1. 18.01.2009, 19:22 Mesaj #721
    Cevap: # 66 Arda Turan

Fatih Tüfekci, post: 72539 Nickli Üyeden Alıntı

Arda agir degil cok cabuk bir futbolcu. zaten cabuk olmasa böyle calim atamaz. sonucta ayak bileklerini cok cabuk kullandigi icin rakipler topu alamiyor ondan. ha süratli olmak baska bir sey. aydin kadar süratli degil ama aydin dan daha cabuk. yorum sizin.

Katılıyorum..
  2. 18.01.2009, 19:28 Mesaj #722

Arda'nın teknigi cok iyi ancak bir kanat hızlı olmalı ya ardayı kanattan cekicen yada hızlanmasını bekliycen hızlanamıycagına göre ortaya dogru koymak daha mantıklı faydası cok inkar edilemez ancak zararıda cok kanatta topu cok tutuyor cok kontratak engelliyor bence o biraz daha ortaya dogru oynamalı kewell mesela tam bir kanat jet gibi
  3. 18.01.2009, 19:46 Mesaj #723

Targutay Sabancı, post: 72549 Nickli Üyeden Alıntı

Arda'nın teknigi cok iyi ancak bir kanat hızlı olmalı ya ardayı kanattan cekicen yada hızlanmasını bekliycen hızlanamıycagına göre ortaya dogru koymak daha mantıklı faydası cok inkar edilemez ancak zararıda cok kanatta topu cok tutuyor cok kontratak engelliyor bence o biraz daha ortaya dogru oynamalı kewell mesela tam bir kanat jet gibi

Çık sen oyna TargutAY...
  4. 18.01.2009, 20:26 Mesaj #724

Fatih Tüfekci, post: 72539 Nickli Üyeden Alıntı

Arda agir degil cok cabuk bir futbolcu. zaten cabuk olmasa böyle calim atamaz. sonucta ayak bileklerini cok cabuk kullandigi icin rakipler topu alamiyor ondan. ha süratli olmak baska bir sey. aydin kadar süratli degil ama aydin dan daha cabuk. yorum sizin.

Çok doğru bir yorum.Çabuklukla hız farklı şeylerdir.Arda yeterince çabuk bi futbolcu.Ayrıca bana göre yavaşta değil.
  5. 18.01.2009, 21:40 Mesaj #725

Arda tabiki yavaş değil zaten onun tekniğine ve oyununa hiç bir lafı yok kimseninde hakkı yok birşey demeye...Ama eksi yönlerini de söylemek zorundayız.Bu arada çık sen oyna diyenler var,onun görevi futbolculuk tabi ki o koşacak ben mi koşacam nasıl bi mentalitedir bu...Arda belki oyun kurucu olsa yani Lincoln gibi yavaş olsa da olur ama,Arda bir kanat oyuncusu ve bence bir kanat oyuncusuna göre yavaş...
  6. 18.01.2009, 22:54 Mesaj #726

Ehh yani bu taraftar ardayada laf buluyor yuh artık..Arda gibi adamı dışardan takımı satsanız alamazsınız..

Ya sol açığında u.boral olanlar ne yapsın?
  7. 18.01.2009, 23:04 Mesaj #727

Onur Albakar, post: 72702 Nickli Üyeden Alıntı

Ehh yani bu taraftar ardayada laf buluyor yuh artık..Arda gibi adamı dışardan takımı satsanız alamazsınız..

Ya sol açığında u.boral olanlar ne yapsın?

Otursun Arda'yı izlesin.
  8. 19.01.2009, 00:42 Mesaj #728
  9. 19.01.2009, 01:58 Mesaj #729

kusura bakma kardes. lafi dolandirmadan söylüyorum: futboldan anlamiyorsun pek.

