1. 09.05.2010, 11:24 Mesaj #7066
    Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN

Arda ah Arda... Daha da durursan buralarda odunla kovalarım, laptopla beklerim hava alanlarında. Burayı bir okusan 4 yılda 200 tane maça çıkmış adam, tatil yapamamış. Birinde euro 2008 e gitmiş birinde sezonu herkesten önce açmış. Şimdi formsuz ya 4-5 maçtır neler duyuyoruz...

Yahu şu adam gol atan arkadaşının sırtına belini kıracakmış gibi sıçrardı, kendi gol attığında patlayacak gibi olur, gol yediğimizde gözleri dolardı. Evet bunlar olurdu. Çok eski değil. Diyarbakır maçına kadar bu böyleydi. Ama öyle bir terbiyesizlik yapıldı ki ona... Ne yapsa kızmam, kızamam. Şimdi de ruhsuz deniyor, vicdansızlıktır bu. Ulan aç bir bak o maça kadar ne yapmış bu adam. Sen o fener maçına kadar iddainı sürdürdüysen kimin sayesinde?
  2. 09.05.2010, 12:40 Mesaj #7067

Taraftarın yuhaladığı maçtan çok önce ben gitmesini istiyordum...Bu senenin değil geçen senenin başı..."Basının oyununa geliyorsunuz hepiniz,3 ay önce neredeydiniz?" diyen arkadaşlara söylüyorum:

Ben arda'nın gitmesi gerektiğini ve iyi oynamadığını söylemeye başladığımda ne arda eleştiriliyordu,nede taraftarın kafasında en ufak bir soru işareti vardı...Ben kimden etkilendim..? Arda zeki bir futbolcu olabilir ama büyük takımlarda oynayabilcek yeteneğe sahip değil...Bunu ancak büyük liglere giderse görebileceğiz...Skora katkısını koştuğu mesafeleri bana söylemeyin çünkü alex'inkiyle aynı yaklaşık. Yapması gereken ağzını kapalı tutmaktı...
  3. 09.05.2010, 13:29 Mesaj #7068

Kendi etti kendi buldu. O sempatik cocuk kendi ugraslariyla kendini antipatik yapti. Kendi taraftarlarimiz bile Arda´yi sempatik bulmuyor artik. Fatih Terim´in yürüyüsünü kopyalamis, dayi dayi dolaniyor sahada.
  4. 09.05.2010, 14:22 Mesaj #7069

Sabah kahvalti yaparken tv izliyordum bi baktim magazin programinda bizim Arda gece gece sinemle eylenmeye cikmis
  5. 09.05.2010, 14:26 Mesaj #7070

Arda misyonunu tamamladı,artık güzel bir fiyata satılmalı.Her futbolcu Maldini,Bülent Korkmaz olamaz...Bunlar istisna oyuncular.
  6. 09.05.2010, 14:27 Mesaj #7071

Bir kulübü, armayi hic bir cikar beklemeden, kayitsiz sartsiz seven sadece taraftardir! Yönetici, futbolcu, teknik direktör hatta malzemeci, hepsinin cikari vardir bir kulübe hizmet ederken. Para kazanirlar, saygi kazanirlar, prestij kazanirlar. Ama taraftarin yoktur hic bir cikari, tek istekleri gönül verdikleri renklerin basarili olmasi. Yani eger taraftar sana tepki koyuyorsa, ki sen bu takimin kaptaniyken yapiyorsa bunu, bil bu kisisel degil. Bizim tek derdimiz Galatasaray, tek önemsedigimiz senin üstündeki forma! Ve hic bir cikar beklemeden sevdigimiz bu renkleri tasiyan birine kiziyorsak durup düsün ben nerde neyi yanlis yaptim diye. Her mac sonrasi senin asik suratin mansetlerdeyse, her hafta magazin basininda koca koca gözlüklerle resmin cikiyorsa, her röportajinda Liverpool diyorsan, her sene göbegin biraz daha büyüyorsa, ve bu kadar lanet bir sezondan sonra takimin icler acisi durumundan cok senin yüzünün gülmemesi sorun oluyorsa medyada, bir düsün 2 sene icinde ne oldu da bu taraftar beni protesto eder hale geldi diye.. Sen hep derdin ya ben de Galatasaray taraftariyim, ben de onlardan biriyim diye. Degilsin iste artik, senin Galatasarayi severken bir cikarin var, o da kendi basarin. Ondan bir düsün, Galatasarayi seviyorsan bir düsün.
  7. 09.05.2010, 15:19 Mesaj #7072

Ahmet Özgün Güven, post: 1125583 Nickli Üyeden Alıntı

Arda ah Arda... Daha da durursan buralarda odunla kovalarım, laptopla beklerim hava alanlarında. Burayı bir okusan 4 yılda 200 tane maça çıkmış adam, tatil yapamamış. Birinde euro 2008 e gitmiş birinde sezonu herkesten önce açmış. Şimdi formsuz ya 4-5 maçtır neler duyuyoruz...

