1. 22.08.2010, 23:52 Mesaj #8386
  2. 23.08.2010, 00:00 Mesaj #8387
    Cevap: #10 Arda Turan | KAPTAN

Doğukan Karadan, post: 1564318 Nickli Üyeden Alıntı

Ahmet'cim, bu ironilerinde beni öldürcek, her mesajın sonuna, "Tamam Arda ver kaptanlığını bana, tamam yollayalım seni, yok Arda sen iyisi kurtul" cinsinden yazdığın mesajlarda tam bir trajikomik.

Herşeye kulbunuz var yani. Arda iyi oynadığı maçtan sonra, ben, "Arda bugün mükemmel oynadı", kötüyse "Çok kötüydü" der ve eleştirilerimi yaparım.Hiç bir futbolcu benim babamın oğlu değil, arkadaşımda değil, şahıs olarakda tanımam. Beni kendisini savunması için para vermişde değil. Ben gördüklerimi yazarım. Şayet kötü oynamışsa, eleştiririm. Ama siz Arda düşmanı, Arda'yı sevmiyor olarak yorumlarsınız, Arda iyi oynadığında "Kaptan bugun süperdi" dediğimde, Siz, "Kardeşim siz Övmeyin Arda'yı, size layık değil" gibi yorumlar yapıyor ve çok sığ düşüncelerle tartışmaya giriyorsunuz. Zihniyet bu sizdeki. Ama tabuları yıkmak gerekir tabi..

Olayın kendisi trajikomik çünkü.

Arda çok iyi bir futbolcu. Klas. Her hareketinden belli. Oyunun içindeyken isabetli kullanıyor topları, duran topları bu maçta kötüydü. Sağda önünde iki tane adam kademeli savunurken içlerinden geçecek bir adam değil. Keita gibi değil. Keita lazım böyle durumlarda. Takımın kötüyse Keita daha iyi oyuncu, farklı özellikleri var.

Ama takımın iyiyse Arda çok farklı oynuyor. Her şeyi yapar o zaman maç da kurtarır, çevirir de.

Ama dediğim gibi önünde iki adam varken geçemedi, deneyip kaybetmesinden iyidir. Ortaya döndü genelde, bekledi ali turan, barış gelirse çizgiye doğru oynattı onları. Faul aldı. Yani kötü değildi, iyi de değildi. Neden salya sümük eleştireyim ki? BEnim futbol anlayışıma göre fena değildi.

Salih ERDOĞAN, post: 1564372 Nickli Üyeden Alıntı

Geçen sene çoğu taraftar tarafından eleştirilen Elano gibi yani.

Alakası yok. Elano milli takımda görev adamlığını iyi beceriyor ve takımda sırıtmıyor. Arda ise maç çeviriyor, takımı oynatıyor. Ufak bir fark değil bu.
  3. 23.08.2010, 00:04 Mesaj #8388

Salih ERDOĞAN, post: 1564355 Nickli Üyeden Alıntı

İşin sadece gol ve asist yönüne bakacak kadar kör değilim.

Arda Turan'ın sağ açıkta oynadığının farkındayız şükürler olsun ki.. Benim eleştirim en basitinden, bu maçta eğer Barış daha hırslı ve pozistif oynadıysa Arda'dan, Arda ilk baş kendisini sorgulamalı. Bunun da sağ açık sol açık göbek falan alakası yok. Eğer bu adam sol açık oynamadığı zaman oyundan düşücekse kafaca bıraksın gitsin zahmet olmazsa.

Takımın bir çok transfere ihtiyacı var ama onlardan önce, Hakan Şükür gibi bir ağabeye, Bülent Korkmaz gibi bir kaptana, Metin Oktay gibi bir Galatasaray aşığına ihtiyacı var. Üçü birden değil bunlardan sadece bir tanesi bile Galatasaray'ı bu halinden kurtarır.

İtiraz edilmesi gereken yerlerde ilk önce o itiraz etti. Doğal tabi bu kaptan çünkü. Takım arkadaşlarının atamadığı bütün paslarda takım arkadaşlarına moral verdi. Dakika 94 olduğunda Bursaspor, Galatasaray ile dalga geçerken tek pres yapan adam yine Arda'ydı.

