1. 17.06.2010, 15:08 Mesaj #8056
    Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN

acin messiyi seyredin ardanin neden dustugunu gorursunuz
  2. 17.06.2010, 15:16 Mesaj #8057

Serdar_Burak, post: 1256677 Nickli Üyeden Alıntı

acin messiyi seyredin ardanin neden dustugunu gorursunuz

Abi sen Arda'ya Amerika'da ne söyledin görüştüğünde ?
  3. 17.06.2010, 15:27 Mesaj #8058

bisey demedim

GS taraftarini sadece ua temsil etmiyor gscimbom gibi daha akli basinda taraftar gruplarimiz var dedim guldu bisey demedi

rezil lutfu aribogan kolundan cekistiriyordu gitti
  4. 17.06.2010, 16:04 Mesaj #8059

Arjantinli Dİ MARİA arda nın sol bacağı olamaz.Kimleri Arjantinde ilk 11 oynuyor.Elimizdekinin değerini bilelim...
  5. 17.06.2010, 17:40 Mesaj #8060

Ya tamam da, Arda'nın kendini geliştiremediğini söylemek bir şey, Arda'nın ilişkisi yüzünden performansının düştüğünü söylemek başka şey, Arda'yı bu yüzden eleştirmek bambaşka bir şey. Arda'nın kendini geliştiremediği doğru. Ama Arda eninde sonunda bir değerdir. Var mı bir tane daha? Hem Arda'nın bir ilişkisi olamaz mı? Yani eften püften şeylerden dolayı adam eleştirmekte üstümüze yok. Adamı kendini geliştiremedi diye eleştir, eyvallah. Ama gidip de özel hayatından eleştirme. Ayrıca Arda'nın kendini geliştirebilmesi için daha iyi bir ligde ve daha iyi bir takımda oynaması lazım. Sonuç olarak adamı buradan kovar gibi, memnuniyetsiz bir şekilde göndermek ayıp oluyor. Senin kaç tane böyle adamın var? Ayrıca Arda'yı kendini geliştiremedi diye eleştirenler kendilerini geliştirmek için ne yapıyorlar, onu da merak ediyorum.
  6. 17.06.2010, 18:20 Mesaj #8061

Alkan Gültekin, post: 1257090 Nickli Üyeden Alıntı

Ya tamam da, Arda'nın kendini geliştiremediğini söylemek bir şey, Arda'nın ilişkisi yüzünden performansının düştüğünü söylemek başka şey, Arda'yı bu yüzden eleştirmek bambaşka bir şey. Arda'nın kendini geliştiremediği doğru. Ama Arda eninde sonunda bir değerdir. Var mı bir tane daha? Hem Arda'nın bir ilişkisi olamaz mı? Yani eften püften şeylerden dolayı adam eleştirmekte üstümüze yok. Adamı kendini geliştiremedi diye eleştir, eyvallah. Ama gidip de özel hayatından eleştirme. Ayrıca Arda'nın kendini geliştirebilmesi için daha iyi bir ligde ve daha iyi bir takımda oynaması lazım. Sonuç olarak adamı buradan kovar gibi, memnuniyetsiz bir şekilde göndermek ayıp oluyor. Senin kaç tane böyle adamın var? Ayrıca Arda'yı kendini geliştiremedi diye eleştirenler kendilerini geliştirmek için ne yapıyorlar, onu da merak ediyorum.

olayin iliskisiyle alakasi yok yahu ben o yazinin basina dikkat etmemisim

istedigini yapsin

ronaaldo zuppesi nasil yasiyor ama domuz gibi guclu adam

messiyi izleyip bugun ah arda bu kadar kossa cabalasa messi halt eder demeyecek adam varmi cok merak ediyorum

bence sol acik alip ardayi ortada oynamaya zorlamamiz lazim ki kendini gelistirsin bu yasta durarak oynamak yakismiyor

tabi gitmezse
  7. 17.06.2010, 19:53 Mesaj #8062
  8. 18.06.2010, 12:24 Mesaj #8063

Serdar_Burak, post: 1256545 Nickli Üyeden Alıntı

yavas yavas benim gibi dusunen renkdaslarin bunlari dile getirdigini gormek cok guzel

yanliz kaldim bunlari soylerken aylarca

Sen yalnız değildin Serdar. Senden önce de bunları hatta çok daha sertlerini söyleyenler vardı merak etme. Bu mağdur politikası nedir yahu?

Biraz geriye git. Kötü oynadığı maçlardan sonra ne yorumlar, ne terbiyesizlikler yapılmış, kaç kişi(2-3) savunmaya çalışmış. Çok uzakta değildir. Bulursun biraz geri gidersen.

