordu.. saha kenarında onlara az top atmamıştı çünkü...

*Arda yapmadı bunları.. çünkü gerek duymadı yapmaya.. çünkü o zaten bu ülkenin el üstünde tutulan bir numaralı yıldızı idi artık... Medya da her maçtan sonra destansı manşetler atılıyordu onun için.. Adnan abisi onu uyarıp yönlendireceği, hatta en iyi şekilde yetişmesi için profesyonel destek sağlayacağı yerde alacağına birkaç ayda bir zam yapıyordu.. 20 yaşındaki Ardacık daha fazlasını yapmaya neden gerek duysundu ki.. Üstelik hayal edemeyeceği maddi imkanlara kavuşmuş ve ilk işi Acun abisinin 700 bin tl lik Aston Martin'ini almak olmuştu.. Kim karışabilirdi ki buna.. ne de olsa baba parasıyla değil kendi parasıyla almıştı.. Arda yıldız, Arda aklı başında, Arda herkesin sevgilisi, Arda G.Saray'ın gözbebeği, Arda Türk futbolunun geleceği ne de olsa.. Kimse yokluk içinde yetişmiş gencecik bir çocuğun parasının çoğunu böyle bir arabaya vermesinin işaret ettiği psikolojik tehlikeyi görmedi.. ya da görmek istemedi.. ne de olsa Arda idi bu...

*Arda çok sevdiği G.Saray için sahada herşeyini veriyordu.. Haliyle Lincoln faciasından sonra 10 numara en çok ona yakışırdı.. Bu da yetmezdi Arda için.. Ona esas yakışan kaptanlık olmalıydı.. Henüz 22 yaşında daha 1 yıl önce onları güldürmek için sempatik taklitler yaptığı ağabeylerinin kaptanı olmuştu.. Çünkü o G.Saray'ın ruhu idi ve bunu sonuna kadar haketmişti.. Oysa Hakan Şükür ve Bülent Korkmaz gibi oyuncuları tanımış olan Arda'nın "haketme" nin ne olduğunu bilmesi lazımdı..Hadi gencecik Arda bilemedi, fakat Adnan ağabeylerinden birinin bunu mutlaka anlatması lazımdı.. Ama onlar da anlatmadı.. O yüzden Arda sahada kendisinden 5-10 yaş büyük ağabeylerine onları kırmamak için eskisinden 2 kat daha fazla saygı göstermesi gerektiğini kestiremedi..

*Ve sezon başladı.. maçlarda neredeyse tüm paslar Arda da toplanıyor.. duran topların çoğunu o kullanıyordu.. herkesin gözü hala onun üstündeydi çünkü takımın kalbi idi o.. Derken kalbin pompaladığı kan vücudun diğer organlarına yetmemeye başladı... Arda hala takımı için elinden gelen herşeyi yapıyordu sahada.. Fakat bu yetmiyordu.. çünkü elinden gelenler azalmaya başlamıştı.. çünkü futbol sadece sahada oynanmıyordu.. çünkü sahadaki futbol yemeğin masadaki haliydi ve yemek masada değil mutfakta yapılırdı.. Oysa Arda'nın mutfakta geçirdiği zaman komilerden çok da fazla değildi.. Derken Arda saha içinde agresifleşmeye başladı.. Yetişemediği bir pastan sonra pası atan arkadaşına "neden düzgün atmıyorsun" derken doğru yere atamadığı paslarda topa yetişmesi imkansız olan arkadaşına "neden koşmuyorsun" diye çıkışmaya başladı.. Üstelik bu hareketleri bile "işte kaptan böyle olur" diye takdir topluyordu birileri tarafından... Derken bazı insanlar pembe gözlükleri çıkarıp Arda'nın gün be gün eridiğini farketmeye başladı.. Bu arada taraftar da onu sevmeye devam etse de eskisi gibi "varsa yoksa Arda" modundan uzaklaşmaya başlamıştı.. Çünkü takımda parlayan ve adına şarkı yapılan başka oyuncular da vardı artık.. İşte ülkenin en az eleştirilen yıldız futbolcusu olmasına rağmen eleştiriden şikayet eden Arda'nın gitmekten bahsetmesinin esas nedeni budur.. Kimbilir belki de homurtu dediği diğer yıldızlara yapılan tezahüratlar idi.. Üstelik bunun için suçlanması gereken Arda değil onu hata yaptığı zaman bile pohpohlayıp buna alıştıranlardır...