Abilik mi kaldı ayrıca
  4. 23.08.2010, 00:09 Mesaj #8389

Yahu aslında 15 metre üstünden giden dördünce pastan sonra direkt sahayı terketmeliydi. Hala iyi oynadı, kötü oynadı kaptandı, değildi tartışıyoruz...
  5. 23.08.2010, 00:16 Mesaj #8390

Ahmet Özgün Güven, post: 1564505 Nickli Üyeden Alıntı

Alakası yok. Elano milli takımda görev adamlığını iyi beceriyor ve takımda sırıtmıyor. Arda ise maç çeviriyor, takımı oynatıyor. Ufak bir fark değil bu.

Son 3 maçtaki Arda'nın geçen seneki Elano'dan pek farkı yok gibiydi benim demek istediğim bu. Bu maçta sorumluluk almadı, geçen maçta sorumluluk almadı. Pozisyonunun gerektirdiği işleri yapmaya çalıştı o kadar. Büyük futbolcular bizim gibi sistemlerin olmadığı takımlarda risk alırlar. Bilhassa kaptanlar. Arda risk almaktan korkuyor şu anda. Takımda güven yok bilhassa Arda'da. Daha da vahimi Arda'nın takıma güveni yok. Bunu ona atılan ama bir türlü ulaşmayan paslardan sonraki halinde görebiliriz.

Tamer İpekgul, post: 1564555 Nickli Üyeden Alıntı

İtiraz edilmesi gereken yerlerde ilk önce o itiraz etti. Doğal tabi bu kaptan çünkü. Takım arkadaşlarının atamadığı bütün paslarda takım arkadaşlarına moral verdi. Dakika 94 olduğunda Bursaspor, Galatasaray ile dalga geçerken tek pres yapan adam yine Arda'ydı.

Abilik mi kaldı ayrıca

Mesele itiraz meselesi veya pres meselesi değil. O itirazı herkes yapıyor zaten. Barış'tan tut Ayhan'a Baros'a Kewell'a. Mesele sorumluluk meselesi, mesele takımda öne çıkma meselesi. Takımını ayağa kaldırma meselesi. Arda'ya bakıp eğer maç için ümidim kırılıyorsa ciddi bir sorun var demektir.

Burada da suç sadece Arda'nın değil ona bu sorumlulukları yüklerken bunların olabileceğini düşünmeyen büyük! başkana.
  6. 23.08.2010, 00:26 Mesaj #8391

Salih ERDOĞAN, post: 1564692 Nickli Üyeden Alıntı

Son 3 maçtaki Arda'nın geçen seneki Elano'dan pek farkı yok gibiydi benim demek istediğim bu. Bu maçta sorumluluk almadı, geçen maçta sorumluluk almadı. Pozisyonunun gerektirdiği işleri yapmaya çalıştı o kadar. Büyük futbolcular bizim gibi sistemlerin olmadığı takımlarda risk alırlar. Bilhassa kaptanlar. Arda risk almaktan korkuyor şu anda. Takımda güven yok bilhassa Arda'da. Daha da vahimi Arda'nın takıma güveni yok. Bunu ona atılan ama bir türlü ulaşmayan paslardan sonraki halinde görebiliriz.

Arda sizin düşündüğünüz gibi bir adam değil. Böyle durumlarda Keita daha iyi söylediğim gibi.Arda tam sistem futbolcusu. Gerçekten öyle. Bakıyor önünde iki adam, ortaya doğru güzel dönüyor. Normalde orada topu alan adam direkt araya oynar ya da forvete aktarır pozisyon olur. Ama bunların olacağı sürede Barış topu kontrol ediyor ancak. Bekliyor ali, barış geldiğinde çizgiye doğru oynatıyor bunları, ama adamlar orta açamıyor. Yani kademeli defansa üstelik sağ tarafta yapacağı çok fazla birşey yok. Rakip özel önlem almazsa, boşluğu bulduğu gibi öttürür. Yine sağ kanatta oynadığı panathinaikos maçı buna örnektir. Yoksa zorlamaz. Şimdi bizim takıma Xavi'yi getirsen çopu pozisyonda yana, geriye oynar. Çünkü bu tarz adamlar inanmadıkları pozisyonları zorlamaz, atayım gitsin mantığıyla hareket etmezler.