Bırakın bu işleri...
  9. 18.06.2010, 12:33 Mesaj #8064

Alkan Gültekin, post: 1257090 Nickli Üyeden Alıntı

Orada anlatmak istediğim 2 temel konu var. Bu ikisi tamamen farklı durumlar, dikkat!

• Arda'nın kendini gerektiği kadar geliştirememesi
    • Bu sezon performansının belirli bir noktadan sonra ciddi bir düşüşe geçmesi

İlk madde için fikrimi söyledim, yapması gereken tek şey çalışmak, başka hiç bir şey değil. Günde 3 saat antrenmanın varsa antrenmandan sonra gidip playstation oynamaktansa çalış. Daha fazla çalış.

2. konu da bana göre tesadüf değil, Arda'nın performansının düşmesinde - bana göre - Sinem'le yaşadığı ilişkinin payı var arkadaşlar. Bir kız arkadaşın olmasa, onu düşünmez, konsantrasyonunu işine verirsin. Ama kız arkadaşın varsa, ekstra antrenman yapamazsın, bitse de Sinem'le yemeğe gitsek, eve gitsek film izlesek dışarı çıksak dersin. Bu bir suç değil, normal bir davranıştır. Bunu Cevat Güler de söylemedi mi zaten? Arda şu anda ekstra çalışması gereken yaşta, 2 sene sonra isterse 10 saat antrenman yapsın, bir faydası olmaz. Ha sevgilisi Arda'yı daha çok motive eder diyenlere katılmıyorum. Eş/sevgili, bir futbolcuyu olgunluk çağında motive eder, gençken kanı kaynarken değil.

Bu da naçizane görüşümdür, Arda'yı çok seviyoruz ve çok fazla şey bekliyoruz. Sen de beklentilerimizi boşa çıkarma Kaptan!
  10. 18.06.2010, 12:43 Mesaj #8065

Arda 'nın artık geliştirebileceği birşeyi kalmadı Türkiye 'de.Hem kendini hem de takımı düşünüyorsa biraz Avrupa 'ya gider.Wenger ve Ferguson 'un elinde Arda üstüne daha fazla koyabilir.Kalırsa medya tarafından yıpratılmaya devam edicektir.Taraftar daha fazla üzerine gidecektir.
  11. 18.06.2010, 14:39 Mesaj #8066

Bu sene hangi oyuncumuzun sezonun ikinci yarısında performansı düşmedi ki? Daha doğrusu kim doğru dürüst top oynadı? Elano, zaman zaman çok iyi maçlar çıkartan ama istikrarsız Keita, Jo, Kasımpaşa maçı hariç Dos Santos, Servet, Emre, Topal, Sarp, Sabri, Caner... Diğer bir deyişle hepsinin performansı yerlerdeydi. Bana kalırsa kız arkadaş etkisinden daha derin birşeyler oldu. Ben takımdaki birlik-beraberliğin dağıldığını ve inancın kaybolduğunu düşünüyorum. ÖZellikle Nonda'nın gönderilişi, Baros ve Kewell'in bir türlü dönemeyişleri, Madrid maçlarını forvetsiz oynamamız ve bu sebeple elenmemiz birçok şeyi etkiledi. Yoksa Arda, sakatlanana kadar, özellikle ikinci yarının başında takımın en iyisiydi. Bütün gollerde Arda'nın katkısı vardı. Ben kız arkadaşı yüzünden performansı düştü eleştirilerine katılmıyorum. Düzenli bir yaşantı, düzenli bir ilişki futbolcuya belli bir disiplin kazandırıyor. Antrenman olayına gelince, kim Sergen'e ekstra antrenman yaptırabilirdi? Yeteneklerine çok güvenen adamlar, antrenmanları angarya olarak görmeye başlıyorlar bir süre sonra. Bunun önüne geçecek adam da teknik direktör ve antrenörlerdir. Felix Magath'ın takımındaki bir oyuncunun çalışmama gibi bir lüksü olabilir mi mesela? onu çalıştırmak, gelişimine yardımcı olmak Rijkaard'ın işi. Arda, Wenger'in Ferguson'un elinde dünya yıldızı olur diyoruz da, Messi'yi, Bojan'ı, Dos Santos'u vitrine çıkaran adam da Rijkaard!
  12. 18.06.2010, 14:59 Mesaj #8067

Ahmet Özgün Güven, post: 1258928 Nickli Üyeden Alıntı

Sen yalnız değildin Serdar. Senden önce de bunları hatta çok daha sertlerini söyleyenler vardı merak etme. Bu mağdur politikası nedir yahu?

