1. 18.04.2010, 22:02 Mesaj #6826
    Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN

Deniz Akyol, post: 1091530 Nickli Üyeden Alıntı

Paşanız harika oynarken kaptan Arda,bizden hiç gitme Arda diye konuşanlar,Arda form düşüklüğü yaşayınca gitsin,ne hali varsa görsün diyen taraftar kendinide ne gibi eksiklikler bulmalı peki.Yoksa herşeyi en iyi taraftar bilir,taratftar olmazsa Arda hiç birşey demeye devam mı etmeli.Kendini merkezde mi görmeli taraftar.

Ben bu yılın başından beri Arda'daki değişimin farkındayım ve bir taraftar olarak rahatsızım.Taraftar bu işin merkezinde arkadaş taraftar olmazsa boş tribünlere mi oynayacaklar, kim izleyecek? Taraftar olmadan hiçbirşey olamaz var mı bunun başka izâhı! İstediği futbolu oynasın eski Arda olmadığı sürece hiçbir önemi yok.

Ismail ARIK, post: 1091534 Nickli Üyeden Alıntı

Bu gün Arda hakkında konuşanlar,sallayanlar önce kendilerine bakıp ne yaptıklarına baksınlar.Arda kadar değer katabildinmi takımına acaba,yada senin sayende bir yerlerde daha isim duyurabildimi renklerinin.Kendi küçük dünyanda dahi birilerinin sırtından puan kapmaya çalışma...Kaldi ki seni burda bile takan çok az insan varken. İsimleri x,y,z..olan arkadaşlara.

İsimler x,y,z yazdığın için ister, istemez üzerime alındım. Arda hakkında istediğim gibi konuşurum ben taraftarım dahası profesyonel açıdan bakarsak müşteriyim! Kimsenin sırtından puan kapmaz burada insanlar ben 2005'ten beri buradayım öğren bunu. Biz burada fikirlerimizi yazarız doğru bulan doğru der, katılmayan yanlış de olay biter yani zannettiğin gibi takma takılmama mevzusu yok burada. Kimse aman taksınlar diye yazmaz burada. Arda'yı da, Rijkaard'ı da, Adnan Polat'ı da herkes saygı sınırları çerçevesinde istediği gibi eleştirebilir ve bunu puan kapmaya çalışmak olarak görüyorsan yanlış bir noktadasın demektir. En basit örneği Amerika'da South Park'ta Obama'yı ve tüm siyasileri haklı olarak yerden yere vurabiliyor istediği eleştiriyi getirebiliyor biz taraftarı olduğumuz takımın futbolcularının yanlışlarını eleştiremiyoruz, eleştirdiğimizde ise birileri karşımıza çıkıp saçma sapan şeyler yazabiliyor. Anlayacağınız bir çizgi dizi kadar olamadık.
  2. 18.04.2010, 22:57 Mesaj #6827

Ismail ARIK, post: 1091534 Nickli Üyeden Alıntı

Bu gün Arda hakkında konuşanlar,sallayanlar önce kendilerine bakıp ne yaptıklarına baksınlar.Arda kadar değer katabildinmi takımına acaba,yada senin sayende bir yerlerde daha isim duyurabildimi renklerinin.Kendi küçük dünyanda dahi birilerinin sırtından puan kapmaya çalışma...Kaldi ki seni burda bile takan çok az insan varken. İsimleri x,y,z..olan arkadaşlara.

*** Alıntıyı sizden yaptım fakat bu yazı sadece size değil Arda'yı peygamber misalidokunulmaz ve hatasız görmeye ve göstermeye çalışan ve Arda'ya yapılan en ufak eleştiriye bile saygı kurallarının dışına çıkarak cevap veren herkese hitaben yazılmıştır..

Bakın ben asla Arda'yı tu kaka etmedim.. fakat Arda'nın iyi yanlarını yazdığım kadar kötü yanlarını da eleştirmeye sonuna kadar hakkım var... Neden mi?

1-Arda'nın yaşı kadar Galatasaraylılık geçmişim var..

2-Galatsaraya yılda en az 2-3 bin liralık katkım var.. 6 aylık çocuğumun giysileri bile GS Store dan alınmıştır.. Bu bir övünç kaynağı değil taraftarlık vazifesidir.. Fakat kimse unutmasın ki Arda ve arkadaşlarının kazandığı para ben ve benim gibilerin cebinden çıkıyor.. Bunu da başa kakıyorsun demeyin sakın.. Çünkü dikkat çekmek istediğim nokta şudur ki Arda ve arkadaşları oynadıkları futbolun karşılığını alırken ben ve benim gibiler fedakarlığımızın karşılığını alamıyoruz... Verdiğinin karşılığını alamayan biz isek eleştirmek de bizim en doğal hakkımız.. (hakaret olmamak kaydıyla)

3-Arda'nın kız arkadaşıyla dışarıda ne yaptığı beni ilgilendirmez.. Fakat Galatasaray'ın kaptanı gol attıktan sonra A.Madrid maçından dolayı zaten buruk olan taraftara koşacağına kız arkadaşına koşma hakkına sahip değildir.. Başka bir futbolcu bunu yapabilir fakat Galatasaray'ın ruhu diye tabir edilen adam bunu yapamaz.. Yaparsa eleştiririm arkadaş.. Ben Ardasporlu değil Galatasaraylıyım...