Arda'yı iyi tanımlamak lazım, yorumlamadan önce.
  7. 23.08.2010, 00:38 Mesaj #8392

Salih ERDOĞAN, post: 1564692 Nickli Üyeden Alıntı

Mesele itiraz meselesi veya pres meselesi değil. O itirazı herkes yapıyor zaten. Barış'tan tut Ayhan'a Baros'a Kewell'a. Mesele sorumluluk meselesi, mesele takımda öne çıkma meselesi. Takımını ayağa kaldırma meselesi. Arda'ya bakıp eğer maç için ümidim kırılıyorsa ciddi bir sorun var demektir.

Burada da suç sadece Arda'nın değil ona bu sorumlulukları yüklerken bunların olabileceğini düşünmeyen büyük! başkana.

Zaten ben onu yazarken öyle yazabileceğini düşünmüştüm. Neyse.
  8. 23.08.2010, 00:44 Mesaj #8393

Veron stili konçlar ile Veron olunmuyor Arda. Her korneri, her duran topu kaleye çekti ve hep aynı bölgelerden dışarı çıktı.
  9. 23.08.2010, 01:01 Mesaj #8394

Ahmet Özgün Güven, post: 1564819 Nickli Üyeden Alıntı

Arda sizin düşündüğünüz gibi bir adam değil. Böyle durumlarda Keita daha iyi söylediğim gibi.Arda tam sistem futbolcusu. Gerçekten öyle. Bakıyor önünde iki adam, ortaya doğru güzel dönüyor. Normalde orada topu alan adam direkt araya oynar ya da forvete aktarır pozisyon olur. Ama bunların olacağı sürede Barış topu kontrol ediyor ancak. Bekliyor ali, barış geldiğinde çizgiye doğru oynatıyor bunları, ama adamlar orta açamıyor. Yani kademeli defansa üstelik sağ tarafta yapacağı çok fazla birşey yok. Rakip özel önlem almazsa, boşluğu bulduğu gibi öttürür. Yine sağ kanatta oynadığı panathinaikos maçı buna örnektir. Yoksa zorlamaz. Şimdi bizim takıma Xavi'yi getirsen çopu pozisyonda yana, geriye oynar. Çünkü bu tarz adamlar inanmadıkları pozisyonları zorlamaz, atayım gitsin mantığıyla hareket etmezler.

Arda'yı iyi tanımlamak lazım, yorumlamadan önce.

kesinlikle aynen katılıyorum.ardayı değil ardayı o mevkide oynatanı.süper üçlüde ali turanda ısrar edeni suçlayın...
  10. 23.08.2010, 01:08 Mesaj #8395

isinirken barosa yaptigi hareketin dogruluk payi varmi acaba kufur ve el kol hareketi ?
  11. 23.08.2010, 01:15 Mesaj #8396

Tunc Cumali, post: 1565338 Nickli Üyeden Alıntı

isinirken barosa yaptigi hareketin dogruluk payi varmi acaba kufur ve el kol hareketi ?

Eğer varsa yazık.
  12. 23.08.2010, 01:16 Mesaj #8397

kim dedi beyler onu merak ettim?
  13. 23.08.2010, 01:20 Mesaj #8398

Şimdilik sadece söylenti.

Neyse, Arda hakkında hazırlıklı ol küfürlere, saçmalıklara, yazık olacak sana diye yazmıştım. Da bu kadar erken bir hücum beklemiyordum. NTVspor da barca-sevilla maçının özetini verip Arda-Messi kıyası yapıyorlar.

İşin asıl acı tarafı taraftarımız bunu yiyecek kadar kapasitesiz... Ama komik de Ben ne yapayım
  14. 23.08.2010, 01:21 Mesaj #8399

yahu her mac ihale bu cocuga kaliyor yazik valla keske gitseydi su kadro ile bisey yapmasi mümkün degil kaptanligida alsinlar arda dan verirler baska bi oyuncuya tüm sorunlarda cözülür güya
  15. 23.08.2010, 01:21 Mesaj #8400

Tunc Cumali, post: 1565338 Nickli Üyeden Alıntı

Yoktur, olsa şimdiye kadar düşerdi gündeme Leş kargaları bekliyor çünkü.

Yukarı Git