Biraz geriye git. Kötü oynadığı maçlardan sonra ne yorumlar, ne terbiyesizlikler yapılmış, kaç kişi(2-3) savunmaya çalışmış. Çok uzakta değildir. Bulursun biraz geri gidersen.

Bırakın bu işleri...

ahmet hangi gun bir mac sonrasi kalkip elestirdigimi gordun

hayatta yapmayacagim birsey
  13. 18.06.2010, 15:33 Mesaj #8068

Arkadaşlar şöyle genel yorum yaparsak, sezon içine dönersek; Galatasaray taraftarı Arda'yı protesto etmiştir,evet. Hatırlayın Fenerbahçe mağlubiyetinden sonraki gerilimi. Onun dışında alınan başarısız sonuçlar ve yahut Fenerbahçe yenilgisi taraftar için sadece gelip geçici bir üzüntüydu..Fakat saha içinde vurdumduymazlığıa gelinceğe dek. Yıllardır o tribünde "Başarılar gelir geçer. Asaletin bize yeter" diyerek takımını her koşulda destekleyen yine onlardı/taraftardı. Geçen sezon tarihi boyunca ligde hiç bir takımın 5 gol atmadığı Galatasaray’a ligden düşen bir takımın 5 gol atmasında bile bu kadar protesto olmamıştır. En azından o maçta bir takım ruhu vardı. Bazı şansızlıklar neticesinde yenildi ve unutuldu.

Perşembe'nin gelişi çarşamba'dan belliydi. Eğer bu tepki olmasaydı ve taraftar takım sahaya çıktığında "yenilsen de yensen de taraftarın senle" deseydi, şakşakçılar bu forumdaki gibi çoğalsaydı bu bohemlik, bu vurdum duymazlık eminim devam edecekti.

Geçen sezon ve ondan önceki sezon Lincoln'e taparcasına destek veren yine bu taraftardır ki unutmayalım. Ve Lincoln'ü bir çırpıda silen yine bu taraftardır. Çünkü hiçkimse Galatasaray'dan büyük değildir. Söz konusu Galatasaray ise gerisi teferruattır. Ama takımda kendini vazgeçilmez sanan ve taraftar içinde sonsuz kredisi olduğunu sananlar vardı. Evet Arda'nın, Sabri'nin, Baros'un, hatta ve hatta Ayhan'ın, M. Sarp'ın, vs. vs hepsinin kredisi vardır bu takımda; Fakat bu krediler sahada öyle aciz ve basiretsiz bir takıma değil, çıkıp formasının hakkını veren oynamaya çalışan oyuncular içindir.

Öyle basiretsiz ve aciz bir şekilde sezon içinde puan kaybettiyse bu takım ve bu taraftar tüm sezon varını yoğunu verip maddi-manevi fedakarlık yapıyorsa bunun hesabını sormayada hakkı vardır. Kimse kusura bakmasın.

Ve taraftara yapılan eleştriler sırf bu protesto yüzündense "yanlış" demekle kalırım ben sadece. Arda'yı koruyanlar bizi Arda düşmanı diye empoze etmesin sakın ha! Öyle bir çabam, öyle bir derdim asla olmaz ve olmayacaktır. Bizde koruyalım, sevelim sayalım güzel hoşta. Bu takım kaptınına sezon içinde yaşanılanlardan dolayı herkesin hesap sormaya hakkı vardır.
  14. 18.06.2010, 15:38 Mesaj #8069

Serdar_Burak, post: 1259476 Nickli Üyeden Alıntı

ahmet hangi gun bir mac sonrasi kalkip elestirdigimi gordun

hayatta yapmayacagim birsey

Diyorsun ya ben yalnız kalıyordum görüşlerimde falan diye. Onun için söyledim. Senin söylediklerini ben 2 yıldır duyuyorum. Öyle azınlık falan da değil.

Arda'ya hesap sorayım derken buraya "Büyük Kaptan!" yazısı altında Bülent Korkmaz resimleri koyanlar var bu forumda... Küçük Kaptan! yazanlar. Git artık diyenler... Çok uzak da değil...
  15. 18.06.2010, 15:40 Mesaj #8070

Arda 'yı kaptan yapmak çok büyük bir hataydı.Baskıyı kaldıramamakla kalmadı medyaya ağır bir şekilde yenildi.Taraftarla arası zaten pek iyi değil gelecek yıl kalır ve bu yaşananalar tekrar devam ederse olacakları siz düşünün.Gitmeli , kendini ve takımı kurtarmalı.

Yukarı Git