Kanat oyuncusu hizli olmali demissin. iyi tamam. peki kanat oyuncusunun görevi nedir?? yani o sahada ne icin vardir? rakibi kanatlardan acmak. yani oyuncu ordan gelecek sifira inecek orta yapacak, daha iyiyse direk ceza alanina penetre edecek, yani rakip defansi allak bullak edecek ve arkadaslarini pozisyona sokacak. hizli olacakmis, yok durmayacakmis hep bos isler. Ugur Boral Arda'dan 5 kat hizli. Arda dan daha mi iyi yani? kosuyo kosuyo ama sonucta vasat bir oyuncu. bence Fenerbahcenin zayif karni. Arda'nin her topu alisi rakip icin büyük tehlike ve bunu kullanmaya hakki var. topu evvelemeye gerek yok. Arda topu aliyor ve direk tehlike yaratiyor. ötesi yok. cok bilinmeyenli bir denklem yapmayin su futbolu. futbol basit bir oyun. yeter ki oynamasini bil.
  10. 19.01.2009, 15:08 Mesaj #730

her zamanki gibi bu konuda arkandayım targutay. Ardayı kanatta oynatmak bana göre çok yanlış. Fabregas gibi kullanmamız lazım onu ortada futboldan anlamıyor falan demeye de gerek yok...
  11. 19.01.2009, 15:13 Mesaj #731

Bunlar istiyor ki at gibi koşsun zerre teknik olmasın durmadan yağmur gibi orta yapsın Arda gibi bir oyuncuya hala şusu eksik busu eksik derseniz gerçekten gözlüklerinizin numarasını değiştirmek için doktora gitmenizi öneririm!
  12. 19.01.2009, 15:16 Mesaj #732

Sinan Arslan, post: 73080 Nickli Üyeden Alıntı

Bunlar istiyor ki at gibi koşsun zerre teknik olmasın durmadan yağmur gibi orta yapsın Arda gibi bir oyuncuya hala şusu eksik busu eksik derseniz gerçekten gözlüklerinizin numarasını değiştirmek için doktora gitmenizi öneririm!

eleştiriye bu kadar tahammülsüzlüğün yanında bu kadar (!) gerekçelerle yapılan boş yüzeysel bir savunma da görmemiştim. Tamam arda harika, müthiş, messiden iyi, hiç bir eksiği yok, dünyanın en teknik en çabuk en iyi orta açan en iyi şut çeken adamı... siz de bundan anlarsınız...
  13. 19.01.2009, 15:19 Mesaj #733

Ahmet Özgün Güven, post: 73085 Nickli Üyeden Alıntı

eleştiriye bu kadar tahammülsüzlüğün yanında bu kadar (!) gerekçelerle yapılan boş yüzeysel bir savunma da görmemiştim. Tamam arda harika, müthiş, messiden iyi, hiç bir eksiği yok, dünyanın en teknik en çabuk en iyi orta açan en iyi şut çeken adamı... siz de bundan anlarsınız...

Yahu el insaf şu Türkiye'de bu kadar göze hoş gelen futbol oynayan bir Türk oyuncumuz var mı hala armudun sapı üzümün çöpünün derdindesiniz anlamıyorum gerçekten görmek istediğiniz gibi görüyorsunuz herşeyi!
  14. 19.01.2009, 15:23 Mesaj #734

Sinan Arslan, post: 73090 Nickli Üyeden Alıntı

Yahu el insaf şu Türkiye'de bu kadar göze hoş gelen futbol oynayan bir Türk oyuncumuz var mı hala armudun sapı üzümün çöpünün derdindesiniz anlamıyorum gerçekten görmek istediğiniz gibi görüyorsunuz herşeyi!

Estetikliğine, tekniğine laf etmiyoruz, daha verimli olacağını düşündüğümüz mevkiiyi söylüyoruz. Ayrıca her futbolcunun hatası vardır bunu illa ki eleştirmek için söylemezsin belki düzeltilebilecek birşeydir... tekrar oku istersen.
  15. 19.01.2009, 15:30 Mesaj #735

Arda Türkiye ligine fazla gelen bir oyuncu...

Yukarı Git