1. 05.06.2010, 14:15 Mesaj #7981
    Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN

Onur ALBAKAR, post: 1213322 Nickli Üyeden Alıntı

Arda bozulmaya başladı dediğiniz dönemde Honduras maçında çok iyi oynadı mesela neden acaba?

HONDURASSSS maçında iyi oynadı, hatta harikalar yarattı. Dünya'nın gözü HONDURASSS maçı üzerindeydi.
  2. 05.06.2010, 19:28 Mesaj #7982

Az önce Avrupa Şampiyonası maçlarını izlerken İsviçre maçında Arda'nın attığı son dakika golü aklıma takıldı. Acaba neden orda topun dibine girmedi? dedim kendi kendime. O videodan sonra köşede Arda'nın hayat hikayesini anlatan bir videoya rastladım. Röportajın ilerisinde Arda şöyle dedi;

"Avrupa Şampiyonasında İsviçre maçında topun dibine girecektim fakat vurmadım. Gol oldu ama ben yine de pişmanım."

Arda attığı golü bile sorgulayan bir adam. Her zaman en iyisini düşünüyor. Budur.
  3. 06.06.2010, 00:53 Mesaj #7983

İnşaallah 1 sene daha kalırsın kaptan. Aslantepede oynaman lazım senin.

{Tabii 15-20 Milyon € fiyatlarında teklif gelmez ise}
  4. 06.06.2010, 01:11 Mesaj #7984

Mehmet Topal gitti, Arda'yı sakatladı bizde 3 hafta üst üste mağlubiyet aldık, bir şok yaşadık Mart ayında. Ve bu şok Arda'ya kesildi. İşin kaba özeti bu.
  5. 06.06.2010, 01:36 Mesaj #7985

Arda'nın reklamının haberinde şu ifade dikkatimi çekti.Burda ne demek istemiş.Arda'nın hangi takıma gideceğinin açıklanacağını mı ? :rolleyes::rolleyes:

Reklamcılar, Arda’nın nereye gideceğini 15 Haziran’da açıklayacaklarını söylüyorlar. Bakalım Arda ya da G.Saray Kulübü elini daha çabuk tutacak mı!
  6. 06.06.2010, 12:19 Mesaj #7986

ScoutGS'de şu ana kadar Arda için gelen en büyük teklifin 5 milyon euro olduğunu söylemişlerdi. Bu şartlarda gitmesi imkansız.
  7. 07.06.2010, 16:59 Mesaj #7987

En büyük temennim Arda'nın futbolu bırakana kadar Galatasaray'da devam etmesidir. Ama Arda'yı satıp, satarken de fiyat biçen arkadaşlar lütfen şu haberi okusun.

Şimdi soruyorum Luis Suarez Arda'dan daha mı çok tanınmış bir futbolcudur, Hollanda Ligi Türkiye Ligi'nden çok mu üstündür??

Bundan sonra bu forumda Arteta + 6 Milyon EU yada 15 milyon EU gibi komik tekliflerin kabul edilmesi gerektiğini savunan insanlar görmemek dileğiyle...
  8. 07.06.2010, 17:45 Mesaj #7988

Arteta'yı ManU istiyor. Arda'nın ederi en fazla 7-8 milyon Euro. O da Milli Takım'da oynadığı başarılı futboldan. Yoksa senelerdir Şampiyonlar Ligi'nde oynamayan bir adama 15 milyon Euro'yu kolay kolay vermezler. İstisnaları var tabi. Modric, Arshavin vs. Ama bunlar da kondisyonu yüksek ve çok hareketli oyuncular. Arda gibi 60'tan sonra kaybolmuyorlar. Hep diyorum, Arda'nın büyük bir takıma transfer olabilmesi için kondisyonunu 90 dakikaya yayabilmesi gerekiyor. Hala bu konuda eksiği var. Bu eksiği onun dünyanın en iyileri arasına girmesine engel oluyor. Çok iyi futbolcu olduğuna kuşku yok, hele Galatasaray için fazlasıyla iyi. Ama Avrupa için hala çok erken bence.
  9. 07.06.2010, 17:47 Mesaj #7989