Yahu şu adam gol atan arkadaşının sırtına belini kıracakmış gibi sıçrardı, kendi gol attığında patlayacak gibi olur, gol yediğimizde gözleri dolardı. Evet bunlar olurdu. Çok eski değil. Diyarbakır maçına kadar bu böyleydi. Ama öyle bir terbiyesizlik yapıldı ki ona... Ne yapsa kızmam, kızamam. Şimdi de ruhsuz deniyor, vicdansızlıktır bu. Ulan aç bir bak o maça kadar ne yapmış bu adam. Sen o fener maçına kadar iddainı sürdürdüysen kimin sayesinde?

aga işin adı ruh-ruhsuzluk, fedakarlık değil. ben eminim Arda da ruh da, fedakarlık da, GS sevgisi de fazlasıyla var. Bunlar tamam di mi?

Baros un, Neill ın, Kewell ın olayı ne? adamlar çıktığı her maç belli bir çizgide oynuyor, Baros bu hafta çok iyi, bu hafta çok kötü gibi bir diyaloğa girmene gerek yok çünkü Baros Baros'tur. Bu adamlar daha mı çok seviyor Gs'yi Arda dan? Arda dan daha mı ruhlular? değil.

Arda istedi mi tek başına maçı domine eder, maçı alır, istemedi mi takımı 10 kişi oynatır. Arda nın oyunundaki bu aşırı dalgalanmanın sebebi ne? Bunun adı da formsuzluk falan değil, bilmiyorum belki aşırı duygusallık. Sence ne bu işin adı? niye Arda nın performans çizgisinde bu kadar dalgalanma yaşanıyor?

örnek çoğaltılabilir, misal Sabri nin 1 maçına bak, al Barça ya koy, 3 maçına göre bizde işi yok.
  8. 09.05.2010, 15:23 Mesaj #7073
  9. 09.05.2010, 15:24 Mesaj #7074

gucsuz adam bitmissssss

o dalgalanmalarin sebebi bu

adamin formu dalgalanmiyor karsisindaki savunmaci degisiyor

eger sen gucunu rakipten ustun tutamazsan olur bu dalgalanma

cik sasirtici degil buyuk maclarda kotu gorunmesi

bu isler boyle ronaldo her gun domuz gibi guclenio

bizimki pamuk helva
  10. 09.05.2010, 15:26 Mesaj #7075

Yazıklar olsun Arda'ya sallayan taraftara.

1-2 ay önce takımını sırtlarken ''helal olsun Arda'', ''yakışır Arda'' şimdi neler söyleniyor.

Sakatlıktan çıktıktan sonra takımın formsuzluğu sebebiyle kendini gösteremedi, doğru.

Ve tabi medyada Arda'yı yem olarak attı.

Bakıyorumda çoğu arkadaşımız oltaya gelmiş.

Arda bu yıl ligde oynadığı 26 maçta 7 gol atıp, 13 asist yapmıştır ey Galatasaray Taraftarı !

Ligimizin hala asist kralı.

Ve daha 23 yaşında.

Avrupa böyle bir oyuncuyu istemeyecekte, kimi isteyecek ?

Fakat formsuz diye böyle 23 yaşındaki bir yeteneğe ''elimizde kalacak'' diyecek kadar sivri zekalar bile olabiliyor.

Takımda hangi oyuncu iyi oynuyorda Arda oynayacak ?

Takımımızın iddiası kalmaması sebebiyle bir isteksizlik var, doğal.

Sanki takımda her oyuncu canını dişine takıp oynuyor, Arda yürüyor.

Yapmayın Lütfen...
  11. 09.05.2010, 15:29 Mesaj #7076

yahu ne bos laflar

burada ardayi tartisiyoruz takimdaki diger adamlari degil

siz adamin yanlislarini goz ardi etmeye devam edin

o da kendini taraftardan ustun gormeye devam etsin
  12. 09.05.2010, 15:30 Mesaj #7077

Çağdaş KÖKSAL, post: 1126368 Nickli Üyeden Alıntı

aga işin adı ruh-ruhsuzluk, fedakarlık değil. ben eminim Arda da ruh da, fedakarlık da, GS sevgisi de fazlasıyla var. Bunlar tamam di mi?

Baros un, Neill ın, Kewell ın olayı ne? adamlar çıktığı her maç belli bir çizgide oynuyor, Baros bu hafta çok iyi, bu hafta çok kötü gibi bir diyaloğa girmene gerek yok çünkü Baros Baros'tur. Bu adamlar daha mı çok seviyor Gs'yi Arda dan? Arda dan daha mı ruhlular? değil.

Arda istedi mi tek başına maçı domine eder, maçı alır, istemedi mi takımı 10 kişi oynatır. Arda nın oyunundaki bu aşırı dalgalanmanın sebebi ne? Bunun adı da formsuzluk falan değil, bilmiyorum belki aşırı duygusallık. Sence ne bu işin adı? niye Arda nın performans çizgisinde bu kadar dalgalanma yaşanıyor?

örnek çoğaltılabilir, misal Sabri nin 1 maçına bak, al Barça ya koy, 3 maçına göre bizde işi yok.