4-Arda iyi futbolcudur.. özünde iyi de insandır.. Fakat hiç bir gerekçe Galatasaray takımının kaptanlık bandını yere fırlatmayı bana mazur gösteremez ve o bandı yere fırlatan adamın kaptanlığını da tanımam.. Futbolcu olarak iyi oynadığı ve Galatasaray'a katkı verdiği sürece başımın üstünde yeri var ama benim kaptanım falan değildir..

5-Arda bir günde bu duruma gelmedi.. birileri gaz vere vere Arda'yı zıvanadan çıkardı ve nihayet adam taraftara posta koyacak kadar ileri gitmeye başladı.. Metin Oktay benzetmesini bizzat Galatasaray başkanı yapmıştır.. Fakat ne yazıktır ki Arda M harfi kadar bile yol almamıştır..
  3. 18.04.2010, 22:58 Mesaj #6828
  4. 18.04.2010, 23:07 Mesaj #6829

Mehmet Tastemir, post: 1093109 Nickli Üyeden Alıntı

biz daha kendi futbolcularimiza laf atalim su serefsizlerle ugrasacagimiza

O tren çoktan kaçtı arkadaşım.. Elin oğlu TFF ye yaptı operasyonu ve kaptı şampiyonluğu.. Bizim centilmenlik abidesi yönetimimiz seyretmekle yetindi anca..
  5. 18.04.2010, 23:07 Mesaj #6830

Burda şampiyonluk gidiyor ARDA TURAN tartışıyorsunuz hala, ilginç ..
  6. 18.04.2010, 23:13 Mesaj #6831
  7. 18.04.2010, 23:16 Mesaj #6832

Doğukan Karadan, post: 1093154 Nickli Üyeden Alıntı

Burda şampiyonluk gidiyor ARDA TURAN tartışıyorsunuz hala, ilginç ..

Hangi şampiyonluktan bahsediyorsunuz? 2010-2011 sezonundan bahsediyorsanız bilemem.. ama 2009-2010 sezonu 4 hafta önce TFF başkanı Fransaya gittiğinde kaybedildi bizim için.. Azize kutlama hazırlığı yapıyordur şimdi...
  8. 18.04.2010, 23:41 Mesaj #6833
  9. 18.04.2010, 23:42 Mesaj #6834

Galatasaray'a tek başına maçlar kazandırdığı unutulmuş. Taraftar nankörlük yapıyor. Bence Arda sen fazla çabalama artık taraftar bunu haketmiyor. Ardasız kolay maç kazanamıyoruz. Arda takımın yarısıdır. Lincolnvari gollük pas veren takımda sadece Arda kaldı o da gitsin. O zaman göreceğiz. Yeni Elanolar çildırtacak taraftarı.
  10. 18.04.2010, 23:51 Mesaj #6835

Onur Albakar, post: 1093175 Nickli Üyeden Alıntı

Mehmet vural da arda olmasa yazmayacak foruma.

Adam giderim bilmem ne diyor bazıları hala kalkan olunca bende dayanamıyorum yazıyorum.
  11. 18.04.2010, 23:53 Mesaj #6836
  12. 19.04.2010, 00:29 Mesaj #6837

Arda Fenere gitse Emre Belözoğlu ile süper bir ikili oluşturabilirler.
  13. 19.04.2010, 00:32 Mesaj #6838

Emre Okan, post: 1093436 Nickli Üyeden Alıntı

Arda Fenere gitse Emre Belözoğlu ile süper bir ikili oluşturabilirler.

Ironi mi bu
  14. 19.04.2010, 00:34 Mesaj #6839

Ucunu kaçırıyoruz işte sorun burda. Arda'yı az rahat bırakın ne övün ne yerin. Hiçbirini abartmayın. Bırakın adam oyununu oynasın. Hatta radikal bir kararla 66 numara olsun yeniden. Kaptanlığı da saha içinde yapsın saha dışında paylaşsın sorumluluğu.
  15. 19.04.2010, 00:45 Mesaj #6840

Arda için düğmeye basıldı. Polat ve yönetim en iyi futbolcumuz Arda'yı medyaya yem etti isteseydi engelleyebilirdi. Limcoln'ü komplovari bir şekilde kaçırtan Polat, Arda'yı maşa olarak kullandı. Bu iki futbolcu aslında birbirlerini iyi tamamlayan ikiliydi, bazı parasal kıskançlıklar olsa bile. Polat, Arda 10 numara olsun, kaptan olsun diye medyaya demeçler verdiğinde, buna hep karşı çıkmıştım. Çünkü Arda zaten takımın tüm yükünü çeken bir kişi, birde 10 numara ve kaptanlık verilirse buna dayanamaz demiştim. Ama Polat dediğini yaptı Arda'yı nerdeyse sahanın ortasında kaybediyorduk, acil müdahale yapılmasaydı belki bugün aramızda olmayacaktı. Taraftar ıslıklarken bunları düşünüyormu?

Yukarı Git