Arda Juve'ye yakisir bence. Krasic'e 15 milyon veriyorlarsa Arda'ya da verirler heralde.
  10. 07.06.2010, 17:49 Mesaj #7990

Kaptan bu sene bizi şampiyon yap,seneye seni omuzlarda avrupaya gönderelim.
  11. 07.06.2010, 19:46 Mesaj #7991

Alkan Gültekin, post: 1220711 Nickli Üyeden Alıntı

Arteta'yı ManU istiyor. Arda'nın ederi en fazla 7-8 milyon Euro. O da Milli Takım'da oynadığı başarılı futboldan. Yoksa senelerdir Şampiyonlar Ligi'nde oynamayan bir adama 15 milyon Euro'yu kolay kolay vermezler. İstisnaları var tabi. Modric, Arshavin vs. Ama bunlar da kondisyonu yüksek ve çok hareketli oyuncular. Arda gibi 60'tan sonra kaybolmuyorlar. Hep diyorum, Arda'nın büyük bir takıma transfer olabilmesi için kondisyonunu 90 dakikaya yayabilmesi gerekiyor. Hala bu konuda eksiği var. Bu eksiği onun dünyanın en iyileri arasına girmesine engel oluyor. Çok iyi futbolcu olduğuna kuşku yok, hele Galatasaray için fazlasıyla iyi. Ama Avrupa için hala çok erken bence.

Arda 90 dakika kondisyonu tükenmeyen bir takımda 90 dakika top oynar.

Bu sezon Galatasaray zaten 60'dan sonra kayıpdı. Ligin başlarında bile bu dakikalarda inanılmaz pozisyonlar veriyorduk. Tek başına bir futbolcu 90 dakika performans gösteremez. Sahadaki etkinliğimiz azaldığından, 60'dan sonra top hep rakipte kaldığından Arda'nın da kondisyonu düşüyormuş gibi duruyodu. Halbuki yine de sahanın en çok mücadele eden oyuncusu oluyordu. Artık elimizdekinin kıymetini bilmemiz lazım.

40 milyon istenen adam Luis Suarez.

Porto'nun, Benfica'nın kimleri ne fiyatlara sattığını görüyoruz.

Kusura bakma ve kişisel algılama ama Arda gibi bir topçuyu 7-8 milyon EU ya satmak tam bir ahmaklık olurdu. Bu fiyatlar ancak aşağlık kompleksinden kaynaklanır. Yok Türkiye Ligi zayıf, yok şampiyonlar liginde oynamıyor. Bana ne. Benim elimdeki futbolcu kaliteli?? Oynadığı her zor maçta şov yapıyor. Avrupada kötü oynadığı maç yok.

Geçin bunları. Arda'nın fiyatı eğer Luis Suarez 40 milyonsa 60'dan aşağıya olmaz. Bahsettiğimiz takım da Hollanda Liginde oynuyor. İlla gidicem diye tutturursa eğer kaptan o zaman 30-40 milyondan aşağıya bırakmamak lazım. Ki bir şampiyonlar ligi oynarsa zaten bu rakamlar çok artar. Ribery için 80-90 milyon istenen ortamlarda Arda'nın fiyatını söylemek bile istemiyorum.
  12. 08.06.2010, 10:59 Mesaj #7992

Batu Han, post: 1221262 Nickli Üyeden Alıntı

Bu sezon Galatasaray zaten 60'dan sonra kayıpdı. Ligin başlarında bile bu dakikalarda inanılmaz pozisyonlar veriyorduk. Tek başına bir futbolcu 90 dakika performans gösteremez. Sahadaki etkinliğimiz azaldığından, 60'dan sonra top hep rakipte kaldığından Arda'nın da kondisyonu düşüyormuş gibi duruyodu. Halbuki yine de sahanın en çok mücadele eden oyuncusu oluyordu. Artık elimizdekinin kıymetini bilmemiz lazım.