Gördüğün gibi olay yerli ve yabancılar olarak ayrılıyor. Yabancı futbolcuların ne medyadan haberi var ne yazılıp çizilen yalan haberlerden. Taraftar da her şartta destekliyor zaten. Hasan Şaş kafasına laptop yerken Lincoln alkışlanır. Taraftarımızın bakışı budur. Özellikle son olaylardan sonra Arda'nın düzgün oynayamayacağı çok bariz belliydi. Çünkü taraftar belden aşağı vurdu. Terbiyesizlik, ahlaksızlık yaptı. Fenerlilerin yapmayacağı tezahuratı besteledi. Ve bunu takım arkadaşı tarafından sakatlanıp 4 hata oynayamadıktan sonra aldı. Galatasaray Arda'nın oynamadığı bu süreçte 2 mağlubiyet 1 beraberlik 1 galibiyet aldı. Yarıştan koptu. Fatura Arda'ya kesildi. İşin burada bir pisliği var ama hadi neyse ben kaptanım der kabullenebilirsin. Ama diğer işler olmaz. Kaptan veya değil Arda da bir insan.

Performansındaki dalgalanma bu moral mevzuundan olabilir. Kendine iyi bakmadığı lafları bana göre zırva. Öyle olsaydı bu kadar maç oynayamazdı. Arda'da bir yorgunluk var. İnsanlar kolay zannediyor. Bosnaya eleniyoruz, son 20 dakika messi gibi oynuyor ama yine en büyük eleştiriyi o alıyor. Madem büyük topçusun niye gidemedik dünya kupasına deniyor. Galatasaray taraftarının beklentisi belli. Ve bu Arda çıktığından beri böyle. Bu hem fiziksel hem de zihinsel bir yorgunluk yaratıyor. Gördüğüm budur. Ve ciddi bir yardım almazsa daha da kötü olabilir. Ya da kökten çözüm; gidecek...
  13. 09.05.2010, 15:33 Mesaj #7078

yahu bir tek benmi bu adamin aylardir hic bir katki yapmadigini dusunuyorum?

bu adam kotu oynuyor diye taraftar sogudu

taraftar sogudu diye kotu oynamiyor

sebeb sonuc iliskisi kurun biraz

boyle kayirmalar yuzunden kaybedeceksiniz en buyuk yildizimizi
  14. 09.05.2010, 15:36 Mesaj #7079

Serdar_Burak, post: 1126411 Nickli Üyeden Alıntı

yahu bir tek benmi bu adamin aylardir hic bir katki yapmadigini dusunuyorum?

bu adam kotu oynuyor diye taraftar sogudu

taraftar sogudu diye kotu oynamiyor

sebeb sonuc iliskisi kurun biraz

boyle kayirmalar yuzunden kaybedeceksiniz en buyuk yildizimizi

senle aynı fikirdeyim.
  15. 09.05.2010, 15:40 Mesaj #7080

Caner KAŞIKÇI, post: 1126387 Nickli Üyeden Alıntı

Yazıklar olsun Arda'ya sallayan taraftara.

1-2 ay önce takımını sırtlarken ''helal olsun Arda'', ''yakışır Arda'' şimdi neler söyleniyor.

Sakatlıktan çıktıktan sonra takımın formsuzluğu sebebiyle kendini gösteremedi, doğru.

Ve tabi medyada Arda'yı yem olarak attı.

Bakıyorumda çoğu arkadaşımız oltaya gelmiş.

Arda bu yıl ligde oynadığı 26 maçta 7 gol atıp, 13 asist yapmıştır ey Galatasaray Taraftarı !

Ligimizin hala asist kralı.

Ve daha 23 yaşında.

Avrupa böyle bir oyuncuyu istemeyecekte, kimi isteyecek ?

Fakat formsuz diye böyle 23 yaşındaki bir yeteneğe ''elimizde kalacak'' diyecek kadar sivri zekalar bile olabiliyor.

Takımda hangi oyuncu iyi oynuyorda Arda oynayacak ?

Takımımızın iddiası kalmaması sebebiyle bir isteksizlik var, doğal.

Sanki takımda her oyuncu canını dişine takıp oynuyor, Arda yürüyor.

Yapmayın Lütfen...

Takimda 2-3 oyuncu disinda iyi oynanyan yok. Berbat bir 2. yari gecirdik ve buna sebeb olanlarin da elestirilmesi dogal. Buna Arda da dahil. Hatta en cok Arda elestirilecektir cünkü bu takimin kaptani ve lideri dedigimiz adam o. Ama Arda bu elestirileri kaldiramayacaksa, cocuk gibi surat yapacaksa zaten büyük ocuncu olamaz. Avrupaya falan da gitmesin bosuna bu kafa yapisiyla. Sabri gecen sene baska hic bir futbolcunun görmedigi protestoyu gördü. Ama bir sonraki mac golünü atip formasini öptü adam. Ve bu sene sakatlanana kadar belki de kariyerinin en iyi sezonunu geciriyordu. Büyük bir takimda oynuyorsan, ve bu takimin yildiz oyuncusuysan eger en cok övgüyü de elestiriyi de sen alirsin. En cok senin özel hayatin merak edilir, her yaptigin olay olur. Bu bütün dünyada böyledir.

Yukarı Git