1. 30.05.2010, 15:54 Mesaj #7906
    Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN

Yaser Aydın, post: 1194622 Nickli Üyeden Alıntı

Sezon başındaki oyununu sezon boyunca sürdürebilseydi keşke.Umarım gelecek sezonda bunu yapabilir,çünkü yapacak kapasitesi fazlasıyla var.

yapamaz cunku o derece bir kondisyonu yok
  2. 30.05.2010, 15:56 Mesaj #7907

Öner Yıldız, post: 1194724 Nickli Üyeden Alıntı

yapamaz cunku o derece bir kondisyonu yok

Sezon başlamadan nasıl anladın bunu üstadım ?
  3. 30.05.2010, 15:57 Mesaj #7908

NAMIK ZENGİN, post: 1194715 Nickli Üyeden Alıntı

Arda'nın aklı tamamıyla futbolda olur inşallah bu yıl..

Ardanin akli zaten tamamiyla Futboldada,kendi taraftarin,yane kendi ailen seni dislamaya calissa senin aklin baska yerlere kaymazmi?Bence Ardanin durumu gayet normaldi sezon sonunda!

Ayrica adam Antrenman ve Mac günlerinden ayri,kendi özel hayatinda(alkol ve sigara haric) istedigini yapar.Isterse gitsin 10 tane Sinemlen birden bulussun.Isterse gitsin diskolarda,barlarda eglensin arkadaslariyla.Bunlardan bize ne?Oda bir insan,oda eglenecek,gülecek.

Bizim medyaya,birak medyayi,taraftarlarimiz bile herseyi abartmayi cok seviyorlar!
  4. 30.05.2010, 16:36 Mesaj #7909

Bu sezon takım ne zaman sıkıssa -ki cok sık sıkıstık- topu Arda'ya verdi ve digerleri saklandı. (Keita hariç) Efes'teki Naumoski, Lucescu donemindeki Hasan Sas gibi. zaten hızlı cabuk biri degil, bu yuzden oldukca yoruluyor maç esnasında.

Milli takımda ayagı top yapan Emre gibi Hamit gibi adamlar var da daha rahat oynayabiliyor. Lincoln'un 2.sezonunda da daha rahattı Arda.

Umarım orta saha gobege iyi adamlar alınırda Arda da forvet arkası + oyun kurucu gibi oynamaktan kurtulur. İlla AMC alınmalı demek degil bu, iki saglam mc ile Arda sol kanada geri doner gercek yerine.
  5. 30.05.2010, 16:39 Mesaj #7910

Bizim takımda bir Emre, bir Hamit, Bir Selçuk İ. gibi adam olsa Arda yorulmaz aynen böyle oynardı. Mehmet Topal, Mustafa Sarp, Barış ayağına top gelince yeni gelin gibi heyecan yapsın ileri top taşıyamasın, Arda nerdeyse gelip defanstan topu alsın en ileri götürsün oldu, ondan sonra her maç 90 dakika performans bekleyin adamdan. Biri gitti Barış'la Mustafa'da giderse yerinede iyi adamlar gelirse mesela bir Jenas gelsin hem Elano, hem Arda geçen senenin daha iyisini çıkarırlar.
  6. 30.05.2010, 16:46 Mesaj #7911

Fatih Aybars Hakan, post: 1194733 Nickli Üyeden Alıntı

Sezon başlamadan nasıl anladın bunu üstadım ?

ben bunu gecen sezon icin soyledim ama diyi koymadim ama ins allahdan tek dilegim gelecek sezon ardanin kondisyonu ust seviye gelirde butun dunya nasil bir oyuncumuzun oldugunu gorur hemde nasil cift yonlu oldugunu herkes gorur
  7. 30.05.2010, 18:34 Mesaj #7912

Mehmet Yalcin, post: 1194862 Nickli Üyeden Alıntı

Bu sezon takım ne zaman sıkıssa -ki cok sık sıkıstık- topu Arda'ya verdi ve digerleri saklandı. (Keita hariç) Efes'teki Naumoski, Lucescu donemindeki Hasan Sas gibi. zaten hızlı cabuk biri degil, bu yuzden oldukca yoruluyor maç esnasında.

Milli takımda ayagı top yapan Emre gibi Hamit gibi adamlar var da daha rahat oynayabiliyor. Lincoln'un 2.sezonunda da daha rahattı Arda.