*Sonuç olarak bizim için çok önemli bir oyuncu olan Arda'nın ıslıklanmasını tasvip etmiyorum.. Evet Arda adam akıllı bir uyarıyı hakediyor.. Fakat tribüne "66 numaralı Arda'yı geri istiyoruz" tarzında bir pankart asılsa çok daha iyi olurdu.. Arda şimdi bir dönüm noktasında.. eğer hatalarını anlayıp toparlanırsa hiçbirşey için geç değil bence.. Fakat eğer yarın "o ıslıklayanlar G.Saray taraftarı değil.. bir avuç bilmem ne.." tarzında konuşursa hatalarına devam edecek ve bugün bir avuçtan duyduğu ıslıkları ileride tüm tribünlerden duyacaktır... Arda ve buradaki bazı arkadaşlar şunu unutmasın ki vücuttaki birçok organ hastalanınca sadece o bölgede ağrı olur fakat kalbin ve beynin rahatsızlığı tüm bünyeyi sarsar.. O yüzden Arda'ya bu takımın ruhu diyorlarsa Arda'nın ne şımarmaya ne de lakayıt davranmaya hakkı vardır.. Tıpkı Metin Oktay, Hakan Şükür ve Bülent Korkmaz'ın şımarmadığı gibi.. Eğer Arda sahada ve saha dışında herhangi bir takım arkadaşı kadar çabalıyorsa bu formanın hakkını vermiyor demektir.. Çünkü ona biçilen rol herkesin yaptığından çok daha fazlasını gerektiriyor.. Ya o rolün hakkını verecek ya da o kostümü çıkarıp figüran kostümü giyecek..
  12. 12.04.2010, 02:34 Mesaj #6357

Bence destek falan olmayalım Arda'ya. Köstek olmaya devam edelim belki ters tepki yaparda hırslanır eskisi gibi oynamaya başlar.
  13. 12.04.2010, 02:38 Mesaj #6358
    Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN

Ben sene başından beridir Arda'nın artık takımdan ayrılması gerektiğini yazıyorum...Ve arkadaşlar burada Arda'yı eleştiren kimseye skor taraftarı filan demeyin zira Arda en çok alkışı bu yıl alırdı öyle bir durumda...Benim esas merak ettiğim,eğer bütün transferlerimiz Frank Rijkaard elinde olursa arda hakkında nasıl bir raporu olurdu frank hocamızın?Benim tahminim(arda'nın futbolunu pek sevmediğimden olabilir) gönderilmesi yönünde olur... Çünkü:

Son vuruşları çok zayıf,Ağır,Şutları iyi değil,İyi bir Ayhan'ın bile daha iyi pasörlüğü vardır arda'dan,bana göre ortaları hiç iyi değil(Yalnızca topu rakibin ters tarafına çekip içeriye kesen ilginç bir yapısı var)...

Peki en iyi olduğu yönleri:

İyi çalım atıyor(Ki bundada keita'dan iyi değil bence)...Başka yok bence...

Demekki benim göremediğim bir şeyler var arda'da,olabilir. Ama ben futbolculuğunu beğenmiyorum arkadaş! Zevk meselesi değil mi? Benim hayalimdeki GALATASARAY'da Arda Turan'ın hiçbirzaman yeri olamaz...

Kız arkadaşıyla ne yapmış?

Arabası neymiş?

Ne giymiş?

Kime saldırmış?

Umrumda değil bunlar...

Ben futbolculuğunu beğenmiyorum arkadaş!..

Sadece düşünün;

Öyle messi ile filan kıyaslamıycam. Bu hafta oynanan Real-Barca maçında Barca'nın 2. golü yani pedro'nun attığı poziyonda Arda olsa rakip real değilde denizlispor olsa ben arda 'nın öyle bir pozisyonu gole çevireceğine inanmıyorum... 10 defa girsin 10'unuda kaçırır iddia ediyorum...Daha basit plaseleride kaçırır...Karambol olması lazım onun atabilmesi için...

Ben bu özellikleriyle arda'nın hiçbir büyük takımda oynayabileceğini zannetmiyorum...

Ha bir takım çıkar derki bana yalnızca çalım atıcak aptal olmayan bir oyuncu lazım.Alır kullanırlar arda'yı birşey diyemem...İnşallah başarılı olur...

Böyle bir durumda başarılı olmasını gerçekten isterim çünkü başarısız olursa bir daha hiçbir takım Türkiyeden oyuncu almaya yanaşmıyacak...Nede olsa onların demesiyle vasat oyuncuyu iyiymiş gibi gösteren bir ligimiz var...
  14. 12.04.2010, 02:41 Mesaj #6359
  15. 12.04.2010, 03:26 Mesaj #6360

Arda GALATASARAY'ın öz evladıdır.Aileler içerisinde kırgınlıklar olabilir.Bugün ıslıklarız yarın barışırız.O bizim aramızda buna kimse karışamaz.GALATASARAY taraftarı bilinçlidir.Gerektiğinde bağrına basar,gerektiğinde onun iyiliği için ufak bir ikaz verir.

Yukarı Git