1. 26.04.2010, 11:38 Mesaj #6961
    Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN

Arda'yı bu hale sokan başta onu kaptan yapan yönetim, sonra medyanın gazına gelen taraftar bozuntuları. Hayırlısı olsun, emeği geçen herkesin eline, ağzına sağlık. Arda'ya yapılanlar yapanlara yakışıyor, ama Arda'nın söyledikleri yakışmıyor, öyle mi. Az bile söyledi, ben olsam daha da fazlasını söylerdim.

Kaptan yaparak bitirdiler Arda'yı. 22 yaşında bir adamı Türkiye gibi bir yerde taraftarın medyanın önüne attılar. Böyle olacağı belliydi, sezon başında büyük kaptan diyen insanlar şimdi Arda bitmiş, bir an önce satılmalı diyor. Bana kalırsa bunu diyen insanların Galatasaraylılığı bitmiş. İnsanlığı bitmiş. Kim, ne hakla çıkıp sevgilisiyle olan ilişkisini tezahürata dönüştürebilir bu adamın? Kim, ne hakla sinema kapattı diye Arda'ya laf edebilir? Arda'yı Jo ile karşılaştırmak, onunla aynı kefeye koymak aptallığın, bilinçsizliğin, cahilliğin daniskasıdır. Jo bugün var, yarın yok. Ya Arda? Yarın fenere giderse kim ne diyebilir Arda'ya? azizin milyon dolarlarına "Ben Galatasaraylıyım" diyen bir adamdan bahsediyorum. Bu adamın bir anasına küfretmediğiniz kaldı, gerçi onu yapanlar da var tribünde. Takımın yabancıları bir bir dökülürken ya da neredeyse sezonun yarısı sakatken, Arda sezon başından beri kolunda kaptanlık bandıyla kendini paraladı. Ama yine de yaranamadı, bu taraftar Elano'ya daha fazla değer verdi. 2 sezondur sakat Kewell'ı efsane yaptı. Baros'u kral yaptı. Keita'yı sihirbaz yaptı. Bu kadar yabancı hayranlığı olan bir ülkede normal tabi yaşananlar. Arda'yı bitirmeleri de normal. Neymiş efendim, formsuzmuş. Adamın hayatını verdiği Galatasaray'ın o büyük taraftarının yaptıklarından sonra ne yapacaktı, tek başına maç mı alacaktı. Bu kadar yüzsüzlük olur mu, hem adamı yerle bir edeceksin cahilliğinle, aptallığınla, hem de top oynamasını bekleyeceksin. Bu nasıl bir bencillik, bu nasıl bir insanlık ben anlayamıyorum. Benim Arda'ya tek tavsiyem, git Arda. İngiltere'ye git, İspanya'ya git, almanya'ya git. Git, kurtar kendini bu kısırdöngüden. Sen gittikten sonra bu takımın zaten yerlerde sürünen ruhundan en ufak bir kırıntı kalır mı, göreceğiz.
  2. 26.04.2010, 11:42 Mesaj #6962

M.Akın.GÜNEY, post: 1115728 Nickli Üyeden Alıntı

Gitsin sene sonu.Ne zaman topla buluşsa ezdi...

Bırak ya ne top ezmesi? Keita Allahını ezdi ona bakarsan. Sorumluluk alan adamın top kaybetmesi normaldir. Ayrıca 2 tane çok güzel pas verdi, gollük.

Neyse maç sonu açıklamaları çok güzeldi. Hele "Başarasızlığın sorumlusu kim?" sorusuna verdiği "Benim. En azından taraftar öyle düşünüyor" cevabı müthişti. Kaptanlığa yakışmaz falan demeyin, böyle taraftara böyle kaptan
  3. 26.04.2010, 12:42 Mesaj #6963

Bir Ara Ömer Erdoğanla eşleşmişti kornerde

Çok garibime gitti

Sabride tutsa tam olacak yani

Maça gelince maç esnasında elinden geleni yapmaya çalıştı

ama bana göre vasatı aşamadı ağır kaldı

mesela bir pozisyonda kontraya çıkıyoruz topu Baroş götürüyor

Keitaya araya kaçmaya çalıştı pozisyondan sonuç alamadık

ama dikkatimi çeken Baroş topla buluşurken Arda yakındı

Ama pozisyon biterken en geride Arda kaldı

Birde korneri ön direğe kullanma hevesi hala bitmemiş

Futbolcular önde yakalanıyor ve sürekli kontra yiyoruz

Biraz daha dikkat
  4. 26.04.2010, 12:59 Mesaj #6964

Şampiyonluğun ne zaman gittiğine inanıyorsun ?