Umarım orta saha gobege iyi adamlar alınırda Arda da forvet arkası + oyun kurucu gibi oynamaktan kurtulur. İlla AMC alınmalı demek degil bu, iki saglam mc ile Arda sol kanada geri doner gercek yerine.

Doğru diyorsun da Stoch trasnferi gerçekten düşünüldüğüne göre Arda'yı orta sahaya çekme planı olmalı yönetimin/teknik ekibin. Sezon başında o mevkide de iyi bir performans ortaya koyuyordu, futbol zekası buna fazlasıyla müsait ama orada oynamak orta vaadede Arda'yı daha da çok yıpratacaktır.

Stoch ya da herhangi bir sol kanat alınacağına gerekirsede o transfere ayrılan bütçeyi de ekleyerek orta sahaya artık kimsenin bir şey diyemeyeceği kaliteli bir oyuncu bulmalıyız. Arda da sol kanatta oynamaya devam eder.
  8. 30.05.2010, 19:27 Mesaj #7913

Ahmet Özgün Güven, post: 1194060 Nickli Üyeden Alıntı

Not: Hantallaştı diyen arkadaşlar işin takım ve psikoloji boyutunu iyice görebilmişlerdir umarım.

Sonunda kabul ettigine gore buradaki isim bitmistir.
  9. 31.05.2010, 16:07 Mesaj #7914

Hayri CUND, post: 1195395 Nickli Üyeden Alıntı

Sonunda kabul ettigine gore buradaki isim bitmistir.

Neyi kabul etmişim? Takım iyi pas yapınca kafası da rahat olunca hantallık falan yok dedim.
  10. 31.05.2010, 16:20 Mesaj #7915
  11. 31.05.2010, 22:56 Mesaj #7916

Ahmet Özgün Güven, post: 1198022 Nickli Üyeden Alıntı

Neyi kabul etmişim? Takım iyi pas yapınca kafası da rahat olunca hantallık falan yok dedim.

Takim iyi pas yapmadi ki. Arda cok bos alan buldu, takim da Galatasaray'in yaptigi gibi rakip ceza sahasi cevresinde hentbol takimi gibi al gulum ver gulum yapmayinca Arda'nin onune direk paslar ve 30 metrelik bos alanlar kaldi. Olay bundan ibaret. Galatasaray'da o kadar alan bulamiyor, aldigi toplar da cok kaliteli olmuyor, ona katiliyorum. Ama fizik olarak agirlastigi ve yavasladigi icin kisa mesafede eskisi gibi cevik olamiyor o yuzden etkili olamiyor dar alandaki oyunda (son 5-6 ayi soyluyorum).
  12. 01.06.2010, 12:03 Mesaj #7917
  13. 01.06.2010, 12:11 Mesaj #7918

Hayri CUND, post: 1199101 Nickli Üyeden Alıntı

Takim iyi pas yapmadi ki. Arda cok bos alan buldu, takim da Galatasaray'in yaptigi gibi rakip ceza sahasi cevresinde hentbol takimi gibi al gulum ver gulum yapmayinca Arda'nin onune direk paslar ve 30 metrelik bos alanlar kaldi. Olay bundan ibaret. Galatasaray'da o kadar alan bulamiyor, aldigi toplar da cok kaliteli olmuyor, ona katiliyorum. Ama fizik olarak agirlastigi ve yavasladigi icin kisa mesafede eskisi gibi cevik olamiyor o yuzden etkili olamiyor dar alandaki oyunda (son 5-6 ayi soyluyorum).

Kısacası Hayri'nin dediği şu : Arda eskiden dar alanda zart diyip belini döndürüp adam eksiltirdi. Bu kalınlaşan beliyle bunu yapamıyor artık.
  14. 01.06.2010, 16:05 Mesaj #7919
  15. 01.06.2010, 16:28 Mesaj #7920

Kaan Caglar, post: 1199885 Nickli Üyeden Alıntı

Kısacası Hayri'nin dediği şu : Arda eskiden dar alanda zart diyip belini döndürüp adam eksiltirdi. Bu kalınlaşan beliyle bunu yapamıyor artık.

Abd maçında 3 kişinin arasından çıkışını görmediniz mi? Arda aşağı yukarı her maç iki üç kişiyi maymun eder dar alanda. Neyse gelecek sezona bakalım artık.

Yukarı Git