Kusura bakma ve kişisel algılama ama Arda gibi bir topçuyu 7-8 milyon EU ya satmak tam bir ahmaklık olurdu. Bu fiyatlar ancak aşağlık kompleksinden kaynaklanır. Yok Türkiye Ligi zayıf, yok şampiyonlar liginde oynamıyor. Bana ne. Benim elimdeki futbolcu kaliteli?? Oynadığı her zor maçta şov yapıyor. Avrupada kötü oynadığı maç yok.

Geçin bunları. Arda'nın fiyatı eğer Luis Suarez 40 milyonsa 60'dan aşağıya olmaz. Bahsettiğimiz takım da Hollanda Liginde oynuyor. İlla gidicem diye tutturursa eğer kaptan o zaman 30-40 milyondan aşağıya bırakmamak lazım. Ki bir şampiyonlar ligi oynarsa zaten bu rakamlar çok artar. Ribery için 80-90 milyon istenen ortamlarda Arda'nın fiyatını söylemek bile istemiyorum.

Reklam eksikliğinden hocam neymiş 15 verirlerse öpünde başınıza koyun anlayışı,Arda gibi adamın değeri en az 25 milyon €'dur ve altına satılmamalıdır,ne kaybederiz ki,bizi 10 sene sırtlayacak oyuncu yeter ki ona sırtımızı dönmeyelim,Roma'da Totti,Real'de Raul,bizde de Arda olur fena mı? Getireceğimiz adam ondan iyi olmayacak kesinlikle!
  13. 08.06.2010, 11:47 Mesaj #7993

Cem KILIÇ, post: 1215392 Nickli Üyeden Alıntı

İnşaallah 1 sene daha kalırsın kaptan. Aslantepede oynaman lazım senin.

{Tabii 15-20 Milyon € fiyatlarında teklif gelmez ise}

15 ne yahu, 15'e Arda'nın yeri dolar mı?

İyi bir takımda Arda'nın değeri 30 mn euro'ya kadar çıkabilir.Milli takımda biraz iyi orta saha olunca ve mevkisinde olunca olanları görüyoruz.
  14. 08.06.2010, 12:03 Mesaj #7994

Batu Han, post: 1221262 Nickli Üyeden Alıntı

Abartmayalim lutfen.
  15. 08.06.2010, 12:52 Mesaj #7995

Hayri CUND, post: 1222717 Nickli Üyeden Alıntı

Abartmayalim lutfen.

Ben abartı diye Arda'ya yapılan eleştirilere diyorum.

Kötü futbolcu diyeni bile gördüm.

Galatasaray'a artık faydalı olamaz diyeni gördüm.

Şımarık diyeni gördüm.

Cacık olmaz diyeni gördüm.

Futbol piyasası bu. Oyuncunuzu iyi pazarlarsanız fiyatı yükselir. Mehmet Topuz mesela.

Hulk mesela.

Porto her sezon 40 milyona bir oyuncusunu gönderiyor.

Galatasaray'a Luis Suarez'i mi istersin yoksa Arda'yı mı? Barcelona'da Luis Suarez'in mi oynayabilme ihtimali var Arda'nın mı?

Neden illa Arda satılmalı gibi bir ortam oluştu bilmiyorum ama bu adamı şampiyonlar liginde oynatmadan satmak şu köprü projesini beklemeden ordaki arazilerimizi satmak gibi bir şeydir.

O ıslıklanan Arda geçen sezondan çıkarılsa bu takım küme düşme hattının biraz üzerinde bir yerlerde olurdu.

Ortada abartı var. Ama yapılan eleştirilerde.

Yukarı Git