Arda Turan - ''Ali Sami Yen'de oynadığımız fenerbahçe maçından sonra''...

EyvAllah kaptan, sorun sizlere inanan bizlerde imiş. Tekrar teşekkürler...
  5. 26.04.2010, 13:05 Mesaj #6965

fener maçında 1000 fenerlinin sesi tüm tribünü bastırıyorsa, taraftar demeye şahit isteyen insanlar yenilen golden sonra bitime 20 dakika varken takımın kalecisini yuhalıyorsa, son 20 dakika tribünden çıt çıkmıyorsa, buradaki kabahat ne Arda'dadır ne de diğerlerinde. Zaten Arda o maçta sakat olmasına rağmen sonradan girdi oyuna, doğal olarak katkısı olmadı. Sezon boyunca yaptığı tek hata da budur. Taraftar bozuntuları uğruna sakat sakat maça çıkmak.
  6. 06.05.2010, 10:56 Mesaj #6966

gungor teber, post: 1115729 Nickli Üyeden Alıntı

çenesi iyice düştü bunun.önce 10 dakika basın toplantısında konuştu yetmemiş olacakki bide stad dışında 20 dakika daha konuştu.perte çıkmadan elden çıkarmak lazım bunu.g.saray dan gittikten sonra yönetime sallamaya başlar abileri gibi.fener dahi istiyorsa yollasınlar bu adamı.

herhalde maç sonu röportajlarından pek bir haberin yok. futbolcular önce stadta lig tv ye röportaj veriyorlar. sonra stad dışında tüm basına röportaj veriyorlar.
  7. 08.05.2010, 04:58 Mesaj #6967

ı live in istanbul arda play for only 60 minutes on the game he is not strong player he never play premiere league

arkadaşlar çevirebilecek var mı iyi kötü
  8. 08.05.2010, 05:02 Mesaj #6968

Diyor ki Arda tesislere 60 dakika mesafede yasadigi icin maclara iyi cikamiyor o yuzden Premiere League'de oynamasi zor
  9. 08.05.2010, 05:06 Mesaj #6969

Hayri CUND, post: 1121367 Nickli Üyeden Alıntı

Diyor ki Arda tesislere 60 dakika mesafede yasadigi icin maclara iyi cikamiyor o yuzden Premiere League'de oynamasi zor

sağol
  10. 08.05.2010, 09:39 Mesaj #6970

Hayri CUND, post: 1121367 Nickli Üyeden Alıntı

Bunca sene tesislerde kaldığı için futbolcular o yüzden elle tutulur bir başarı yok.
  11. 08.05.2010, 09:49 Mesaj #6971

Okan Alkan, post: 1121364 Nickli Üyeden Alıntı

ı live in istanbul arda play for only 60 minutes on the game he is not strong player he never play premiere league

arkadaşlar çevirebilecek var mı iyi kötü

Tesislere 60 dakika ile felan alakası yok. Hayri başkan nereden çıkardın tesisi yahu? Başka anlamlar mı içeriyor yoksa?

Arda güçsüz, maçlarda 60. dakikadan sonra sahadan siliniyor. Premier Ligde asla oynayamaz diyor.
  12. 08.05.2010, 09:57 Mesaj #6972
  13. 08.05.2010, 10:02 Mesaj #6973

Hayri CUND, post: 1121426 Nickli Üyeden Alıntı

i harfini ı yazinca kafam karisti

Canın sağosun başkan.
  14. 08.05.2010, 12:34 Mesaj #6974

ama haklilar ardanin bu konuda kendisini gelistirmesi lazimdi halada sansi var ama artik sahada basmadik yer birakmamasi lazim buda heralde bu form dusuklugunde oluyor
  15. 08.05.2010, 12:36 Mesaj #6975

Adam istanbulda yaşıyorum demiş. Liverpool ya da arsenal forumlarında gezinen bir fenerli kardeş olsa gerek. Aynı şekilde bunların Galatasaraylı olanları da var onlar da resim falan koyup bezdiriyorlar milleti.

Yukarı Git